Şimdi Ara

Masaüsü resim değişmiyor trojan...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Formattan sonra bilgisayar uyarı verdi ve masaüstüm resimdeki gibi oldu. Windows Bravesentry diye bir program indirdi ve tarama yaparken durdurdum zira spy sheriff ten kalma tecrübemiz var. Kendim avast ile ad-aware ile hijack ile antivir ile tarama yaptım her seferinde trojan bulundu sildim res attım ama hicbirinde masaüstü resmim değişmiyor...
    Bu yazı olduguna göre trojan hala pc demi? yoksa masaüstü bu temayı sevdimi

•  Masaüsü resim değişmiyor trojan...

evet arkadaslar arastırma sonucu Bravesentry nin sahte bir antispy programı oldugu anlasıldı...
    şimdi amac bunu kökten silecek bir program arıyourum

bu arada reklamlar yüzünden üstteki mesajı düzenleyemiyorum baslık yanlıs yazılmıs
  • Spyware Doctor
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Spyware Doctor

az önce onu da denedim işe yarama şu an

http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html

adresindeki antispy indiriyorum
  • geçmiş olsun komple format attır tek sürücüye attırırsan geçmiyo arkadaşa da oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullPerfromance -- 4 Temmuz 2006; 0:21:49 >
  • kaspersky bu isi kökünden çözer
  • bizim arkadaşın pc dede aynı sorun vardı nasıl helletmişler sizce? hiç antispy antivirüs uğraşmamışlar sistem geri yükleme ile kesin çözüme ulaşmışlar. bence çok mantıklı bir yol
  • pc clean yükle..
  • valla çok pis bi spy o. Silinmio.

Merak ettim nerden bulaşıo bu
  • güvenli modda yapıyorsun değil mi taramaları falan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serseri

quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Spyware Doctor

az önce onu da denedim işe yarama şu an

http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html

adresindeki antispy indiriyorum

arkadaslar bu program antispy diye gecinen o ilk belayı (brcesentry) buldu ve temizledi ama bu sefer kendi masaüstünü kurdu onu da değiştiremiyorum o da lacivert bir renk...

bunca zaman bu kadar pis bişey görmedim hemen hemen hiç bir program işe yaramadı...

• hala değişmiyor
  • Son araştırmalara göre bir çok free antispyware(ki ücretli olanlarda var)'nin kendisinin spyware olduğu anlaşılmıştır.O yüzden sadece bilindik anti-spywareleri kullanmalıyız.Bugün google da anti-spyware diye aratınca bir sürü program çıkıyor.Aman dikkat
  • quote:

Orjinalden alıntı: lustral

Son araştırmalara göre bir çok free antispyware(ki ücretli olanlarda var)'nin kendisinin spyware olduğu anlaşılmıştır.O yüzden sadece bilindik anti-spywareleri kullanmalıyız.Bugün google da anti-spyware diye aratınca bir sürü program çıkıyor.Aman dikkat

Kesinlikle katılıyorum özellikle spy-sheriff, falcon gibi (ki en son da bu BraveSentry cıktı ) antispyware yerine spywaredir. Dikkatli olunmalı.

Sorunu şimdi hallettim.Bir baska forumdan bir tavsiye ile regedit kayıt defterine bir ekleme yaptım ve su an normal...
  • olum sen makınaya format at baska turlu olmazzzzz
    quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Masaüsü resim değişmiyor trojan...

Formattan sonra bilgisayar uyarı verdi ve masaüstüm resimdeki gibi oldu. Windows Bravesentry diye bir program indirdi ve tarama yaparken durdurdum zira spy sheriff ten kalma tecrübemiz var. Kendim avast ile ad-aware ile hijack ile antivir ile tarama yaptım her seferinde trojan bulundu sildim res attım ama hicbirinde masaüstü resmim değişmiyor...
    Bu yazı olduguna göre trojan hala pc demi? yoksa masaüstü bu temayı sevdimi

• Dostum, güvenli kipte, Spyware Doctor, ashampoo Antispyware (rootkitler için), Spybot Search&Destroy, Adaware, Hijackthis, NOD32 ve gerekirse NOD32'yi kaldırıp, Kaspersky ve benzer antivirüs programlarıyla tarat. Ayrıca, Stinger ile de tarat.

Zararlının ismini biliyorsan, Avafind ile, o ve benzer isimdeki dosyaları bul ve manuel olarak temizle (hata olmaması için, yüklendikleri tarihlere dikkat et). Daha sonra, System32 klasöründeki dosyaları tarih sırasına göre dizdir ve zararlının yüklendiği gün yüklenenleri sil...
    Son olarak, regeditte F3'e bas, arama bölümüne, zaralının ismini yaz; çıkan sonuca göre yedek al ve sonrasında oradakileri de sil...

Umarım sorunun hallour. Kolay gelsin....
  • @leventkarakap84
    Olum sorunu format atmadan halletim

@boldshark
    Hocam dün söylediklerinin hemen hemen hepsini yaptım ama olmamıstı sonra Superantispyware programıyla hallettim ama Brave hala artık bıraktı masa üstü değişmiyordu.

Daha sonra

quote:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
    "NoActiveDesktop"=-
    "ForceActiveDesktopOn"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

bunu not defterine yazıp fix.reg ismiyle kaydederek ok ledim. (Bu bilgi baska bir forumdan alıntıdır)
    Sorun halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri -- 4 Temmuz 2006; 16:51:33 >

• sistem geri yüklemeden halettim ama ileride bi sorun çıkmaz deilmi?
  • bu konuyu kısaca şöyle yorumlayabiliriz bulaşan spy pc kurulmuş ve kendi uninstal programından başka bişey kaldıramıyor kendi programını yükledin ve kaldırdın ama yine artıkları kaldı aynı normal program kurup kaldırma gibi ama bunun artıkları windows a zarar vermiş bazı şeyleri kaldırmış kurtulduğuna sevindim
  • aynı bela beım basımda ve ısyerınde

acıll yardımm

www.spywareremove.com/removeBraveSentry.html buradkı programı yuklledım trojanları buldu ama full versıyon olmadan kaldırmıyor yanı paraa :(

Superantispyware şimdi bunu indiriyorum bıde bununla deneyecegım ınsallah kaldırmada bı problem çıkmaz

ıkıncı olarak masa ustunun kılıtını kaldırmak ıcın yapılan asagıdakı olayın nasıl ve nerden yapıldıgını detaylı olarak anlatırsanız sevınırım

bı de windowsun uyarısı var sureklı kırmızı carpı ışaretı çıkıyor bunu nerden kapatacaz sanırsam guvenlık duvarı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.