Şimdi Ara

iOS 6.1.3 'ten iOS 6-5xx Dönüş (A4 İşlemciler Redsn0w İtunes Gerek Yok) Yeni Yöntem-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
15
Favori
20.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yabancı kaynaktan alınan bilgilere göre şuanda yeni bir yöntem bulundu.Bu yönteme göre ifaith veya redsn0w üzerinden alınan shsh kayıtları gömerek firmware dosyası oluşturup itunes üzerinden shift+restore yapıyorduk ve birsürü hata ile karşılaşıyorduk.Şuanda anlatılacak olan yöntemle sadece redsn0w üzerinden sürüm düşürmeniz artık mümkün.Bütün işlemleri artık redsn0w bizim için yapacak.

Birsürü kişinin burda eziyet çekerek sürekli konular açması canımı sıktı bende böyle bir paylaşımda bulunmak istedim.

Desteklenen Modeller

İphone 3GS
    İphone 4
    İpodtouch 4G

Ne yazıkki A5 İşlemciler İphone 5 ve 4s gibi cihazlarımızda çalışmamakta. İnşallah onunda yöntemi bulunur.

Gerekli Programlar
    ** Windows için Redsn0w 0.9.15b3 Tıklayınız...
    ** MacosX için Redsn0w 0.9.15b3 Tıklayınız...
    ** TinyUmbrella 6.12.00 İçin Tıklayınız...
    ** Burdan Düşüreceğiniz Firmware Dosyasını İndiriniz.
    ** Java Burdan İndiriniz.

Birinci adım:
    • En güncel redsn0w (0.9.15b3) ve tinyumbrella’yı kurun (6.0.1.01). Dikkat Edin Bilgisayarınızda JAVA ' nın kurulu olması gerekmektedir.

İkinci adım:
    • Tinyumbrealla’yı çalıştırıp SHSH’ınızı kaydedin
    [/end]

• Alternatif Olarak iFaith ile Buradan

Aşağıda resimde gösterdiğim sekmeye tıklayarak SHSH kayıtlarınızı bilgisayarınıza aktarabilir hangi versiyonların SHSH kaydı olduğunu öğrenebilirsiniz.

iOS 6.1.3 'ten iOS 6-5xx Dönüş (A4 İşlemciler Redsn0w İtunes Gerek Yok) Yeni Yöntem-

Üçüncü Adım:
    • Redsn0w’u açıp, Extras’a tıklayın ve oradan Pwned DFU’ya tıklayın.

Dördüncü Adım:
    • Tekrar Redsn0w’un ilk sayfasından sırasıyla “Extras” ordan “Even More” ve “Restore” yönergelerini takip edin, sonra IPSW’nizi seçin. (örneğin iOS 5.1.1 telefonunuzu downgrade etmek istediğiniz sürüm, onu seçin.)

Beşinci Adım:
    • Eğer ikinci adımda SHSH’larınızı tinyumbrealla aracılığı ile kaydettiyseniz, Redsn0w’da bulunduğunuz sayfada Blobs çevresinde Local seçeneğine basın, kullanmanız gereken SHSH’ı seçin, eğer Redsn0w u kullandıysanız, sadece “Remote” a basın ve geri kalanını Redsn0w halletsin.

Orjinal Linki Konunun Buradadır. Bazı Eklemeleri ben yaptım. Kısaca Alıntıdır.

Teşekkür yeterlidir. Denenmiştir ve başarı ile 5.1.1 sürümüne geri dönüş sağlanmıştır.

Tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 2 Nisan 2013; 17:19:03 >

• Hala konudan bahsedenler konu açanlar var hortlatıyorum konuyu.

6.1.3 kullanıyorsanız bu yöntemle 5.1.1 sürümüne geçebilirsiniz. 5.1.1 sürümündeyseniz kurulumu 5.1.1 için yapmak istiyorsanız aynı yöntemle restore edebilirsiniz.

Bu konuda itunes ile yapmanız gereken hiç birşey yoktur. Redsn0w programı restore ediyor telefonunuzu.
  • iyi olmuş bence. Güzel ve detaylı anlatım hocam elinize sağlık. Konu açan arkadaşlar için iyi olacaktır
  • benim cihaz iphone 4 şuanda 6.1.2 var ve jb li durumda. fakat jb den hiç memnun değilim takılma donma reset atma gibi problemler var itunes tan restore yapmaya çalıştığımda 6.1.3 yüklemeden restore etmiyo 6.1.2 sürümünde kalarak telefonu nasıl restore edebilirim ?
  • Deneme yapmadım fakat bu yöntemle restore etmeyi denermisin 6.1.2 için birde shsh kaydını mutlaka al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakELMAS

benim cihaz iphone 4 şuanda 6.1.2 var ve jb li durumda. fakat jb den hiç memnun değilim takılma donma reset atma gibi problemler var itunes tan restore yapmaya çalıştığımda 6.1.3 yüklemeden restore etmiyo 6.1.2 sürümünde kalarak telefonu nasıl restore edebilirim ?

Bendede bu sorun var

• 4s içinde olsa fena olmazdı hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

quote:

benim cihaz iphone 4 şuanda 6.1.2 var ve jb li durumda. fakat jb den hiç memnun değilim takılma donma reset atma gibi problemler var itunes tan restore yapmaya çalıştığımda 6.1.3 yüklemeden restore etmiyo 6.1.2 sürümünde kalarak telefonu nasıl restore edebilirim ?

Bendede bu sorun var

sendedemi takılma ve donma var hocam ? cihaz iphone 4 mü ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

quote:

Bendede bu sorun var

sendedemi takılma ve donma var hocam ? cihaz iphone 4 mü ?

Bende 4s var. Belli bir süre kullanımdan sonra ramdan dolayı takılma oluyor. Restore yapamıyorum.

• Arkadaşlar bu 4s ve 5 cihazları için geçerli değil eğer aynı firmwareyi restore etmek istiyorsanız ifaith ile imzalı sürüm firmware oluşturup itunes shift+restore yöntemini deneyiniz. Fakat deneyenlerin hiç biri yapamamış. Kendi versiyonunuza restore etmek bu yöntemle mevcut ama dediğim gibi bu cihazlar desteklenmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

Arkadaşlar bu 4s ve 5 cihazları için geçerli değil eğer aynı firmwareyi restore etmek istiyorsanız ifaith ile imzalı sürüm firmware oluşturup itunes shift+restore yöntemini deneyiniz. Fakat deneyenlerin hiç biri yapamamış. Kendi versiyonunuza restore etmek bu yöntemle mevcut ama dediğim gibi bu cihazlar desteklenmiyor.

hocam ben 4s de 5.1.1 den 6.1.1 e geçiş yapabilir miyim ?
  • 6.1.2 güncelleştirme ypmadığıma çok memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ıpsw secerken hata verıyor. unable to parse ıpsw yazıyor
  • ip 5 kullanıcılar eger ios 6.1.1 ile jb yaptı işe ve cydia otomatik olarak bunun SHSH ni aldıysa 6.1.3 den buna ansıl geri dönebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeyrekomer

ıpsw secerken hata verıyor. unable to parse ıpsw yazıyor

Yanlış bir ipsw dosyasını gösterdiğinizi söylüyor program.En altta yazana dikkat ediniz. Local ve Remote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 30 Mart 2013; 13:31:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerfarukgltkn

quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

Arkadaşlar bu 4s ve 5 cihazları için geçerli değil eğer aynı firmwareyi restore etmek istiyorsanız ifaith ile imzalı sürüm firmware oluşturup itunes shift+restore yöntemini deneyiniz. Fakat deneyenlerin hiç biri yapamamış. Kendi versiyonunuza restore etmek bu yöntemle mevcut ama dediğim gibi bu cihazlar desteklenmiyor.

hocam ben 4s de 5.1.1 den 6.1.1 e geçiş yapabilir miyim ?

4s ve 5 kullanıcıları bu yöntemle versiyon değiştiremezler. Desteklenen cihazları belirttim yukarıda.

• shsh kaydı yoksa 5.1.1'e dönmek hayal.

dev-team bu kadar uğraşacağına apple serverlarını hacklesin daha mantıklı bir iş yapmış olur.
  • Apple herzamanki muhabbeti şaşırmamak gerekiyor. Tabiki apple jailbreak durdurmaz yoksa çok büyük kayıp olacak bunları kendileride biliyorlar. Açık kapatma muhabbeti çok komik
  • ben iphone 4 sahibiyim, ios 5.1.1 untethered kullanıyorum , itunes ile yine 5.1.1 kurmaya çalıştım 3194 hatası verdi, bu yöntem ile kurabilir miyim?

*oluyor galiba, peki telefon jailbreakli mi restore olacak yoksa tekrardan jailbreak gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortingenSitranze -- 30 Mart 2013; 15:28:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MortingenSitranze

ben iphone 4 sahibiyim, ios 5.1.1 untethered kullanıyorum , itunes ile yine 5.1.1 kurmaya çalıştım 3194 hatası verdi, bu yöntem ile kurabilir miyim?

*oluyor galiba, peki telefon jailbreakli mi restore olacak yoksa tekrardan jailbreak gerekir mi?

Absinthe ile 5.1.1 için tekrar jailbreak yapacaksınız. Yada redsn0w.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.