Şimdi Ara

Ava Balığa gitmek için uygun araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Genelde cevap aradigim sorularin tamamini form icinde arama yaparak bulabiliyorum, o nedenle sifirdan konu acmak pek mantikli gelmemisti.

Taaa ki bu gune kadar.

Cebimde 12 bin tl var. Belki butcemi bir iki ay icerisinde biraz daha arttirabilirim.

Amacim, 2. Bir arac almak. Allaha cok sukur bir binek aracim var. Yanina ava baliga giderken kullanabilecegim arada doga gezileri yaparken kullanabilecegim bir arac daha koymak istiyorum. Binek aracim 04 model ford focus. Simdi aracim cok yeni degil. Belki elimdeki parayi model yukseltmek icin kullanmak daha dogru, ama araziye vurabilecegim turde bir arac olmadiktan sonra insanin ici gidiyor asfalttan asagiya dusunce.

Evet, haydi bir ikinci arac yapalim kendimize diyerekten bir butce ayirdik bu ise. Amacim offroad yarismalarina katilmak degil. Ancak balik icin yeri geldiginde 100-150 km. Yol gidiyoruz. Donusu ile birlikte ciddi yol yapiyor bu durum. Yazin insan klimasida olsa fenami olur diye dusunuyor ama once hidrolik direksiyon ve yol kabiliyeti iyi bir arac olmali diye dusuncelere daliyor insan.

Simdi tum bu dusuncelerin ardindan aklima gelen ilk arac lada niva oldu. Ancak konforsuzlugu ve cok yakmasi birde kalitesiz malzeme problemi nedeniyle cabuk sogudum. Madem biraz param var uzerine biraz daha koyar 96 model bir toyota rav4 alirim dedim. Niva ile arazide boy olcusemesede klimasi hid.direksiyon ve daha konforlu olmasi acikcasi cezbedici oldu. Ancak o modeldeki araclarin kmsi yuksek haliyle. Yedek parcasi bulunabilik ve maliyet acisindan ne olur diye merak etmedim degil.

Baska markalari arastirdim. ozellikle suzuki nin adi cok gecti bu donemde. Modellerin coklugu ve sorunsuz sanzumani kaliteli iscilik ve o tarz araclar icerisinde dusuk tuketime sahip olmalari beni cezbetti dogrusu. Ancak yedek parca fiyatlarinin ucuk kacik olusuda bir o kadar soguttu beni.

Neticede bu gelgitleri yasadigim icin bazen bu hevesimden bir anda vazgecip zonra dayanamayip ilanlari taramaya basliyorum.

Ya kendimi bu hastaliktan kurtaracagim. Yada birseyler bulup alip, o dag bu tepe denizin karayla birlestigi ayak basilmamis yerler aramaya koyulacagim.

Dedigim gibi amacim korkmadan araziye sokup, dere tepe dolasabilecegim ve hid.direksiyon gibi bazi kolayliklarada sahip cokta fazla yakmayacak idamesi kolay ekonomik bir arac ariyorum.

Simdi siz sevgili dostlardan istirhamim, beni bu acmazdan kurtarmaniz. Degerli oneri ve yorumlarinizi bekliyorum. Saglicakla kaliniz.

• Hocam ara ara bende benzer bir sevdaya kapılırım. Ama ben 2. Araçtansa dize 4*4 çift kabin pikaplara bakmanızı tavsiye etsem çokmu yanlış yapmış olurum. Aracınızın üzerine sözünü ettiğiniz miktarı koyduğunuz da hem gerekli konforu sunan hemde istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz modeli yüksek kmsi az bir aracınız Olur. 2 arabanın vergisi sigortası bakımı muayenesi falanı filanı çok masraflıdır
  • Hocam 1.8 gdi motorlu pajero mini ler var onlara bir bakin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam 1.8 gdi motorlu pajero mini ler var onlara bir bakin derim
    .

15000 tl olarak düşündüğümde ilk tavsiyem kare kasa grand cherokedir .4.0 motorlu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-cok-acilll-fiyat-dustu-ilk-gelen-alir-takas-yok-146549230/detay

vergisi yakıtı seni aşarmı bilmem ama alabileceğin en sağlam araçlardandır .vergiyide yanlış yazmış arkadaş 300kusur 6 aylık .ama kar kış istediğin yere gidebilirsin kolay kolayda arıza vermez niva vs gibi.

araç tam olarak nasıl olacak 4x4 şartmı en önemli mevzu bu mesela karda kışta çamurda balığa gidermisin ben ihtimal vermiyorum ancak turna ya gidilir zaten diğerleri yasak dönemde kış boyunca.4x4 şart değilse yerden yüksek bi araç fazlasıyla iş görür.

kaç kişilik olacak ve bagaj ne büyüklükte olacak.mesela bana grand cherkoee ufak geliyordu.masamı sandalyemi mangalımı semaverimi kamışlar çadır vs baya yer tutuyor. sığamıyordum sattım onu bu yaza çekme karavan düşünüyorum.

100/150 km yolda niva eziyet olur kafa şişirir daha gitmeden yorar.ben 4x4 olarak 2. tercih Suzuki tavsiye ederim .evet parçası pahalı ama sağlam olduğu için pahalı nivaya parça alırsın 1 yılda 3 kere değiştirrisin aynı parçayı .bence nivayı es geçin.

honda crv xtrail gibi araçlarda fazlasıyla iş görür ama o fiyata zor bulmak.bulsanda ya pert falandan toplamadır yada şanzıman motor gibi ağır faturalara aday araçlardır.

pickup tavsiye etmem konforsuz olur her yıl maueyene 90km hız sınırı vs .bi kaç bin lira için bence değmez bu tür ıvır zıvırla uğraşmak.

4x2 olarak ise yerden yüksek araçlarda var .kartal Toros vs bu konuda pek bilgim yok açıkçası .kartalın klimalı hd olanı vardır belki.
    birde ford fusion vardi fiyatları nedir bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

.

15000 tl olarak düşündüğümde ilk tavsiyem kare kasa grand cherokedir .4.0 motorlu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-cok-acilll-fiyat-dustu-ilk-gelen-alir-takas-yok-146549230/detay

vergisi yakıtı seni aşarmı bilmem ama alabileceğin en sağlam araçlardandır .vergiyide yanlış yazmış arkadaş 300kusur 6 aylık .ama kar kış istediğin yere gidebilirsin kolay kolayda arıza vermez niva vs gibi.

araç tam olarak nasıl olacak 4x4 şartmı en önemli mevzu bu mesela karda kışta çamurda balığa gidermisin ben ihtimal vermiyorum ancak turna ya gidilir zaten diğerleri yasak dönemde kış boyunca.4x4 şart değilse yerden yüksek bi araç fazlasıyla iş görür.

kaç kişilik olacak ve bagaj ne büyüklükte olacak.mesela bana grand cherkoee ufak geliyordu.masamı sandalyemi mangalımı semaverimi kamışlar çadır vs baya yer tutuyor. sığamıyordum sattım onu bu yaza çekme karavan düşünüyorum.

100/150 km yolda niva eziyet olur kafa şişirir daha gitmeden yorar.ben 4x4 olarak 2. tercih Suzuki tavsiye ederim .evet parçası pahalı ama sağlam olduğu için pahalı nivaya parça alırsın 1 yılda 3 kere değiştirrisin aynı parçayı .bence nivayı es geçin.

honda crv xtrail gibi araçlarda fazlasıyla iş görür ama o fiyata zor bulmak.bulsanda ya pert falandan toplamadır yada şanzıman motor gibi ağır faturalara aday araçlardır.

pickup tavsiye etmem konforsuz olur her yıl maueyene 90km hız sınırı vs .bi kaç bin lira için bence değmez bu tür ıvır zıvırla uğraşmak.

4x2 olarak ise yerden yüksek araçlarda var .kartal Toros vs bu konuda pek bilgim yok açıkçası .kartalın klimalı hd olanı vardır belki.
    birde ford fusion vardi fiyatları nedir bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    model önerisinden ziyade büyük motorlu araç alacaksanız, mtv hesabını gözden geçirmeyi unutmayın.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV

• quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

model önerisinden ziyade büyük motorlu araç alacaksanız, mtv hesabını gözden geçirmeyi unutmayın.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Alıntıları Göster
    Hocam balık dediğiniz genede kışın bol oluyor ama siz göl tarzı yerde tutunca çok olur ama en mantıklısı bunların içinden lada nivadır.Yazında açarsınız camı gidersiniz hem parçası ucuz hem motoru ok büyük değil.Yani kışın kaloriferide meşhur.Mühim olan üşümemek kışın
    Bence ya ucuz yollu bir Lada Niva alın ya da kendi aracınızı satın üstüne 15bin bütçe koyun 35bintlye pick-uplara baksanız günlük kullanımda çok yakarlar o nedenle.Cross-over ya da eski kasanın bir eskisi bir cr-v alabilirsiniz.

• Niva der giderim.

• quote:

Cebimde 12 bin tl var. Belki butcemi bir iki ay icerisinde biraz daha arttirabilirim.

Amacim, 2. Bir arac almak. ...
    Binek aracim 04 model ford focus. ...

insanin ici gidiyor asfalttan asagiya dusunce.

..Amacim offroad yarismalarina katilmak degil. Ancak balik icin yeri geldiginde 100-150 km. Yol gidiyoruz...

İkinci el aracın yıllık bakım vergi sigorta maliyeti de göz önünde tutulursa focusla devam edip sorun çıktığında alt aksam amortisor vb bakımını yaptırmak bence daha mantıklı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 11 Şubat 2014; 4:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

Amacim, 2. Bir arac almak. ...
    Binek aracim 04 model ford focus. ...

insanin ici gidiyor asfalttan asagiya dusunce.

..Amacim offroad yarismalarina katilmak degil. Ancak balik icin yeri geldiginde 100-150 km. Yol gidiyoruz...

İkinci el aracın yıllık bakım vergi sigorta maliyeti de göz önünde tutulursa focusla devam edip sorun çıktığında alt aksam amortisor vb bakımını yaptırmak bence daha mantıklı geliyor.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tracy-Mcgrady -- 11 Şubat 2014; 5:51:47 >
  • Arkadaslar oncelikle vermis oldugunuz birbirinden degerli cevaplar icin tesekkur ederim.

Bir konuyu duzeltmekte fayda goruyorum. Tatli suda avlanmiyorum. Gittigim yerler deniz kiyisi. Ancak her deniz kiyisina asfalt yol maalesef yok.aslinda is yerinde grandcheeroke var. 2004 model ve yogun bir sekilde kullaniyoruz. Ancak benzinli atmosferik 3,7 lt. Motoru adamin ocagina incir agaci ekecek cinsten. 4.0 motor nasil olur bilemem. Performans olarak asla yolda birakmaz cikamayacagi yer yok gibi. Karli zemin uzerinde landrover defender dan bile daha oturakli gidiyor. Genis lastikleri kara gomulmuyor.
  • Tek kelime ile niva 2 kelime ile lada niva derim.
  • Bir arkadaşda 2.0 motorlu lpgli grand vitara var, çıkmadığı dağ gitmediği yer yok. Hem de gayet konforlu. Bir bakın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Gato Negro

Bir arkadaşda 2.0 motorlu lpgli grand vitara var, çıkmadığı dağ gitmediği yer yok. Hem de gayet konforlu. Bir bakın bence.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-yilbasina-ozel-fiyat-15-gunluk-fiyattir-bilginize-temizz-144396826/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-1993-suzuki-vitara-151431993/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert107 -- 11 Şubat 2014; 8:40:36 >

• Bence 4x4 pick-up'lara bak. Nissan Navara, Toyota Hilux gibi araçlar bulabilirsin. 2. el'de Ford Ranger 4x4 bulabilirsin. Ama 12 bin TL'ye 4x4 araç zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fk555897

Bence 4x4 pick-up'lara bak. Nissan Navara, Toyota Hilux gibi araçlar bulabilirsin. 2. el'de Ford Ranger 4x4 bulabilirsin. Ama 12 bin TL'ye 4x4 araç zor.
    Lada Niva'dan başkası yalan Yalnız o dediğiniz rakamları vermeye gerek yok. Biraz daha ucuz yollusuna bakın. Zaten dağ taş gideceksiniz. İçiniz acımaz en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Lada Niva'dan başkası yalan Yalnız o dediğiniz rakamları vermeye gerek yok. Biraz daha ucuz yollusuna bakın. Zaten dağ taş gideceksiniz. İçiniz acımaz en azından.

Alıntıları Göster
    temiz bir niva ya da samurai olur bu iş için ya da mevcut arabayı satıp duster alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

temiz bir niva ya da samurai olur bu iş için ya da mevcut arabayı satıp duster alınabilir.

Alıntıları Göster
    Lada Niva.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertydevil.

Lada Niva.

Alıntıları Göster
    L 200
  • Jeep cj serisnden 1 tane
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.