Şimdi Ara

EKMELEDDİN İHSANOĞLU? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
4
Favori
14.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soner yalçın'ın bugünkü yazısı da şahane olmuş.
    http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/soner-yalcin/akifin-kuran-meali-yakilmadi-544314/
  • konuya dönersek.
    ihsanoğlu mhp'nin de adayı.
    Nedense bu göz ardı ediliyor.
    Chp'ye genel başkan seçilmiyor.
    Chp ve mhp'nin ortak aday gösterebilmesi de önemli bir demokratik adımdır.
    İhsanoğlu ılımlı ve aklı başında bir insan.
    Seçilme şansı da var.
    İhsanoğlu seçilirse ve tutumunu beğenmezsem bir dahaki seçimde oy vermem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay şu "chp'ye genel başkan seçmiyoruz" lafını çıkaranın gözlerinden öpeyim.
    Bugün saadet-mhp çatısının adayına destek veriyor chp, bir nevi.
    Deniz Baykal aday çıkarılsın diyormuşuz gibi saçma sapan cevaplara maruz kalıyoruz. Bir adaya destek veriyorsan asgari kriterlerine uyması gerekirken, chp alakası bile olmayan birini kendi öneriyor.
    Dileyen, dilediği gibi amerikan çıkarlarının dikte ettiği adaya oy verebilir. Bunca küskün seçmen hiç mi üzülmüyor oy vermezken derdim hep, bu düzene destek olanlar ve düzenin niteliksiz siyasileri için niye üzüleyim ki?

Bundan sonra eşekler ve katırlarla devam edersiniz yola.

• CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, dilekçenin tesliminin ardından twitter'da İhsanoğlu ve adaylığını eleştirdi. CHP'nin Gülen cemaatiyle koalisyon yaptığını söyleyerek Güler, bir takipçisine verdiği cevapta dilekçeye imza atan iki bağımsız vekilin de cemaat üyesi olduğunu öne sürerek, "İmza listesinde AKP istifacısı cemaat milletvekili 'yok' mu diyorsunuz!" diye yazdı.
     EKMELEDDİN İHSANOĞLU?
  • Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Bağımsız cemaatçi vekilleri geç, chp içindeki faik tunay'a bak önce.
    Adam chp'nin sahibi rolüne bürünüp parti tabanına çatıyor. Cemaat şaka maka chp'yi ele geçiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

Bağımsız cemaatçi vekilleri geç, chp içindeki faik tunay'a bak önce.
    Adam chp'nin sahibi rolüne bürünüp parti tabanına çatıyor. Cemaat şaka maka chp'yi ele geçiriyor.

Aslında Erdoğan sürekli 2023 diyordu ya belki biraz paranoyakça olabilir ama biz olmasak bile yerleştirdiğimiz zihniyet sizi yönetecektir mesajı veriyor olabilir.Geldiğimiz nokta şudur ki AKP kendi manifestosunu bütün partilere enjekte etmiş.Ya benim gibi olacaksınız ya da kaybetmeye mahkumsunuz.Cemaat CHP çarkına çomak soktukça kazanan AKP oluyor..
  •  EKMELEDDİN İHSANOĞLU?

Böyle bir fotoğraf gordum. Bu fotonun öyküsünü bulabilecek var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ne yapacağını şaşırdım bölücü bdp adayı var fetulahin adayı ekmeledin var Kırkız Tayip var .Adam gibi aday yok!

• quote:

Hay şu "chp'ye genel başkan seçmiyoruz" lafını çıkaranın gözlerinden öpeyim.
    Bugün saadet-mhp çatısının adayına destek veriyor chp, bir nevi.
    Deniz Baykal aday çıkarılsın diyormuşuz gibi saçma sapan cevaplara maruz kalıyoruz. Bir adaya destek veriyorsan asgari kriterlerine uyması gerekirken, chp alakası bile olmayan birini kendi öneriyor.
    Dileyen, dilediği gibi amerikan çıkarlarının dikte ettiği adaya oy verebilir. Bunca küskün seçmen hiç mi üzülmüyor oy vermezken derdim hep, bu düzene destek olanlar ve düzenin niteliksiz siyasileri için niye üzüleyim ki?

Bundan sonra eşekler ve katırlarla devam edersiniz yola.

İlk sayfaya yazdığımdan dolayı 'gözlerinden öpeyim' sözünüzü üstüme alınıyorum. Altta yazdığım mesajı 16 haziranda yazmışım. O tarihten sonra konuyu takip etmemiştim. Şimdi baktığımda İhsanoğlu hakkında bir sürü yazı paylaşmışsınız. Baya araştırma yapmışsınız, fikir sahibi olmuşsunuz.

quote:

Ülkeye Cumhurbaşkanı seçiliyor. CHP ye genel başkan değil. Halkın bir çok kesimini kucaklaması lazımdı. Bu konuda başarılı olabilir. Kaç kişi daha önceden kitaplarını okuyup konuşmalarını dinledi ki? İKÖ başkanlığı yapması mı rahatsız etti? Madem aday CHP nin kıstaslarına göre belirlenecekti ne diye çatı aday işine girildi. Her parti çıkarsaydı adayını.

Önce bir kendisini dinleyelim nedir ne değildir. Sonra hakkında konuşulur değerlendirilir. Yargısız infaz yapmayalım.

Kılıçdaroğlu bir risk almış. Kendi parti ideolijisinden büyük tavizler vermiş. Herkese hitap eden bir aday çıkarmaya çalışmış. Siz desteklemeye bilirsiniz sizin siyasi anlayışınıza ters gelebilir ama şu bir gerçek CHP ye uygun bir aday bu ülkede %25 i geçemiyor. Oyunu kuralına göre oynamaya çalışmışlar. Bu ülkenin %60-70 arası sağ seçmeni varken bu kesimi görmezden gelip, nasıl sol bir iktidar-CB bekliyor sunuz?

Hala sizin CB için aradığınız kıstaslarla CHP genel başkanı için aradığınız kıstasların aynı olduğunu düşünüyorum.

Esit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leo Minor -- 1 Temmuz 2014; 5:21:07 >

• Leo Minor kullanıcısına yanıt
    chp'nin asgari ihtiyaçlarını karşılayan ve siyasal islamcı olmaktan ziyade yalnızca kendi çapında dindar bir aday çıkarmak bu kadar zor olmamalı.
    ekmeleddin kimi kapsıyor? kürtleri kapsamıyor, kemalistleri kapsamıyor. akp'nin zaten %45 oyu var normal şartlar altında, oy vermeyecek olanlar yüzünden oranının daha da artacağı da ortada. bu durumda oy vermekten vazgeçen insanlar yaratmak akıl karı mı?
  • CHP ihsanoğlunu aday göstererek Kemalizmi ve Atatürkçülüğü bitirmiştir Parti içinde bile kemalistler 20 imza toplayamadı Emine Ülker tarhan için

Artık CHP de anladı kemalizim den bir halt olmayacağınız CHP'yi ve Kemal kılıçtaroğlunu bu kararından dolayı kutlarım

Hazır herkes aynı konuda anlaşmışken şu anıtkabirde ki resmi tören saçmalağınıda biran önce kaldırsalar çok iyi olacak çok gereksiz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

EKMELEDDİN İHSANOĞLU?

Böyle bir fotoğraf gordum. Bu fotonun öyküsünü bulabilecek var mi ?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26718635.asp
    O kişi ihsanoğlu değilmiş.
    cemil çiçek de fotoğraftaki kişi değilmiş.
    şevki yılmaz da fotoğraftaki kişinin başkası olduğunu söylemiş.

• quote:

chp'nin asgari ihtiyaçlarını karşılayan ve siyasal islamcı olmaktan ziyade yalnızca kendi çapında dindar bir aday çıkarmak bu kadar zor olmamalı.
    ekmeleddin kimi kapsıyor? kürtleri kapsamıyor, kemalistleri kapsamıyor. akp'nin zaten %45 oyu var normal şartlar altında, oy vermeyecek olanlar yüzünden oranının daha da artacağı da ortada. bu durumda oy vermekten vazgeçen insanlar yaratmak akıl karı mı?

Aslında İhsanoğlu ülkedeki seçmeninin çoğunu kapsıyor. Ülkedeki siyaset düşman yaratıp onun üzerinden prim yapma şeklinde olduğu için etki etmiyor. Sade Cehape zihniyeti diyip oy toplanan bir yer de kendi seçmenini içinde bölmek akıl karı değil ama risk almaları gerekiyordu. Görünen o ki tutmayacak. Burda şu ortaya çıkıyor. Bütün muhalefetin desteğini alacak bir aday yok. Muhalefetin bölünmüşlüğü başbakanın en büyük şansı.

• Ekmel Beyin adaylığı, Reisin de Reisicumhur olması hayırlı olsun.
  • İhsanoğlu'nun siyasi üslubu hakikaten çok güzelmiş.CNN yayınını izliyorum dürüst olmak gerekirse Erbakan Hoca'ya benzetmedim değil.Üslubu,bilgisi gerçekten iyi bir aday ama seçilme şansı yok..
  • ilk seferde bu kim diyordum ama biraz araştırma biraz izlemeyle tanıdım sayılır. Gerçekten cumhurbaşkanı olabilecek biri gibi geldi bana. Atatürkçü-Milliyetçi-İslamcı. Bunlara yakın bir aday halkın geneline hitap edebilir yani. Ama halkımız takım tutar gibi siyaset yaptığı için seçilmesi zor gözüküyor.
    Belki de Demirtaş yüzünden seçilemeyecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

İhsanoğlu'nun siyasi üslubu hakikaten çok güzelmiş.CNN yayınını izliyorum dürüst olmak gerekirse Erbakan Hoca'ya benzetmedim değil.Üslubu,bilgisi gerçekten iyi bir aday ama seçilme şansı yok..

Aynen ben de çok benzettim.Erbakan Hocayı da her zaman Tayyip'e tercih ederdim.

• Halk Tv lafa gelince penguen yayınlayan kanallara laf atar.Ekmeleddin in gerçek yüzünü söyleyen Sinan Meydanı neden sansürlüyorsun.Diğer yandaş kanallar sansür uyguluyor diyerek haber yaparken iyiydi.Bide halkın tv sisin sözde..

• Dün CNN'de dinledim "Ekmel Beyi" . T.Akyol Cumhurbaşkanı adaylık teklifiyle ilgili sordu. Cevabı Ekmel beye neden oy vermememiz gerektiğinin en temel nedenini ortaya koydu.

Cumhurbaşkanlığı için halktan oy isteyen bir şahıs, adaylık sürecini " Çok ısrar ettiler, ret etmeyi edebe aykırı buldum " diye açıklıyorsa aklını kullanan sade bir seçmen için baştan kaybetmiş olmalıdır.

Adam son derece kibar, naif falan ama kardeşim Kendisinden teklif gelmemiş, böyle bir niyeti, planı, programı , vizyonu yok. C.Başkanlığı gibi ülkenin en üst makamına ısrar ettiler diye aday oluyor. Bu ciddiyetsizliktir. Seçmeni hafife almaktır.

Halı saha maçı için arkadaşlar ısrar eder oynarsın, komşu sofraya davet eder , kıramaz oturur yemek yersin anlarım da, CumhurBaşkanlığı makamına ısrar ettiler kıramadım diye aday oluyorsanız film orda bitmiştir..

Zavallı adamı sahneye itelemişler, garibim ne yapsın, ne söylesin.

• Yav biz Tayyip'i zengin bilirdik, meğersem Ekmeleddin'in yanında adam fakir kalmış resmen...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.