Şimdi Ara

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.067
Cevap
50
Favori
262.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH

S7-701U

Uzun batarya gücü ile tabletiniz pil tükelimi konusunda yeni teknolojilerle! Mükemmel tasarımlı tabletiniz yüzde 25'e varan pil tasarrufu ile her an hizmetinizde!
    Tabletinizin kaliteli ve güçlü GPS sinyali sayesinde navigasyon uygulamalarını özgürce kullanabilir ve gitmek istediğiniz yere anında, kolayca ulaşabilirsiniz.
    Ekran Teknolojisi ile görüntü özgürlüğü! Parlak ve net görüntü ile içeriklerinizi kusursuz şekilde görüntüleyebilirsiniz.

TEMEL ÖZELLİKLER

Kamera
    3.15 MP, 2048x1536 piksel

İşlemci
    1.6 GHz Cortex-A9 Çift Çekirdek İşlemci

İşletim Sistemi
    Android OS, v4.1 (Jelly Bean)

Multimedya / Uygulamalar
    3.5mm jack
    Müzik Oynatıcı
    Uygulamalar
    Video Oynatıcı
    İkinci Kamera

İnternet / E-Posta
    Desteklenen Mail Altyapılar: Push Mail
    Tarayıcı Özellikleri: HTML5
    Web Tarayıcı

Görüntü
    Ekran Tipi: LCD Kapasitif Dokunmatik Ekran, 16M renk
    Çözünürlük: 600 x 1024 Piksel

Boyut
    Ağırlık: 350 gr.
    Boyut: 193.4 x 120.6 x 9.9 mm
    Ekran Boyutu: 7 inç

Hafıza
    Adres Defteri: Cihaz Hafızası Destekli
    Arttırılabilir Hafıza: Max. 32 GB Micro SD Kart Desteği
    Dahili Hafızası: 8GB Dahili Hafıza

Pil
    Kullanım Süresi: Max. 20 saat
    Pil Kapasitesi: Li-Po 4100 mAh

Bağlantı
    3G: HSPA + 21Mbps
    BlueTooth: Bluetooth v3.0, A2DP
    GPRS
    GPS
    USB
    WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
    Wifi Hotspot Özelliği

Ekstra Özellikler
    Alarm
    Harita
    Hesap Makinesi
    Takvim

Kutu İçeriği
    Data Kablosu
    Kullanım Klavuzu
    Şarj Cihazı

Üretici sayfası:
    HUAWEI SAYFASI
    HUAWEI TÜRKİYE SAYFASI

1. MESAJ - TABLET İNCELEMESİ
    2. MESAJ - TABLET HK. RESİM VE VİDEOLAR
    3. MESAJ - TABLET KAMERASI İLE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER
    4. MESAJ - SIK SORULAN SORULAR
    5. MESAJ - TABLETİ KULLANANLAR
    6. MESAJ - KULLANICI BİLGİLERİ / ARTILAR
    7. MESAJ - KULLANICI BİLGİLERİ / EKSİLER
    8. MESAJ - GÜNCELLEME / ROOT / DOWNGRADE YÖNTEMLERİ
    9. MESAJ - UYGULAMA TAVSİYELERİ
    10. MESAJ - AKSESUAR TAVSİYELERİ
    11. MESAJ - DERGİ, SİTE VB. İNCELEME LİNKLERİ
    12. MESAJ - STOKTA BULUNDUĞU MAĞAZALAR
    13. MESAJ - DİĞER..

KONUNUN İZİNSİZ ALINTILANMASI KESİNLİKLE YASAKTIR !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 5 Şubat 2014; 16:48:33 >

• TABLET İNCELEMESİ / HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH İNCELEME

Makale tadında olmasına dikkat ettiğim, kendi çapımda, normal bir kullanıcı gözü ile tablet hakkında yapmaya çalıştığım inceleme yazısını bitirdim. Bugünkü ufak bir düzenleme-gözden geçirme sonrasında sizlerle paylaşmayı uygun görüyorum. Emin olabilirsiniz ki, yazımın her anında objektif olmaya gayret ettim. Ne gördüysem, ne hissettiysem yalın bir şekilde yazıya aktarmaya çalıştım. İyi Okumalar, Dilerim Beğenirsiniz...

2013 yılının 3.cü çeyreğinde Rusya, Çin, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Avrupa pazarlarında satışa sunulması beklenen ve kod adı S7-701u olan, Huawei Mediapad 7 Youth isimli tablet modeli, bir GSM operatörü aracılığıyla ve 329 TL kontratsız fiyatı ile ülkemize giriş yapmış oldu. Bazı kaynaklara göre bu tabletin Avrupa’da 150 Euro civarından satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Huawei tarafından gençlere yönelik, her an her yerde bağlantıda kalmak sloganıyla piyasaya lanse edilen tablet, IPS ekran, dahili 3G bağlantı ve dahili GPS desteği ile bu fiyat segmentinde göze batıyor.

Bir GSM operatörünün e-mağazasından satın aldığım cihazın, açılış ekranında operatör logosu, sisteme gömülü gereksiz operatör uygulamaları gibi gibi şeyler bulunmuyor. Yani cihazın içinde/dışında operatöre dair rahatsız edici hiç bir ize rastlamadım. Bu konuda hassas kullanıcılar olabiliyor diye belirtme ihtiyacı duydum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, cihazda SIM Kilit bulunmuyor. Bu sayede, tableti farklı operatörlerin hatları ile kullanabiliyorsunuz. Şahsen kendim denedim ve kullandım, her hangi bir sıkıntı yok.

Tablet Türkiye sınırları dahilinde 2 yıl KVK ücretsiz servis garantisine sahip.

Cihaz MCKS İmei Sorgulama ve KVK Sorgulamasında kayıtlı olarak gözükmekte. Bu açıdan içiniz rahat olabilir.

Tabletin kutu içeriğinde tablet, şarj aleti, güç ve usb bağlantısına araç eden kablo, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi yer almakta. Kutu içeriği açısından zengin olmaması, kılıf, ekran koruyucu vb. ekstra aksesuarlara yer verilmemesi son kullanıcıyı memnun etmeyecektir diye düşünüyorum.

Tablet 9.9mm kalınlıkta ve 350g ağırlığında. Tasarımı, kasa yapısı ve malzeme kalitesi kesinlikle tatmin edici. Elde sağlam duran, kasası tabir-i caizse dolgun, tıknaz bir hissiyat veriyor, başka bir deyişle taş gibi bir cihaz diyebilirim. Bu açıdan basit Çin cihazlarından kesinlikle daha başarılı. Kasanın ön tarafı tamamen cam, arka tarafının büyük bir kısmı ise alüminyum metal kapak ile kaplı. Ön tarafta 0.3MP 'lik, arka tarafta ise 3.15MP 'lik kamera konuşlandırılmış. Kameralardan belli başlı bir performans beklemek yanlış olur. Arka kameranın gündüz çekimleri yeterli, fakat gece çekimleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gündüz anı ölümsüzleştirmek adına, resim ve video çekimleri için rahatlıkla kullanılabilir. Ön kamera ise sadece görüntülü sohbet esnasında kullanılacak kadar bir görüntü sağlıyor. Resim çekeyim, video çekeyim derseniz sizi üzecektir, çünkü vasatın altında bir görüntü kaydetmekte. Zaten, genellikle tablet modellerinde kullanılan kameraların performansları vasat olur, o yüzden Huawei ‘deki bu durumu garipsemiyorum. Arka kameranın hemen altında da hoparlör deliğine yer verilmiş. Cihazın hoparlörü harika, beklentilerimin çok üzerinde. Netbook'um ile yaptığım karşılaştırmada, ses şiddeti ve ses doygunluğu açısından, Huawei tabletteki hoparlör, netbook hoparlörünü bastırıyor. Ardından telefonumdaki gürültü şiddetini gösteren bir uygulama ile ölçüm yaptım. İki cihazı da aynı mesafeden yaptığım ölçüm sonucunda, Huawei'in hoparlöründen çıkan gürültü şiddetinin ortalama 5-6 desibel fazla olduğunu tespit ettim. Cihazın hoparlörü konusunda ben çok memnun kaldım. Arka tarafın tam ortasına konulan Huawei logosu ise tasarıma artı puan katmış. Tabletin alt kenarında, güç ve usb bağlantısı sağladığımız, micro USB girişi ile birlikte mikrofon deliği ve kulaklık girişi, sağ üst kenarda güç butonu, ses açma - kapama düğmeleri ve sağ alt kenarda microSD ile SIM Kart girişlerine yer verilmiş. SIM Kart girişine normal boyutlardaki SIM Kart takılabiliyor. Cihazın üst ve sol kenarlarında ise her hangi bir düğme ya da fonksiyonel giriş bulunmamakta. Tablet üzerindeki düğmeler, bazı farklı modellerdeki gibi kalitesizlik hissi yaratmıyor.

Tablet 7" boyutunda, 1024x600 çözünürlüğünde, kapasitif ve IPS panel bir ekrana sahip. Çözünürlüğün düşük olduğunu düşünen kişiler emin olabilirler ki, bu boyutta bu çözünürlük kesinlikle sırıtmıyor, rahatsız etmiyor. Yeterli olarak kabul edebileceğimiz, 169.5 PPI (inch başına düşen pixel yoğunluğu) söz konusu. Kağıttaki özellikler arasında geçen IPS ekranı çok başarılı bulmadığımı söyleyebilirim. Beni pek memnun etmedi. Belki de beklentilerim daha üst düzey bir ekran kalitesiydi. Yalnız şunun altını çizmeliyim ki, düz bir TFT ekrandan daha iyi olduğu rahatlıkla fark ediliyor, sadece kaliteli bir IPS panel görüntüsüne sahip olduğunu düşünmüyorum. Ekranını, evdeki diğer cihazların ekranları ile karşılaştırma yaptığım videoyu alttaki mesajlarımda bulabilirsiniz. Kontrast oranını da iyi ayarlayamadıklarını düşünüyorum. Güneşli havalarda, tablet ekran parlaklığının bir kısmı yitiriliyor. Ancak genel olarak bu tarz cihazların çoğunda benzer durum yaşanır. Güneş altında normal bir durum. En üst düzey smartphone, amiral gemisi cihazlarda bile bu mevcut. Kimisinde daha fazla kimisinde daha az. Zaten parlaklığını daha az yitirenler de bu konuda başarılı sayılıyor. Yoksa tamamen etkilenmemek söz konusu değil. Huawei tablet, ekran üzerinde 10 parmak desteği mevcut kılıyor. Bunun yanı sıra, ekranın dokunmatiği gayet iyi, hassas ve rahat bir kullanım sunuyor. Bazı arkadaşlar, ekranın kaygan olmadığından ve bunun da rahat kullanımı etkilediğinden söz etmişlerdi. Açıkçası farklı cihazlarda benzer durumlar başıma geliyordu, ancak Huawei 'de bundan bahsetmem yanlış olur. Bu konuda şikayetçi olanlar var ise de, ekrana anti-glare (mat) ekran koruyucu uygulamalarını tavsiye ederim, sorunları çözülür.

Tablet, 28nm ve 1.6Ghz saat hızında çalışan çift çekirdek Cortex-A9 işlemci, 1GB Ram kapasitesi ve PowerVR SGX 540 model grafik işlemci ünitesi ile geliyor. İşlemci açısından en ufak bir sıkıntı tespit etmedim. Son derece tatmin edici, hızlı ve seri bir kullanım sunuyor. Antutu Benchmark'ten totalde 10500 ile 11000 puan arasında almakta. GPU 'yu Real Racing 3 oyununda kabaca test edebildim. Oyun esnasında en ufak takılma, atlama, donma vb. durum gözlemlemedim. Tablet 1080p çözünürlüğündeki full hd videolarını da sıkıntısız oynatmaktadır. 1GB ram, sistemde 901MB şeklinde gözükürken, diğer birçok cihaza göre sistem için ayrılan ram kapasitesinin çok iyi ayarlandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Üzerinde Android'in 4.1.2 sürümü mevcut. Optimizasyon kısmı çok başarılı bir şekilde aşıldığını belirtmem gerekir. Menü arası geçişler, uygulama açıp kapatmalar ve diğer işlemlerde takılmadan, gecikmesiz tepki veriyor, tabletin ilk açılışındaki dakikalarda bir kaç ufak ağır hareket dışında göze çarpan kasılmalar vb durumlar gözlemlemedim. 4-5 günlük kullanımımdan tecrübe edindiğim kadarıyla, stabilite açısından güncelleme gerektirecek bir tarafı olduğunu düşünmediğimi söyleyebilirim. Tablet üzerinde, Huawei ‘in geliştirdiği Emotion UI 1.5 arayüzü bulunmakta. Arayüz, gayet sade ve kullanışlı, eksi bir tarafı olduğunu henüz düşünmüyorum. Bu arada tablet kilit ekranında iken, ekranın sol üst köşesinde beliren simge sayesinde, tek dokunma hareketi ile hafızada yer alan resimlerden bir slayt başlıyor olması da ayrıca hoşuma gitti. Dahili hafıza 8GB iken, sistem için ayrılan alan dışında yaklaşık 5.3GB civarı kullanıcıların kullanıma ayırt edilmiş durumda. 32GB 'e kadar da harici hafıza destekliyor. Cihaz 4100mAh değerinde Li-Po bataryaya sahip. Bu konuda yeterli/yetersiz bir yorumda bulunmam için henüz erken. Ancak ilk izlenimler olumlu. Batarya öyle kolay kolay tükenmiyor. Hesaplamalarıma göre, yoğun kullanım esnasında cihazdan 5/6 ile 7/8 saat arasında bir pil performansı bekliyorum diyebilirim. Tabi oynanan oyunlar, kullanılan uygulamalar, arka planda çalışanlar, yapılan işlemler, kullanılan ayarlar, hatta ve hatta duvar kağıtlarındaki renk tonlarına göre bile bu süre değişkenlik gösterecektir.

Tablet 2G ve 3G ağlarını desteklemekte. 3G teknolojisi üzerine kurulmuş ve 3G’nin hızlısı olan HSPA+ bağlantısı da sağlanabilmekte, bu açıdan mevcut sistemlerde 21 Mbit/s indirme hızına ulaşılabilmektedir. Cihazın 3G bağlantı performansını son derece stabil ve yeterli düzeyde bulduğumu söyleyebilirim. Hız ölçüm testinde, 3G bağlantısı iyi sayılan bir cihaz ile karşılaştırdığımda, yaklaşık %10-15 geride kalıyor ama bunun günlük kullanıma pek bir etkisi bulunmuyor. Kısacası, gayet sağlıklı bir şekilde 3G bağlantısı kurulabilmekte. Zaten bir süre de 3G üzerinden TV izleme vb işlemlerde bulundum, en ufak sıkıntı yaşatmadı. Bunun yanı sıra, cihaz Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA ve Bluetooth v3.0 bağlantılarını da desteklemektedir. Kablosuz bağlantı gücünü de yeterli bulduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Evdeki diğer kablosuz cihazlar ile sinyal alım değerlerini karşılaştırdım. Huawei’in Wi-Fi sinyali, netbook ve diğer tablet/telefonlardan farklı değildi. Bir diğer dille, Wi-Fi bağlantısı da sorunsuz olarak değerlendirilebilir. Cihazdaki Wi-Fi hotspot özelliği, cihazın 3G internetini kablosuz bir şekilde yanınızdaki diğer cihazlarla paylaşabilme olanağı sunuyor. Ancak bu konudaki performansını henüz test edemediğim için, interneti paylaşım performansı ve deneyimi ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. DLNA sayesinde ise, DLNA destekli diğer multimedia aygıtlar ile veri alış verişinde bulunabiliyorsunuz. Bluetooth bağlanabilirliğini de diğer bluetooth cihazlarla bağlantı kurarak denediğimde problem yaşamadığımı belirtmek isterim. Ne yazık ki, cihazda FM Radyo desteği sunulmamış, radyo dinlemeyi sevenlerin hoşuna gitmeyecek olsa da, internet üzerinden radyo dinleyebildiğimiz uygulamalar ile idare edilir diye düşünüyorum.

Tablet üzerinde dahili A-GPS desteği de mevcut bulunuyor. A-GPS, normal GPS teknolojisinin bir üstü olarak kabul edebiliriz. A-GPS ‘in açılımı, assisted gps, yani yardımlı gps demek. Bu sayede, normal GPS ‘e göre, daha kısa sürede en çabuk yolla en yakın uyduya bağlanır ve hızlı bir şekilde veri almanızı sağlar. Bir uygulama sayesinde, Huawei’yi evdeki A-GPS destekli diğer tabletimle karşılıklı test ettiğimde, uydulara bağlanma süresi, bağlanılan uydu sayısı ve bağlantı kalitesi açısından Huawei’in daha başarılı olduğunu tespit ettim. Bu yüzden, GPS açısından da gayet tatmin edici olduğunu düşünüyorum, ancak en doğru gözlem, tablete uygun bir navigasyon uygulaması kurularak, yolda test etmek olacaktır.

Tabletin tarayıcı (internet sayfa görüntüleme ve sayfada gezinme) performansı üst düzey olmasa da gayet akıcı ve başarılı buldum. Her cihazda yaptığım gibi, DonanımHaber anasayfasını standart site (masaüstü bilgisayar) görünümünde açıp, cihazın tarayıcı performansını değerlendirdim. Bu ‘göz kararı’ testin sonucuna göre, Huawei tablet, sayfada gezinme, sayfa açma, zoom-in ve zoom-out vb işlemlerinde en ufak takılma kasma donma yaşatmadığını söyleyebilirim. Tabletin, flash içerikleri de desteklediğini ve çalıştırdığını belirtmeliyim. DonanımHaber ’deki çeşitli videoları takılmadan ve bekletmeden oynatabiliyor. Sayfa içerisinde video oynatılıyorken dahi, sayfanın geri kalanında rahatça dolaşma ve zoom-in/zoom-out imkanı sunuyor. Sayfa yükleme süresi de gayet tatmin edici. Kısacası, tabletin tarayıcı performansı, masaüstü bilgisayar performansına çok yaklaşıyor. Bu açıdan da son derece memnun etti beni.

Tablete huaweimediapadphone.apk isimli uygulama yüklenerek, tabletin telefon yetisi ortaya çıkmaktadır ve sesli aramalar desteği kazandırılmaktadır. Bir diğer deyişle, yükleyeceğiniz bu uygulama sayesinde, GSM hattınız üzerinden çağrı alıp gönderebileceksiniz, tablette sesli görüşmeler gerçekleştirebileceksiniz. Bu konu ile ilgili çektiğim videoyu da aşağıdaki mesajlarımın içerisinde bulabilirsiniz. Telefon - tablet karışımı olan bu tarz cihazlar (büyük ekranlı smartphone’lar) phablet adı ile adlandırıldığından, Huawei tabletin de bir phablet olduğunu söyleyebilirim. Telefon özelliğini kendim de denedim, gayet başarılı buldum ve hiçbir sıkıntı gözlemlemedim. Cihaz, tam bir telefon olarak problemsiz kullanılabiliyor. Çağrı al-gönder, sms al-gönder, 3g, kamera vs vs. Tek farkı, ahize olmadığından, karşı tarafın sesini hoparlörden veya bağlayacağınız kablolu ya da bluetooth'lu kulaklıktan almak zorunda olmanızdır.

Tablette ayrıca OTG (Smartphone gibi aygıtlara, USB OTG kablosu aracılığı ile diğer USB -bellek, mouse, klavye gibi- cihazların takılabilmesine olanak sağlayan özellik) desteği mevcuttur. Şahsi denememde, usb belleğimi ve faremi tablet üzerinde sıkıntısız çalıştırdım. Bunun yanı sıra, HDMI bağlanabilirliği, yani MHL standard desteğinin bulunup bulunmadığını kontrol edemedim, ileriki dönemlerde bu konuyu da açıklığa kavuşturacağımıza eminim. Bunun yanında, hazır HDMI çıkışının bulunmaması ise modele puan kaybettiriyor.

Tablet için belirlenen SAR değeri 0,831 W/kg ‘dir ve bu değer Avrupa tarafından kabul edilen SAR sınırı ile uyumludur. Bu yüzden, beden sağlığı açısından da insan dostu bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.

Tabletin kutu içeriğinde yer alan şarj aleti ve güç-usb bağlantı kablosuna değinmem gerekirse, şarj aleti malzeme açısından kendi alanında epey kaliteli bir şeye benziyor. 2A çıkış gücüne sahip olması da, 1A ‘lik şarj aletlerine göre daha düşük şarj süresi vaat ediyor. Kutu içeriğindeki kablo ise sıradan bir kaliteye sahip olmasının yanında, her ikisi de kullanıcısını kolay kolay üzmeyeceğine eminim.

Yazımın sonunda gönül rahatlığı ile şunu söylemek isterim ki; fiyatını göz önünde bulundurarak, barındırdığı donanım ve özellikler ile bu özelliklerin sadece kağıtta kalmayıp, vaat ettikleri ile günlük hayatta da rahat kullanım sunması, genel melzeme kalitesinin seviyesi ve cihazın göze batan, kullanıma engel olan yazılımsal ya da donanımsal bir sıkıntısı bulunmaması gibi başlıca unsurları bir arada değerlendirdiğimde, Huawei Mediapad 7 Youth modelini kendi segmentinde mevcut piyasanın fiyat/performans lideri yapıyor benim gözümde. 200-400 lira arasındaki fiyat kategorisinde, 7” ekran boyutu, dahili 3G ve GPS başta olmak üzere benzer özellikli ürün ihtiyacı olan herkese Huawei Mediapad 7 Youth ‘u tavsiye ediyorum.

Huawei Mediapad 7 Youth ‘un bana göre artıları:
    + Tabletlerin piyasa durumu ele alındığında, cihazın fiyat uygunluğu;
    + Tablet pazarındaki benzer fiyatlı ürünlerden farklı olarak dahili 3G ve GPS barındırması;
    + Beklentilerimin üstünde bir oyun ve browser performansı sunması;
    + Sonradan da olsa, telefon özelliği kazandırılabilmesi;
    + Piyasaya girdiği Android 4.1.2 versiyonu ile iyi optimize edilmiş olması ve donanımsal ya da yazılımsal her hangi bir sıkıntısı bulunmaması;
    + Tasarımı ve malzeme kalitesinin bir çok kullanıcıyı memnun edebilecek düzeyde olması;
    + Diğer bir çok taşınabilir tablet/telefondan farklı olarak güçlü bir hoparlörü bulunması.

Huawei Mediapad 7 Youth ‘un bana göre eksileri:
    - Ekran görüntü kalitesinin beklentilerimin altında kalması, kontrast oranının tutturulamaması;
    - Özellikle ön kameranın performansı vasatın çok altında kalması;
    - Sonradan kazandırılan telefon özelliği için gerekli ahize donanımının bulunmaması;
    - FM Radyo barındırmaması;
    - HDMI giriş portunun bulunmaması;
    - Kutu içeriğinin aksesuar fakiri olması.

[Düzeltme 15 Ağustos 2013: Huawei Mediapad 7 Youth tablet Turkcell'de satışa sunulduğu ilk 3 hafta boyunca, Turkcell'in internet sitesinde tablet ile ilgili teknik özellikler arasında "IPS Ekran" ibaresi yer almaktaydı, şahsi çabalarım sonucunda, tabletin IPS ekrana sahip olmadığını Turkcell bizzat açıkladı ve "IPS Ekran" ibaresini tabletin sayfasındaki teknik özellikler kısmından kaldırdı. Sonuç olarak, tablet IPS panel ekrana sahip değil.]

İZİNSİZ ALINTI YAPILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 13 Aralık 2013; 18:42:27 >
  • TABLET HK. RESİM VE VİDEOLAR

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH TABLETİN, TELEFON ÖZELLİĞİ DENENDİĞİ VİDEO:

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH TABLET EKRANININ FARKLI CİHAZLARIN EKRANLARI İLE KARŞILAŞTIRILDIĞI VİDEO:
    Solda Vodafone Smart Tab 10" (IPS Panel)
    Ortada Huawei Mediapad 7 Youth (TN Panel)
    Sağda Packard Bell Dot Se netbook (TN Panel)

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH İLE REAL RACING 3 OYNAMAK:

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH İLE GTA VICE CITY OYNAMAK:

TABLETİN KUTUDAN ÇIKIŞ SÜRECİ VE İLK ÇALIŞTIRMA GÖRÜNTÜLERİ:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLETİN Wİ-Fİ SİNYAL ALIM GÜCÜNÜN, EVDEKİ DİĞER TABLET VE NETBOOKLARIN Wİ-Fİ SİNYAL ALIM GÜÇLERİ İLE KARŞILAŞTIRILDIĞI GÖRÜNTÜLER:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLETİN EKRANINDA UYGULANAN ÖLÜ PİXEL TESTİNDEN GÖRÜNTÜLER:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLETİN CPU-Z UYGULAMASINDAKİ GÖRÜNTÜLERİ:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLETTEKİ CHIPSET TÜRÜNÜN UYGULAMA ÜZERİNDEKİ GÖRÜNTÜLERİ:

TABLETTE BENCHMARK SONUÇLARININ GÖRÜNTÜLERİ:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLETTE İNTERNET ÜZERİNDEN TV KANALLARININ İZLENDİĞİ GÖRÜNTÜLER:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

TABLET İLE DİĞER CİHAZLARIN ARASINDA BLUETOOTH BAĞLANTISININ SAĞLANDIĞI GÖRÜNTÜLER:

TABLETTEKİ GPS'İN TEST EDİLDİĞİ VE DİĞER CİHAZLAR İLE KARŞILAŞTIRILDIĞI GÖRÜNTÜLER:

TABLETTEKİ OTG DESTEĞİNE DAİR GÖRÜNTÜLER:

TABLETE TAKILAN SİM KARTIN ÇEKİM GÜCÜNÜN KONTROL EDİLDİĞİ GÖRÜNTÜLER:

TABLETİN 3G BAĞLANTI KALİTE VE HIZININ DENENDİĞİ GÖRÜNTÜLER:

TABLETİN GÜNEŞ ALTINDAKİ EKRAN PARLAKLIK DURUMUNUN GÖRÜNTÜLERİ:

TABLETTEKİ 10 PARMAK DESTEĞİNE DAİR GÖRÜNTÜLER:

TABLETİN KUTU İÇERİĞİNDEKİ KİTAPÇIĞINDA BAHSEDİLEN SAR DEĞERİNE DAİR GÖRÜNTÜLER:

TABLETİN KAYIT DURUMUNA DAİR GÖRÜNTÜLER:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 26 Eylül 2013; 21:59:29 >
  • TABLET KAMERASI İLE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER

ARKA KAMERA İLE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER:
     HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]  HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ]

ÖN KAMERA İLE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 31 Temmuz 2013; 16:21:28 >
  • SIK SORULAN SORULAR

SORU: Tablette telefon özelliği bulunuyor mu ? Hat üzerinden sesli aramalar yapılabiliyor mu?
    CEVAP: Evet. Sonradan yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde bu mümkün.

SORU: Tableti telefon gibi kullanabilmek için hangi uygulama yüklenmeli?
    CEVAP: Uygulama adı huaweimediapadphone.apk ‘dır. Uygulamayı indirmek için LİNK.

SORU: Tablete klavye, mouse, flash bellek gibi USB araçları takılabiliyor mu? Yani OTG desteği bulunuyor mu?
    CEVAP: Evet. OTG desteği mevcut. 5-10 liraya satın alabileceğiniz micro USB - USB dönüştürücü OTG kablo ile USB araçlarınızı çalıştırabilirsiniz.

SORU: Tablette ekran görüntüsü nasıl alınıyor?
    CEVAP: Ses Kısma (-) düğmesi ile Güç/Kilit düğmesine aynı anda basılarak ekran görüntüsü almak mümkün.

SORU: Tablet en fazla ne kadar GB hafıza kartı destekliyor?
    CEVAP: 32 GB ‘e kadar microSD kart desteği bulunuyor.

SORU: Tabletteki chipset nedir?
    CEVAP: RK3168 'dir. SS için tıklayınız: LİNK.

SORU: Tablette SIM Kilidi bulunuyor mu?
    CEVAP: Hayır, tablette SIM Kilidi bulunmuyor. Tüm GSM operatörlerin hatları ile sıkıntısız çalışmakta.

SORU: Tableti HDMI kablo ile TV'ye bağlayıp, görüntü aktarımı gerçekleştirebilirmiyiz?
    CEVAP: Evet. Ancak tablette hazır halde bulunan bir HDMI giriş portu bulunmamakta. Bu yüzden, MHL kablo diye adlandırılan bir ara kablo/dönüştürücü kullanmalısınız. Fakat satın almadan önce alacağınız MHL kabloyu denemenizi tavsiye ederim. Mesela, tabletinizle birlikte bir tekno markete gidip, oradaki mhl kablolarını tv'ye tek tek bağlayarak deneyebilirsiniz.
    Daha önce alıp kullanan/deneyen arkadaşlar oldu konuda. Ancak çözünürlük ile ilgili veya TV ekranına tam yayılmama gibi sıkıntılar olmuş, o yüzden almadan önce denemenizde fayda var diyorum.
    MHL kablo nedir diye sorarsanız; mobil aygıtlardaki Micro USB girişini HDMI girişine dönüştüren aracı kablodur diye basitçe tanımlayabilirim. Micro USB çıkışına sahip tüm cihazlarda çalışmaz, çünkü her cihazda MHL (HDMI) desteği bulunmamaktadır. Bu desteğin sağlanıp da, hazır halde HDMI girişi bulunmayan cihazların HDMI kablo ile TV'ye bağlanmasında MHL kablo kullanılmaktadır.
    MHL Kablo örneği: RESİM1
    MHL Kablo aracılığı ile Mobil Aygıt - TV arasındaki bağlantı örneği: RESİM2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 3 Aralık 2013; 21:54:37 >
  • TABLETİ KULLANANLAR

@yaskoo_87
    @mehmetufo
    @geveze_free
    @_yusufaydin_
    @istanbul37
    @ilkbilir
    @ozgungorkem
    @:SworD:
    @nedim1
    @elzooro
    @act02
    @darkdevilgs
    @murat@fdh
    @acer_sahibi77
    @umut71
    @redloves
    @lacokaan
    @CapsulePc
    @ozgurkys
    @akif23
    @EEmraHH
    @berquay
    @fagu38
    @rmzn1987
    @carpe_noctem
    @szr1907
    @srkngncy
    @kaptan69
    @volkanmusa
    @Öztürk35
    @BossPower
    @mrmess
    @ayhanst
    @fikretkurt
    @aden.uzluk
    @kental

LİSTEYE NİCKİNİ YAZDIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR BANA Ö.M. ATARAK YA DA İSTEKLERİNİ KONUDA PAYLAŞARAK BİLDİRSİNLER LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 21 Mart 2014; 21:51:05 >
  • KULLANICI BİLGİLERİ / ARTILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 31 Temmuz 2013; 14:03:20 >
  • KULLANICI BİLGİLERİ / EKSİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 31 Temmuz 2013; 14:04:01 >
  • GÜNCELLEME / ROOT / DOWNGRADE YÖNTEMLERİ

GÜNCELLEME

28 Ağustos 2013 Tarihli Güncelleme (son çıkan resmi güncelleme):
    Sadece C317B005 'te olanlar bu yöntemi uygulayarak güncelleme yapabilirler.

1) Güncelleme dosyasınıhttp://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=17146&siteCode= linkinden bilgisayarınıza indiriniz.
    2) İndirilen dosya .zip'li/.rar'lıdır, bu yüzden dosyayı winzip/winrar gibi bir programla açınız.
    3) Açtıktan sonra, içerisinde SHHOST554V100R001C232B005 adlı klasörü görürsünüz. Bu klasöre çift tıklayın. İçerisinde sdcard_upgrade isimli başka bir klasör mevcut, buna da çift tıklayın. Şimdi karşınızda dload adlı klasör olacak, bu klasörü, önceden fat32 olarak formatladığınız bir micro SD hafıza kartına (en az 2GB kapasitesinde olmalı) kopyalayın.
    4) Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra, tablet kapalı vaziyetteyken, içinde güncelleme olan bu SD kartını tablete takın.
    (Tabletin % 30 dan daha fazla şarjlı olmasına dikkat edin.)
    5) Ardından tableti açın. Güncelleme adımları otomatik olarak başlayacaktır.
    6) Güncelleme işlemi en fazla 10 dk. sürüyor.
    7) Güncelleme bitince " Updated. Please pull out SD card to reboot " mesajı belirir, bu mesajı gördükten sonra SD kartı tabletten çıkarınız, cihaz reboot (restart) edecektir. Ardından işlem tamamlanmış oluyor.

Dikkat: SD kartı tekrar kullanmak isterseniz içindeki Dload klasörünü silmeniz gerekir. Yoksa tabletin tekrar başlamasında güncellemeyi bir daha yapar ve eğer tablete yeni uygulamalar yüklemi iseniz bunlar silinirler.

[Bu mesajı hazırlamamdaki katkısından dolayı @bilhagun isimli arkadaşa teşekkürler.]

ROOT

1) King Android Root programını PC ye kuruyoruz.
    2) Tableti USB ile PC ye bağlıyoruz (USB Hata Ayıklama tablette açık olacak).
    3) Programı çalıştırıyoruz ve tableti tanımasını bekliyoruz.
    4) Daha önce Çince programla root işlemi yaptıysanız önceki mesajımdaki 5. resimde görülen ekran açılacak. Bu ekranda Remove Root tuşuna tıklayıp Çince rootu kaldırıyoruz.
    5) Yanılmıyorsam tablet bu aşamada yeniden başlayacak ve tekrar USB ile bağlanıldığında 1. resimdeki ekran gelecek (Root status: NO yazan ekran). Burada Root tuşuna basın ve bekleyin. Ekranda yapılan işlemleri görebilirsiniz.
    6) İşlem bittikten sonra Root Succeeded yazan ekran gelecek. Burada Finish tuşuna basın.
    7) İşlem tamamlandı, tabletiniz artık rootlandı.

[Root yöntemini bizimle paylaşan @murat@fdh isimli arkadaşa teşekkürler.]

DOWNGRADE

YÖNTEM 1
    B102 --> B005 donwgrade işlemi

1) önce bu dosyayı indirhttp://dosya.co/xx3p2wrq5fny/102tel.rar.html sdkartına kopyala dosyaları hazır et
    2) 102 nolu vodafone tabletler için olan firmwareyi indir rarı aç dışarı çıkart içinde dload dosyasını gör dload dosyasını sdkartına kopyala sdkart takılıyken tableti yeniden başlat ve 102 nolu firmwarenin yüklenmesinin bitmesini bekle ok yazısı çıktığında sdkartını çıkart ve masaüstünün gelmesini beklehttp://tr.huaweidevice....01uV100R001C317B102.rar
    3) 102 nolu firmwareyi yüklediniz masa üstü geldi hemenhttp://www.mgyun.com/en/GetVRoot bu adresten vroot adlı root programını indir kur çalışıtr ve tableti rootla
    4) tableti rootlamanız bittikten sonra root exploreri indir ve tablete kur çalıştır sizden yetki istenecek root yaparkenki program tabletinize otomatik çince tablet için root programı yüklüyor root explorere yetki isterken gelen uyarıda çince yazacaktır siz sağdaki butona basın ve root exploreri yetkilendirin.
    5) 1 numaralı işlemde bahsetiğimiz indirdiğiniz dosyanın içinden çıkan turkey,balong,app,cust klasörlerini sdkartınıza kopyalayın hazır edin buraya kadarki herşeyi yaptığınızdan emin olun
    6) root exploeri kurdunuz root yetkisi verdiniz ve çalıştırdınız açıldı üstte solda mounted as r/o yazan yerden r/o yu r/w yapın yani hem okunur hem yazılır hale getirin ve dosyalarımızı kopyalama işlemine başlayabiliriz
    7) sdkarımıza kopyaladğımız 102tel.rarın içinden çıkan dosyalarımızı ilgili yerlere kopyalarak yenilerinin üstüne yazacağız root explorer ile ve size burada zaten böyle bir dosya var üstüne yazılsınmı diye soracak siz evete basacaksınız

önce sdkarımızdaki app dosyasını root explorerda ana sayfada yer alan system klasörünün içine kopyalayacağız app dosyası system dosyasının içindedir sdkarınızdan app dosyasını kopyala dediniz ve system klasörünün içine girdiniz ve buraya aşağıda yazan paste tuşuna basın üstüne yazılsınmı uyarısına evet deyin app klasörünün değiştirilmesini bekleyin ve app dosyasının kopyalanıp üstüne yazılma işlemi bitti.

sonra sdkartımızdaki cust klasörünü kopyalayın ana sayfaya yapıştırın cust klasörü ana sayfada üstüne yazılmasını onaylayın bu kopyalama işlemide bitti
    şimdide sdkartımızdaki balong dosyasını ana sayfadaki modem klasörünün içindeki modem_image klasörünün içine girerek buraya yapıştırıyoruz üstüne yazılmasını onaylıyoruz
    son olarak sdkartımızın içindeki turkey klasörünü ana sayfadaki cust klasörünün içine girip channel klasörünüde açıp içindeki turkey klaösürnün üstüne yapıştırıyoruz üstüne yazılmasını onaylıyoruz (burada kopyalama esnasında birkaç hata verecek bu hatalar önemli değil çıkan hatalara tamam deyin kopyalamanın bitmesini bekleyin)
    burda kopyalama işlemimiz bitmiş oluyor
    son olarak tabletimizi power tuşuna basılı tutarak kapatıyoruz (yeniden başlatmayın kapatın)
    tabletimiz kapandı şimdi açacağız fakat power tuşuna basarak açmayacağız
    bir elimizi ses açma düğmesi(power tuşunun yanındaki tuşun yanındaki tuş oluyor ses açma düğmesi yani en sağdaki tuş) 'ne basarken aynı anda power tuşuna da basıyoruz tablet titrediğinde anında power tuşundan elimizi çekiyoruz ama ses açma düğmesini bırakmıyoruz ses açma düğmesini android resminin altında çizgiler çıkana kadar elimizi ses açma düğmesinden çekmiyoruz çizgiler çıktığında elimizi ses açma düğmesinden çekebiliriz
    bu işlemin sonunda ok yazısı çıkacak başarılı olduğuna dair ve tablet kendiliğinden yeniden başlayacak
    ve huawei logo ekranında tablet masa üstüne doğru açılacak açılması 3-5 dakika sürebilir bekliyoruz ve masaüstü geliyor
    hemen ardından 3 nolu işlemde verdiğim root programıyla root olduğunu kontrol edebilirsiniz
    telefon ilk açılışta belki arama yapmayabilir arama almayabilir tableti yeniden başlatın kesin olarak arama yapabilecek aranabileceksiniz telefon yüzde yüz çalışacak ve sizinde göreceğiniz gibi telefon uygulamasını masa üstünde göreceksiniz
    dün tüm bunların testini yaptım yüzde yüz sonuç alınmıştır

özet kısaca: sıfırdan 102 firmware kur masa üstü gelsin root programıyla root yap ardından root explorer kur okunur yazılır hale getir sdkartınıza kopyaladığınız 4 klasörü ilgili yerdeki asıl dosyalarla değiştir üstüne yaz kopyalama işlemleri bittikten sonra tableti tamamen kapat sonra tableti ses açma düğmesi ile power tuşuna basılı tutarak aç tablet titrediğinde powerdan elini çek android yazısının altındaki çizgiler çıktığında elimizi ses açma dümesinden çekiyoruz ok tuşu çıkıyor tablet yeniden başlıyor masa üstü geliyor telefon simgeli gelmiş oldu tabletiniz sonra her ihtimale karşı tableti yeniden başladın ilkinde telefonu tanımayabilir yeniden başlattığınızda yüzde yüz telefonun çalıştığını göreceksiniz
    sonra root programıyla rootunu kontrol edebilirsiniz
    hepsi bu kadar .

YÖNTEM 2
    B102 --> B005 donwgrade işlemi

b102 romlu rootlu cihazda denenmiştir. b008 turkcell romlu arkadaşlar denemeden b102 yüklemelidir.

http://dosya.co/e4az5nsx01jc/downgrade.rar.html adresinden 826 kblık bir dosya indireceksiniz.

sıkıştırılmış dosyadan çıkan mtd6 ve mtd 11 img dosyalarını sdcardımıza yükleyeceğiz.

bu dosyalarla birlikte b005 romun dload klasörünüde sdcarda atalım işimiz bitip restart attığında b005 kurulumuna geçecektir. elinizde yoksa
    http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=17146&siteCode= adresinden indirebilirsiniz
    bu dosyadan çıkacak dload klasörünü olduğu gibi sdcarda atıyoruz.

root
    b102 romlu tabletimizihttp://www.mgyun.com/en/GetVRoot adresinden indireceğimiz vroot isimli programla rootlayaz. zaten rootluysa bir şey yapmaya gerek yok root edemezseniz b102 tekrar kurup deneyin olacaktır.

terminal emulator
    marketten Android Terminal Emulator isimli programı kuracaz. ücretsizdir.

programa komutları aynen verdiğim gibi yazmak önemlidir. aksi takdirde tablet yazılımsal zarar görebilir.

terminal emulator kurulunca programı açıyoruz.root yetkisi isediğinde çince gelen ekranda sağdaki düğmeye tıklayacaz.
    programı açınca siyah komut girdiğimiz bir ekran gelecek
    ekranda u0_a155@android:/$ gibi birşey yazıyor olacak ve sonunda küçük beyaz bir küp göreceksiniz.
    satırın sonundaki $ işareti root yetkimiz olmadığını gösterir klavyeyi kullanarak

su

yazıp entere basalım
    bu komutu yazınca geldi bende root isteği sağdaki düğmeye tıkladım.
    artık yeni satırda root@android:/# yazacak
    satır sonundaki işaret # olacak bu su komutunun çalıştığını ve superuser yetkisi aldığımızı gösterir.
    daha sonra

dd if=/sdcard2/mtd6.img of=/dev/block/mtdblock6

komutunu yazıp entere basalım aynen yazalım komutu aksi takdirde çalışmaz yada yanlış bölüme yazar.
    1 saniyeden kısa sürüp komut satırı tekrar gelecek

dd if=/sdcard2/mtd11.img of=/dev/block/mtdblock11

yazıp entere basalım bu 1 dakikadan biraz uzun sürecek

bu komutta bitip tekrar # işaretiyle biten satır gelince

reboot recovery

yazıp entere basalım tablet tekrar başlayacak b005 dload klasörünü sdcarda attığımızdan tekrar başlayınca kuruluma geçecek
    ilk başladığında yeşil android adamı gelip restart attı
    ikinci ve yanlış hatırlamıyorsam üçüncü başlangıçta açılıştan sonra bir restart daha attı
    daha sonra tekrar başladığında b005 kurulumuna geçti. yaklaşık 7-8 dakika sürdü kurulum ve kurulum bitince tablet b005 romuyla açıldı.

hayırlı olsun.

[Çabaları, çalışmaları, yardımları ve paylaşımları için @kilicli ve @volkanmusa isimli arkadaşlara teşekkürler.]

YÖNTEM 3
    B008 --> B005 donwgrade işlemi

1) Turkcell B008 romu sd-kart güncellemesi ile kurulur yada tabletinizde kurulu olarak gelmiş olabilir (Tablet yeniden başladıktan sonra zaman kaybetmemek için hiçbir kurulum (Google Hesabı, vs.) yapmayla uğraşılmaz, İLERİ tuşlarına basılarak tabletin kurulumu bitirilir).
    2) Huawei orijinal B005 romu sd-kart güncellemesi ile kurma işlemi FAIL (Detected the upgrade package can not be adapted to your tablet. Please press the POWER key for 10 seconds to shutdown) hatası ile sonuçlanır.
    3) B008 yüklü tablet VROOT programı ile rootlanır (Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri AÇIK konuma getirilip USB Hata Ayıklama kutucuğu seçilir).
    4) Rootlanmış tablete Terminal Emülatör programı kurulur.
    5) Huawei Update Extractor programı ile orijinal B005 romun update.app dosyasından çıkarılan VRCB.img dosyası sd-karta kopyalanır.
    6) Terminal Emülatör açılır
    7) su komutu girilerek ROOT olunur (Çince root programının penceresi açılacak, sağdaki yeşil tuşa basılarak Terminale Emülatöre root yetkisi verilmesi sağlanır, daha sonra terminalde $ işareti yerine # işareti gelir).
    8) dd if=/sdcard2/b005/VRCB.img of=/dev/block/mtdblock6 komutu çalıştırılır
    9) sd-karta B005 romun dload klasörü kopyalanır
    10) Terminalde reboot recovery yazılıp enter a basılır (tablet 2 sefer yeniden başlayacak, 2. başlamada sd-kart güncellemesi ile devam edilecek ve 3-5 dk sonra OK (Updated Please pull out SD card to reboot) yazısı çıkınca sd kart çıkarılıp tablet yeniden başlatılır.
    11) Tabletin kurulum işlemi tamamlanır (Google Hesabı, tarih saat ayarları, kullanıcı bilgisi, vs.).
    12) Tabletiniz Huawei Orijinal B005 romuna döndü, hayırlı olsun.

[Çabaları, çalışmaları, yardımları ve paylaşımları için @murat@fdh isimli arkadaşa teşekkürler.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 10 Şubat 2014; 9:57:17 >
  • UYGULAMA TAVSİYELERİ

- HuaweiMediaPadPhone : Tablete telefon özelliği kazandıran, Huawei'in resmi uygulaması. İndirmek için LİNK.

- Huawei Cloud+ : Huawei'in resmi bulut depolama servisi uygulaması. İndirmek için LİNK.

- Huawei Lock Screen : Uygulamaya tıklandığında ekran kararır. Kilit düğmesi yerine kullanılabilecek, Huawei'in resmi kilit uygulaması. İndirmek için LİNK.

- Huawei Security Guard : Huawei'in resmi güvenlik görevlisi uygulaması. İndirmek için LİNK.

- Huawei Profile Switcher : Huawei'in profil değiştirici uygulaması. İndirmek için LİNK.

- Huawei File Manager : Huawei'in resmi dosya düzenleyici/görüntüleyici uygulaması. İndirmek için LİNK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 3 Ekim 2013; 12:24:33 >
  • DERGİ, SİTE VB. İNCELEME LİNKLERİ

TABLETLE İLGİLİ SİTE İNCELEMELERİ

(Bol görselli Rusça inceleme yazısı)
    LİNK

TABLETLE İLGİLİ YOUTUBE VİDEOLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 5 Şubat 2014; 16:42:15 >
  • STOKTA BULUNDUĞU MAĞAZALAR

01 Kasım 2013 itibari ile

Turkcell kontratlı satış:
    http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/tabletvenotebook/Huawei-7-Youth.aspx

Turkcell kontratsız satış: 329 Lira.
    http://magaza.turkcell.com.tr/tablet/Huawei-Huawei-7/1007197/.html

Vodafone kontratlı satış:
    http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/handset/huawei-mediapad-7-youth#choosePlan

Vodafone kontratsız satış: 335 Lira.

Tüm turkcell ve vodafone bayilerinden de kontratlı/kontratsız satın alabilirsiniz.

Kvkmarket: 369 Lira
    http://www.kvkmarket.com/huawei-mediapad-7-youth-tablet#.UnQJAOVYATU

Şengüller: 329,70 Lira
    http://www.senguller.com/urunler/tabletler/huawei-mediapad-youth-7.html#.UnQILOVYATV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 1 Kasım 2013; 22:06:32 >
  • DİĞER..

@mehmetufo
    Konunun gelişmesi ve ilerlemesi adına yaptığı yorum ve özellikle paylaşımlarından ötürü kendisine teşekkür ediyorum.

ÖNEMLİ

13 ARALIK 2013

Arkadaşlar,

tableti yeni alanlar, konuya yeni gelenler için güncelleme konusuyla ilgili bir daha yazma ihtiyacı duyuyorum.

Tableti satın aldığınızda, her hangi bir güncelleme işleminde bulunmadan, konunun ilk sayfasındaki ilgili linkten, telefon uygulamasını indirip kurabilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz telefon özelliğini kullanabilirsiniz.

Güncelleme ihtiyacı duyanlar ise, konunun ilk sayfasında yer alan GÜNCELLEME başlığı altındaki talimatlar ile 28 Ağustos tarihli ve C232B005 sürüm numaralı güncellemeyi yükleyebilirler. Bu güncelleme problemsizdir. Bu güncelleme ile telefon uygulaması hazır kurulu geliyor. Ayrıyetten yüklemenize gerek kalmıyor. Telefon özelliği de sıkıntısız kullanılabiliyor.

Bunun dışındaki, OTA ile internet bağlantısı üzerinden cihaza otomatik gelen güncellemeleri ve huawei.com 'un Türkiye sayfasındaki güncellemelerini, ikinci bir somut gelişmeye kadar kesinlikle yüklemeyiniz. @volkanmusa arkadaşımız yükleyip denemiş. Onun tecrübesinden yararlanarak, bu güncellemelerde telefon uygulamasının kurulmadığını, telefon özelliği kullanılamadığını ve üstelik vodafone/turkcell reklamlı rahatsız edici uygulamaların dahili rom üzerinde kurulu geldiğini bilmeniz gerekir.

ÖNEMLİ

05 ŞUBAT 2014

Arkadaşlar,

Vodafone ve Turkcell'in satışa sundukları son partilerdeki tabletlerin yazılımlarında telefon özelliği engellenmiş durumdadır. Cihazların çoğunda C317B008 (turkcell) ve C317B102 (vodafone) firmwareleri bulunuyor. Son dönemlerde Turkcell 'den alınan cihazların çoğu bu şekilde. Ben de cihazımı Turkcell 'den satın almıştım, fakat aldığım dönem Temmuz 2013 idi, bendeki yazılım C317B005 idi, ardından da 28 Ağustos tarihli C232B005 numaralı güncelleştirmeyi yüklemiştim ve bu güncelleme öncesinde de sonrasında da cihazımda telefon özelliği sıkıntısız çalışıyor, her hangi bir kısıtlama bulunmuyor. Şu anda da mevcut olarak C232B005 numaralı yazılımdayım.

Tabletin piyasaya girdiği ilk zamanlar operatörler, kendileri bile tabletin telefon özelliği barındırdığının farkında değillerdi ya da hazırlıksızlardı. Ardından bu durumu çaktıklarında, Huawei 'den özel yazılım talep etmiş olacaklar ki, son dönemde dağıtılan cihazların çoğunda bu C317B008 (turkcell) ve C317B102 (vodafone) yazılımları bulunuyor, üstelik piyasada ilk satılan ve telefon özelliğinin problemsiz kullanıldığı C317B005 ve C232B005 yazılımlı cihazlara da OTA güncellemesi adı altında, telefon özelliğinin kısıtlı olduğu yazılımları gönderiyorlar ve kullanıcılar da bunları yüklüyor ve bu cihazlarda telefon özelliği kısıtlı oluyor.

Telefon özelliğinin sıkıntısız çalıştığı C317B005 numaralı yazılıma dönmek amacıyla, çalışmaları bulunan ve sonuçları konumuzda paylaşan arkadaşlar oldu. Konuyu dikkatlice incelemenizi öneririm. Downgrade işlemleri için ana sayfanın ilgili başlığını/mesajını okumalısınız.

Yazılım numaranızı Ayarlar > Tablet Hakkında 'dan görüntüleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ

17 ŞUBAT 2014

Arkadaşlar,

tableti yeni satın alacaklar için muhtemel tablet sürümleri ile ilgili kısaca tekrarlamış olayım.

Sürüm numaranızı, Ayarlar > Tablet Hakkında > Derleme Numarası başlığı altından görüntüleyebilirsiniz.

Örnek olarak;

DERLEME NUMARASI: S7-701uV100R001C317B102

gibi bir bilgi içerir. Bu numaradaki son 8 karakter tablet sürümünüzü gösterir.

Tablet üzerinde yüklü olan sürüm için 4 farklı ihtimal mevcut (şu an için):

1. C317B005 olması. Bu sürüme telefon uygulamasını yükleyip, telefon özelliğini sıkıntısız kullanabilirsiniz. Üstelik C232B005 'e de problemsiz güncelleyebilirsiniz.

2. C232B005 olması. Bu sürümde telefon uygulaması hazır geliyor. Uygulama kurmanıza gerek kalmıyor. Telefon özelliğini sıkıntısız kullanabiliyorsunuz.

3. C317B008 olması. Bu sürüm güncel olarak Turkcell 'den alınan tabletlerin çoğunda görülüyor. Bu sürümde telefon özelliği engellenmiş durumda. Telefon özelliğini kullanabilmeniz adına, downgrade işlemini yapmalısınız. Downgrade yöntemi ilk sayfada yer alır. Downgrade işlemini başarıyla sonuçlandırıp, telefon özelliğini sıkıntısız kullanan arkadaşlar mevcut.

4. C317B102 olması. Bu sürüm güncel olarak Vodafone 'dan alınan tabletlerin çoğunda görülüyor. Bu sürümde telefon özelliği engellenmiş durumda. Telefon özelliğini kullanabilmeniz adına, downgrade işlemini yapmalısınız. Downgrade yöntemi ilk sayfada yer alır. Downgrade işlemini başarıyla sonuçlandırıp, telefon özelliğini sıkıntısız kullanan arkadaşlar mevcut.

Kısacası, eğer tablet üzerindeki sürüm C317B008 ya da C317B102 ise telefon özelliğini kullanabilmeniz için downgrade yapmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 17 Şubat 2014; 17:20:28 >
  • önlerden yer alalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipteyim

• Herkese hayırlı olsun ben de burdayım artık.
  • Takip

• Batarya Performansi
    Wifi ile takilirken %1 4dkda tukendi. Uzun vadeli testte ise 24dkda %6 bitti. Bu hesapla 7bucuk saat wifi performansi var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mihimihi -- 1 Ağustos 2013; 23:21:29 >
  • Ben de direk ROM vs araştırmaya başladım...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.