Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fulutas1

servisten aradılar yarın gelip yazılım yükleyeceklermiş.İnşaalh eski haline döner @fulutas1

Servis geldi yazılım yükledi ancak değişen bir şey olmadı.Ayrıca pvr kayıt özelliği yasaklanmış yazılımlarda yokmuş artık.Follow me özeliğinin gelmesini bekliyoruz yeniden çağrı açıldı.Televizyonum keşke ilk haline dönse ne güzeldi ,anakart değişiminden sonra pvr ve follow me gitti.
    servisi bekliyecez artık.inşallah bu sefer sorun çözülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fulutas1 -- 8 Nisan 2014; 18:06:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

arkadaşlar tv youtube ye girmiyor nasıl düzeltebilirim

Ağbaglantisi kismindaki dna kismina 8.8.8.8. 8.8.84 yazsak you tube acilirmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas192

ben 42pf9060'ı şubat ayında havale ile 1500 lira ücrete aldım. şu ana kadarki performansından oldukça memnunum, bütçem max. bu kadardı ve inatla lg almayı düşünüyordum, lg 42la620s modelini. döviz artışı yüzünden fiyatlar uçtu. ayrıca tvleri yakından inceleyince ve forumu kurcalayınca gönlüm vestel'den yana oldu diyelim. bu süreçte bana yardımcı olan @lazpanyol'a da teşekkür ederim. biraz beklenti meselesi, ben sayfalarca tartışılan pvr ve follow me özelliklerinin beklentisi içerisinde değildim. tv iyi bir görüntü kaltiesine sahip olsun bir de filmleri sorunsuz şekilde izleyebileyim yeterliydi. fazlasıyla beklentilerimi karşıladığını söylemek isterim. maç için de digiturkplay uygulamadan çalışmıyor ama ben hdmi ile bilgisayarı bağlıyorum gayet de iyi izliyorum maçları. kuruluma gelen servis bile aldığım fiyata oldukça şaşırmıştı, istanbul bilişim'de hala uygun bence fiyat 1499 taksitli fiyatıhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/vestel-42pf9060-led-tv-en-ucuz-fiyati,66552.html düşünenler alabilir. 3 yıl garantisi var ve kurulum ücreti falan istenmiyor. ilk başta bana istendiği söylendi fakat mh sonrasında alınmadığını ücretsiz kurulumunun yapılacağını belirtti. şıklığı da cabası...

Bişey değil dostum foto koyarmisin ;)

• hocam ilk fırsatta koyarım fotoyu iki gün şehir dışındayım foto olmadan yanıtlayabileceğim bir şeyi varsa söyleyeyim.
  • quote:

quote:

servisten aradılar yarın gelip yazılım yükleyeceklermiş.İnşaalh eski haline döner @fulutas1

Servis geldi yazılım yükledi ancak değişen bir şey olmadı.Ayrıca pvr kayıt özelliği yasaklanmış yazılımlarda yokmuş artık.Follow me özeliğinin gelmesini bekliyoruz yeniden çağrı açıldı.Televizyonum keşke ilk haline dönse ne güzeldi ,anakart değişiminden sonra pvr ve follow me gitti.

Arkadaşım,yükleme sorumluluğu sende olmak kaydıyla pvr ve follow me özelliği olan yazılımları paylaşıyorum.Aslında önceki sayfalardada vardı ya neyse artık.

Bu PROFİL dosyası ile mevcut yazılımınıza dokunmadan pvr ve follew me özelliğini açabiliyorsunuz.

Bu 2.2.4t yazılımı
    Bununla 2.2.4f olan yazılım yerine güncel 2.2.4t yazılımına sahip olabilirsiniz.PVR ve FOLLOW ME vardır.

Buda eski 2.2.4f yazılımı.

Yükleme talimatına gelince...boş bir usbdiske (fat32 ile formatlayın.ntfs oluyormu bilmiyorum) sıkıştırılmış dosyayı çıkarın.tv nizin fişini çekip,usb diskinizi takın.Kumandanızın OK tuşuna basılı tutarken tv nin fişini takın.Yazılım normalde başlaması lazım.Servis elemanları tv nin önündeki mavi ledden anlıyor ama ben bilemiyorum yazılımın yüklenip yüklenmediğini.Anca menüden kontrol ediyorum.İlave edecek arkadaşlar lütfen yazsın.Bu pvr sorunuda bitsin artık... Tv'yi pvr li sattıysalar pvr vermek zorunda olduklarınıda hatırlatırım.Servisten bu özelliği isteme hakkınız var.Yüklemeyi sizin yapmanız halinde istenmeyen bir durum karşısında servis ürününüzü garanti dışına çıkarabilir.Ancak Vestel servisleri (Gördüklerim) genelinde müşterisini pek üzmüyorlar...

• "vestel müşteri hizmetleri" birazdan damlar......

;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Bu yazılımların nasıl atıldığını tam olarak anlatıverse iyi olacak :) Şaka bir yana,benimde başıma gelmişti biliyorsunuz.(İlk sayfalarda yazıyor).Baya uğraşmıştım tv randımana girsin diye.PVR olayı için en sonunda anakartı değiştirdiler.Son çıkan ürünlerde yokmuş bu pvr.İlk çıkanlardan alanlar kart bozulsa dahi pvr özelliği olanla değişim yapılır tahminim.Birde bu anakart 9060'larda aynı imiş.pvr yazılımsal yani...Verdiğim linklerdeki yazılımlardan yüklenirse sorun kalmaz kimsede..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

arkadaşlar tv youtube ye girmiyor nasıl düzeltebilirim

Ağbaglantisi kismindaki dna kismina 8.8.8.8. 8.8.84 yazsak you tube acilirmi acaba

Google dns ile de açılmıyor. Ancak norton dns ile görebiliyorum şu an . Yalnız Modem arayüzünden direk dns ayarı yapmanız lazım. Ben PC, Tel ve TV den girebiliyorum şu an .

• Şuandaki tv'mizdeki en büyük eksik DTS sesi çözememesi, en azından sesi anfiye aktarsa o bile bize yeter. Ayrıca VESTEL tv'lerinde HDMI üzerinden ARC özelliğini ne zaman sahip olacak. Bütün markalarda ARC standart olurken VESTEL'de hala bu özellik yok.
  • sansar61 S kullanıcısına yanıt
    +1
    Dts özelligini yazılımla sağlıyabileceklerini sanmıyorum eger öyle olsa neden yapmasınlar ki... Sonuçta ürünü daha çok satarlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

quote:

Arkadaşım,yükleme sorumluluğu sende olmak kaydıyla pvr ve follow me özelliği olan yazılımları paylaşıyorum.Aslında önceki sayfalardada vardı ya neyse artık.

Bu PROFİL dosyası ile mevcut yazılımınıza dokunmadan pvr ve follew me özelliğini açabiliyorsunuz.

Bu 2.2.4t yazılımı
    Bununla 2.2.4f olan yazılım yerine güncel 2.2.4t yazılımına sahip olabilirsiniz.PVR ve FOLLOW ME vardır.

Buda eski 2.2.4f yazılımı.

Yükleme talimatına gelince...boş bir usbdiske (fat32 ile formatlayın.ntfs oluyormu bilmiyorum) sıkıştırılmış dosyayı çıkarın.tv nizin fişini çekip,usb diskinizi takın.Kumandanızın OK tuşuna basılı tutarken tv nin fişini takın.Yazılım normalde başlaması lazım.Servis elemanları tv nin önündeki mavi ledden anlıyor ama ben bilemiyorum yazılımın yüklenip yüklenmediğini.Anca menüden kontrol ediyorum.İlave edecek arkadaşlar lütfen yazsın.Bu pvr sorunuda bitsin artık... Tv'yi pvr li sattıysalar pvr vermek zorunda olduklarınıda hatırlatırım.Servisten bu özelliği isteme hakkınız var.Yüklemeyi sizin yapmanız halinde istenmeyen bir durum karşısında servis ürününüzü garanti dışına çıkarabilir.Ancak Vestel servisleri (Gördüklerim) genelinde müşterisini pek üzmüyorlar...

Servis bu gün gelip tekrar yazılım deneyecek.Bu seferde olmazsa ne yapabileceğimize bakacaz.

• Merhaba Arkadaşlar.Bir konuda yardımınızı rica ediyorum. 42pf9060 televizyonum için wifi usb adaptör aldım,tvye taktım.evimde internet yok.S4 mini telefonumdan TVye fotoğraf ve video nasıl aktarabilirim.

(Vestel müşteri hizmetlerini aradım;hertürlü görüntü ve video aktarımı için önce internet bağlantısı olması gerektiğini, aktarımın internet ağı üzerinden tv ye gönderilebileceğini söylediler.)
  • klimac K kullanıcısına yanıt
    Önce cep telefonunu internetini bağlanabilir ve taşınabilir wifi alanı olarak aç taşınabilir wifi alanı olarak yapılandır(isim şifre) sonra teleziyondan wifi ile bu ağa bağlandınmı paylaşım yapabilirsin
  • astralll kullanıcısına yanıt
    3 ay önce kullandığım 2.1.1 yazılımında anfiye DTS sesleri aktarıp anfinin çözmesini yapabiliyordum. Ama son güncellemeden sonra bu özellik gitti. Büyük ihtimal yazılım ile bu sorun çözülecektir.
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Merhaba Mimleon ,

Ürünlerinizin yazılım güncellemeleri ile ilgili bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.
    Memnuniyetiniz için BURADAYIZ !

Bu güncellemeler hakkında kontrolleri sağlayarak bilgi verebiliriz.

Size yardımcı olabilmek için YANINIZDAYIZ !
  • sansar61 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sansar61 ,

Önerilerinizi ilgili birimimiz ile paylaşıyoruz.

Ürünleriniz ile ilgili her konuda BURADAYIZ !
  • Alınma dostum hemen,
    şaka yaptım.

Genel olarak firmalar, müşterinin kendi firmware güncellemesi yapmasını istemez.
    iki sebebi vardır,
    1- cihaza zarar verebilecekleri,
    2- servislerin yapacağı ve kazanç sağlayacağı durumu atlamamak.

her iki nedende de haklısınız,
    onun için size latife yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vestel Müşteri Hizmetleri

Merhaba Mimleon ,

Ürünlerinizin yazılım güncellemeleri ile ilgili bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.
    Memnuniyetiniz için BURADAYIZ !

Bu güncellemeler hakkında kontrolleri sağlayarak bilgi verebiliriz.

Size yardımcı olabilmek için YANINIZDAYIZ !

Madem herkes bir şeyler istiyor, naçizane olursa önerimizi sunalım.
    Sayın yetkili mümkünse bende smart portal içeriğinin zenginleştirilmesini istiyorum.Örneğin youtube dışındaki video siteleri eklenebilir.Malum ikidebir kapanıyor.Çeşitli gazetelere erişim sağlanabilir.Yani günlük kullanıma daha uygun içerikler eklenebilir.Sanırım bunlar tv'nin donanımsal olarak kapasitesini aşmaz.Rom alanında birkaç kb tutar.

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Merhaba Qklavye ,

Değerli görüşlerinizi paylaşmış olduğunuz için teşekkür ederiz.
    Aktarmış olduğunuz konuyu ilgili birimimiz ile paylaşıyoruz.

Sizlere en iyiyi sunabilmek için BURADAYIZ !
  • arkadaşlar kumandayı çok kullanınca üstündeki yazılar siliniyormu? korkumda kumandayı jelatın kapladım hep
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.