Şimdi Ara

Ava Balığa gitmek için uygun araç (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abicim ucuz yollu istiyorsan bence tek kelime ile brodway on numara. Daga bayira vur keci gibi heryere gider. Veya toros da olabilir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de balık hastasıyım, her daim balığa giderim. Benim şimdiye kadar sahip olduğum araçların hepsi renault toros. çamur balçık olmadıktan sonra her türlü araziye girer çıkar hiç korkma, hiç bir zamanda yolda bırakmaz. kullanımı sert takoz gibi araba ama taş gibi. borodwaf falan es geç onlar nazik araba, toros kadar gaddar değil.
  • sk1975 S kullanıcısına yanıt
    Benim kafadansın sen de, hayırlı olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ooooo dostum araba alıyormuşsun. Hayırlı olsun. umarım bulursun. bulursan altına iyi baktir. bozukluk varsa alma. yoksa al. ampulleri kontrol et. slm.

• çok masraflı olur, kasko yapmasanız bile trafik sigortası, muayne, mtv vs vs bir ton masraf çıkar. Onun yerine focusu satın üstüne 12 nin yerine biraz daha koyup 1.6 motor asx alın, hem tek mtv,muayne vs olur hem konforsuz lada niva veya 3.0 , 4.0 motorlu benzin canavarı araçlara binmezsiniz, hem de arabanızında modelini yükseltmiş olursunuz.Yok ben o kadar ekleyemem derseniz kia sorento ya da sportage alın. Yok İlla ikinci araba alınacaksa alın bir toros vurun dağa taşa derim bu kadar masraflı olmaz en azından
  • hocam size 5 kapı araç olmaz..balığa gidiyorsanız(bende gidiyorum) arabnın içinde balık kokusundan durulmaz...
    her hafta yıkatmaktan gına gelir..yıkama parası batmaya başlar...

neden 2 araç alıyorsunuz? ben olsam 2 arabaya ayrı ayrı masraf etmem...

elimdeki sedan aracımı da satarım...gider ssangyong actyon 2,0 dizel 4x4 6at pickup alırım.tek araçla içimi çözerim..
    balık ve av melzemelerini arkaya koydugumda koku felan da olmaz...hatta arkasını kapattırırım..
    actyonun arka bağımsız helezonlu oldugu için binek araç konforunu aratmaz..2,0 dizel olması da vergiden avantajdır..
    uzun yolda yormaz,yakıt makuldur..kabin cok sessiz...
    otomatik arazi şanzımanı da mevcut...güzel bir takım at lastik ve 40mm yükseltme ile her yere girer çıkar...

sağlamlıgı da sabri abi tarafından defalarca test edilmiştir..hatta sabri abi bi ara denizaltı olarak da kullanmaya çalışmışsa da başarılı olamamıştır

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1099495/8fa6da15-ea90-4b40-8a9f-0d6bcd5224ca.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1099495/2a4ba069-3a2f-4616-bd7e-256802700bf7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 15 Şubat 2014; 14:55:26 >

• falken34 kullanıcısına yanıt
    Yav falken herkese deşifre edıyorsun ondan sonra Ssang servıslerınde bile namımız denızaltı Sabri oluyor
    4 ceker arayan arkadaş , git bir tane 4 ceker actyon Sports al otamatık bana dua edersın , dıger pıkaplar gıbı aksa olmadıgı ıcın rahat edersin hoplaya zıplaya gıtmessın . Otabanda 180 200 gidersin d sınıfı araç konforu neredeyse , at lastık ve yükseltmeyle gırıp çıkamayacağın yer yok , km de 350 400 kuruş yakar 2000 motor vergısı az 140 beygır 340 tork motorla oldukça cevık , katlanır ayna dıgıtal kilima vsvs bir sürü donanım da cabası , ayrıca kocaman bır bağımsız bagaj var , ıster römork cek ıster off road yap cok yönlü bir arac actyon Sports , gezenbılır de Ssang sayfasında bin çeşit modıfıkasyona bakıp fıkır edınebılırısın ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aradan zaman geçti ama bugün bir suzuki samurai kaçırdım. Moralim bozuldu. 8500'e satıldı araç.
    Samurailer Lada'ya göre daha avantajlı gibi, 1.3 motor oluşu yakıtı az. 2 çeker de gidebiliyor. Daha şaseli bir yapıya sahip
    dezavantajlarıda var. Benim baktığım Samurai nin üzeri tenteli idi ki bu durum kış aylarında sorun olabiliyor. birde bazı parçalarının bulunmasında sıkıntı olduğu söyleniyor.

Dıştan görünüş olarak samurai daha iyi gibi, ancak iç dizayn olarak niva daha güzel görünüyor. Samurainin içinin darlığı Niva dan da beter.

ama sanırım bu ikisinden birini alarak bu soruna bir çözüm bulacaz gibi.
  • flogger F kullanıcısına yanıt
    Hocam lafı uzatmaya gerek yok, senin aradığın araç Toros...

Ava Balığa gitmek için uygun araç Ava Balığa gitmek için uygun araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 22 Temmuz 2014; 23:13:21 >

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-terios-sx-4x4-153474796/detay/ düşünürseniz üzerindeki motor 30.000 km de detay görüşürüz
  • flogger F kullanıcısına yanıt
    lada niva yada toros. Neden derseniz şimdi bütçeniz çok olsa başka araçlar derdim fakat, sizi üzmeyecek bu ikisi var. Jeep alın tamam ama yakıt? parça? o işler ne olacak. Toros niva da cidden parça yakıt ucuz lpg lidir zaten piyasanın hepsi.
  • kesinlikle niva hocam benim dayımda var aracı çok hor kullandı çok bağırttı araç sapasağlam oda ava gidiyor arkaya öpek koymak için özel yerde yaptırdı yani tavsiye ederm
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

kesinlikle niva hocam benim dayımda var aracı çok hor kullandı çok bağırttı araç sapasağlam oda ava gidiyor arkaya öpek koymak için özel yerde yaptırdı yani tavsiye ederm

aynen niva. arazide kalan d-max tarzı kaç tane aracı çamurdan çıkardığını bilirim.
  • Şuana kadar almış olduğum cevaplar ve kendi yapmış olduğum araştırmalar ve araç üzerinde incelemelere göre bizi anca NİVA paklıyor.

Nedenleri (avantajları):

1. Elimdeki paraya göre alacağım modelin sorun çıkarması durumunda parçasının ucuz ve kolay bulunabilir olması.
    2. Basit işçilik gerektirmesi. Kendimin bile bazı tamiratları yapabilecek olmam.
    3. Arazi şartlarında her türlü yürümesi. Yolda kalmaması
    4. İcabında biraz fiyatı düşük tuttuğumuzda kolayca satılabilmesi. (birkaç uygun fiyatlı nivayı bu nedenle kaçırdım.)
    5. Hobi aracı gibi de kullanılabilmesi

Tabi birtakım dezavantajları da mevcut:

1. Sürekli 4X4 olması nedeniyle nispeten yüksek tüketim. (muadillerine nazaran)
    2. Çoğu modelde Hid.Direksiyonun olmaması nedeniyle ciddi kol ağrısına sebep olması
    3. Uğultu, ses ve sarsıntının normal karşılanması
    4. Benzinli motor nedeniyle düşük tork (bu paraya düzgün dizel motorlu araç olmuyor zaten)
    5. Zorlandığında problem çıkarması (parça masrafları, ucuz etin yahnisi misali)

Şimdi NİVA her ne kadar yollara düştüğü 1970 yıllardan bu yana çok büyük değişiklikler yaşamasa da, yıllara sarih en büyük değişiklik motorda yapılmış. NİVA 'da 1.6 ve 1.7 motor olmak üzere iki farklı üretim mevcut. Şimdi yaşı ilerlemiş bir NİVA alsak bile 1.6 ile 1.7 motor arasında fiyat ve vergi farklılıkları mevcut. 100 cc lik bu farkın performansa ve yakıta ne gibi bir etkisi oluyor? sorum 2003 ten sonra çıkan Full Enjeksiyonlu NİVA 'lar için değildir. Sonuçta LPG ile kullanacağımız için Karbüratör veya ondan çokta farklı olmayan Tek Nokta Enjektörlü olmasını açıkçası tercih ederim. Zaten cepteki parada 2003 modele kadar çıkmaz. Dolayısıyla 1.6 mı almalı yoksa 1.7 mi. Daha doğrusu aynı temizlikte ve özellikte 1.6 ile 1.7 arasında en azından 2 bin tl oynuyor. 2-3 bin lira daha fazla verip 1.7 motor almalı mı?

• Audi rs6

• OdanınKöşesi kullanıcısına yanıt
    Bu cevabı yazmaktaki amacınız nedir ?

• zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Nivalar iyi güzel sağlam arabalar da, bagaj yok! çok ufak.
  • Tekrar yazıyorum. bütçeniz kısıtlıysa Torostan şaşmayın, çok sağlam arabalardır.
    Çamur balçık olmadıktan sonra her türlü yola girer. 20 senedir kullanıyorum, av sevdasına dağa bayıra, her tarafa gidiyorum.
  • 94 95 96 97 model toyota corolla'lara bak. Benzinli bir araca göre normal yakar. malzeme kalitesi süper. Japon sonuçta. gli modellerine bak onlarda klima oluyor. En az 10 sene daha binersin o kadar diyorum. aracın sürüşü ivmelenmesi her şeyi çok iyi 10 senedir bizdeydi yeni sattık
  • Toyota Corolla nın altı yere çok yakın bildiğim kadarı ile
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.