Şimdi Ara

Generic Host Process For Win32 Service Yeni Kesin Cozum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
1
Favori
351.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Microsoft Generic Host Process For Win32 Service hatasini duzelten yeni bir yamayi bugun yayinladi. Fakat yama tek basina ise yaramiyor bu yuzden bende bu hata sirasinda 139 ve 445 numarali portlarda hatalar oldugunu farkettim. Bu yuzden bu portlari devre disi birakmaniz gerekiyor. Kodlari elle yazdigim icin bi yanlislik olabilir eger oyleyse buraya yazin duzelteyim. Iste bu hatadan kurtulmak icin yapmaniz gerekenler:

1. Oncelikle bu adrestekihttp://lnk.in/64ge SP2 programlarini indirin. Microsofttan indiremezsiniz cnku dogrulama gerekiyor bu yuzden ben sizin ciin buraya upload ettim.
    2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.
    IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139:TCP -n BLOCK -x
    IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x
    3. tekrar baslat - calistir:
    IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK
    IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK
    3. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.
    4. tekrar dogrulama gerektigi icin rapidshare upload ettim bunu indirin ve uygulayin:
    http://lnk.in/64gf
    5. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.
    Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. Bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.
    6. Alternatif 445. port kapatma yolu:
    baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters
    TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn
    7. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.
    8. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.

Arkadaslar insallah bunlar isinize yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serji -- 11 Temmuz 2008; 16:47:30 >

• HELAL OLSUN BU SEFERKİ İŞE YARIYO GERÇEKTEN EMEĞİNE SAĞLIK
  • quote:

Orjinalden alıntı: flyy
    HELAL OLSUN BU SEFERKİ İŞE YARIYO GERÇEKTEN EMEĞİNE SAĞLIK

rica ederim dostum nihayet ise yaradi bu cozum baskasindada
  • Hepsini yapacağım arkadaşım bende o sorun yok ama yine de tedbir iyidir :) Ellerine sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: liamthebloody
    Hepsini yapacağım arkadaşım bende o sorun yok ama yine de tedbir iyidir :) Ellerine sağlık

rica ederimdostum tabiki onlem almak iyidir
  • ne işe tarıyo bu olay.nooluyo da hata veriyo ki?hangi durumda işimize yarar
  • arkadaşım link çalışmıyor galiba,
  • hangisi işe yarıyor 1. mi 2. mi?
    deneme fırsatım olmadı .
  • quote:

Orjinalden alıntı: adizman

arkadaşım link çalışmıyor galiba,

linki kullanmayı mı bilmiyorsun acaba..
  • demmeeki zone alarm i silicem

• quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__
    ne işe tarıyo bu olay.nooluyo da hata veriyo ki?hangi durumda işimize yarar

Bilgisayar basliktaki hatayi verdiginde kurtulmayi sagliyor yada vermeden engellemenizi
    quote:

Orjinalden alıntı: adizman
    arkadaşım link çalışmıyor galiba,

quote:

Orjinalden alıntı: zekk
    linki kullanmayı mı bilmiyorsun acaba..

quote:

Orjinalden alıntı: sotr
    hangisi işe yarıyor 1. mi 2. mi?
    deneme fırsatım olmadı .

2sinide indirmelisin.
    quote:

Orjinalden alıntı: SerhaTTTR
    demmeeki zone alarm i silicem

yaw ne diye sileceksin ZA?

• http://img147.imageshack.us/my.php?image=ads305zgj0.png

Yukarıdaki Kasperksy yardımı ile bu portları engelleyebilir miyim?
    Engellersem bundan sonra başka bir işlem yapmama gerek kalır mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sotr -- 19 Ağustos 2006; 17:06:41 >
  • evet kaspersky ile engelleyebilirsin. buyuk ihtimalle sorun cozulur ama diger yollarida denemenin bi zarari olmaz bence hepsini yap.
  • [linki kullanmayı mı bilmiyorsun acaba.

evet galiba bilmiyorum, bir açıklama yapsanız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adizman -- 19 Ağustos 2006; 19:28:56 >
  • suan elimde bi makine var, surekli generic host hatası veriyor ve bu hatayı verince agdan kimse erisemiyor makinaya aynı zamanda makina uzerinde paylasimda olan hp2600 series yazıcıya fakay makina bu durumda nete cikabiliyor... simdi makineye yeniden sistem kurdum sp2, dediklerini yaptım fakat 139 ve 445 portları halen acik, nod32 av kullanıyorum kaspersky kurmal istemiyorum hangi program ile bu portları bloke ederim acil yardım
  • bitdefender antivirus 9.0 pro ile yapabilirsin komple bir sistem koruma yailimi.
  • nod32 yi degistirmeden yada yeni bi av kurmadan nasıl bu isi yapabilirim. zoom 4 port adsl modem kullanıyor makıneler ordan bloke yapsam olur mu ? olmazsa bi firewall programını onerebilir misin avsiz
  • Hocam Sağol. Klavyene Sağlık...
  • dostum daha denemedim ama dediklerini yapıcam,ben bu sorunum için bir konu açmıştım,bir arkadaş yardımcı olmaya calışmıştı ama halledememiştim,inşallah bu dediklerin işe yarar,ancak ilginç bişey söyliyim ben sorunu daha basit bir şekilde çözdüm,windows güvenlik duvarını acarakbelki sadece ben de işe yarıyordur ama güvenlik duvarını actım acalı pc hata vermedi.

bu da açtığım konu

http://forum.donanimhaber.com/m_8678894/mpage_1/key_//tm.htm#8680468
  • bende tam böyle bir hata veriyor diye topic açacaktım

Generic Host Process For Win32 Service Yeni Kesin Cozum!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.