Şimdi Ara

Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
44
Favori
98.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

O zaman PC - TV olayini halledeyim gelirim. Sanirsam steam nickim de BiyikliJedi.
    Oyun için gerekli değil ama başa olayi sararsa amfi de alacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler oyunda ses sitemi çok fark ediyor haberiniz olsun. Ben de kaliteli bir kulaklık vardı 2+1 den daha iyi ses aldım açıkçası. Şimdi daha memnunum. Bu arada custom şarkı yapmayı buldum ama yasal mı onu çözemedim. Yasalsa şarkıları ekleyeceğim.
  • BiyikliJedi kullanıcısına yanıt
    Hallet de gel valla, güzel olur. Ekrana bakmadan çalmaya başladığında amfi hoş olur tabi. Ben her şeyi satıp köye yerleşeceğim bu gidişle. Dün akşam Fender Frontman 15B diye bir amfi ödünç alıp onunla denedim benim gitarı.Gıkını çıkarmadı, cızırtı filan yok tertemiz. Yalnız bass amfisi olduğu için pek elektro sesi çıkmadı,ondan mı o pis sesi duyamadım diye de düşünüyorum.Yani hala soru işareti,gitar ne tam temize çıktı ne de suçlu ilan edildi.

Şu an değiştirip denemediğim tek bileşen kablo ve birinci şüpheli o.Aldığım arkadaşta da başka kablo kalmamış, ne yapacağımı şaşırdım valla.Şu problemler yüzünden oyunu acıp kendi beceriksizliğimle başbaşa kalamadım hevesim de gitti zaten, dün amfiyi deneyip gitarı koydum bir kenara.

Bu arada İstanbul içinde oturup kablosunu kiralamak isteyen var mıdır Kapıdan teslim alır aynı gün kapıdan teslim ederim,üstüne bir duacı olurum.Kendi kablomu da rehin bırakabilirim bu süreçte.

• Parmaklarınız acımadan çalmak istiyorsanız ucuna biraz japon yapıştırıcısı sürün hemen kuruyor zaten sonra saattlerce acı çekmeden çalabilirsiniz..
  • firlama777 kullanıcısına yanıt
    Valla teoride çok mantıklı geldi, problemlerimi halledebilirsem deneyeceğim bunu. Şu haliyle parmağımı soldan sağa biraz kaydırınca bile acıyor,yanıyor.Çok mu kibar elliyiz neyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firlama777

Parmaklarınız acımadan çalmak istiyorsanız ucuna biraz japon yapıştırıcısı sürün hemen kuruyor zaten sonra saattlerce acı çekmeden çalabilirsiniz..

Fantezi yapmayın gitarla bir süre sonra eliniz alışacak zaten sertliğe.
  • Ben o japon yapıştırıcısı meselesini denedim. Bi boka faydası yok. Yarım saatte teller kazıyor zaten elinizdeki yapıştırıcıyı. Alışmaktan başka çare yok. İnsan vücudu hereye alışır. Biraz dayanın, biraz sabredin farkına varmıyosunuz bir süre sonra.

Frontman 15b güzel bir amfi diyolar ama sizin o amfiden elektro ses alamamakla kastettiğiniz şey distortion olabilir mi acaba? Ben mi yanlış anladım? Çünkü hangi elektro gitarı direk (o sınıf) hangi amfiye bağlarsanız bağlayın "clean" ses alıcaksınız (bildiğim kadarıyla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realthing -- 23 Ocak 2014; 16:59:18 >
  • O zaman uğraşmayayım. Şu saçma problemi bir çözsem parmağımı düşünmeyeceğim zaten,aksın kanım tellere.

Rocksmith'in ana menüsündeyken herhangi bir pedal filan seçmeden dahi gitara ufak bir dokunuşla bile ötüyor uzun uzun ( belki default ayarında zaten vardır , distortionu pedalı vs onu bilmiyorum )

Frontman'a bağlayınca tam da dediğiniz gibi clean bir ses aldım. Öyle uzayıp gitmedi notalar,amfinin üzerindeki bütün ayarlara ufaktan bakmama rağmen öttüremedim yani :) Bunu amfinin basa uygun bir amfi olmasına bağlamıştım ama demek ki tamamen konu hakkındaki bilgisizliğimden kaynaklanıyormuş.
    Bu yaşa geldik ilk defa bir amfiye gitar bağladık yahu, şu cızırtı problemi olmasa onu da bağlayacağım yoktu zaten :)
  • no pain no gain mantığıyla çalın
  • Benim de çok fazla akor bastığımda sol elimin baş parmağı ağrıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lakeshire kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi oyun başında olmadığımdan tam bilemiyorum. Tone Designer diye bir menü var . orada tamamen "Clean" ton yapıp deneyebilir misin? Preamp, pedal hepsinde ne varsa gain ve distortion minimum yapıp tımbırdatsana? (Reverb var mıydı ayarlarda - ben de electro cahiliyim)
  • BiyikliJedi kullanıcısına yanıt
    Tone Designerda hazır tonlardan seçebiliyorsun ya, oradan mesela herhangi bir şarkının clean tonunu alıp denediğim çok oldu.Hatta özellikle bazı cleanlerde cızırtı daha bariz.Ama eve gidince biraz daha detaylı kurcalayayım bakalım. Yalnız amfiye bağlayınca ipek gibi oldu. Bu da kablodan iyice kıllanmama yolaçtı.
  • lakeshire kullanıcısına yanıt
    GG'dan sipariş ettiğin kablodan haber var mı?
  • GG den siparis verecek arkadaşlar ben gecen hafta siparis verdim gamesworld nickli satıcıdan. Önce kargoyu yanlıs yere göndermişler onun düzeltilmeaini bekledim daha sonra kargo geldi sadece oyun vardı kablo yoktu ve tekrar gönderdim. İşlemi iptal ettim bu sorunu birkaç kişide daha gördüm alacak arkadaşlar başka satıcılara baksın öncelikle benden tavsiye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga öncelikle oyun üzerinden clean ses duymak istiyorsan "my path" (ctrl) sekmesinden gitar türünü değiştirip, rythm gitara getirebilirsin. Onda hiç distortion yok.

Üstat sen başparmağınla klavyeye baskı yaptığın için mi yaşıyosun o ağrıyı acaba? Bir internet dersinde klavyeyi elinizle sıkmaktansa, akor bastığınız parmaklarınızla kendinize doğru çekin diyordu. Hem akor basmak için parmaklarınızı da acıtmamış olursunuz diyordu. İşe yaramıştı bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Aga öncelikle oyun üzerinden clean ses duymak istiyorsan "my path" (ctrl) sekmesinden gitar türünü değiştirip, rythm gitara getirebilirsin. Onda hiç distortion yok.

Üstat sen başparmağınla klavyeye baskı yaptığın için mi yaşıyosun o ağrıyı acaba? Bir internet dersinde klavyeyi elinizle sıkmaktansa, akor bastığınız parmaklarınızla kendinize doğru çekin diyordu. Hem akor basmak için parmaklarınızı da acıtmamış olursunuz diyordu. İşe yaramıştı bende.

Baş parmağımla arkadan desteklemeden yeterince basamıyorum ki. Önceden olmuyordu bu sonradan olmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Aga öncelikle oyun üzerinden clean ses duymak istiyorsan "my path" (ctrl) sekmesinden gitar türünü değiştirip, rythm gitara getirebilirsin. Onda hiç distortion yok.

Baş parmağımla arkadan desteklemeden yeterince basamıyorum ki. Önceden olmuyordu bu sonradan olmaya başladı.

İşte adam da onu diyo başparmağını kullan ama gitarı kendine çekerek sapa baskı uygula. Başparmağından birazcık olsa da azaltacağın baskı belki işe yarayabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

İşte adam da onu diyo başparmağını kullan ama gitarı kendine çekerek sapa baskı uygula. Başparmağından birazcık olsa da azaltacağın baskı belki işe yarayabilir.

Anladım. Teşekkürler. Yarın deneyim bi

• @BiyikliJedi GG'den sipariş ettiğim kablo aynı böyle oldu işte.Satıcı da aynı.Cuma öğlene doğru sipariş vermiştim,aşırı hızlı kargo aynı gün stoktan teslim ibareleri filan.Bana acil lazım olduğu için yine de mesaj atıp cuma günü kargoya vermesini rica ettim.Cevap yazmadı ama cuma akşamı sisteme kargo bilgileri girildi.Yalnız takip numarasını aras kargoya giriyorum 4 ay önce bir başkasına teslim edilen bir kargoya ait.Koşuyolu şubesine teslim edilmiş gözüküyor üşenmedim gittim kalktım şubeye , adıma verilmiş hiç bir şey yok. Sonra dağıtım yapacak şubeye gittim doğal olarak orada da bir şey yok.Aras müşteri hizmetleri ile görüştüm adıma yok işte bişey. Tekrar mesaj attım,bilgi istedim filan ama dönüş olmadı.

Salı günü artık istemediğimi söyleyince cevap da gelmeye başladı.Özet olarak söylediği : Adresimdeki bir yanlışlıktan dolayı kargonun başkasına gittiği ve kabloyu ondan geri almaya çalıştıkları,sabırlı olmam,empati yapmam,bir tek bana mı hizmet veriyorlarmış vs. Benim gördüğüm ise ürün stokta olmadığı halde aynı gün kargoya verilir diye ilan açıp sonra tedarik etmeye çalışmaları, gecikme için de "yanlış adrese gönderdik"taktiği uygulamaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakeshire -- 24 Ocak 2014; 1:22:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lakeshire

@BiyikliJedi GG'den sipariş ettiğim kablo aynı böyle oldu işte.Satıcı da aynı.Cuma öğlene doğru sipariş vermiştim,aşırı hızlı kargo aynı gün stoktan teslim ibareleri filan.Bana acil lazım olduğu için yine de mesaj atıp cuma günü kargoya vermesini rica ettim.Cevap yazmadı ama cuma akşamı sisteme kargo bilgileri girildi.Yalnız takip numarasını aras kargoya giriyorum 4 ay önce bir başkasına teslim edilen bir kargoya ait.Koşuyolu şubesine teslim edilmiş gözüküyor üşenmedim gittim kalktım şubeye , adıma verilmiş hiç bir şey yok. Sonra dağıtım yapacak şubeye gittim doğal olarak orada da bir şey yok.Aras müşteri hizmetleri ile görüştüm adıma yok işte bişey. Tekrar mesaj attım,bilgi istedim filan ama dönüş olmadı.

Salı günü artık istemediğimi söyleyince cevap da gelmeye başladı.Özet olarak söylediği : Adresimdeki bir yanlışlıktan dolayı kargonun başkasına gittiği ve kabloyu ondan geri almaya çalıştıkları,sabırlı olmam,empati yapmam,bir tek bana mı hizmet veriyorlarmış vs. Benim gördüğüm ise ürün stokta olmadığı halde aynı gün kargoya verilir diye ilan açıp sonra tedarik etmeye çalışmaları, gecikme için de "yanlış adrese gönderdik"taktiği uygulamaları.

Hangi satıcı üstat bu. Bulaşmayalım.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.