Şimdi Ara

Keman alacağım bilgim yok

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
18.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • STROMBERG VOL 001 keman gördüm n11 de sizce uygun mu yeni başlayacağım
    https://urun.n11.com/keman/keman-stromberg-parlak-44-4-set-secenegi-P158635304

3.5 sene sonra gelen edit: keman olarak bunu almadım sorusu olan varsa konuya yazabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremen Bv-244 -- 6 Mart 2021; 22:47:35 >

• Öğrendim bir şeyler ömer can 1 etütlerini çaldırıyor hocam re minör,re major,do majör çaldırdı re minörün üstünde pek durmadı sonra tekrar çaldırcak galiba godfatherı çaldırcaktı vazgeçti :D biraz entonasyon sıkıntım var stickersız çaldığım için sesleri daha çok duymaya çalışıyorum.İnsanlar benden hemen parça bekliyor 7 aydır çalıyon sürekli çalışıyon hani bir şeyler göster bize diye daha çok tekniğimi kuvvetlendirmeye çalışıyorum birde nota okumak sıkıntı .Şu youtube'daki son mohikan nasıl çalınır videosunu izledim çalıyorum çatpat:D ses çıkıyor ama temiz değil tabi. hocamın dediği gibi acemiyim profesyonel değilim normal olarak kısacası 7 ay doğru düzgün çalışarak keyif alarak bir şeyler çalabilecek hale geliniyor doğru dürüst çalışmazsan boşa yani.Ben her gün çalışıyorum bazen yarım saat bazen 15 dakika bazen 1 saat mutlaka her gün elime alıyorum geçen alt komşum mohikanı duymuş o çaldığının adı ne diyor
  • 200-300 liraya kadar alacağın kemanlarda pek bir fark yoktur hocam. Hepsi fabrikasyon, çok bir şey bekleme. Başlangıç için idealdir fakat zamanla daha kaliteli bir şey istemeye başlarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Penguen

200-300 liraya kadar alacağın kemanlarda pek bir fark yoktur hocam. Hepsi fabrikasyon, çok bir şey bekleme. Başlangıç için idealdir fakat zamanla daha kaliteli bir şey istemeye başlarsın.

350 tl civarı valencia keman varmış ondan alsam uzun süre kullanılır mı ideal bir keman nasıl olmalı ?
  • Malzeme kalitesi ve dayanıklılık açısından daha iyi olur elbette, Valencia iyi markadır başlangıç için. Ama ses olarak çok bir beklentin olmasın.

• quote:

Malzeme kalitesi ve dayanıklılık açısından daha iyi olur elbette, Valencia iyi markadır başlangıç için. Ama ses olarak çok bir beklentin olmasın.

Hocam her halükarda bana yenisini aldıracaksa daha iyi ses için filan o zaman ucuz olanı alsam daha iyi değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

Malzeme kalitesi ve dayanıklılık açısından daha iyi olur elbette, Valencia iyi markadır başlangıç için. Ama ses olarak çok bir beklentin olmasın.

Hocam her halükarda bana yenisini aldıracaksa daha iyi ses için filan o zaman ucuz olanı alsam daha iyi değil mi?

300 küsür liralık bir şey almaktansa sizin yerinizde olsam ilk attığınız gibi bir model alırdım. Bu arada kursa gitmeyi düşünüyor musunuz hocam?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

300 küsür liralık bir şey almaktansa sizin yerinizde olsam ilk attığınız gibi bir model alırdım. Bu arada kursa gitmeyi düşünüyor musunuz hocam?

Ücretsiz kurs bakıyorum internetten hemen doldurmuşlar yerleri :D Çok düşünmüyorum kursa gitmeyi internetten filan bakmayı düşünüyorum olur mu öyle acaba? En son dershane gitmiştim pişman olmuştum verdiğim paraya internette aynı kaynaklar mevcut neredeyse.Bilmiyorum napsam.

• Ben de kursa gitmedim, internetten öğrendim fakat daha öncesinde pek çok keman sanatçısını takip ediyordum. Yani kemanı&yayı tutuş, yay itiş&çekiş bir şekilde bilinçaltıma yerleşmişti, zorlanmadım. İnternette gerekli kaynaklar var. Türkçe de var, İngilizceyi zaten söylemiyorum. Hiç yardım almadan da iyi bir seviyeye gelebilirsin. :)

• quote:

Ben de kursa gitmedim, internetten öğrendim fakat daha öncesinde pek çok keman sanatçısını takip ediyordum. Yani kemanı&yayı tutuş, yay itiş&çekiş bir şekilde bilinçaltıma yerleşmişti, zorlanmadım. İnternette gerekli kaynaklar var. Türkçe de var, İngilizceyi zaten söylemiyorum. Hiç yardım almadan da iyi bir seviyeye gelebilirsin. :)

Hocam teşekkürler kafam allak bullaktı yine başa döndüm en iyisi bu deneyip görmek kaybımda yok neredeyse böyle yapınca.Ben bunu sipariş edeyim en iyisi hemen :D 2 hafta önce yapacaktım bunu bu kadar ikilemde kalmasam
  • Aynen hocam, dene, bir kaybın olmaz zaten. :D Kolay gelsin.

• Öncelikle merhaba hocam. Kemanı kesinlikle gidin görün öyle alın. İnternetten almanızı pek önermiyorum. Bunun dışında 200 liraya kadar giriş seviyesi kemanlar bulabilirsiniz ama arkadasın da dedigi gib beklentiniz pek yuksek olmasın. Ozellikle tiz seslerde guzel preformans vermezler. Eger kesinlikle ben kemanı öğrenecem sıkılıp birakmayacm diyorsaniz 450-500 lira civarinda (stentor, valencia, sevilla vs) giriş seviyesi keman almanız daha iyi olur. Ucuz kemanın sesi iyi olmaz ve bu sizi keman çalmaktan soğutur, şevkinizi kırar. Ortalama bir keman sizi uzub sure goturur ancak ilerledikce calmak istediginiz parcalari karsilayabilecek nitelikte olmayacak bu durumda da el yapımı kaliteli tabiri caizse evladiyelik bit keman alabilirsiniz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leaq

Öncelikle merhaba hocam. Kemanı kesinlikle gidin görün öyle alın. İnternetten almanızı pek önermiyorum. Bunun dışında 200 liraya kadar giriş seviyesi kemanlar bulabilirsiniz ama arkadasın da dedigi gib beklentiniz pek yuksek olmasın. Ozellikle tiz seslerde guzel preformans vermezler. Eger kesinlikle ben kemanı öğrenecem sıkılıp birakmayacm diyorsaniz 450-500 lira civarinda (stentor, valencia, sevilla vs) giriş seviyesi keman almanız daha iyi olur. Ucuz kemanın sesi iyi olmaz ve bu sizi keman çalmaktan soğutur, şevkinizi kırar. Ortalama bir keman sizi uzub sure goturur ancak ilerledikce calmak istediginiz parcalari karsilayabilecek nitelikte olmayacak bu durumda da el yapımı kaliteli tabiri caizse evladiyelik bit keman alabilirsiniz:)

350 tl para biriktirdim ses olarak daha mı iyidir dediğiniz kemanlar?Niye sıkıntı bu iş bu kadar 500 tl kemana veriyon bu bile iyi ses vermiyor 1-2 milyar bir kemana verilir mi?Çok çalanı yok zaten niye fahiş böyle fiyatı niş pazar dedikleri bu olsa gerek.
    Yurt dışından daha ucuza kaliteli bulunur aslında.Sen benim yerimde olsan ne yapardın?Hayattan bezdim şu sıralar amaçsız takılıyorum 1-2 aydır keman olayına takıntılıyım bir şeyler yapayım diyorum artık..

• Oncelikle yerinde olsam 300 lira civarında bir keman ile baslardim. Keman egitimi zordur cogu kisi kisa zamanda pes eder birakir bu durumda verrdigin parayla kalirsin. Zaten seversen ve severek ogrenmeye devam edersen ilerde degistirisin sen de kemanini.

Niye bu kadar pahali konusuna gelecek olursak; kemanlar ozel ağaçlardan yapılır ve ağacın kurutulmasi yaşı genelde uzun olmalıdır. Yaş ağactan yaptığın kemanin akustigi olmaz. Kuru olmasi o akustigi verir. Kemanlarda ileri seviyede 1.000 liradan 100.000 liraya kadar(ucuk fiyatlilar ozel luthier lerin yaptiklari veha unlu muzisyenlerin kullandiklari tarihi kemanlar) bulabilirsin. Ama ilk egitimlerin icin 300 liralik bir kemanda işini görür zaten ilk etapta cok guzel zor parcalar calamayacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leaq -- 19 Ağustos 2017; 18:28:16 >
  • Merhabalar öncelikle kaman almadan önce mutlaka keman konusunda iyi bir bilgi sahibi olmak gerekir.Akabinde bilinçli biriyle mutlaka alınacak kemanı denerseniz en iyi sonucu alırsınız.Aşağıdaki linkte keman eğitimi ve kemanda dair iyi bir yazı var yazıyı okursanız bu konu hakkında iyice bilinçlenmiş olacaksınız.
    http://artnmoreizmir.com/kurslar/keman-kursu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: FıratCantekin

Merhabalar öncelikle kaman almadan önce mutlaka keman konusunda iyi bir bilgi sahibi olmak gerekir.Akabinde bilinçli biriyle mutlaka alınacak kemanı denerseniz en iyi sonucu alırsınız.Aşağıdaki linkte keman eğitimi ve kemanda dair iyi bir yazı var yazıyı okursanız bu konu hakkında iyice bilinçlenmiş olacaksınız.
    http://artnmoreizmir.com/kurslar/keman-kursu/
    baya oldu keman alalı teşekkürler hocam en fazla tel değiştirirsin diyo 1-2 sene idare edicem bu elimdeki kemanla

• Bremen Bv-244 kullanıcısına yanıt
    Nasıl, öğrendin mi, çalabiliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic Reflection

Nasıl, öğrendin mi, çalabiliyor musun?
    Öğrendim bir şeyler ömer can 1 etütlerini çaldırıyor hocam re minör,re major,do majör çaldırdı re minörün üstünde pek durmadı sonra tekrar çaldırcak galiba godfatherı çaldırcaktı vazgeçti :D biraz entonasyon sıkıntım var stickersız çaldığım için sesleri daha çok duymaya çalışıyorum.İnsanlar benden hemen parça bekliyor 7 aydır çalıyon sürekli çalışıyon hani bir şeyler göster bize diye daha çok tekniğimi kuvvetlendirmeye çalışıyorum birde nota okumak sıkıntı .Şu youtube'daki son mohikan nasıl çalınır videosunu izledim çalıyorum çatpat:D ses çıkıyor ama temiz değil tabi. hocamın dediği gibi acemiyim profesyonel değilim normal olarak kısacası 7 ay doğru düzgün çalışarak keyif alarak bir şeyler çalabilecek hale geliniyor doğru dürüst çalışmazsan boşa yani.Ben her gün çalışıyorum bazen yarım saat bazen 15 dakika bazen 1 saat mutlaka her gün elime alıyorum geçen alt komşum mohikanı duymuş o çaldığının adı ne diyor

• Bremen Bv-244 kullanıcısına yanıt
    Ömer can cok iyi. mail atinca maillere cevap veriyor.

Bende sevilla ve carlovy 8 var. İnanın sevillaya dokunmak istemiyorum. 200 300 lira vermeye degmez kemana. Baslarken bile...

Hocamla beraber yakinda bir tane el yapimi keman alacagim carlovy da tatmin etmiyor beni.

Ayrica Pirastro crom tel alın ucuz bi kemanınız varsa çok etki ediyor. Ama orijinal olsun çakma olmasın. 100 lira falan.

• Leaq L kullanıcısına yanıt
    Sevilla'lar daha iyi performans veriyor valencia kemanlara gore.

Alinacaksa carlovy alinmasini tavsiye ederim. Sesleri gercekten guzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanguru_kesesi

Ömer can cok iyi. mail atinca maillere cevap veriyor.

Bende sevilla ve carlovy 8 var. İnanın sevillaya dokunmak istemiyorum. 200 300 lira vermeye degmez kemana. Baslarken bile...

Hocamla beraber yakinda bir tane el yapimi keman alacagim carlovy da tatmin etmiyor beni.

Ayrica Pirastro crom tel alın ucuz bi kemanınız varsa çok etki ediyor. Ama orijinal olsun çakma olmasın. 100 lira falan.
    Hocam kemanın güzel diyor yeni keman alayım dediğimde telleri değiştirsen yeter dedi şimdi tomastik tel alıcaz 150 tl imiş. İlk kemanımla çaldığı zamanda çok beğenmişti kemanımı şimdide kemanın güzel 2-3 sene götürür seni diyor.Kemanın sinir bozucu yanıda bu iyi bir keman kendini hemen belli ediyor mesela hocamda 15 bin liralık açık bir keman var çaldığı zaman adam keman bağırıyor yanına yaklaşamıyorsun bence bir 7-8 sene öğrenme çağından sonra böyle bir keman almak lazım.Sürekli yeni keman yeni keman mantığı yok şimdi özel derslere başlayacağım inşallah daha profesyonelleşmeye doğru giden bir döneme giriyorum hayırlısı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.