Şimdi Ara

Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
184
Favori
26.285
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orijinalden alıntı: @tikileaks Arkadaş dikkatimi çekti onun sayesinde Paypal hesap bilgilerimi düzelttim. Kur farkını en aza indirmek için resimli olarak Paypal hesap ayarlarınızı nasıl yapacağınızı anlatıyorum. Kendisine çok teşekkürler.

Alıntı : @tikileaks

Paypal ile yurtdışı alışveriş yapanlar bilirler, döviz cinsinden aldığınız ürünün bedeli kredi kartı ekstrenize hiçte serbest piyasa döviz kuruna benzemeyen kurlar ile fahiş kur farklarıyla yansır.

Paypal'ı aradığınızda "Bizde sorun yok bankanızla görüşün" derler, bankayı arayınca da "Bizde sorun yok Paypal ile görüşün" derler. Bu hengameden bir türlü istediğiniz sonucu alamazsınız, çekilen kur farkları yanlarına kar olarak kalır.

Kimisi bu anlamsız durumu anlamak adına "Paypal komisyon alıyor" der. Aslında alınan bir komisyon değildir, kur farkı ticaretidir. Çünkü istendiğinde (doğru ayarlar yapıldığında) kullanıcı bu kur farkını ödemeyebilir. Fakat maalesef herkesin mevcut Paypal ayarı bu haksız kazanç için default olarak bu ticarete ayarlıdır. Yıllardır sorun etmeme ve çözüm bulamamama rağmen bugün şans eseri bu sorunu çözmüş bulundum. Vatana millete faydam olur düşüncesiyle sizlerle de paylaşmak istedim. Sorunun çözümü şu şekilde:

1-Paypal hesabına eklenmiş kredi kartınızın ekstrelerinin döviz kuru cinsinden ödemeye uyumlu olması gerekiyor. Bu noktada her bankada döviz ile ödeme seçeneği bulunmuyor. Bunu bankanızı arayarak öğrenebilir, eğer sistemleri destekliyor ise kartınızı €/$ uyumlu hale getirmeniz gerekiyor. ( Yeni verilen kartların Tümü buna uyumlu artık ben telefon açtım sordum banka İNG ayrıca bir işlem yapmaya gerek yok çoğu zaman )

2-Daha sonra Paypal sitesine girerek kullanıcı girişi yapıyorsunuz.

Paypala girdikten sonra çıkışın yanındaki ayarlar tuşuna bastıktan sonra,
    Aşağıda sağda ödeme onaylarını düzenleye tıklayın,
    Online ödeme altında ufacık yazdıkları talimatlı ödemelere tıklayın,
    Kullanılabilir ödeme kaynaklarını ayarla dedikten sonra dönüştürme seçenekleri gelecektir.
    Ekstrenizin Dolar olarak kesileceği banka kartını seçin ve dönüştürme seçeneklerine basın /
    Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır'ı seçip göndere basın.

İşlem tamam, bundan sonra 100$ harcama yaptı iseniz bankanıza 100$ ödersiniz. Arada ne komisyon ne de kur farkı ödememiş olursunuz.

Bilgilendirme için teşekkürler @pijama61 :)

Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )  Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )

Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )  Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )

Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )

Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın ) Paypal Kur Farkı Çözümü ( Fazla Para Ödemeyin, Ayarını Yapın )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 14 Nisan 2016; 0:01:50 >

• 47 $ 47.00 USD = 103.734 TRY

bildiğin kur farkı yemedim paypal dan yaptığım ayarlar sayesinde :)

Bakalım ay sonu birşey fark edecekmi.
  • Yukarıdaki ödemeyi iade aldım. Sebebi satıcı yanlış fiyatlandırma yapmış. İade gelince TL rakamları ortaya çıktı. Kur dan para bile kazanmış oldum :)
    En üste ve en alta + tarihlere dikkat 47 kuruş kar etmişim sanırım.

• http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/mpage_74/f_//tm.htm#86827095

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 23 Ocak 2014; 10:18:23 >
  • bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yaptığım bir deneme. Satın alma işlemini gerçekleştirmedim fakat Paypal'ın bizi ne kadar kırptığı ortada :)

• Bilgi için teşekkürler. Kamera almadan ayarı değiştirmek de iyi oldu. (Umarım WORLDcard ile sorun olmuyordur, deneyip göreceğiz)
  • Eyvallah
  • Paypal ile Aliexpress'ten alışveriş yapılabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enver5

Paypal ile Aliexpress'ten alışveriş yapılabiliyor mu?

Maalesef henüz Paypal yok, kendileri AliPay diye bir şey çıkarmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: renkli_

quote:

Orijinalden alıntı: Enver5

Paypal ile Aliexpress'ten alışveriş yapılabiliyor mu?

Maalesef henüz Paypal yok, kendileri AliPay diye bir şey çıkarmış...

Çok eskiden vardıda artık yok :) iade bekliom bi ürüne 60 gündür :P

• quote:

Bilgi için teşekkürler. Kamera almadan ayarı değiştirmek de iyi oldu. (Umarım WORLDcard ile sorun olmuyordur, deneyip göreceğiz)

Nasıl sıkıntı oldumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Bilgi için teşekkürler. Kamera almadan ayarı değiştirmek de iyi oldu. (Umarım WORLDcard ile sorun olmuyordur, deneyip göreceğiz)

Nasıl sıkıntı oldumu ?

Diğer tarafa yazdım, daha karar verme aşamasındayım. Siparişi verince buradan yazarım sıkıntı olup olmadığını...
  • mesajım bulunsun.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    gerçekten senin gibi foruma faydalı arkadaşları gördükçe çok mutlu oluyorum Allah razı olsun senden
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord0909

gerçekten senin gibi foruma faydalı arkadaşları gördükçe çok mutlu oluyorum Allah razı olsun senden

Rica ederim yardımcı olmak bir keyif. Asıl teşekkür tikileaks arkadaş hak ediyor. Ben sadece resim ekledim

Kullanılabilir ödeme kaynaklarını ayarla dedikten sonra bir adet banka kartı hesabım geliyor fakat yanında dönüştürme seçenekleri yok sorun burda yardımcı olurmusunuz lütfen?
    harikasın hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: lord0909

Rica ederim yardımcı olmak bir keyif. Asıl teşekkür tikileaks arkadaş hak ediyor. Ben sadece resim ekledim

Bir faydamız olduysa ne ala, senin yapmış olduğun resim eklemeleri daha da kolaylaştırmış anlatımı, eline sağlık
  • hocam ben hızlıal dan alışveriş yaptım önceki gün.46.95 tl.hesap hareketlerime bir baktım 21.97 usd ödeme yapıldığı gözüküyor.bunun nedeni aynı konumu farklımı bişey acaba.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.