Şimdi Ara

Cep Telefonu Numaramı Değiştirdim iCloud'a Giremiyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
117.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iki aşamalı doğrulama açıktı hesabımda ama eski numaram iCloud hesabımda kayıtlı olduğu için yeni numaramla iCloud hesabımı aktifleştiremiyorum. Yani cihazda iCloud hesabıma giremedim çünkü iki aşamalı doğrulama kodu eski numarama gidiyor. Napabilirim acil lütfen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Guest-6AEF290E0 G kullanıcısına yanıt
    G Guest-6AEF290E0 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Enkei

Ya bu nasıl bir gerizekalılık, bu ne kadar aptal bir şirket anlamıyorum ki. Numarayı değiştirmeye olanak da sağlamıyor andavallar. Eski hattı takıp zar zor değiştirdim numarayı ama ya eski hattı kapatmış olsaydım? Böyle bir angutluk olamaz sanki iCloud çok güvenilirmiş gibi bir de böyle gösteriş için lüzumsuz işler yapmaları komik yani. Şimdi de kullandığım uygulamalar oto login olmuyor tek tek şifreleri elle girmek zorunda kaldım. Allah belanı versin Apple.

Telefonunuz kayıp veya çalıntı olsaydı bulan kişi numaranızı değiştirseydi ona tepki verirdiniz. eski numaranız üzerinden 2. doğrulama yapılmasını siz istiyorsunuz. eğer eski numaranız olmadan numara değiştirme yapabilseniz ne işe yarardı 2 aşamalı doğrulama?
  • Ya bu nasıl bir gerizekalılık, bu ne kadar aptal bir şirket anlamıyorum ki. Numarayı değiştirmeye olanak da sağlamıyor andavallar. Eski hattı takıp zar zor değiştirdim numarayı ama ya eski hattı kapatmış olsaydım? Böyle bir angutluk olamaz sanki iCloud çok güvenilirmiş gibi bir de böyle gösteriş için lüzumsuz işler yapmaları komik yani. Şimdi de kullandığım uygulamalar oto login olmuyor tek tek şifreleri elle girmek zorunda kaldım. Allah belanı versin Apple.

• quote:

Ya bu nasıl bir gerizekalılık, bu ne kadar aptal bir şirket anlamıyorum ki. Numarayı değiştirmeye olanak da sağlamıyor andavallar. Eski hattı takıp zar zor değiştirdim numarayı ama ya eski hattı kapatmış olsaydım? Böyle bir angutluk olamaz sanki iCloud çok güvenilirmiş gibi bir de böyle gösteriş için lüzumsuz işler yapmaları komik yani. Şimdi de kullandığım uygulamalar oto login olmuyor tek tek şifreleri elle girmek zorunda kaldım. Allah belanı versin Apple.

Telefonunuz kayıp veya çalıntı olsaydı bulan kişi numaranızı değiştirseydi ona tepki verirdiniz. eski numaranız üzerinden 2. doğrulama yapılmasını siz istiyorsunuz. eğer eski numaranız olmadan numara değiştirme yapabilseniz ne işe yarardı 2 aşamalı doğrulama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: interlagos

quote:

Gizlilik sorularını niye istiyor o zaman Apple? En azından bu şekilde değiştirmek mümkün olmalıydı.

• İki faktörlü kimlik doğrulamada gizli soru olmaz. Amaç zaten senin kimlik ve şifreni bilen birinin hesabına erişmesini engellemek. Numarayı değiştirmeden önce yeni numarayı eklemen lazım. Kullanmasını bilmediğin bir şeyde firmayı kötülemek kolay olanı zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,

Şimdi aynı problemi ben yaşıyorum. Dün iPhone 8 Plus cihazımı satıp X' e geçtim. Telefon numaram eski numaramdı ve hat kapalı şu anda. Yeni numarama güncelleyemiyorum da. Apple Destek ile görüştüm yaklaşık 2 saat uğraştık çokta yardım etmek istediler fakat daha önce sabit kredi kartı kaydetmediğim için (kredi kartı ile bir şey satın almam gerekiyorsa satın alıp daha sonra bilgilerimi siliyordum.) kurtarmayı yine gerçekleştiremedik.

Bana 24 saat sonra size geri dönüş sağlayacağız diye bilgi geliyor ne zaman hesap kurtarmaya çalışsam. Fakat şöyle bir durum var, ben icloud mail hesabıma da giremiyorum iki aşamalı koruma aktif olduğundan.

Ne yapacağımı bilemiyorum şu anda. Bu sorunu yaşayıp bu aşamadan sonrasını bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can Coşkun

Selam,

Şimdi aynı problemi ben yaşıyorum. Dün iPhone 8 Plus cihazımı satıp X' e geçtim. Telefon numaram eski numaramdı ve hat kapalı şu anda. Yeni numarama güncelleyemiyorum da. Apple Destek ile görüştüm yaklaşık 2 saat uğraştık çokta yardım etmek istediler fakat daha önce sabit kredi kartı kaydetmediğim için (kredi kartı ile bir şey satın almam gerekiyorsa satın alıp daha sonra bilgilerimi siliyordum.) kurtarmayı yine gerçekleştiremedik.

Bana 24 saat sonra size geri dönüş sağlayacağız diye bilgi geliyor ne zaman hesap kurtarmaya çalışsam. Fakat şöyle bir durum var, ben icloud mail hesabıma da giremiyorum iki aşamalı koruma aktif olduğundan.

Ne yapacağımı bilemiyorum şu anda. Bu sorunu yaşayıp bu aşamadan sonrasını bilen var mı?

Üstad ya telefondaki iPhone'u Bul uygulamasından ya da iforgot.apple.com adresinden hesap kurtarma başlayıp güvenilir numaraya erişemiyorum seçeneği ile hesabın kurtarılmasını bekleyeceksin. Otomatik süreç ve o süreyi kısaltmanın bir yolu yok. Hesap kurtarmanın süresini de iforgot.apple.com üzerinden görüntüleyebilirsin. 24 saat içinde durum bilgisi belli olur ve ne kadar sürede kurtarılacağını öğrenirsin. En iyi ihtimalle bir hafta 10 gün sürer kurtarma işlemi ve sonunda senin vermiş olduğun yeni numaraya kurtarma talebinin sonucu gelir. Sonra yeni numarana gelen kodu girer bu bu numarayı hesaba eklersin.

• isosem19 İ kullanıcısına yanıt
    Kral cevapladığın için çok sağol. 24 saatin sonunda 2 gün süre verdi Allahtan uzatmadılar süreyi. Bu akşam 10da bitiyor. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim

• en büyük sorunumuz hiçbir şeyi okumadan önümüze çıkan herşeye evet dememiz. yanlış hatırlamıyorsam telefonun yazılımını güncellerken bu uyarı çıkmış önce okumuş sonra geçmiştim. tam 3 tane numaram ekli, biri yur tiçi diğeri yurt dışı bir de babamın numarası ekli. yani madem bedava en iyisi bu ve de ücretsiz diye hiçbir şartını okumadan bilmeden geçmek bizlerin suçudur. güvenilir telefon numarası üst sınırı nedir bilmiyorum ama alternatif pek çok numara eklenebiliyor herhalde. eğer değişmediyse bu güvenlik için isterseniz her saat apple desteği arayın ama çözüm olamayacaklardır. çünkü onlar çözüm olsaydı bu güvenliğin diğer eski usullerden farkı olmazdı. herhalde sadece nereye tıklanacağını gösteriyorlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Can Coşkun

Kral cevapladığın için çok sağol. 24 saatin sonunda 2 gün süre verdi Allahtan uzatmadılar süreyi. Bu akşam 10da bitiyor. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim
    Dostum ne kadar sürede geliyor yarın arayacak veya mesaj atacaklar daha bugun basvurdum

• Bir gelişme var mi? Sorun çözüldü mü? Bugün benimde başıma benzer bir olay geldi ve aynı yola başvurdum mecbur.

• Fatura ibraz edebilirseniz icloud şifresini sıfırlayabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daxteroy D kullanıcısına yanıt
    iCloud şifresi ile uğraşırken iPhone kilit şifresi de değişti onuda açabilirler mi?

• Evet açabilirler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Can Coşkun kullanıcısına yanıt

Hocam nasıl bir süreç oldu? Halledebildiniz mi? Bende 24 saatlik beklemedeyim yeni gönderdim.

• iPhone 11 Pro Max'te icould hesabını şifresini unuttum. Telefon numarasını değiştirdim ve icould'da eski numaram kayıtlı. Ben boku yedim :) Telefonu da sıfırlayamıyorum. Hard reset atsam her şeyi sıfırlar ama başlangıçta e-posta ve şifre istiyor onu girmeden ileri dahi gitmiyor... Gmail adresimle şifremi unuttum dedim ve farklı telefon numarasını (yeni numaram) girdim ve cep telefonuna da sms kodu geldi ve incelenip, mail olarak bilgilendireceğiz dediler. Şuan 2.5 gün oldu. Bekliyorum bakalım neler olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.