Şimdi Ara

GTA V'in İlk Oynanış Videosu (Türkçe Altyazılı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
1
Favori
6.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
         Yeni nesil konsollar ve oyunlar bir kenara dursun biz oyun severleri bir o kadar daha heyecanlandıran yapımların başında geliyor GTA V.

Duyurulduğu andan itibaren her haberi ile heyecana kapıldığımız oyunun yayınlanan tanıtım videolarında, GTA V'in dünyasını, karakterlerini ve atmosferini görmüş fakat tam anlamıyla bir oynanış sahnesi ile karşılaşmamıştık. Oyunun çıkış tarihine kısa bir süre kala Rockstar Games ağzındaki baklayı çıkardı ve tam anlamıyla gözümüzün içine sokuverdi.

Merakla beklediğimiz Grand Theft Auto V'in bu ilk oynanış videosunda gerçekten anlatılacak tonla detay bulunuyor. Videonun hemen başında Rockstar Games'in açık dünya oynanışlı oyunlara birçok yol ile yeni bir vizyon katacağı vurgulanıyor. Hemen sonrasında gelen görüntüler ve anlatılan özellikler ile birlikte bu iddialı söylemi hakettiklerini de söylemeden geçemeyeceğim.

Güney California'yı ayaklarımızın altına seren videonun ilk anlarında GTA V dünyasının dağlık bölgelerinden yeşilliklerine, şehir merkezinden taşra kasabalarına, hatta su altına kadar birçok mekanına tanıklık ediyoruz. Özellikle kameranın uzaklaştığı dağlık bölgenin gerçekten çok etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. 

Doğal yaşamın da bir hayli önemli olduğu vurgulanmış. hemen sonrasında ise daha önce detaylı bir şekilde gördüğümüz karakterlere kısaca değiniliyor. Başarılı bir banka soyguncusu ama aynı oranda başarısız bir aile reisi Michael, şehrin arka sokaklarında yetişmiş olan Franklin ve kendisi hakkında ne kadar az şey bilirsek bizim için o kadar hayırlı olan Trevor, GTA V'in oynanabilir üç karakteri olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda üç karakterin yer alması oynanışa da köklü değişiklikler ile yansımış. Aldığımız bir görev sırasında bu karakterler arası geçişi dilediğimiz gibi kullanıyor ve göreve farklı yerlerden ve farklı şekillerde müdahale edebiliyoruz. Serbest oynanış sırasında da gene karakterler arası serbest geçiş imkanı yer alıyor. Bu değişim sayesinde haritanın farklı yerlerine çok kısa bir süre içerisinde geçiş yapmamız da sağlanmış.

Araç optimizasyonları, elbise satın alma, paraşütle atlama, dalış, tenis, bisiklet yarışları ve golf  gibi daha sayılamayacak birçok aktivite bizi bekliyor. Tabi seyrine doyum olmayan yaşayan bir dünya da cabası.. Kazandığınız paralar ile dövme yaptırabilir, pahalı araçlar satın alabilir ya da Los Santos'un emlak piyasasını yakından takip etme gibi daha büyük bütçeli yatırımlara göz atabilirsiniz.

Çatışma anlarına baktığımızda ise Max Payne 3 izleri görmek mümkün. Nişangahtaki keskinlik silah seçimleri ve karakter animasyonlarının çatışmaya olan etkisi gözle görülür bir şekilde Rockstar'ın bu güzide yapımını hatırlatıyor. Açıkçası Max Payne 3'ün o başarılı çatışma hissini GTA V'te görmeyi sanırım tüm oyun severler canı gönülden isteyecektir.

Görsel açıdan da son derece tatmin edici bir yapıya sahip olan GTA V'in bu videosu kapanışı ise son derece etkileyici bir multiplayer sahnesi ile yapıyor... Ee bize de oturup bu videoyu izlemek ve oyunun çıkış tarihi için gün saymak kalıyor..

• Bu Mükemmel...

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Başyapıt!!!

• Last of Us'a Goty diyenler oyun görsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Budur ya
  • Game of the Century!

• Bu nedir arkadaş ya Xbox 360 ve Ps3 sattırır bu oyun :)

• Online Süper geliryor!

• Gördüğüm en iyi Açık Dünya Oyunu

• Muazzam Ps4 ve Pc'ye mutlaka gelmeli.

• The Last of Us ve bu oyun bolca GOTY ödülü toplayacak gibi duruyor. Ama en önemlisi Spike TV GOTY ödülünü hangi oyuna verecek, bekleyip göreceğiz :P
  • Gerçekten helal olsun.Muhteşem bir şey.Ertelendi ama bir o kadar da şey eklenmiş.Kesinlikle 4,5 dakika ağzı açık izledim.Gta 5 tadından yenmez :)

• Süper Ötesi Bir şey Olmuş Tamda RockStar dan Beklendiği Gibi İnşallah En kısa Zamanda PC ye De çıkar

• Bir izleseydiniz önce O_o

• Beklediğimden iyi çıktı hatta muazzam o tırmanış asfalt modifiye tenis golf uzun çöller
  • Beklentim çok büyük değildi ancak şu videodan sonra beklentim tavan yaptı. İnanılmaz bir oyun bizi bekliyor.

Ancak halen PS3 gibi bir cihazın bu kadar dolu bir sandbox oyunu nasıl sorunsuz çalıştıracağını merak ediyorum. Özellikle GTA 4'teki kasılmaları düşündükçe böylesi bir oyunda optimizasyon konusunda çok iyi bir iş çıkarmaları gerekiyor. Umarım GTA 4'teki gibi ciddi frame düşüşleriyle karşılaşmayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnigmaEW

Bir izleseydiniz önce O_o

Video yayınlanalı 20 dk oldu.

• Ağzım açık izledim yemin ediyorum böyle canlı bir dünya olabilir mi ya ? 17 Eylül çabuk gelsin

• silah dinamiklerini maxpayneden almış

• Allahım sana geliyorum.Nolur PC'ye geç gelmesin yalvarıyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.