Şimdi Ara

Zotac GTX 660 ti amp Çökme sorunu ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
5.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kart iade alındı , yerine çek verildi(kendi tercihimdi).Sorun benim açımdan çözüldü Darısı diğer arkadaşların başına !Bu arada sorunu , biz kullanıcılarda arayan bazı kişilerin kartım bozuldu ne yapmalıyım gibi konu başlığı açtıklarını umarım görmeyiz.....

Evet Arkadaşlar sonunda problemin kaynağını bulup düzelttiğime inanıyorum.Sorun biosdaki bir bug'dan kaynaklanıyor yada Nvidia sürücülerinin bu bios'a göre hazırlanmamasından , ne derseniz deyin.Eski linki silip hazırladığım biosu tekrar upload ettim .Sizlerde eski biosu kullandıysanız yenisi ile değiştirin.

Değişiklikler;
    Değişiklik yok :)
    Voltaj verme yok.
    Gpu boosttan kısma yok boost limit 1306.5 (eminim daha gideri var bu kartın, ama ben orjinal ayarlarında bıraktım )
    Orjinal bios'dan farkı yok sadece bug olan hatalı girdiyi düzelttim.
    Test süresi:5-6 saat oyun bf3,bops2,bops ,Heaven Benchmark 4.0 ,internet.
    Bios'u .techpowerup.com/vgabios arşivinede upload ettim , ama yayımlayıp yayımlamayacaklarını bilmiyorum.(umarım bu kelimeyi doğru kullanmışımdır 'yayımlamak':)
    Şimdi canavarın uyanma vakti geldi.Kullanan arkadaşlar geri bildrimde bulunurlarsa olumlu yada olumsuz konuyu kapatabiliriz.

Kullanımı:Dosyayı indirip bir klasöre çıkardıktan sonra run.bat veya calistir.bat isimli dosyaya çift tıklatıp çalıştırın siyah pencere açılacak bir süre sonra sizden y tuşuna basmanızı isteyecek.İşlem tamamlanınca
    bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüleri yeniden kurun.
    İyi eğlenceler
    Bu dosyayı kullanıp kullanmamaktaki risk tamamen kullanana aittir , hiçbirşekilde sorumluluk kabul etmiyorum.Doğabilecek sorunlardan bu dosyayı kullanan sorumludur.
    "use at your own risk"

zotac-gtx-660-ti-amp-zt-60804-10p-BSOD-fix-modded-nirvanha
    *******************************************************************************************************************************************************************************************

Arkadaşlar Merhaba ,2-3 hafta önce almış olduğum 660 ti amp black ops II ve bf3 multide bazen bir saatlik oyun sonrasında önce yeşil mavi bir renk yada tamamem siyah ekran geliyor ,arka planda oyunun sesleri devam ediyor.Diğer
    bluray filmlerdede yine buna benzer takılmalar yada siyah ekran sonrası sesin devam etmesi gibi şeyler oluyor.Oyunlarda bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.Masa üstüne bazen dönüyor bazen dönemiyor.İnternette aramalar yaptım geforge.com forumlarında bazı buna benzer sorunlar yaşandığına dair bilgiler buldum.Ancak tamamem sorun neden kaynaklı anlayamadım.Sizin 660 ti ile yaşadığınız yada var olduğunu bildiğiniz bir sorun var mı?Şu an win7 64 bitte (temiz kurulum) 314.21 beta kurulu.Elemanın biri afterburnerden saat hızlarını düşürmeyi önermiş.Lakin bu kadar para verdikten sonra bu işi yapmak mantıklımı? Acaba 660 ti lerle ilgili tasarım hatası mı var ?
    Zotac supporta attığım google translate mail ve gelen cevap aşağıda .Sanırım benden kartın seri nosu ve kimden aldığımı soruyor.Son sürücüleri yükleyin falan da demiş.

ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) BSOD

Hello ,
    My ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) ,

with call of Duty Black Ops II Multiplayer & BF3 crashed.
    Black -green screen ,there are back plane sound.
    I haven't tweaked anything so far and the graphic card drivers are up-to-date.

Never problem my last Gtx 275 graphic card.

Fix It my problem new bios etc.. Or RMA ?

Send me new bios please.

My system;
    ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P )
    P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
    Ocz Agility 3 ssd
    Q9650
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
    THERMALTAKE TOUGHPOWER ESA 850W

Thanks,

Gelen Cevap

Dear Sir,

Please ****e the card serial number and the seller information.
    Where is your location?
    Please also try the update graphic card driver.
    Does the problem only appear during gaming?

B.rgds
    Peter Tang

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 15 Haziran 2013; 23:37:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Arkadaşlar Merhaba ,2-3 hafta önce almış olduğum 660 ti amp black ops II ve bf3 multide bazen bir saatlik oyun sonrasında önce yeşil mavi bir renk yada tamamem siyah ekran geliyor ,arka planda oyunun sesleri devam ediyor.Diğer
    bluray filmlerdede yine buna benzer takılmalar yada siyah ekran sonrası sesin devam etmesi gibi şeyler oluyor.Oyunlarda bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.Masa üstüne bazen dönüyor bazen dönemiyor.İnternette aramalar yaptım geforge.com forumlarında bazı buna benzer sorunlar yaşandığına dair bilgiler buldum.Ancak tamamem sorun neden kaynaklı anlayamadım.Sizin 660 ti ile yaşadığınız yada var olduğunu bildiğiniz bir sorun var mı?Şu an win7 64 bitte (temiz kurulum) 314.21 beta kurulu.Elemanın biri afterburnerden saat hızlarını düşürmeyi önermiş.Lakin bu kadar para verdikten sonra bu işi yapmak mantıklımı? Acaba 660 ti lerle ilgili tasarım hatası mı var ?
    Zotac supporta attığım google translate mail ve gelen cevap aşağıda .Sanırım benden kartın seri nosu ve kimden aldığımı soruyor.Son sürücüleri yükleyin falan da demiş.

Hello ,

Send me new bios please.

My system;
    P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
    Ocz Agility 3 ssd
    Q9650

Thanks,

Gelen Cevap

Dear Sir,

Where is your location?

B.rgds
    Peter Tang

Gerçekten ilginç bir problem,kartınızın ısı değerlerini kontrol ettiniz mi ? Oyun oynarken ortalama kaç derece oluyor,fan otomatik hız da mı ?

• Sanıyorum 55-60 larda ancak bunun ısı sorunu olduğunu sanmıyorum.Fan hızı otomatikte.Ama kapsamlı bir izleme yapmam lazım ancak iş-güç zaman bulabilirmiyim bilmiyorum.

ayrıca şu konuya bir bakarmısınız.İngilizcem yok ancak ya sürücülerde yada beslemede bir tasarım hatası var gibi .....https://forums.geforce.com/default/topic/527016/geforce-600-series/-660-ti-cs-go-and-other-games-hangs-stutter-crash-rsod-related-/
  • Zotac'dan gelen mesaja cevap verin veya verdiyseniz sonucunu bekleyin. İmkanınız varsa başka kartla deneme yapın. Yaptığınız bu denemede sorun çıkmazsa kartta sorun var demektir.
    Garantiye vermeniz gerekirse bunları verirken not olarak yazdırın ve değişim isteyin.
    Kartı vermeden önce de detaylı fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.
  • Daha cevap vermedim , şu an bops II açık.Msi after burner kurdum.En çok 67 derece görüyorum.Çökme işi her zaman olmuyor.Cevap vereceğim ,ancak kartı vatana götürsem orada hata alırlar mı meçhul.Teknik servisin hali malum.Daha önceleri GTX 275 kullanıyordum.Ve bu tür sorunlar olmamıştı.Benden kartı yurtdışına kargolamamı isterlerse uğraşılacak şey değil.
  • gtx600 serisinde öyle genel bir sorun yok. Sadece bir ara 310.70 le beraber crach sorunu çıkmıştı, sonra yeni driver ile düzeltildi. Yeni driver çıkmadan önce kartların saat hızları düşürülüp sorun çözülebiliyordu arkadaşınız bu yüzden bunu önermiştir ama sizin sorun farklı. büyük ihtimalle kartta sorun var. Vatana geri götürün sorunu anlatın. zotacın türkiyede garantisi var yurtdışına göndermezler. ama sorun yok deyip geri iade etmek isterlerse alma, biraz ısrar edip değiştirmek istediğini memnun kalmadığını söyle ve üstüne biraz daha koyup msi ya da asus al
  • Bende benzeri bir problem yaşadım zotac 560 amp vardı bende de sorun kartın aşırı ısınmasından kaynaklanıyodu 91 dereceye kadar çıkıyordu kart.Vatana verdim mascoma yolladılar bugün para iadesi kararı çıkmış.Sorunun videosu burda;

• quote:

Hello ,

Send me new bios please.

My system;
    P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
    Ocz Agility 3 ssd
    Q9650

Thanks,

Gelen Cevap

Dear Sir,

Where is your location?

B.rgds
    Peter Tang

Hocam bende de bu kartın düz modeli vardı. 310.70 çıktığı zamanlarda almıştım. Ben de en başlarda driver sorunlu diye böyle yapıyor sanmıştım ama alakası yokmuş. BU 600 serilerinde max boost olayı var bilirsiniz. Oyunlarda max boost ta çalışıyor kart. Benim kartın max boostu 1306.5 MHz idi. Zotac öyle yazmış biosa ama fazla geliyordu bu hız. 1293.5 max boosta aldığımda sorun yoktu. Max boost değerine GPU-Z den Bus interfacenin orada render test butonu var. Onla kartı kastırıp sensors sekmesinin en üstüne bakabilirsiniz. Max boostu düşürmeyi ise bios editorle yapabilirsiniz....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Bu hafta sonu kartı uzun uzun test edip , tekrarlanan sorun olursa video 'ya çekip maile cevap yazmayı düşünüyorum.Ancak bir sorun olduğu kesin google'de başka kişiler farklı markalar altında bu ve benzeri sorunlardan yakınmışlar.
    Bakalım Sorun sürücümü ,donanım mı .....
  • quote:

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Bu hafta sonu kartı uzun uzun test edip , tekrarlanan sorun olursa video 'ya çekip maile cevap yazmayı düşünüyorum.Ancak bir sorun olduğu kesin google'de başka kişiler farklı markalar altında bu ve benzeri sorunlardan yakınmışlar.

Sorunun kaynağını bulabildiniz mi? Bende GTX 660ti var ve pek çok oyunda aynı sorunla karşılaşıyorum ısıdan diyeceğim ama oyun sırasında ekran kartı 55 derece civarında oluyo ve herhangi bir overclock yapmadım. Chip online da konu açtım ve 311.06 driver ı kullanmamı tavsiye etti biri onu yükledim ve sorun eskisinden daha az tekrar ediyo önceden her 2 günde bir mutlaka olurdu şimdi 1-2 hafta oldu driver ı yükleyeli ve sadece 1 kez bu sorun oldu. Eğer sorunu çözebildiyseniz buraya yazar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

quote:

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.Bu hafta sonu kartı uzun uzun test edip , tekrarlanan sorun olursa video 'ya çekip maile cevap yazmayı düşünüyorum.Ancak bir sorun olduğu kesin google'de başka kişiler farklı markalar altında bu ve benzeri sorunlardan yakınmışlar.

Sorunun kaynağını bulabildiniz mi? Bende GTX 660ti var ve pek çok oyunda aynı sorunla karşılaşıyorum ısıdan diyeceğim ama oyun sırasında ekran kartı 55 derece civarında oluyo ve herhangi bir overclock yapmadım. Chip online da konu açtım ve 311.06 driver ı kullanmamı tavsiye etti biri onu yükledim ve sorun eskisinden daha az tekrar ediyo önceden her 2 günde bir mutlaka olurdu şimdi 1-2 hafta oldu driver ı yükleyeli ve sadece 1 kez bu sorun oldu. Eğer sorunu çözebildiyseniz buraya yazar mısınız?

Geçmiş olsun arkadaşlar,bende Asus GTX 660Tİ DCII kullanıyorum,şu güne kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım Allaha şükür.İnşallah problemleriniz en kısa sürede çözülür.

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar
    Sorunun kaynağı (kanımca Nvidia'nın ta kendisi).Bu kartlarda voltaj sorunu var (kendi anladığım kadarı ile)nvidia referans voltaj üzerine izin vermediğinden ve benim kendi kartım yüksek frekans değerlerinde çalıştığı için( fabrika çıkışı) turbo boost aktif olduğunda , kart bir anda yüksek frekanslara çıktığı zaman yeterli enerjiyi alamadığı için artifact yiyor.Zotac support'tan yeterli desteği alamadığım içinde , kartın kendi biosunu modladım ve o günden beri hiç bir sorunla karşılaşmadım.Aslında Gtx 660ti amp! extreme (en son çıkan amp! versiyonu)biosunu bulabilirsem onuda karta yazıp bir deneme yapmak istiyorum.

Tabii ,geforge.com forumlarında bir eleman msi afterburner yolu ile gpu boost hızlarını aşağı çekerek sorundan kurtulduğunu yazmıştı(ilk mesajlarımda link olması lazım)bu kadar para verip bide performansdan ödün vermek işime gelmediği için bu yola başvurdum.Siz yukarıdaki çözümü deneyebilirsiniz.Çünkü bios mod risk işi.Eğer isterseniz Kendi kullandığım değerleri buraya yazabilirim.Ha birde enson çıkan 320.00 BETA sürücüsünü deneyebilirsiniz.Bence nvidia bu sorunların üstüne gidip (ki çokça yaşanıyor bu gtx 660'lar la ilgili.)sürücü yada bios ile sorunların üstesinden gelebilir.Tabii sorunun farkındalığında olmaları lazım buda , kullanıcılara düşüyor.Şikayette bulunmak lazım.Bir diğeri tam emin olmamakla beraber Asus kartlar bios kilitli olarak geliyor diğe biliyorum(bios değiştirilemiyor!)

• quote:

quote:

Nvidia'da 310.70 le crash sorunu ortaya çıkmıştı ama hemen 310.90'ı çıkarıp sorunu büyük ölçüde çözmüşlerdi. sonra gelen 314.07 ve 314.22 ile sorun tamamen ortadan kalktı. Bu yüzden whql 314.22 veya yeni çıkan 320.00 beta driverı kurmanıızı öneririm. Kartınızda donanımsal bir sorun veya oyundan kaynaklı bir problem yoksa sorun ortadan kalkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 26 Nisan 2013; 15:31:01 >

• 314 sürücleri kullanıyodum ancak sık sık tekrar ediyodu bende yardım almak amaçlı buraya konu açtım cevap verilmedi chip online a yazdım bir kişi 310 sürücü önerdi yükledim şuan daha az oluyo bu sorun. Birde hangi gtx 660ti ı kullandığımı yazmamışım, Zotac Amp! versiyonu var ve frekans değerlerini düşürmek istemiyorum açıkçası bu yüzden herhangi bir çözüm varsa onu deneyebilirim veya bu duruma katlanıcam seneye kadar. Beta sürücülerini denemedim normal sürüme geçiş yaptıktan sonra 320 sürücülerini denerim umarım bir faydası olur.

Teşekkürler yardımınız için son driverları deniycem. Çok can sıkıcı klan savaşlarına falan denk geldiği oluyo ingilizce bilmeyen halimle adamlara dert anlatıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 26 Nisan 2013; 17:02:53 >
  • Zotac'tan bu gtx660 serisinde çok şikayet edeni gördüm. Bu yüzden gtx660-ti alınacak asus/msi öneriliyor hep. insanlar biraz daha ucuz olduğundan zotac alıyorlar ama sonra hem kullanırken hem bozulup servise yollandığında sorun yaşıyabiliyorlar. Tabi bazıları oldukça memnun olabiliyor onlara da nazar değmesin deyim bari ama zotac amp referans dandik pcb'ye rağmen hem gpu'ya hem belleklere o.c'lu geldiği için (ki o pcb yüzünden bu o.c'a rağmen asus/msi'dan fazla performans göstermiyor) sorun çıkarıyor olabilir. msi after burner-evga precision gibi bir o.c programıyla power limiti yükseltmeyi veya min. voltajı arttırmayı deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 26 Nisan 2013; 17:05:54 >
  • Zotac gtx 660ti kullanıyorum bf3 multı oynarken aradan 30dakika - 1 saat ortalama geçtikten sonra ekrandaki görüntüler yeşil ve pembe ve mor renklerde kare kare oluyor bu olduktan kısa bir süre sonrada ekranda siyah çizgiler çıkmaya başlıyor.Oyun devam ediyor oyunun sesi geliyor ama oyunu kapatmaktan başka çarem kalmıyor.Ekran kartımı default kullanıyorum oc yapmıyorum kart ısısı 65c oluyor max ama yınede boyle bır sorunla karşılaşıyorum.
  • quote:

314 sürücleri kullanıyodum ancak sık sık tekrar ediyodu bende yardım almak amaçlı buraya konu açtım cevap verilmedi chip online a yazdım bir kişi 310 sürücü önerdi yükledim şuan daha az oluyo bu sorun. Birde hangi gtx 660ti ı kullandığımı yazmamışım, Zotac Amp! versiyonu var ve frekans değerlerini düşürmek istemiyorum açıkçası bu yüzden herhangi bir çözüm varsa onu deneyebilirim veya bu duruma katlanıcam seneye kadar. Beta sürücülerini denemedim normal sürüme geçiş yaptıktan sonra 320 sürücülerini denerim umarım bir faydası olur.

Teşekkürler yardımınız için son driverları deniycem. Çok can sıkıcı klan savaşlarına falan denk geldiği oluyo ingilizce bilmeyen halimle adamlara dert anlatıyorum.

İsterseniz kendi modladığım biosu size yollayabilirim.Biosu karta atamam dersenizde size teamwiever yardımı ile yardımcı olabilir , biosunuzu güncelleyebilirim.Tabii bu durumda risk alıp almamak tamamen size kalmış.

• quote:

quote:

314 sürücleri kullanıyodum ancak sık sık tekrar ediyodu bende yardım almak amaçlı buraya konu açtım cevap verilmedi chip online a yazdım bir kişi 310 sürücü önerdi yükledim şuan daha az oluyo bu sorun. Birde hangi gtx 660ti ı kullandığımı yazmamışım, Zotac Amp! versiyonu var ve frekans değerlerini düşürmek istemiyorum açıkçası bu yüzden herhangi bir çözüm varsa onu deneyebilirim veya bu duruma katlanıcam seneye kadar. Beta sürücülerini denemedim normal sürüme geçiş yaptıktan sonra 320 sürücülerini denerim umarım bir faydası olur.

İsterseniz kendi modladığım biosu size yollayabilirim.Biosu karta atamam dersenizde size teamwiever yardımı ile yardımcı olabilir , biosunuzu güncelleyebilirim.Tabii bu durumda risk alıp almamak tamamen size kalmış.

Teşekkür ederim ekran kartını aldıktan 2 gün sonra vatanbilgisayara geri gönderdim kasayı, anakartla ilgili bir problem olduğundan ve 1 ay pc gelmedi herhangi bir sorunda tekrar göndermek istemiyorum . Fire.Sword'un yazdığı gibi birşeyler denesem daha az riskli gibi geldi ne dersiniz?

• Tekrar merhaba ,
    Bugün , 3.20 beta sürücüleri kurarak tekrar orjinal biosa geri döndüm ,ancak 30 dakika bo2 ve 30 dakikalık bops oyun sonucunda bilgisayar yine tamamen kilitlendi.Ve reset atmak zorunda kaldım , durum şu ki bu kart ile ilgili kesin sorunlar var çözülmesi lazım
    zotac supporta sizlerde yazarsanız belki bir çözüm arayışına girerler.Ben tekrar modlu biosuma geri dönüyorum.Başka çareside olduğunu düşünmüyorum.Ya garantiye yollayın yada zotac support!a mail atın.Bu arada kart versiyonunu ve seri nosunuda atmayı unutmayın.
    Şu videoyuda bir izleyin sadece biz değiliz sorun yaşayan

Zotac gtx 660 ti amp edition probleme

• beta sürücü kullanıyorum demişsin 314.22 yi denedin mi birde sadece battlefield damı yapıyor? yoksa her oyunda mı?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.