Şimdi Ara

HP PAVILLION DV9000-9500-9600-9700-6000-6500-6600-6700-2000-2500-2600-2700 KULLANANLAR DERNEĞİ :) (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.545
Cevap
24
Favori
1.057.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mert6385

GARANTİ BELGESİNİN FOTOSUNU ÇEKİPTE KOYABİLECEK BİRİSİ YOK MU?

yaw sen bu garanti belgesini ne yapcan,yoksa karanlık işlerindemi kullanacan..aman ha..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 06YALNIZKURT

quote:

GARANTİ BELGESİNİN FOTOSUNU ÇEKİPTE KOYABİLECEK BİRİSİ YOK MU?

yaw sen bu garanti belgesini ne yapcan,yoksa karanlık işlerindemi kullanacan..aman ha..

yok bea. ne alaksı var. bnmkini bulamıyorum da. okumam gereken bişi vardı. ürünü 2.kez aynı hatada mı yoksa 3. kez aynı hatadamı değiştiriyolar die bakıcaktım.

• bizim makinalardaki geforce go 7200 ler mi daha iidir. yoksa yeni makinalardaki 8400 ler mi? bir de anlamadığım bazılarında 300 küsür oluyor bu 8400ler. bazılarında ise 895 mb oluyor. aynı ekran kartı değil mi? nasıl değişebilir ki
  • quote:

bizim makinalardaki geforce go 7200 ler mi daha iidir. yoksa yeni makinalardaki 8400 ler mi? bir de anlamadığım bazılarında 300 küsür oluyor bu 8400ler. bazılarında ise 895 mb oluyor. aynı ekran kartı değil mi? nasıl değişebilir ki

kısa ve öz solemek gerekirse tabiki 8400ler bizim makinalardan daha iyi yanında yazan 300 mb veya 895 mb sanırım paylasım durumu soleki benim makinam 7400 256 mb yazıyo 128 ozel video bellegi var onlarda da 8400 895 mb kadar paylasımlı olabilir diye dusunuyorum :P
  • imzamdaki bilgisayarımı alalı daha 11 ay oldu (dv6148ea)
    değişen parçalar HDD,LCD EKRAN,INVERTER,ANAKART,POWER BUTONU...Toplam 5 parça.
    2 kez servise gitti.birinde 3 parça birinde 2 parçası değişti.
    11 ayın 2 ayını serviste geçirdi.
    değişmeyen parçası kalmadı...
    son HP bilgisayarım olacak.
    ben kesinlikle tavsiye ETMİYORUM...
    teknik servis desen ürünün garantisi süresi olan 30 güne tamamlamadan gönderemiyor.
    1.sinde 27 günde 2.sinde 29 günde geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metin07

quote:

Orjinalden alıntı: Dağcı-85

quote:

Biosun baya bi değişik.Bu konuda yardımcı olamayacağım.
    Bilen bir arkadaş el atarsa seviniriz. Biz de öğrenelim.
    Ya da vakit geçirmeden hp desteğe bilgi için mail atmanda fayda var.
    Kasada Dv6000 yazması gayet doğal. Benimkinde de aynısı yazıyor. Çünkü bu 6000 serisi.
    Biostaki ise modelin adı ve numarası. Yani seninki DV6000 serisinin DV6500 modeli.
    Benim ki mesela DV6000 serisinin DV6385 modeli.
    Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Cevabın için teşekkür ederim hocam, malesef sabah ondan beri uğraşıyorum bir sonuç alamadım. Artık pes. Bir arkadaşa verdim o halledecek. Olayı öğrenip bu başlık altına yazarım. Tekrar teşekkürler.

İlginçtir. Acaba sizin modellere böyle bir seçenek koymadılar mı? Bakalım, sonucu 4 gözle bekliyoruz.

Hocam sorun çözüldü. Sağolsun arkadaş halletti. Arkadaşın sitesinden alıntı yapıyorum:

quote:

arkadaşar 1 tam gece ve yarım günümü alan ve sonunda çözebildiğim bir problem ve çözüm yolunu sizlerlepaylaşmak istiyorum
    sata hdd si olan pc lere xp kurmak için ya satayı biostan kapamalı yada sata driveri disket sürücü ile yüklenmelidir
    peki pc niz laptopsa ve biosta sata yönetimi yosa neolacak??? işte cumartesi günü aldığımız hp pavilion dv6000 serisini 6535 model laptopu böyle geldi pc de vista yüklüydü xp ye geçmek isteyince de hdd yi görmüyordu sabaha kadar denemediği yol kalmadı en sonunda pc ye usb den bağlanan bir disket sürücü takmak için kadıköye arkadaşımın pc şirketine geldim burada da usb flopy bulamayınca aha dedim xp kuramıycaz makinaya!!!
    en sonunda xp cd sinin içine sata driverini gömerek yapabildim sizlere de bunu yazmak istedim alttaki yazdan faydalanarak sizde sata driverini cd ye ekleyebilirsiniz.

Böylece xp kurulum yaparken sürücüleri kendisi bulacak.

1. Sata sürücüsünü aşağıdan indiriyoruz, zipi açıp ilgili dosyayı d diskinde sata driver diye bir klasör oluşturup içine kopyalıyoruz.

2. Winimage programını indirip, kuruyoruz. (winima80.exe)

3. WinImage programını aç, file menüsüne tıkla, open a tıkla. 1. Madde de oluşturduğumuz d de yer alan sata driver klasöründen f6flpy32.exe isimli dosyayı seç. 8 tane dosya görünecek. Menüden image i ve extract i seç. Bütün dosyaları d deki sata driver isimli klasöre aç. Bu 8 dosyanın sata driver klasöründe olduğunu gördükten sonra winimage programını kapatabiliriz.

4. nLite programı indir ve bilgisayarına kur.

5. Orjinal xp cd sini bilgisayarına tak, nlite programını çalıştır. Next e tıkla,
    “Locating the Windows installation”, sayfasında browse – bilgisayarım – dvd sürücünüzü seç. Bir pencere açılacak.

• “Select where to save the CD installation files for modification”. sayfasında boş bir klasör göster yada yoksa oluştur.
    • OK ye tıkla. Açılan pencerede d ye git, windowsxp adında yeni bir klasör oluştur. Nlite cd deki bütün dosyaları buraya kopyalayacak.
    • Kopyalama bitince next e tıkla, presets sayfasında next e tıkla, Task Selection sayfasında Integrate Drivers and Create Bootable ISO yı seç, next e tıkla.
    • Drivers sayfasında Insert > Single Driver a tıkla. Açılan yeni pencere d ye oluşturduğumuz sata driver klasörünü seç. Gelen iki seçenekten iaachi yi seç.
    • Open a tıkla, gelen yeni pencereden Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M) seç. OK ye tıkla, yeni açılan pencerede “Do you want to start the process?” sorusuna yes de.
    • Orjinal xp cd sini çıkarıp yeni boş bir cd takın. Next e tıkla, Bootable ISO penceresinde Direct Burn ü seç. Cd ye bir isim yaz, 4X hızında yazmayı seç. Nlıte yeni cd yi yazmayı bitirdikten sonra yeni bir xp cd niz olacak.

Kurulumu yaparken dikkat etmeniz gereken bir konu var.
    Windows xp kurulum ekranında kuruluma başlarken size iki seçenek sunuyor.
    1-Dosya sistemini olduğu gibi bırak.
    2-Ntfs olarak biçimlendir. Bunu seçip hızlı biçimlendir derseniz hatasız kuruluma devam edebilirsiniz.

not: ilgi olursa nlite ve winimage linklerini de ekliycem

isteyenler arkadaşa bu linkten ulaşabilirler:
    http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=419.0

************************************************************************************

Şimdiiiiii gelelim sonraki sorunuma

Bunun sürücüleri yok hp nin sitesinde dörttane sürücü var fakat aygıt yöneticisindeki soru işaretleri neredeyse 15 tane. Benim bilgisayar dv6000 serisini 6535 modeliymiş. Bu konuda da yardımlarınıza muhtacım arkadaşlar.

• ona yakın başka modelerin drivarlarını yükle büyük ihtimalle uyacaktır.
  • mesela hocam hangi modeller ? kusura bakmayın ben bu işlerden pek anlamam malesef
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ultraslan175k

Bende dv6148ea var.Bi kaç günden beri başlat çubuğunda ve ağ bağlantılarımda kablosuz ağ bağlantısı görünmüyor,dolayısıyla kullanamıyrm,nasıl düzeltebilirim??? Ayrıca önceden wireless asistantta bluetooth ve kablosuz birlikte görülüyordu,şimdi sadece bluetooth var

quote:

Orjinalden alıntı: burak_e_f_e

arkadasım aynı sorun bendede var kablosuz baglanamıyorum tusu saga saga cekip acıyorum ama wireless gozukmuyor bluetoth acık ama cozümunu bilen arkadasların yardım etmesını rica ederim yardımlarınız için sımdıden tesekkurler

arkadaşlar .aynı sorun bnde de vardı.işuan nbilgisayarım teknik serviste. anakartı değişecek.!!!!!!!!!! ilk bilgisayarımda da ayını sorun vardı .dv6148 ea dı. 30 iş günü içinde yapamadılar. ve değiştirdiler. sanırım artık hatayı ii biliyorlar ve 30 iş günü içinde yapıyorlar. haberiniz ola

EVET HAYIRLI UGURLU OLSUN.
    BENDE DE KABLOSUZ AĞ GÖRÜNMÜYOR ARTIK.
    ESKİDEN SAĞ KÖŞEDE BAKTIĞIMDA HEM BTOOTH HEM WIRELESS GOZUKURDU SIMDI YOK.
    DRIVER FALAN GUNCELLEDIM YOK. LANET OLSUN SANIRIM BENIM DE ANAKARTTA BI SORUN VAR. SİZCE?

• MERHABA
    1 AYLIK HP DV6390 SAHİBİYİM
    MALUM İÇERİĞİNDE YENİDEN KURULUM GİBİ HİÇ DİSKET ÇIKMIYOR ALIRKENDE D KISMINDAN KENDİNİZ OLUŞTURABİLİRSİNİZ DEDİLER.
    BEN BUNU YAPAMADIM AÇIKLAMALI OLARAK NASIL YAPARIM YADA FORMUN NERESİNDE VAR SİZLERDEN YARDIMCI OLMANIZI İSTERİM.
    TESEKKÜRLER.

• bu hp nin turkiye urunlerinde sorun var galiba.. dunyada su anda en cok laptop satan firma hp.. yani bu kadar insan hp aliyorsa demekki sorunsuz calisiyordur.. ben amerikadan 5 adet hp aldim suana kadar buraya work and travel ile gelen arkadaslara, ayrica burada tanidigim bircok arkadas var hp kullanan ve hepsi memmunlar hic sorun yasamadilar.. Bu adamlar buyuk bir ihtimalle sorunlu makineleri turkiyeye yolluyorlar bence..
  • ya benle aynı sorunu yaşayan aymı modeli kullanan birsinin bilgisayarını 2 haftada anakartı değiştirip veriyorlar ben ondan 1 gün sonra teslim ediyorum yurt dışından parça bekliyoruz diyorlar. ne kadar can sıkıcı bir durum. sanki parça bende bitti
  • arkadaşlar bende dv6000 kullanıyorum dvd writer surucum yazılmını yukleyemıyorum bole yazııyor Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. (Kod 19)
    yardımcı olabılrsenız svınırım
  • quote:

quote:

quote:

Bende dv6148ea var.Bi kaç günden beri başlat çubuğunda ve ağ bağlantılarımda kablosuz ağ bağlantısı görünmüyor,dolayısıyla kullanamıyrm,nasıl düzeltebilirim??? Ayrıca önceden wireless asistantta bluetooth ve kablosuz birlikte görülüyordu,şimdi sadece bluetooth var

quote:

arkadasım aynı sorun bendede var kablosuz baglanamıyorum tusu saga saga cekip acıyorum ama wireless gozukmuyor bluetoth acık ama cozümunu bilen arkadasların yardım etmesını rica ederim yardımlarınız için sımdıden tesekkurler

arkadaşlar .aynı sorun bnde de vardı.işuan nbilgisayarım teknik serviste. anakartı değişecek.!!!!!!!!!! ilk bilgisayarımda da ayını sorun vardı .dv6148 ea dı. 30 iş günü içinde yapamadılar. ve değiştirdiler. sanırım artık hatayı ii biliyorlar ve 30 iş günü içinde yapıyorlar. haberiniz ola

DRIVER FALAN GUNCELLEDIM YOK. LANET OLSUN SANIRIM BENIM DE ANAKARTTA BI SORUN VAR. SİZCE?

sanırım wireless adaptörü ve anakart arızalı diye tahmin ediyorum. sizce?

• Arkadaşlar uzunca bir süredir sorun yaşamadığım için bu sayfalardan uzak kalmıştım.Ama şimdi sizlerin yardımına ihtiyacım oldu.Pavilion 9087 cihazımda Xp açıldıktan sonra bir süre ekranda yıpıldamalar oluyor ve ince ince yatay ve dikey çizgiler oluyor.Fakat bazen belli bir süre sonra veya yeniden aç kapa yaptıktan sonra bu düzeliyor.Bana harddiskle alakalı bir sorunmuş gibi geliyor ama nedenini çözemiyorum.Harddiskle alakalı olabiceğinede şu sebepden dolayı vardım.Şimdi benim laptopta 2 adet 80GB harddisk var,işletim sisteminin olduğu 1.harddiskde herhangi bir uygulama veya resim falan açınca bu yıpıldamalar ve çizgiler olurken 2.harddiskde bi resim falan açınca gayet normal gözüküyor,1.harddiske dönünce yine aynı sorun.Gerçi evvelki gün F11 den format attım makinaya ama herhangi bir değişiklik olmadı.Sizce sorun neden kaynaklanabilir yardımlarınızı bekliyorum...

• bu sorun makina jarjda olmadığı zaman oluyor diye biliyorum bende de xp de olmmuştu. sanırsam ekran kartının sürücülerinden kaynaklanıyor. ekran kartını update etmeyi dene. hdd den olsa yapmaz böyle bir şeyi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet sorun anakartla ben anlamadımki hp bunu nasıl yapar nasıl bu seri hatayı yapar yazıklar olsun ya böyle büyük markaya,bugün verdim servise hem wireless hemde grafik kart konnektöründe sorun var bakalım nolucak sonuçları yazıcam size,iyi günler dilerim

• Arkadaşlar Goldmaster uydu cihazına yazılım atacaktım, HP GF675 EA PV6390 laptobun serial portu yok. Bir adet usb to rs232 converter aparat aldık Cdsinden driverini sorunsuz yükledim ve aygıt yöneticisinde görünüyor, fakat uydu cihazını baglayınca görmüyor. Ne yapmamız lazım özel bir kablomu yapacagız.
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugo

HOŞGELDİN ARAMIZA .. BENİMDE AYNI SORUNUM WAR AMA BURADA HERHANGİ BİR ÇÖZÜM BULAMZSIN. SANIRIM TEK YAPMAMIZ GEREKEN BİLGİSAYARDAN 30 GUN AYRI KALMAK.YANİ SRVİSDE VERMEK. BU GENEL Bİ PROBLEM, UMARIM ZAMANLA BAŞKALARININDA BAŞINA GELMEZ.
    quote:

Orjinalden alıntı: djhavana

hp wirelees ayarlarından WLAN kayboldu gerıgelmiyor sisteimi sildim yenıden yukledım ama yok wlan gelmıyor usb bır adaptorle kablosuz baglanıyorum bır cozum lutfen ıyı calısmalar

Keşke bu dua kabul olsaydı...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ugo

HOŞGELDİN ARAMIZA .. BENİMDE AYNI SORUNUM WAR AMA BURADA HERHANGİ BİR ÇÖZÜM BULAMZSIN. SANIRIM TEK YAPMAMIZ GEREKEN BİLGİSAYARDAN 30 GUN AYRI KALMAK.YANİ SRVİSDE VERMEK. BU GENEL Bİ PROBLEM, UMARIM ZAMANLA BAŞKALARININDA BAŞINA GELMEZ.
    quote:

Orjinalden alıntı: djhavana

hp wirelees ayarlarından WLAN kayboldu gerıgelmiyor sisteimi sildim yenıden yukledım ama yok wlan gelmıyor usb bır adaptorle kablosuz baglanıyorum bır cozum lutfen ıyı calısmalar

Keşke bu dua kabul olsaydı...

o sorun bende de vardı ib yazılım yüklemiştim olmuştu araştırıyım bulursam eklerim

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.