Şimdi Ara

Zotac GTX 660 ti amp Çökme sorunu ÇÖZÜLDÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
5.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    kart , yetkili servis kontrolünde...
     Zotac GTX 660 ti amp Çökme sorunu ÇÖZÜLDÜ
  • Hadi bakalım hayırlısı.
  • Benim kartta devam eden renk karmaşaları sonunda bozuldu, forumda nvidia kartları olanların bu sebepten dolayı muzdarip kalanların sayısı son zamanlarda artmış sanırım, kimsenin aklını karıştırmak istemem ama gtx 6xx serisi kart alacakların düşünmesini isterim, her kartta sorun çıkar diyenler olacaktır haklıdırlar fakat son çıkan sürücülerin buna yol açtığını düşünüyorum, zaten 1 aylığına tatile geldiğim sırada kartın bozulması da sürücüyü öne çıkarıyor, daha öncesinde hiçbir sorun yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios orjinalini bana gönderebilecek olan var mı?

Birde kartı Vatan'a gönderen arkadaş, aldığı sonucu lütfen paylaşsın, ona göre bende götürücem :)
  • iade alınabilir. Zotac GTX 660 ti amp Çökme sorunu ÇÖZÜLDÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 10 Haziran 2013; 19:28:14 >
  • Bugün vatan'a giderek para iadesi yerine çek aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Bugün vatan'a giderek para iadesi yerine çek aldım.

Hayırlı olsun, güzel bir sonuca ulaşmışsınız. Şimdi ne almak var aklınızda?
  • quote:

Bugün vatan'a giderek para iadesi yerine çek aldım.

Hayırlı olsun hocam arkadaşında belirttiği gibi şimdi hangi kartı almayı düşünüyorsunuz?
  • Arkadaşlar ,iyi dilekleriniz teşekkürler.

Şimdilik aklımda GTX 770 lightning var ancak şu nvidianın sürücü problemlerinin açıklığa kavuşmasını bekleyeceğim.Yada ruh halime göre kart vatana gelince gidip alırım.Elimde 3d monitör ve 3d vision kit olmasa

amd alabilirdim.Nvidianın bu boost teknolojisi vahim sonuçlara yol açtığını üzülerek görmekteyim.
  • ÇÖZÜM

Arkadaşlar problemi "EVGA Precision X" ile aşağıdaki ayarları uygulayarak çözdüm, TEra Online oynarken arasıra donuyordu, birde çoğu kişinin sıkıntı yaşadığı bf3 kurup test ettiğimde aynı problemleri bu oyundada yaşamıştım.
    Şu an aşağıdaki ayarları uygulayadığımdan beri hiç bir problem yaşamadım.

Benimde çözümü bulduğum yer burası:
    http://www.tomshardware.co.uk/forum/392431-33-zotac-edition-hardware-driver-issue

Zotac GTX 660 ti amp Çökme sorunu ÇÖZÜLDÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonForum -- 24 Eylül 2013; 21:44:19 >

• quote:

Kart iade alındı , yerine çek verildi(kendi tercihimdi).Sorun benim açımdan çözüldü Darısı diğer arkadaşların başına !Bu arada sorunu , biz kullanıcılarda arayan bazı kişilerin kartım bozuldu ne yapmalıyım gibi konu başlığı açtıklarını umarım görmeyiz.....

Evet Arkadaşlar sonunda problemin kaynağını bulup düzelttiğime inanıyorum.Sorun biosdaki bir bug'dan kaynaklanıyor yada Nvidia sürücülerinin bu bios'a göre hazırlanmamasından , ne derseniz deyin.Eski linki silip hazırladığım biosu tekrar upload ettim .Sizlerde eski biosu kullandıysanız yenisi ile değiştirin.

Değişiklikler;
    Değişiklik yok :)
    Voltaj verme yok.
    Gpu boosttan kısma yok boost limit 1306.5 (eminim daha gideri var bu kartın, ama ben orjinal ayarlarında bıraktım )
    Orjinal bios'dan farkı yok sadece bug olan hatalı girdiyi düzelttim.
    Test süresi:5-6 saat oyun bf3,bops2,bops ,Heaven Benchmark 4.0 ,internet.
    Bios'u .techpowerup.com/vgabios arşivinede upload ettim , ama yayımlayıp yayımlamayacaklarını bilmiyorum.(umarım bu kelimeyi doğru kullanmışımdır 'yayımlamak':)
    Şimdi canavarın uyanma vakti geldi.Kullanan arkadaşlar geri bildrimde bulunurlarsa olumlu yada olumsuz konuyu kapatabiliriz.

Kullanımı:Dosyayı indirip bir klasöre çıkardıktan sonra run.bat veya calistir.bat isimli dosyaya çift tıklatıp çalıştırın siyah pencere açılacak bir süre sonra sizden y tuşuna basmanızı isteyecek.İşlem tamamlanınca
    bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüleri yeniden kurun.
    İyi eğlenceler
    Bu dosyayı kullanıp kullanmamaktaki risk tamamen kullanana aittir , hiçbirşekilde sorumluluk kabul etmiyorum.Doğabilecek sorunlardan bu dosyayı kullanan sorumludur.
    "use at your own risk"

zotac-gtx-660-ti-amp-zt-60804-10p-BSOD-fix-modded-nirvanha
    *******************************************************************************************************************************************************************************************

Arkadaşlar Merhaba ,2-3 hafta önce almış olduğum 660 ti amp black ops II ve bf3 multide bazen bir saatlik oyun sonrasında önce yeşil mavi bir renk yada tamamem siyah ekran geliyor ,arka planda oyunun sesleri devam ediyor.Diğer
    bluray filmlerdede yine buna benzer takılmalar yada siyah ekran sonrası sesin devam etmesi gibi şeyler oluyor.Oyunlarda bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.Masa üstüne bazen dönüyor bazen dönemiyor.İnternette aramalar yaptım geforge.com forumlarında bazı buna benzer sorunlar yaşandığına dair bilgiler buldum.Ancak tamamem sorun neden kaynaklı anlayamadım.Sizin 660 ti ile yaşadığınız yada var olduğunu bildiğiniz bir sorun var mı?Şu an win7 64 bitte (temiz kurulum) 314.21 beta kurulu.Elemanın biri afterburnerden saat hızlarını düşürmeyi önermiş.Lakin bu kadar para verdikten sonra bu işi yapmak mantıklımı? Acaba 660 ti lerle ilgili tasarım hatası mı var ?
    Zotac supporta attığım google translate mail ve gelen cevap aşağıda .Sanırım benden kartın seri nosu ve kimden aldığımı soruyor.Son sürücüleri yükleyin falan da demiş.

ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) BSOD

Hello ,
    My ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) ,

with call of Duty Black Ops II Multiplayer & BF3 crashed.
    Black -green screen ,there are back plane sound.
    I haven't tweaked anything so far and the graphic card drivers are up-to-date.

Never problem my last Gtx 275 graphic card.

Fix It my problem new bios etc.. Or RMA ?

Send me new bios please.

My system;
    ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P )
    P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
    Ocz Agility 3 ssd
    Q9650
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
    THERMALTAKE TOUGHPOWER ESA 850W

Thanks,

Gelen Cevap

Dear Sir,

Please ****e the card serial number and the seller information.
    Where is your location?
    Please also try the update graphic card driver.
    Does the problem only appear during gaming?

B.rgds
    Peter Tang

Öncelikle sağol tavsiyelerin için ama bir sorun var. Bios işe yaramadı. Garantiye götürücem orjinal GTX 660 Ti AMP! biosunu atabilirmisin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasangs67

quote:

Kart iade alındı , yerine çek verildi(kendi tercihimdi).Sorun benim açımdan çözüldü Darısı diğer arkadaşların başına !Bu arada sorunu , biz kullanıcılarda arayan bazı kişilerin kartım bozuldu ne yapmalıyım gibi konu başlığı açtıklarını umarım görmeyiz.....

Evet Arkadaşlar sonunda problemin kaynağını bulup düzelttiğime inanıyorum.Sorun biosdaki bir bug'dan kaynaklanıyor yada Nvidia sürücülerinin bu bios'a göre hazırlanmamasından , ne derseniz deyin.Eski linki silip hazırladığım biosu tekrar upload ettim .Sizlerde eski biosu kullandıysanız yenisi ile değiştirin.

Değişiklikler;
    Değişiklik yok :)
    Voltaj verme yok.
    Gpu boosttan kısma yok boost limit 1306.5 (eminim daha gideri var bu kartın, ama ben orjinal ayarlarında bıraktım )
    Orjinal bios'dan farkı yok sadece bug olan hatalı girdiyi düzelttim.
    Test süresi:5-6 saat oyun bf3,bops2,bops ,Heaven Benchmark 4.0 ,internet.
    Bios'u .techpowerup.com/vgabios arşivinede upload ettim , ama yayımlayıp yayımlamayacaklarını bilmiyorum.(umarım bu kelimeyi doğru kullanmışımdır 'yayımlamak':)
    Şimdi canavarın uyanma vakti geldi.Kullanan arkadaşlar geri bildrimde bulunurlarsa olumlu yada olumsuz konuyu kapatabiliriz.

Kullanımı:Dosyayı indirip bir klasöre çıkardıktan sonra run.bat veya calistir.bat isimli dosyaya çift tıklatıp çalıştırın siyah pencere açılacak bir süre sonra sizden y tuşuna basmanızı isteyecek.İşlem tamamlanınca
    bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüleri yeniden kurun.
    İyi eğlenceler
    Bu dosyayı kullanıp kullanmamaktaki risk tamamen kullanana aittir , hiçbirşekilde sorumluluk kabul etmiyorum.Doğabilecek sorunlardan bu dosyayı kullanan sorumludur.
    "use at your own risk"

zotac-gtx-660-ti-amp-zt-60804-10p-BSOD-fix-modded-nirvanha
    *******************************************************************************************************************************************************************************************

Arkadaşlar Merhaba ,2-3 hafta önce almış olduğum 660 ti amp black ops II ve bf3 multide bazen bir saatlik oyun sonrasında önce yeşil mavi bir renk yada tamamem siyah ekran geliyor ,arka planda oyunun sesleri devam ediyor.Diğer
    bluray filmlerdede yine buna benzer takılmalar yada siyah ekran sonrası sesin devam etmesi gibi şeyler oluyor.Oyunlarda bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum.Masa üstüne bazen dönüyor bazen dönemiyor.İnternette aramalar yaptım geforge.com forumlarında bazı buna benzer sorunlar yaşandığına dair bilgiler buldum.Ancak tamamem sorun neden kaynaklı anlayamadım.Sizin 660 ti ile yaşadığınız yada var olduğunu bildiğiniz bir sorun var mı?Şu an win7 64 bitte (temiz kurulum) 314.21 beta kurulu.Elemanın biri afterburnerden saat hızlarını düşürmeyi önermiş.Lakin bu kadar para verdikten sonra bu işi yapmak mantıklımı? Acaba 660 ti lerle ilgili tasarım hatası mı var ?
    Zotac supporta attığım google translate mail ve gelen cevap aşağıda .Sanırım benden kartın seri nosu ve kimden aldığımı soruyor.Son sürücüleri yükleyin falan da demiş.

ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) BSOD

Hello ,
    My ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P ) ,

with call of Duty Black Ops II Multiplayer & BF3 crashed.
    Black -green screen ,there are back plane sound.
    I haven't tweaked anything so far and the graphic card drivers are up-to-date.

Never problem my last Gtx 275 graphic card.

Fix It my problem new bios etc.. Or RMA ?

Send me new bios please.

My system;
    ZOTAC GTX660 TI AMP (ZT-60804-10P )
    P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
    Ocz Agility 3 ssd
    Q9650
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
    THERMALTAKE TOUGHPOWER ESA 850W

Thanks,

Gelen Cevap

Dear Sir,

Please ****e the card serial number and the seller information.
    Where is your location?
    Please also try the update graphic card driver.
    Does the problem only appear during gaming?

B.rgds
    Peter Tang

Öncelikle sağol tavsiyelerin için ama bir sorun var. Bios işe yaramadı. Garantiye götürücem orjinal GTX 660 Ti AMP! biosunu atabilirmisin ?

http://www.mediafire.com/download/ybr0ccz5w59ruf3/zotac660tiamp.orjinalGK104.zip

• Vatan aracılığı ile kartı mascoma gönderdim ve grafik testlerinde sorun görülmedi diyip geri göndermişler. Ardından zotac'a mail attım kartım çöküyor seri numarasını falan herşeyini yazdım.

Gelen cevap;

You need to return your card to your retailer.

Kindest Regards,
    EuroTech Team

Çöken oyunlarıda videoya çektim. O şekilde dvd'ye yazıp tekrar mascoma gönderip iade talep edecem. Bakalım bu kez ne olacak.

Kartın verdiği hatalar farklı sizde nasıl arkadaşlar?

Örnek:
    Hard reset extenden edition oyununda; donuyor ekran ya siyah ya beyaz oluyor reset atmadan düzelmiyor.
    Black Ops 2 oyununda; 5-10 dk oynadıktan sonra beyaz ekran verip masa üstüne dönüyor arka planda oyunun sesi kalıyor, görev yöneticisinden oyunu kapatabiliyorum.
    Tombraider Survival edition da; yarım saat 1 saat oynadıktan sonra renkler birbirine giriyor resetle düzeliyor.

Oyunlarda gpu çekirdek frekansını önce 100 mhz aşağı çektim, daha geç çöktü, 200 mhz çekince 1 saat oynadım hiç çökme olmadı.

3dmark11 ve Furmark hiç bir sorun yok. Allahtan bu sorunu farkettim de kartı satıştan çektim, çünkü sorunu ramden bilmem neyden yapıyor sanıyordum.

• Hocam, yıllar sonra burda paylaştığınız bios'a ihtiyacım oldu. Sizde hala olma ihtimali var mıdır?

• @nirvanha hocam sitede hâlâ aktifseniz bir üstteki mesajıma bakabilir misiniz lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.