Şimdi Ara

EKMELEDDİN İHSANOĞLU? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
4
Favori
14.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yemin ediyorum şu ulusalcı kafası kadar muhalefete zarar veren başka bir kafa yok.

Hayal aleminde yaşıyorlar. Tavizlerden ödün vermezlermiş ne tavizi? neyden ödün vermediniz? Çıkarın aday ne kadar oy alacaksınız? bilemedin yüzde 20 yada çok iyimser düşünürsek yüzde 30.

Kafanızı 1930'lardan ileriye götürün 2014'teyiz.. 1950'lerden sonrasında kendi elinizle yarattığınız postal yönetimleriniz olmasaydı ne bugün kürdistan olacaktı nede bu kadar yozlaşmış sağcı kitle olacaktı..

Facebookta isimlerinizin önüne koyduğunuz TC ibaresiyle, bayramlarda hiçbirşey olmamış gibi astığınız bayraklarla, yozdil'in yazdığı masturbasyonel yazılarla gününüzü gün etmeye devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Yav biz Tayyip'i zengin bilirdik, meğersem Ekmeleddin'in yanında adam fakir kalmış resmen...

Hakkaten ya. Biraz yardım yapalım da oğluna bir gemicik daha alsın fakir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Dün CNN'de dinledim "Ekmel Beyi" . T.Akyol Cumhurbaşkanı adaylık teklifiyle ilgili sordu. Cevabı Ekmel beye neden oy vermememiz gerektiğinin en temel nedenini ortaya koydu.

Cumhurbaşkanlığı için halktan oy isteyen bir şahıs, adaylık sürecini " Çok ısrar ettiler, ret etmeyi edebe aykırı buldum " diye açıklıyorsa aklını kullanan sade bir seçmen için baştan kaybetmiş olmalıdır.

Adam son derece kibar, naif falan ama kardeşim Kendisinden teklif gelmemiş, böyle bir niyeti, planı, programı , vizyonu yok. C.Başkanlığı gibi ülkenin en üst makamına ısrar ettiler diye aday oluyor. Bu ciddiyetsizliktir. Seçmeni hafife almaktır.

Halı saha maçı için arkadaşlar ısrar eder oynarsın, komşu sofraya davet eder , kıramaz oturur yemek yersin anlarım da, CumhurBaşkanlığı makamına ısrar ettiler kıramadım diye aday oluyorsanız film orda bitmiştir..

Zavallı adamı sahneye itelemişler, garibim ne yapsın, ne söylesin.

Aklını kullanmayan normal seçmen için demek istedin herhalde, aklını kullanan liyakata bakar. Mahalle maçlarında top sahibinin olduğu takım hep yenilir bilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu adam ne işle uğraşıyor da 7 trilyon parası oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Halk Tv lafa gelince penguen yayınlayan kanallara laf atar.Ekmeleddin in gerçek yüzünü söyleyen Sinan Meydanı neden sansürlüyorsun.Diğer yandaş kanallar sansür uyguluyor diyerek haber yaparken iyiydi.Bide halkın tv sisin sözde..

al işte, kafaya bak! sonra habertürk'ü, ntv'yi eleştirirler. sinan meydan gayet net bir şekilde kitaplardan, gerçeklerden örnek veriyor ve buna bile tahammül edemiyorlar!

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Dün CNN'de dinledim "Ekmel Beyi" . T.Akyol Cumhurbaşkanı adaylık teklifiyle ilgili sordu. Cevabı Ekmel beye neden oy vermememiz gerektiğinin en temel nedenini ortaya koydu.

Cumhurbaşkanlığı için halktan oy isteyen bir şahıs, adaylık sürecini " Çok ısrar ettiler, ret etmeyi edebe aykırı buldum " diye açıklıyorsa aklını kullanan sade bir seçmen için baştan kaybetmiş olmalıdır.

Adam son derece kibar, naif falan ama kardeşim Kendisinden teklif gelmemiş, böyle bir niyeti, planı, programı , vizyonu yok. C.Başkanlığı gibi ülkenin en üst makamına ısrar ettiler diye aday oluyor. Bu ciddiyetsizliktir. Seçmeni hafife almaktır.

Halı saha maçı için arkadaşlar ısrar eder oynarsın, komşu sofraya davet eder , kıramaz oturur yemek yersin anlarım da, CumhurBaşkanlığı makamına ısrar ettiler kıramadım diye aday oluyorsanız film orda bitmiştir..

Zavallı adamı sahneye itelemişler, garibim ne yapsın, ne söylesin.

ekmel'e benden çok muhalefet eden yoktur, ama senin laflarını birkaç gün daha okursam gider ilk sırada oy veririm, zira çok saçma konuşmuşsun ve sen bir insanı yeriyorsan şartlar içinde o adam en yanlış kişi değildir, en yanlışı genelde sen savunuyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hashus1099 -- 4 Temmuz 2014; 18:37:05 >

• Ekmelettin İhsanoğlu ismini daha önce bir kere duydum sadece, o da İslam Konferansı Genel Sekreteri iken. Prof. olduğu dışında bir bilgim yoktu.
    CHP'nin Ekmelettin İhsanoğlu'nu aday göstermesi mükemmel bir hamle. Ben başarılı bir karar olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer39 -- 4 Temmuz 2014; 21:45:05 >
  • hashus1099 kullanıcısına yanıt
    Valla kusuru bakma kardeşim, Ekmel ile ilgili onu aday gösterenlerin ele gelir kritik yaptığını göremedik şimdiye kadar, daha yeni yeni TV'lerde boy gösteriyor ve edinilen izlenimler hiçte matah değil. Aha muhalif gözüyle şurada 14 madde, sizde 14 maddede Ekmeli anlatın okuyalım, sizin analiz daha isabetli olmuş derim merak etme..

Bir televizyoncu gözüyle ve siyasal iletişimin olmazsa olmazlarını göz önüne alarak izledim çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nu. Uzun süren canlı yayındaki ekran performansına ilişkin izlenimlerim şunlar...

1- Sesi düşük ve tekdüze, cümleleri düzgün ama ses tonu nedeniyle anlaşılır değil. Konuşmasının takibi AB grubu izleyici için bile zor.

2- Konuşmasından başlık çıkmıyor. Mesaj hiç çıkmıyor.

3- Konuya odaklanarak değil dağıtarak, detayları ile anlatıyor. Bu da konuşmayı dinlenir olmaktan çıkartıyor.

4- Duygularını anlamak mümkün değil. Ne sesi ne de yüz ifadesi bunu göstermiyor.

5- Aşırı tevazulu davranıyor. Bu da bir tür kibri çağrıştırıyor.

6- 'Bir kere söyledim, tekrara gerek yok' havası var konuşmasında. Kendini anlatmaya gerek olmadığını düşünüyor. 'Benim kendimi anlatmaya ihtiyacım olamaz, siz bir zahmet tanıyın' mesajı da hissediliyor.

7- Mütedeyyin bir kişi olarak Türkiye'deki çalışmalarda laik hassasiyetlere dikkat etmiş, kraliyetle yönetilen totaliter Arap ülkelerinde de tam tersi hassasiyetlere dikkat etmiş. Böyle bir hayat öyküsünden kaynaklanan aşırı denge adamı profili konuşmasına yansıyor.

8- Maslahat adamı imajı hâkim.

9- Sokakların dilini bilmiyor. Bu her hali ile kendini belli ediyor. Türkiye'de de Arap ülkelerinde de sokaklara değil saraylara daha yakın olmuş.

10- İnsan onu, resim olarak bir fakir sofrasında diz kırmış hali ile hayal edemiyor. Ya da kirli bir eli sıkabileceğini. Etrafında her şey steril olmalı imajı veriyor.

11- Halkın ona neden oy vermesi gerektiğine ilişkin; seçkin bir aileden gelme, yurt dışı tecrübesi, kültürü, statükoya uygun dindarlığı gibi notlar dışında önemli bir mesaj alınamıyor.

12- Demokrasi bakışını anlatan güçlü bir mesajı yok.

13- O'nu izlerken sık sık aklıma Cemil Meriç geldi. Özellikle de 'Siyaset bir zarftan ibarettir/dikkati zarfa değil mazrufa çevirmeliyiz' sözleri... Konuşmasının Cemil Meriç ya da Tanpınar'ı aklıma getirmesinin sebepleri arasında; kimliğini ören taşları anlatırken kullandığı aşırı denge dilinin etkisi oldu sanırım. Hem bilim adamı, hem kültür adamı, hem doğulu hem batılı oluşu, hem milliyetçiler hem de solcular tarafından itibar görüyor. Doğaları itibarı ile bir terkibe sığmayacak özellikler! 'Mükemmellik ' ne kadarı gerçek sorusunu sordurtuyor. Daha doğal anlatımlara ihtiyacı var.

14- Dünya ve insanlık ile ilgili bir meselesi ya da bir davası olan birisi duygusunu vermiyor. Cumhurbaşkanlığı teklifini 'Edeben kabul ettim' sözleri de bunu teyit ediyor.

• C.başkanlığı resepsiyonlarında içki servisi yapmılmıyor diye laiklik elden gidiyor diyen kemalistler Ekmel bey seçildiğinde nediyecekler acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alesta1818

C.başkanlığı resepsiyonlarında içki servisi yapmılmıyor diye laiklik elden gidiyor diyen kemalistler Ekmel bey seçildiğinde nediyecekler acaba :)

C.Baskanligi resepsiyonlarinda isteyen istedigi gibi ickisini iciyor.Resepsiyonlarda servis edilen saraplar da gayet kaliteli saraplarmis ayrica.Kimsenin laikligin gideceginden korktugu filan yok.Laiklik sayesinde Turkiye'nin Ortadogu ulkelerinden farkli oldugunu islamcilar bile anladilar artik.Biz rahatiz siz de rahat olun
  • Devlet Bahçelinin kafası gitmişti zaten şimdi de hepten hafızası gitmiş.

Çözüm sürecine atıfta bulunarak vatan haini ilan ettiği Tayyip , diğer yandan çözüm sürecine destek verdiğini söyleyen Ekmeleddin İhsanoğlunu desteklemesi..

İyice komedi ritmi artmaya başladı..
  • 2014 Türkiye'sinde oy kullanma ehliyetine sahip bir arkadaşımızın sorduğu soru.

http://www.sondakika.com/haber/haber-ihsanoglu-na-trabzon-da-sasirtan-soru-6225505/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

2014 Türkiye'sinde oy kullanma ehliyetine sahip bir arkadaşımızın sorduğu soru.

http://www.sondakika.com/haber/haber-ihsanoglu-na-trabzon-da-sasirtan-soru-6225505/

Kur'an iptal beyler İncil'den sorumluyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Başka yerlerde bu kişinin imam hatip mezunu ve hafız olduğuda yazılmış. Birde " Din 24 yaşından önce öğrenilmemeli " ( mümkünse hiç öğrenilmemeli tabii dini görüşüm gereğince ) dediğimde niçin diye soranlar oluyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 5 Temmuz 2014; 20:01:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

Ben sadece eski ahite calistim insallah oradan agirlikli gelir

• Bir taraf kibrin deryası iken diğer taraf aşırı tevazulu
    Bir taraf suçluluk psikolojisi ile bağırırken diğer taraf sessiz
    Bir taraf makam için insanlar bile öldürürüm her şeyi yaparım derken diğer taraf edeben kabül ettim diye eleştiriliyorsa
    14 değil 1040 madde yazılsa ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Kuşçu

Bir taraf kibrin deryası iken diğer taraf aşırı tevazulu
    Bir taraf suçluluk psikolojisi ile bağırırken diğer taraf sessiz
    Bir taraf makam için insanlar bile öldürürüm her şeyi yaparım derken diğer taraf edeben kabül ettim diye eleştiriliyorsa
    14 değil 1040 madde yazılsa ne olacak.

yahu, adamı "demokrasi mesajı güçsüz" diye eleştirmiş bir de. şaka resmen bunlar.
  • 12- Demokrasi bakışını anlatan güçlü bir mesajı yok.

bunu chp'li biri dese tamam derimde akp'li biri deyince bir gülme geliyor
  • Kimse kendini kandırmasın. Tayyip erdoğan cb olmak için gereken vasıflara sahip değil. En önemli kural cumhurbaşkanının her kesimi kucaklaması iken tayyip beyi sadece kendi seçmeni ilgilendirir. Bunun örnekleri çok, boşuna laga luga yapmayın. Kendine oy vermeyeni terörist ilan ediyor adam.

Birde yabancı devlet başkanlarıyla münasebet konusu var. Koskoca cumhurbaşkanı muhattabıyla kendisi konuşamayacaksa, en mahrem konularda bile araya tercüman sokacaksa ben ne yapayım öyle cumhurbaşkanını.
  • cumhurbaşkanı hoşgörülü, anlayışlı, eğitimli ve birleştirici olmalıdır.
    zaten bu özellikler kimde var, kimde yok herkes biliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.