Şimdi Ara

Dolandırıcılar Sınır Tanımıyor ( 532 7558900 )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
16.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün gelen mesajda " Değerli müşterimiz hesabınızda biriken konuşma paketiniz 200 TL. / 500 dakikaya ulaşmıştır. Hemen 0 532 755 89 00 arayarak dakikalarınızı aktifleştiniz. " diyor ( gönderici olarak da PSVFIRSAT diye bir isim sallamışlar )

yine bugün " Tebrikler Kredi kartı ile fatura ödemelerinden kazandığınız konbara para puanlar 200 TL.'ye ulaştı. Hemen 0 212 912 00 08'i arayın " diyor. ( gönderici olarak bu kez FINALFRST ismini sallamışlar )

aman dikkat, bu numaralar bildiğimiz 900'lü numaralar, sürpriz faturalarla karşılaşmamak için sakın aramayın!!!!

• bu sahtekarları şikayet edeceğimiz bir merci yok mu???

bilgisi olan varsa söylesin de şikayet edelim...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

bu sahtekarları şikayet edeceğimiz bir merci yok mu???

bilgisi olan varsa söylesin de şikayet edelim............

Önce BTK, sonra da dolandırıcılık bürosuna şikayet edin. Turkcell'deki speak tl dolandırıcılığının aynısı. İnsan neden kredi kartı ile tl yüklemek için ücretli servise üye olup yıllık ücret ödesin ki? Bunu kendileri de çok iyi bildiklerinden dolayı millete bu tür sahte mesajlar atıp kredi kartlarından para çekmeye çalışıyorlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • hat uzun süre kullanılmayınca bu sms gönderen kişiler numarayı gönderim listesinden düşüyorlar galiba. hattımı 6 ay kullanmadım, sonra tekrar kullanmaya başladım, eskisi gibi kampanya-reklam smsleri gelmiyor.
  • BEİM ANLAMADIĞIM ŞEY GSM OPERATÖRLERİ BUNA NASIL ENGEL OLAMIYORLAR, OLMALARI GEREKMEZ Mİ, BU ÇOK ZOR DEĞİL BENCE
  • bu mesajları atanlar toplu sms atan firmalar aracılığı ile bu mesajları gönderiyorlar onlara bir müdahalenin yapılması gerekir. operatörlere düşen sorumluluk şikayetleri dikkate alıp sms gönderenler hakkında yasal işlem başlatmasıdır. verdiğiniz numara şirketlere operatörler tarafında tahsis edilen özel numaraya benziyor yani bu numara şirket hattı olma ihtimali çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capo24 -- 19 Şubat 2013; 22:29:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliosmanyıldız

BEİM ANLAMADIĞIM ŞEY GSM OPERATÖRLERİ BUNA NASIL ENGEL OLAMIYORLAR, OLMALARI GEREKMEZ Mİ, BU ÇOK ZOR DEĞİL BENCE

Bal gibi de engel olabilir ama komisyon aldıkları için suça ortak oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byds24

bu mesajları atanlar toplu sms atan firmalar aracılığı ile bu mesajları gönderiyorlar onlara bir müdahalenin yapılması gerekir. operatörlere düşen sorumluluk şikayetleri dikkate alıp sms gönderenler hakkında yasal işlem başlatmasıdır. verdiğiniz numara şirketlere operatörler tarafında tahsis edilen özel numaraya benziyor yani bu numara şirket hattı olma ihtimali çok yüksek.

755 ile başlayan numara, gsm operatörlerinin tahsis ettiği özel servis numarası. 912 ile başlayan ise, konuma bağlı voip numarası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

BEİM ANLAMADIĞIM ŞEY GSM OPERATÖRLERİ BUNA NASIL ENGEL OLAMIYORLAR, OLMALARI GEREKMEZ Mİ, BU ÇOK ZOR DEĞİL BENCE

bunun adı kendi ayağına kurşun sıkmaktır

biraz önce avea online işlemlerden olayı anlatan bir şikayet formu doldurup aveaya gönderdim, gelişme olursa burada aktarırım

BTK.'nın direkt olay ile ilgisi olduğunu tahmin etmiyorum, gerekirse ona da bir şikayet formu göndeririz

adamlar sanki kullanmış olduğumuz operatörden mesaj gönderiliyormuş gibi bir izlenim yaratmaya çalışıyorlar

yani yaptıkları açıkça dolandırıcılık ve Avea + Turkcell + Vodafone'un adını dolandırıcılığa alet ediyorlar, operatörlerin para kazanma hırsı ile buna göz yumacaklarına inanmıyorum, inanmak istemiyorum....

Şikayet formunu aveaya gönderdim, bakalım nasıl bir tavır takınacaklar, bekleyip görelim............

• quote:

quote:

quote:

biraz önce avea online işlemlerden olayı anlatan bir şikayet formu doldurup aveaya gönderdim, gelişme olursa burada aktarırım

BTK.'nın direkt olay ile ilgisi olduğunu tahmin etmiyorum, gerekirse ona da bir şikayet formu göndeririz

adamlar sanki kullanmış olduğumuz operatörden mesaj gönderiliyormuş gibi bir izlenim yaratmaya çalışıyorlar

yani yaptıkları açıkça dolandırıcılık ve Avea + Turkcell + Vodafone'un adını dolandırıcılığa alet ediyorlar, operatörlerin para kazanma hırsı ile buna göz yumacaklarına inanmıyorum, inanmak istemiyorum....

Şikayet formunu aveaya gönderdim, bakalım nasıl bir tavır takınacaklar, bekleyip görelim............

işbirlikçilerini koruyup, savunacaklarından emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monarch@

quote:

quote:

quote:

işbirlikçilerini koruyup, savunacaklarından emin olun.

bekleyip göreceğiz.........

• avea her zaman böyle adamları korumaya devam edecektir. çünkü kendi paravan şirketleri.
    bende pixofundan neler çekmiştim.
  • quote:

quote:

aynen öylee
  • aradım numarayı bakalım ne dicekler diye , 2 dk kadar bi müzik dinlettiler telefonla görüşçek kimse çıkmadı kapattım bende, adliyeyi arayıp mesajı gönderen numarayı ve 02129120808 i bildiricem birazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_81

aradım numarayı bakalım ne dicekler diye , 2 dk kadar bi müzik dinlettiler telefonla görüşçek kimse çıkmadı kapattım bende, adliyeyi arayıp mesajı gönderen numarayı ve 02129120808 i bildiricem birazdan

adliyeyi aramakla işlem yapmazlar, dilekçe ile başvurman lazım!!!
  • http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22568848.asp

son paragraf aynen bizim olay...........
  • Son haber;

Aveadan 21.02.2013'te gelen mesaj;

" ....nolu hattınız için ....tarihindeki bildiriminize istinaden başlatılan incelemelerimiz devam etmektedir. En kısa sürede size konuyla ilgili geri dönüş yapılacaktır. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 22 Şubat 2013; 1:24:47 >
  • son haber;

22.02.2013'te aveadan aradılar, kendilerini bilgilendirdiğim için çok teşekkür ettiler, bu tip şikayetlerin arttığını, gerekli incelemelerin sürdüğünü, incelemeler neticelendiğinde beni bilgilendireceklerini söylediler....
  • Sikayetvqr.coma yaz hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Sikayetvqr.coma yaz hemen.

şikayetvar.com'a yazmanın bir faydasının olacağını sanmam.........
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.