Şimdi Ara

Slm gitar konusunda bilginize ihtiyaç var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Benim adım Murat. Yaşım 33 ve gitara bir dinleyici olarak baktım senelerce. Yani tecrübem yok bilgim de yok. Siteyi inceledim ve en sonunda sizlerden akıl istemeye karar verdim. Öncelikle tamamen bilgisizim ve bu yaştan sonra konser yada van hallen olmak gibi hayallerimde yok. Amacım yavaş yavaş tıngırdamak eş dost muhabbetlerinde eğlenmek. Şimdi buradan link vermek yasak mı değil mi onu bilmiyorum bu yüzden yanlış yaparsam moderatör arkadaşlar kusura bakmasın. Ps3 te bir gitar öğrenme oyunu alacağım ama gitar tesisatı nasıl olmalı çözemedim, bilemedim.
    1. hedefim Rocksmith 2014 Guitar Bundle Ps3 Guitar + Cable adlı ps3 oyunu almaktı. İçinde bir gitar var ama teknik özelliklerini çözemedim o yüzden yazamıyorum, ayrıca Rocksmith 2014 guitarın dışında, oyun ve real tone kablosu var. Fakat yaptığım incelemede oyunu oynayanlar bir amfi ile desteklenirse ses senkrozinasyonun düzgün olduğunu yoksa tv den devam edersen 2 saniye ye varan geç ses gelme sorunu olduğunu yazmışlar. Bende bu sebeblerden ve gitarında ne olduğunu anlayamadığım için arklı 3 tane gitar seçtim.
    2. yolum bir alışveriş sitesinden bu gitar kitini buldum. Washburn RX10MB Elektro Gitar Seti özellikleri
    Washburn RX10MB Elektro Gitar Seti:
    Double Cutaway Gövde Şekli HSS Manyetik Dizilimi
    Ihlamur Ağacı Gövde Ağacı Akçaağaç Bolt-On Sap ve Gülağacı Klavye
    Fulcrum Tremolo Sistemi 24 Perde Çift Yönlü Truss-Rod 1 Ses 1 Ton Kontrolü Daddario Teller
    Ibanez IBZ10G Elektro Gitar Amfisi
    Evinizde çalışmalarınızda kullanabileceğiniz kulaklık çıkısı sayesinde kimseyi rahatsız etmeden
    kendi kendinize çalabileceğiniz,mp3 player girişi sayesinde aynı anda şarkılara eşlik edebileceğiniz,
    hafif olması sebebi ile her yere rahatlıkla götürebileceğiniz üzerinde 3 band EQ bulunduran
    tek 10 wattlık amfi.
    ÖZELLİKLER
    -10 Watt çıkış.6,5" Ibanez "POWER JAM" Hoparlör.
    -Overdrive Açma/Kapama ve 3 Band EQ
    -Jack ve CD girişi.Kulaklık çıkışı.
    -Boyutlar:274x313x200 mm
    -Ağırlık:5,3 Kg Kablo Kılıf Pena Askı

BU GİTARI REAL TONE KABLO İLE PS3, TV VE AMFİ BAĞLANTISI KURABİLİRMİYİM ?

3. yolum ise yine alışveriş sitelerinin birinde Ibanez IJRG200U-BK Elektro Gitar Seti buldum. Özellikleri
    Ibanez IJRG200U-BK Elektro Gitar Seti
    Gövde: Ihlamur
    Sap: Akçaağaç Klavye: Gül ağacı
    Perde: 22 Manyetikler: PSND1, PSND2 (Humbucking) Uzunluk: 25,5 inç
    Ibanez IBZ10G Elektro Gitar Amfisi
    Evinizde çalışmalarınızda kullanabileceğiniz kulaklık çıkısı sayesinde kimseyi rahatsız etmeden kendi kendinize
    çalabileceğiniz,mp3 player girişi sayesinde aynı anda şarkılara eşlik edebileceğiniz,hafif olması sebebi ile
    her yere rahatlıkla götürebileceğiniz üzerinde 3 band EQ bulunduran tek 10 wattlık amfi.
    Özellikler:
    10 Watt çıkış.6,5" Ibanez "POWER JAM" Hoparlör.
    Overdrive Açma/Kapama ve 3 Band EQ
    Jack ve CD girişi.Kulaklık çıkışı. Boyutlar:274x313x200 mm Ağırlık:5,3 Kg
    AKSESUARLAR:
    • Ibanez 10 Watt Amfi
    • Taşıma çantası
    • Aksesuar çantası
    • Kablo Askı Kulaklık Akort Cihazı

Son bulduğum set ise Squier Affinity Series Strat Frontman 10G Amp BLK Elektro Gitar Seti

Bu setin özelliklerini anlayamadım :D kusura bakmayın. Ama bu sette de

Son olarak fikirlerinizi bekliyorum Yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler fikirlerinizi bekliyorum.

• ilk olarak rocksmithi tüm elektro gitarla ile oynayabilirsiniz. rocksmithe bağlanmayan elektro gitar diye bişey yoktur.

ikinci olarak ps3 ve xboxda hdmidan kaynaklı ses gecikme problemi vardır, bunun için component kablo kullanıp görüntüyü tvden, sesi ev sinema sistemi veya pc hoperlörü gibi harici speakerlardan almanız gerekir. amaç tvden gelen sesi dışarıya vermek olduğu için elektro gitar amfisi bi işe yaramaz. dediğim gibi pc hoperlörü veya ev sinema sistemi iş görür...

http://www.youtube.com/watch?v=8L9rd4fzYLk

elektro kitlerini almayın, para tuzağıdır gitarlarda amfilerde dandiktir. gitarı ayrı amfiyi ayrı alın. bütçenizi belirtin yardımcı oluruz.

son olarak gitar öğrenmek için sadece rocksmithe güvenmeyin, tek başına rocksmith ile gitar çalmayı öğrenemeniz çok zor. sadece rocksmithe bağlı kalırsanız bi süre sonra sıkılıp bırakacağınızı garanti ederim... Gitarı adam gibi öğrenmek istiyorsanız illa ki başka kaynaklardan methodlardan dvdlerden vs. yardım almanız gerekir.

burda rocksmith ile ilkgili benim yazdığım ufak bi inceleme olucak...

http://forum.donanimhaber.com/m_71818848/mpage_5/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 18 Nisan 2014; 16:00:44 >

• Öncelikle teşekkürler. Ben oyunla başlayıp kendince tıngırdatmak amacım. Gitar için ayırmayı düşündüğüm bütçe 1000 tl. Tabi gitar ve oyun dışında başka bir aparat lazım olacak mı pek emin değilim. Gitar modelleri hakkında pek bi bilgim yok ama rock müzik tercihimdir.
  • abi oyun oyniycana git 100 200 e 2. el bi elektro gitar al basla. oyuncagy gerceginin yerini tutmaz
  • oyun zaten gerçek gitarla oynanıyor ben hangi gitarı tavsiye edersiniz diye sordum?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.