Şimdi Ara

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Herkese Merhaba ,

Bugün Tul firmasının Vertex (VTX) 3D marka ismi ile piyasada olan HD7870 Black modelini detaylandırıyoruz.

VTX3D , standart 7870'te kullandığı Pitcairn Gpu'su yerine, HD7950 ve HD7970 te kullanılan ve daha güçlü olan Tahiti Gpusunu kullanmış. Bazı özellikleri kırpılmış olmasından dolayıda Tahiti LE ismini almış. Amd nin her dönem tekrarladığı ara kartlardan olan HD7870 Black ise piyasadaki Fiyat / Performans oranı ile kullanıcıların yüzünü güldürüyor diyebiliriz.

Çok uzatmadan karta, kutu ve içeriğine gelelim.

Genel Özellik Tablosu

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Vtx3D , Powercolor ile kardeş firma olduğu için kullanılan Pcb'ler aynı olduğu gibi soğutma çözümleride aynı. Kutu içeriklerinin zayıf olduğunu daha önceki incelemelerde söylemiştim.

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Kutu içeriğinden sadece Kart , Kurulum Cd'si , Kitapçık ve Mini Display portu Display port'a çeviren bir aparat çıkıyor

Yakından Bakış

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Kartın soğutucusu üzerindeki metal kapak vida ile soğutucuya tutturulmuş. Elimize alınca oldukça kaliteli hissi uyandırıyor. Biraz pürüzlü ve mat bir yapısı var. Çok önemi olmasa da görsel olarak tatmin edici diyebiliriz.

2 Adet 6 Pinlik güç girişi bulunan kartta , Soğutucudaki ısı boruları standart olarak bırakılmış.

CrossFire özelliği olan karttan bir adet daha alarak oyun performansımızı 2 ye katlamak ta mümkün kılınmış.

Soğutucu ve Pcb Detayı

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

Test Sistemi ve Kullanıcı Testleri

Test Sistemi

AsRock 990FX Fatal1ty
    Amd FX8350 4.0Ghz
    Corsair 2x4GB Vengeance
    Corsair 300R ve AX760i
    Kingston V200+ 120GB
    VTX3D HD7870 BLACK

[Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.] [Tahiti LE] VTX 3D HD7870 Black İncelemesi [ Kullanıcı Değerlendirmesi ][ Güç tüketimi / Oyun Perf.]

*** Diğer konularda bolca oyun testimiz olduğu için buradan testleri kaldırıyorum.

GÜÇ TÜKETİMİ DEĞERLERİ

NOT : Sistemde işlemci soğutucum olmadığı için , FX8350 işlemci 4.0Ghz de yani stok hızında kullanıldı , Ekran kartına yapılan hız aşırtma miktarı ise bir üstteki Trixx Proğramı ekran görüntüsü alınarak gösterildi.
    Güç tüketim değerleri komple kasanın (monitör hariç) , prizden çektiği güç değerleridir. Bunun ölçümü için Wattmetre cihazı kullanılmıştır. Sistemde kullandığım psu ise Corsair'in 7 YIL garantili 80 Plus Platinum 760i modeli.

Kullanılan Proğramlar : Cpu İçin Prime95 / Gpu için Furmark

Corsair AX760i İncelemesi İçin Tıklayın

Overclock

Overclock potansiyeli bendeki kartta fena olmasa da sıcaklık ve doğal olarak fan sesi sebebi ile istediğim düzeyde Overclock yapmama izin vermedi malesef.

Son Kullanıcı Yorumu

HD7870 ve HD7950 arasına , tabiri caiz'se cuk oturan Tahiti LE'li VTX3D HD7870 Black modeli , biraz Overclock ile HD7950 yi yakalayabilir hatta iyi oc olan bir gpu'ya rast gelirseniz, geçebilirsiniz de. Tahiti Gpusu ve kaliteli oyun deneyimi ile Tul firması , HD7950'ye yetişemeyenler için Fiyat/Performans oranı ile güzel alternatifler oluşturmayı başarıyor. Tek kusuru tek fan bulundurduğu için Overclock yapınca soğutmak için biraz hızlı çalışması. Bunda da 1100Mhz Gpu ve 1600Mhz bellek hızlarında herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Havalandırması güzel olan bir kasa da size sorun çıkarmayacaktır.

Okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 22 Temmuz 2013; 10:08:27 >

• Güzel inceleme olmuş.Elinize sağlık.
  • Teşekkürler.
  • Ellerine sağlık. 7870'e karşı özel ilgin var hocam herhalde
  • Yine siz, yine HD 7870 ...

İncelemeniz için teşekkürler, bu kartı nereden temin ettiniz ? Piyasada denk gelmedim ondan soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 21 Temmuz 2013; 16:49:51 >
  • Çok çirkin be
  • Teşekkürler arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7870 çok güzel kart. Ben 4488x900 çözünürlükte Far Cry 3ü ultra ayarlarda oynadım.
  • İnceleme için teşekkürler, far cry 3 te 8x msaa açık mı acaba, eğer öyleyse min fps nin 47 olması abartılacak kadar iyi.

• topram eline sağlık döktürmüşsün gene
  • Bütün ayarlar en sondaydı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bütün ayarlar en sondaydı sanırım.

670 ile 30 fps aldığım için şaşırtıcı geldi açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

topram eline sağlık döktürmüşsün gene

Eyw hocam sağolasın sadece güç tüketimini ölçmekle başladım buraya kadar geldim . GTX670 teki sistemde problem vardır.

• Gtx 680 de 40 fps alıyo 8x te youtube da gördüğüm kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

Gtx 680 de 40 fps alıyo 8x te youtube da gördüğüm kadarıyla.

Bilgisayara geçince tekrar bakayım değerlendirelim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

Gtx 680 de 40 fps alıyo 8x te youtube da gördüğüm kadarıyla.

Bilgisayara geçince tekrar bakayım değerlendirelim hocam

Tamam hocam.

• Oyun testlerini diğer konularda olduğu için kaldırdım arkadaşlar.

@TheTurk61

Hocam tüm ayarlar sonda diye not düşmüşüm ben o incelemedeki konu kayıtlarına ama neden böyle bir fark oluşmuş anlayamadım. Sonuçları 3 er kere tekrarlayıp ortalama almışım birde ayarları mı düşüktü acaba hatırlayamıyorum ekran görüntüsü bulamadım malesef.
  • VTX çalışıyor diye girmiştim hala PowerColor mantığı ve çıkıyorum Sapphire varken otlanamazlar
  • Hocam önemli değil sadece yüksek geldi o bakımdan, 4x olabilir muhtemelen ama 8x ise diyecek bişe yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheTurk61 -- 22 Temmuz 2013; 11:16:20 >
  • emek için teşekkürler güzel kartmış pcb kalitesi nasıl hocam ? yani sert bir yapısı varmı sanırım 7870 tahliti le lere karşı ilginiz büyük hoş olsun diyelim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.