Şimdi Ara

HP PAVILLION DV9000-9500-9600-9700-6000-6500-6600-6700-2000-2500-2600-2700 KULLANANLAR DERNEĞİ :) (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.545
Cevap
24
Favori
1.057.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dv6000 de bana kayıt defterınde hp local machıne -system-controlset1-enum-ıde-cddromslimtype_dvd_a device parametre o ekran goruntusunu yollayabılırsenız çok mnm olurum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedatyesilyurt

quote:

Orjinalden alıntı: metin07

quote:

Orjinalden alıntı: ugo

HOŞGELDİN ARAMIZA .. BENİMDE AYNI SORUNUM WAR AMA BURADA HERHANGİ BİR ÇÖZÜM BULAMZSIN. SANIRIM TEK YAPMAMIZ GEREKEN BİLGİSAYARDAN 30 GUN AYRI KALMAK.YANİ SRVİSDE VERMEK. BU GENEL Bİ PROBLEM, UMARIM ZAMANLA BAŞKALARININDA BAŞINA GELMEZ.
    quote:

Orjinalden alıntı: djhavana

hp wirelees ayarlarından WLAN kayboldu gerıgelmiyor sisteimi sildim yenıden yukledım ama yok wlan gelmıyor usb bır adaptorle kablosuz baglanıyorum bır cozum lutfen ıyı calısmalar

Keşke bu dua kabul olsaydı...

o sorun bende de vardı ib yazılım yüklemiştim olmuştu araştırıyım bulursam eklerim

bekliyorum dostum... sağol.

• Merhaba arkadaşlar, ben vista'dan xp ye geçmek istiyorum. Ama forumda yazılanlanlar beni korkuttu. Bir de benim ram durduk yere % 50 kullanımda oluyor(1 gb ram bu arada) hiç bir şey ellemesem bile % 50 nin altına inmiyor bu vistadan mı kaynaklanıyor yoksa xp de de mi aynısı oluyor, oyun oynarken sorun yaratır mı? benim ram kafadan 512 ye mi düşmüş oluyor yani
  • arkadaşlar merhaba ben pavillionuma tekrar vista yüklemek istiorum fakat bilgisayarı yurtdıiından aldığım için elimde herhangi bir vista cdsi yada ona benzer bi şeyler yok ne yapmam gerekir adım adım anlatırsanız sevinirim
  • bu HP nin Allah belasını versin. Bu kadar adi bir firma olmaz. 2 laptop aldım ikisinide ekranı bozuldu. Bu tamircilerinde aynı şekilde.... Bilgisayarı tümden bozdular. Siz siz olun Toshibadan şaşmayın yada gidin en ucuzundan alın da bozulursa içiniz yanmasın.

• merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım .nisan ayında hp pavillion 6390ea notbook aldım.şu an için sıcaklıktan şikayetçiyim :)
  • işletim sistemimi xp ye çevirirken diskimin sata özelliğini iptal edemediğim için yardım amaçlı hp yi aradım, adamlar kesinlikle bu makina xp de çalışmaz yükleyemezsin dediler, iki gün internetten araştırma yaparak yükledim. yükledikten sonra doğal olarak driver sorunlarım oldu yine hp yi aradım bu kezde driverleri bulamazsınız dediler. hp nin sitesinde xp driverler yayınlanmıyor. ben de üzerinde kullanılan kartların üreticilerinin vebsitelerinden falan birşekilde driverleri tamamladım. şu an işletim sistemim xp çok rahat kullanıyorum. bunların amacı nedir anlayamadım milleti zorla vistaya yönlendirmeye çalışıyorlar. zamanında parasını vermişim xp işletim sistemimi almışım, aldığım bilgisayar da bunu destekliyor ama adamlar sırf xp kullanamayıp vistaya geçeyim diye driverleri vermiyorlar. bu nasıl iştir anlamıyorum.

• arkadaslar vista açılışı kaç dakika sürüyor ?
    benim cihaz 2 dk
  • performance 6390 ea vista

işlemci = 4.8
    ram =4.5
    grafik = 3.7
    oyun = 3.2
    dısk =4.8
  • quote:

Orjinalden alıntı: tunay_erbatur

Merhaba arkadaşlar, ben vista'dan xp ye geçmek istiyorum. Ama forumda yazılanlanlar beni korkuttu. Bir de benim ram durduk yere % 50 kullanımda oluyor(1 gb ram bu arada) hiç bir şey ellemesem bile % 50 nin altına inmiyor bu vistadan mı kaynaklanıyor yoksa xp de de mi aynısı oluyor, oyun oynarken sorun yaratır mı? benim ram kafadan 512 ye mi düşmüş oluyor yani

bu durum vistadan kaynaklanıyor. vista "kullanılmayan ram ram değildir" mantıgına sahip. o yüzden kafanıza takmayın. doğal bir durum. oyunlarda da bi sorun olacağını sanmıyorum. oyun oynasanız dahi ram normalde kullanılandan cok daha fazla olacak değil. yani su an 550 mb kaplıyor diyelim. 300 mb lık kaplayan bi oyun calıstırdığınızda bu 550+300: 850 kaplar diye bir mantık dogru değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: cevatselcuk

arkadaşlar merhaba ben pavillionuma tekrar vista yüklemek istiorum fakat bilgisayarı yurtdıiından aldığım için elimde herhangi bir vista cdsi yada ona benzer bi şeyler yok ne yapmam gerekir adım adım anlatırsanız sevinirim

bi vista cd si edinerek kurduktan sonra müşteri hizmetlerini arayıp işletim sisteminizi lisanslı hale getirtebilirsiniz.
  • quickplayin vistada çalışması ile ilgili olarak internette şu bilgileri gördüm. ingilizcem yok sayılır bilen arkadaşlar işlem basamaklarını uygulayıp sonucu yazabilirler mi?

HP Quickplay on Windows Vista
    I’ve finally done it.� After waiting a few weeks for the recovery CDs as directed by HP, which turned out to be absolutely useless, I scouted the web some more, found out how to install Quickplay on Vista without signing up for the HP Express Upgrade, which is a tedious process and basically gets you a Vista recovery CD specific to your PC model.� Now, the instructions that follow are reproduced from here:http://www.notebookforums.com/post2542025.html.� Credit goes to this guy.� Also, it seems like Quickplay 3.0 is only going to work on Windows Vista, so I wouldn’t suggest trying it on XP.� However, if it works on XP, please be sure to let me know.� Here goes:

——————�

1. Back up your system in case of catastrophic failure (always a good first step when jacking around with partitions).

2. Download HPQPDP.rar or HPQPDP.zip, fromhttp://ridickulous.net/quickplay/.� This site is temporarily down for some reason, so you can download HPQPDP.zip here athttp://www.asifism.com/downloads/quickplay/HPQPDP.zip and QPW 3.0� (Quickplay for Windows version 3.0) here athttp://www.asifism.com/downloads/quickplay/QPW3.0.rar. — Here’s the a link that will have all the files on it.�http://asifism.badongo.com/.� My apologies for all the inconvenience all the other links have caused, but I didn’t anticipate such a high volume of downloads.

3. Extract whichever you downloaded and drop the resulting HPQPDP folder into your :\SwSetup\ folder (mostly for safekeeping purposes).

4. Using PartitionMagic Pro or Disk Management in Windows something else to either shrink your main partition, secondary partition, or whatever. You want to end up with a 1027.6 MB (or 1028 MB) UNALLOCATED area of space at the END of the drive. Go through all the reboots the machine will likely want to make this happen. It can’t hurt to verify that the unallocated space is there and unallocated after all this. (NOTE: If Partition Magic keeps giving errors saying “Selected disk contains one or more Partitions which cannot be moved,” you have a recovery partition that prevents it from doing what you need it to or drive information has changed. You may have to find another way of resizing your partitions or a reboot might solve the problem.)

5. After creating the unallocated space, assign it the drive letter X: but DO NOT FORMAT IT.

6. Hie thee to the HPQPDP folder and run setup.exe.

7. Wait.

8. Wait some more.

9. Reboot and keep on waiting.

10. Shut down the laptop and hit the Quickplay button. You WILL most likely see a Windows logo, since QP2.3 is Windows-based whereas QP1.x is Linux-based.

11. Enjoy a celebratory glass of single-malt scotch, and pop in or browse to your favorite flick. This step is optional if you are at work and/or not legal drinking age.

MANY thanks to everyone for their input. For the above files, thanks to modemboy for providing the .rars and to AmigaDude for the valid data2.cab and data3.cab files. Also, thanks to Ericko for the QPv1 image (found athttp://www.megaupload.com/es/?d=QVE3S9PU) in case someone’s machine cannot run QP 2.x, and to everyone else that pitched in.

• quote:

Orjinalden alıntı: hotsukarci

quickplayin vistada çalışması ile ilgili olarak internette şu bilgileri gördüm. ingilizcem yok sayılır bilen arkadaşlar işlem basamaklarını uygulayıp sonucu yazabilirler mi?

HP Quickplay on Windows Vista
    I’ve finally done it.� After waiting a few weeks for the recovery CDs as directed by HP, which turned out to be absolutely useless, I scouted the web some more, found out how to install Quickplay on Vista without signing up for the HP Express Upgrade, which is a tedious process and basically gets you
    ...
    ..
    .

crackbrained arkadaşımız 98. sayfada bunu paylaşmıştı.
    bundan bi kaç farkı var. o xp için anlatmıştı burda vista için var. o yüzden 2.3 değil de 3.0 olan HPQPD klasörünü indirmeniz gerekli. yalnız verilen linkler çalışmıyor malesef.ama anlatılan diğer yollar hemen hemen aynı.
    cracbrained arkaşımız 1024 mb ayırın demiş ama orda 1028 diyor. önemli değil. 1030 ayır istersen.
    xp için bahsetmek gerekirse crackbrained ten aynen alıntı yapıyorum. olay vista için de aynı. sadece 2.3 değil 3.0 olan gerekli.
    kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: crackbrained

WINDOWS XP ICIN QUİCKPLAY TUSLARINI CALISTIRMA

daha önce anlattım ama gerekli dosyaların yanında tekrar yazıorum
    Quick play direct 2.3ü yüklemek için 1024 mb tanımlanmamıs bi alana ihtiyacımız var
    bu işlemi partion magicle hallede biliriz ama malesef ben bunu bilmiyorum
    bu nedenle format sırasındaki işlemi anlatıcam
    XPyi kuracaımız partionu sececeimiz yere geldimizde D ile yüm partionları silioruz (D sonra Lye basıorus zaten yönledirir bizi)
    C ile istediimiz kadar bölüm olusturalım (C: D: E: gibi)
    ama bu bölümleri olustururken 1024 mb + 8mb(ön bellek için) kadar yeri asla C ile secmiyeceis yani bölümlendirmiyeceis
    XP yi kurup tüm driverleri kuruoruz
    XPyi güvenli modda acıorus
    elinisde C:swsetup klasörün yedei varsa oradan yoksa linkleri indirip içindeki dosyalardan
    HPQPDyi kuruoruz (otomatik olarak bölümlendirmediimiz alana kuruo kendini uzun sürebilir 30dak.)
    restart attıktan sonra QLB ve QPW setuplarını kuruoruz
    ve artık mavi ısıklı dvd tusuna basınca xp logosu cıkıyor ama xp acılmadan quickplay acılıyo

linkler:

http://r apidshare.com/files/44748313/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part01.rar
    http://r apidshare.com/files/44738509/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part02.rar
    http://r apidshare.com/files/45027521/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part03.rar
    http://r apidshare.com/files/45042591/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part04.rar
    http://r apidshare.com/files/45131593/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part05.rar
    http://r apidshare.com/files/45142251/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part06.rar
    http://r apidshare.com/files/45185720/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part07.rar
    http://r apidshare.com/files/46100467/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part08.rar
    http://r apidshare.com/files/46014274/HP_Pavilion_dv6000_XP_Quickplay.part09.rar

linklerdeki r ile a arasındaki boşlugu kaldırın
    rar şifresi: crackbrained

• Wlan kayboldu demiştim.
    Sistemi F8 ile güvenli modda başlattığımda aygıt yöneticisinde ağ bağtaştırıcıları kısmında bunu görebiliyorum.
    Oysa normal çalıştırdığımda görünmüyor.
    Niye ki? Acaba format atıp yeni bir sistem kursam, ki yapacam zaten, bi değişiklik olur mu?
    Her iki durum içinde foto ekliyorum.
    Görüşleriniz benim için değerli...
    Teşekkürler...

• DV9087 hp notebook 'um var. vista ultimate 64 bit işletim sistemini kurdum. diğer driver'lar sorunsuz çalışmakta ancak webcam'i çalıştıramadım.
    Bazı arkadaşlar çözüm bulmuşlar ama sanırım bu çözümler vista 32 bit için geçerli. webcam XP'de sorunsuz çalışmaktaydı (vista 32 bit driver'ının kurmuştum :))
    vista 64 bit kullanan ve webcam'ı sorunsuz çalıştırabilen bir arkadaş var mıdır. var ise çözüm yolu nedir.
    yardımlar için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dağcı-85

işletim sistemimi xp ye çevirirken diskimin sata özelliğini iptal edemediğim için yardım amaçlı hp yi aradım, adamlar kesinlikle bu makina xp de çalışmaz yükleyemezsin dediler, iki gün internetten araştırma yaparak yükledim. yükledikten sonra doğal olarak driver sorunlarım oldu yine hp yi aradım bu kezde driverleri bulamazsınız dediler. hp nin sitesinde xp driverler yayınlanmıyor. ben de üzerinde kullanılan kartların üreticilerinin vebsitelerinden falan birşekilde driverleri tamamladım. şu an işletim sistemim xp çok rahat kullanıyorum. bunların amacı nedir anlayamadım milleti zorla vistaya yönlendirmeye çalışıyorlar. zamanında parasını vermişim xp işletim sistemimi almışım, aldığım bilgisayar da bunu destekliyor ama adamlar sırf xp kullanamayıp vistaya geçeyim diye driverleri vermiyorlar. bu nasıl iştir anlamıyorum.

haklısın arkadaşım aynı durum benimde başıma geldi..dv2580 kullanıyorum,hp servisini aradım xp yüklemek istiyorum fakat yükleme aşamasında hdd yi görmüyor dedim..O cihaza xp yükleyemessiniz dediler.SATA disable secenegi olmalı biosta dediler ama sizin cihazınızda yok dediler.Ne yapmalıyım dedim SATa sürücülerini siz tanıtırsanız belki olabilir,,ee ? SATA sürücüleri varmı HP de malesef yok o cihazın..Neyse bende internetten araştırıp hdd yi görmeme sorununu aşıp xp yi yükledim bu kez driver sorunu baş gösterdi..Tekrar aradım, mümkün değil dediğiniz xp yi kurdum fakat drvier sorunum var dedim,xp icin driverlar mevcut deği siz ş uanda sadece vista kullanabilirsiniz Xp yi destekleyen bi konumda değil o cihaz demesinmi..Ya arkadaşım zorla vistamı kullandıracaksınız zaten bi ton para vermişiz bide dayatmamı yapıyorsunuz..Allatan forumdan muteber arkadaşın yardımıyla driverlarıda yükledim..Şimdi vistaya göre cihaz daha az ınısınıyor,daha hızlı ve en önemliside kasmıyor vista kadar..Bende anlamış değilim HP neden vistayı bu kadar dayatıyor..Oysaki hemen hemen aynı dönemde satılan TOSHİBA nın A200 seri bilgisayarları icin TOSHIBA Xp driverlarını kullanıcıların isteği doğrultusunda çıkartı hemen..HP nin tutumu anlamsız bu nedenle.

• tamam da ben bu bilgisayarı amerikadan aldım sadece recovery yaptıüım için recovery cdleri var elimde başka bi şey yok...ben zaten vistaya para vererek almışım bilgisayarı neden tekrar bi vista daha alıym ki...
    quote:

Orjinalden alıntı: metin07

quote:

Orjinalden alıntı: cevatselcuk

arkadaşlar merhaba ben pavillionuma tekrar vista yüklemek istiorum fakat bilgisayarı yurtdıiından aldığım için elimde herhangi bir vista cdsi yada ona benzer bi şeyler yok ne yapmam gerekir adım adım anlatırsanız sevinirim

bi vista cd si edinerek kurduktan sonra müşteri hizmetlerini arayıp işletim sisteminizi lisanslı hale getirtebilirsiniz.
  • notebook 30 gündür servisteydi bugün 30 iş günü doldu ve hp aradım parça bekliyor dediler bende para iadesi istediğimi belirttilm,kayıt aldılar 3 gün içinde bana bilgi vereceklerini söylediler acaba para iadesi alabilirmiyim alırsam kaç gün içinde gerçekleşir şu hp den bir kurtulsam.
  • HP Pavilion dv6196ea Notebook PC aldım arkadaşlar bu laptop ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim ???
  • Arkadaşlar İçinizde İzmir'li olan var mı? Varsa bana hp nin izmir'deki servislerinin nerede olduğunu yazabilir mi???
  • 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.