Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: dlk44

Bulaşık makinası ve çamaşırmakinasını aldım..Almaz olaydım:(( çamaşır makinasının senesi dolmadan parçası değişti bulaşık makinasına gelince o tam bir kabus oldu bana yıllarca(20 yıl)Arçelik kullandım son ana kadar tık demedi bosch dan aldığım ise aldığım günden itibaren başıma bela oldu çiziyor beyazlatıyor gökkuşağı gibi renklenmeye yol açıyor tüm cam eşyalarımda(kaliteli kalitesiz cam eşya faketmiyor)bu sorunları servise bildirdik birçok kez geldiler sorunu çözemediler merkeze yazdık aynı cevap değişimini istedik para iadesi dedik olmadı olmadı Allah kimseyi bu markanın eline düşürmesin aldığımıza pişman ettiler bayramdan sonra tüketici haklarına gidip dilekçemi vereceğim..Paramızla rezil olduk yıllarca kullandığım Arçelikde böyle çizilmeymiş beyazlatmaymış sorunla karşılaşmadık..Tavsiyeniz üzerine aldık ama inanın pişman olduk .Bizi üzen kusurlu makinalarında hiçbirşey yokmuş gibi tekdüze kopyala yapıştır cevapları oldu.İlgisizler sattık aldınız bizene modundalar...

Sorun yaşamanıza üzüldüm.

Çamaşır makinenizde hangi parça değişti, ne sorun oldu? Talihsizlik olmuş.

Ancak yeni bulaşık makinelerinde durum biraz farklı. Cihazları dikkatli kullanmak gerekiyor. Eski cihazlar bol su kullandıklarından doğru olmayan kullanımlarda dahi sıkıntı çıkarmıyorlardı. Ancak yeni makinelerde kullanım ile ilgili etmenlere dikkat edilmezse memnuniyetsizlik durumu olabiliyor.

Bulaşık makinelerinde cam eşyalardaki kalıcı beyazlamalar yüksek tuz ayarı; yıkanınca çıkabilen beyazlamalar veya makinenin iç çelik aksamındaki beyazlamalar düşük tuz oranından kaynaklanır.

Gökkuşağı tarzı renklenmeler de yüksek dozda parlatıcıdan kaynaklı.

Size tavsiyem bulaşık makinesi konusunda açtığım bir başlık var, oraya göz gezdirerek olası sıkıntılar hakkında nasıl çözüm bulabileceğinizi okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_53998884/tm.htm

Eski kullandığınız Arçelik'leri bilmiyorum ama eğer 15 yıl ve öncesiyse eski kullandığınız Arçelik'ler de Bosch-Siemens lisansı ile üretilmiş olan cihazlardır.

Yaşanan sıkıntıların ana sebebi yeni cihazların daha dikkatli kullanım gerektirmesi diyebilirim.

Bu önerilerimden sonra leke ve çizik konularında şikayetinizin kalmaması dileğimle.

Çamaşır makinesi konusunda da yaşadığınız devam eden bir sorun varsa onda da yardımcı olmak isterim.

Candoğan bey bn de bosch sms69t68 kullanıyorum. Cam bardaklarda kalıcı beyazlık oluşuyor. İst anadolu yakasındayım ve makinenin tuz ayarı en başından beri kapalı ve hiç extra tuz kullanmadım. Kullandığım deterjanlar finish quantum, pril perfect ve bind activ oldu makineyi aldığımdan beri (3yılda).
    Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 6 Ekim 2014; 15:38:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

http://www.arcelik.com.tr/camasir-makineleri-8-kg-8147-cmk-camasir-makinesi-onden-yuklemeli.html

Yazılı ekranı koymuşlar buna buhar da var kapak tasarımı dışında kusursuz. Leke programını da merak ettim nasıl acaba leke mi seçtiriyor yoksa klasik yoğun yıkama mı yapıyor ?

Yazılı ekran bundada yok iyi bak

Cihazın kullanma kılavuzu elime geçti. Bu modelde yazılı ekran var ayrıca 24 farklı leke seçimi de var. İnternet sitesindeki fotoğrafta bilgi veren ekran gibi durmuyor ama dikkat ettiysen yanda ledlere karşılık gelen aşamaların isimleri de yazmıyordu.Yani sitedeki fotoğrafta hata var. Kullanma kılavuzundan iki tane de görüntü koydum görebilirsin yazılı ekranı ve leke programlarını.
     EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Vavv çok iyi

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Evet makine mükemmel. Otomatik program da var yük sensörü de var kapak açıkken içine koyulan çamaşırın miktarını ekranda animasyonla gösteriyor ve deterjan önerisinde de bulunuyor. Daha önceki mesajımda da dediğim gibi makine, kapağının asimetrik tasarımı dışında kusursuz gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: dlk44

Bulaşık makinası ve çamaşırmakinasını aldım..Almaz olaydım:(( çamaşır makinasının senesi dolmadan parçası değişti bulaşık makinasına gelince o tam bir kabus oldu bana yıllarca(20 yıl)Arçelik kullandım son ana kadar tık demedi bosch dan aldığım ise aldığım günden itibaren başıma bela oldu çiziyor beyazlatıyor gökkuşağı gibi renklenmeye yol açıyor tüm cam eşyalarımda(kaliteli kalitesiz cam eşya faketmiyor)bu sorunları servise bildirdik birçok kez geldiler sorunu çözemediler merkeze yazdık aynı cevap değişimini istedik para iadesi dedik olmadı olmadı Allah kimseyi bu markanın eline düşürmesin aldığımıza pişman ettiler bayramdan sonra tüketici haklarına gidip dilekçemi vereceğim..Paramızla rezil olduk yıllarca kullandığım Arçelikde böyle çizilmeymiş beyazlatmaymış sorunla karşılaşmadık..Tavsiyeniz üzerine aldık ama inanın pişman olduk .Bizi üzen kusurlu makinalarında hiçbirşey yokmuş gibi tekdüze kopyala yapıştır cevapları oldu.İlgisizler sattık aldınız bizene modundalar...

Sorun yaşamanıza üzüldüm.

Çamaşır makinenizde hangi parça değişti, ne sorun oldu? Talihsizlik olmuş.

Ancak yeni bulaşık makinelerinde durum biraz farklı. Cihazları dikkatli kullanmak gerekiyor. Eski cihazlar bol su kullandıklarından doğru olmayan kullanımlarda dahi sıkıntı çıkarmıyorlardı. Ancak yeni makinelerde kullanım ile ilgili etmenlere dikkat edilmezse memnuniyetsizlik durumu olabiliyor.

Bulaşık makinelerinde cam eşyalardaki kalıcı beyazlamalar yüksek tuz ayarı; yıkanınca çıkabilen beyazlamalar veya makinenin iç çelik aksamındaki beyazlamalar düşük tuz oranından kaynaklanır.

Gökkuşağı tarzı renklenmeler de yüksek dozda parlatıcıdan kaynaklı.

Size tavsiyem bulaşık makinesi konusunda açtığım bir başlık var, oraya göz gezdirerek olası sıkıntılar hakkında nasıl çözüm bulabileceğinizi okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_53998884/tm.htm

Eski kullandığınız Arçelik'leri bilmiyorum ama eğer 15 yıl ve öncesiyse eski kullandığınız Arçelik'ler de Bosch-Siemens lisansı ile üretilmiş olan cihazlardır.

Yaşanan sıkıntıların ana sebebi yeni cihazların daha dikkatli kullanım gerektirmesi diyebilirim.

Bu önerilerimden sonra leke ve çizik konularında şikayetinizin kalmaması dileğimle.

Çamaşır makinesi konusunda da yaşadığınız devam eden bir sorun varsa onda da yardımcı olmak isterim.

Candoğan bey bn de bosch sms69t68 kullanıyorum. Cam bardaklarda kalıcı beyazlık oluşuyor. İst anadolu yakasındayım ve makinenin tuz ayarı en başından beri kapalı ve hiç extra tuz kullanmadım. Kullandığım deterjanlar finish quantum, pril perfect ve bind activ oldu makineyi aldığımdan beri (3yılda).
    Ne önerirsiniz?

Bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? @candogan62 @lazpanyol @Felice Forte

• Eveeettt uzunca bir sürenin sonunda almak istediğim makinayı aldım. :):) 2200/9 taksitle LG 1495BDSA7 aldım. İnşallah pişman olmam. Gerçi olsam bile iade ederim. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eternafelicity

Eveeettt uzunca bir sürenin sonunda almak istediğim makinayı aldım. :):) 2200/9 taksitle LG 1495BDSA7 aldım. İnşallah pişman olmam. Gerçi olsam bile iade ederim. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

Hayırlı olsun fotolu inceleme bekliyoruz

• quote:

Eveeettt uzunca bir sürenin sonunda almak istediğim makinayı aldım. :):) 2200/9 taksitle LG 1495BDSA7 aldım. İnşallah pişman olmam. Gerçi olsam bile iade ederim. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Gülçin hanım hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın.

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Darısı isteyen herkese. :)

Merak edenler için yazayım. Makina hemen kurulmayacak taşındıktan sonra yeni eve kurulacak. O zamana kadar bayinin deposunda duracak.

• asaf_desing A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. :)

• quote:

Hayırlısı olsun yeni makinanızı güle güle iyi günlerde kullanın.
  • Çok teşekkür ederim. Daha iyisi sizin olsun. :)

• quote:

Gülçin Hanım hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın inşallah

• quote:

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Darısı isteyen herkese. :)

Merak edenler için yazayım. Makina hemen kurulmayacak taşındıktan sonra yeni eve kurulacak. O zamana kadar bayinin deposunda duracak.

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. taşındıktan sonra kurulacaksa kısa bir zamanda değilse şimdi alma sebebinizi öğrenebilirmiyiz?
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Emrah bey çok sağolun daha iyileri sizin olsun. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Darısı isteyen herkese. :)

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. taşındıktan sonra kurulacaksa kısa bir zamanda değilse şimdi alma sebebinizi öğrenebilirmiyiz?

Teşekkür ederim. Eski makina da en son 4,5 m kilim yıkadım çok sesli çalışmaya başladı. Makina da kampanya da olunca alayım dedim.

şubat veya mart gibi kendi evimize taşınıcağız o zaman kurulacak. :)

• Arcelik var ve bugune kadar kullandigimiz arceliklerden en saglami bu cikti. Sakin buzdolabi filan almayin

• Eternafelicity kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır makinesi alacağız 1000 TL civarı bütçeyle hangi modeli önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinecci_1

MediaMarkt kampanyayı tekrarlamış. Nisanda aynı kampanyayla LG F1496TDP3 almıştım gayet memnunuz. Başka yerde bu fiyata düştüğünü görmedim.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/shop/gununolayi.html

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Merhaba.

LG F1496TDP3 modeli çamaşır makinesi bugün yine Mediamarkt'da kampayayla 979TL'ye düşmüş. Benim de dikkatimi çekti, diğer yerlerde 1300TL fiyat var. Tam almak için niyetlendim ki Medimarkt sitesinde 3 tane aşırı titreşim ve yüksek ses yaptığı konusunda şikayet görerek vazgeçtim. Siz gayet memnunuz demişsiniz. Böyle tam zıt yorumlar gördükçe kafam karışıyor. Çamaşır makinesinde LG nasıldır? Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.