Şimdi Ara

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
46
Favori
205.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

[size=4]1- PIONEER BDP-140 CFW 4.03 Kurulumu
    [size=4]2- PIONEER BDP-150 CFW 4.03 Kurulumu
    [size=4]3- PIONEER BDP-140 CFW 5.08a Kurulumu
    [size=3]ALTYAZI PROGRAMI

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

Aslında Pioneer BDP-140 2011 model bir Blu-ray oynatıcı. Bunu tercih sebebim yeni Blu-ray player ların bildiğim kadarı ile tamamında Cinavia koruması olmasıydı. Hatta yanlış bilmiyorsam bu Pioneer BDP-140 ın son güncellemesi ile de bu koruma aktif hale geliyor. (Sürüm için Downgrade şansı var sanırım)

Burda asıl bahsedilecek olan ise bu player için yapılmış olan olan harici bir yazılımla kazanılan ekstra özellikler. Bunu Çinliler yapmış ve normalde yaklaşık 100$ gibi paralara satıyorlar, ve aktivasyon gerektiriyor. Ruslar ise bu sürekli güncellenen yazılımın bir versiyonunu crack lemiş. Aktivasyon gerektirmeden süresiz,tam sürüm olarak kullanılabiliyor. Biz de bunu kullanıyoruz.

[size=4]1- PIONEER BDP-140 CFW 4.03 Kurulumu

FW için link

Yüklemek için BDP-140_SP.bin dosyasını FAT32 olan bir USB belleğin içine koyup, cihazda "HOME MENU -> Initial Setup -> Options -> Update -> USB Storage" şeklinde açıp güncellemeyi kurabilirsiniz.

Önemli

+Bu yüklenen sürüm BDP-140 içindir.
    +Bu Custom FW den downgrade imkanı vardır. Yani tekrar orjinale dönülebilinir. 5.0 ve üzeri olan Custom FW lerde ise geri dönüş mümkün olmuyor anladığım kadarı ile.Ama zaten bu üst sürümler paralı oldukları için şimdilik işimiz yok.
    +Yükleme bitip restart yapıldığında açılış Çince olacak. Ama menülerde gezerek dil seçeneği kolaylıkla İngilizce ye alınıyor. Ben 2 sn de halletmiştim. Ama siz isterseniz önceden menü sıralamasına ve dil seçeneklerinin nerede olduğuna bir göz atın.

Bu 4.03 sürüm versiyondur. Paralı olup henüz kırılmayanlar 5.08 e kadar falan gidiyor ama 4.03 te fazlasıyla iş görüyor.

Custom fw 4.03 ile kazanılan özellikler

- DVD ve Blu-ray ler için Region code (Bölge kodu)değiştirebilme. => Benim 1-2 tanesinde başıma geldi. Initial Setting menüsünde iken kumandadan 3344 ü tuşlayınca gelen alttaki menüden istediğiniz gibi aletin Region code unu değiştirebilirsiniz. Sınırlama yok. DVD için "0" ı seçin, Blu-ray için Türkiye nin de dahil olduğu "B/2" kodunu seçin, daha sonra gerekirse değiştirilir.

- Cinavia => Bu Custom FW 4.03 ile herhangi bir koruma falan kalmıyor.

- Harici HDD den Bluray.iso ve 3D Blu-ray.iso larda dahil olmak üzere full menülü açabilmek => Diğer hiç bir cihazın yapamadığı ve muhtemelen gelecekte de yapamayacağı şekilde 3D Bluray .iso lar harici USB kaynaktan oynatılırken full menülü şekilde açılıyor. Yani ekstra seçenekler ve dil,ses seçimi bu menü üzerinden yapılabiliyor. (Bu özellik sadece Oppo 93/95 lerde de vardı fakat bildiğim kadarı ile 2012 içinde gelen güncellemeler ile film şirketlerinin baskısı ile kaldırıldı. Son durumu nasıldır tam bilmiyorum)
     PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

- Harici HDD den oynatılan Blu-ray iso,3D Blu-ray iso ve .mkv lerde TR altyazı desteği. => Burada Türkçe karakterlerin gösterilebilmesi için .srt altyazıda çok ufak ve kısa bir işlem yapmak gerekiyor. Srt altyazıyı notepad ile açıp kodlamadan Unicode seçin ve Save deyip üzerine kaydedin. 3 saniyelik bir işlem sadece ve böylece altyazı son derece güzel ve okunaklı bir altyazıya dönüşüyor. Alttaki resimde görebilirsiniz.
     PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

Altyazıyı film başladıktan sonra Subtitle tuşundan "other" seçeneğine gelip aktif edebilirsiniz.

.iso olanlarda klasör alttaki gibi olmalı.

\ HDD:
    ├ ─ ─ ─ Iron_Man.iso
    └ ─ ─ ─ Iron_Man.srt

BDMV gibi klasörlü şekilde olanlarda ise örnek,

\ HDD:
    └ ─ ─ ─ Iron_Man (klasör)
    ├ ─ ─ ─ BDMV (klasör)
    ├ ─ ─ ─ CERTIFICATE (klasör)
    └ ─ ─ ─ Iron_Man.srt (altyazı)

İlave olarak daha sonra Kumandanın sağ yön tuşuna başıp altyazı büyültme-küçültme,renk değiştirme, yerini değiştirme ve hatta 3D Sbs filmlere göre ayarlama opsiyonları da aktif oluyor.

Örnek olarak,

Renk değiştirme,
     PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

Yer değiştirme, altyazıyı büyültme-küçültme
     PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A  PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A

Senkronlama (Altyazı zaman ayarı, öne-geriye alma)

3D SBS ye göre ayarlama,

- 3D Blu-ray Disk oynatımı sırasında harici USB bellek ile harici altyazı desteği. => Bu özellik çok işe yarıyor. Yurtdışından getirtilen ve TR altyazısı olmayan orjinal Blu-ray leri oynatırken USB girişine takılan bir flashbellek içine koyulan .srt altyazıyı harici altyazı olarak filmde aktif edebilirsiniz. Yine "Other" seçeneğinden. (Notepad ile "Unicode" olarak kaydedilecek yine) Burada yapılması gereken flashbellek in kök dizinine kullanacağımız altyazıyı Sub.srt adıyla koymak.

Ayrıca çoğu 3D Blu-ray de Türkçe altyazı yok. Bunlarda da oldukça işe yarıyor bu özellik.

- SACD ve DVD Audio => Bu 2 tip müzik türü medya türünü de Custom FW 4.03 ile destekler hale geliyor. Fakat bizzat denemedim. Bir ara denk gelen bir albüm olursa göz atıcam.

- .mkv + divx => Normalde bu tür dosyalar için media player kullanmayı daha kullanışlı buluyorum, bu yüzden pek deneme yapmadım. Ama muntazam çalışıyordu gördüğüm kadarı ile. Altyazı yukarıda bahsedilen şekillerde uygulanabilir Türkçe karakterler ile.

Bu arada bu kırılmış olan Custom FW Pioneer BDP-140 haricinde, BDP-150, BDP-440 ve LX-55 için de mevcut. Fakat dosyaları farklı.

Son olarak, bu harici yazılım ile Pioneer BDP-140 bana göre eşsiz bir alet oluyor.Blu-ray ler için Full menü desteği ve bu şekilde altyazı desteği vermesi bulunmaz nimet. Üstelik cihaz da Çin işi bir alet değil, Pioneer. Hatta bu sebeple Himedia 900a 3D media player ımı elden çıkarttım.

[size=4]2- PIONEER BDP-150 CFW 4.03 Kurulumu

BDP-150 nizin versiyonu 1.05 ise ilk olarak downgrade yapmanız gerekiyor.

1.02 olduktan sonra BDP-140 taki gibi aktive edilmiş 4.03 ü yükleyebilirsiniz..

BDP-150 1.05 icin Downgrade
    http://yadi.sk/d/Hbb2j9b95LQlh

BDP-150 Aktive edilmis 4.03 cfw
    http://yadi.sk/d/Vh2xihVE26A3s

[size=4]3- PIONEER BDP-140 5.08a Kurulumu

CFW 5.08A dan kısaca bahsetmek gerekirse, bence en olumlu yanı takılan USB Hdd ile yapılan işlemleri gerçekten hızlandırmış olması. Ayrıca uzaktan kumanda hassasiyetini de daha iyi bir seviyeye getirmiş.

Youtube, Netflix vs. web özellikleri de tekrar aktif hale gelmiş. Gerçi pek şart değil bunlar bana göre. Blu-ray player dan Youtube a girmenin pek lüzumu yok sonuçta.

Öncelikle USB-TTL kablomuzun olması gerekiyor. Yani şu aletten olacak. Kablosunun da olması gerekiyor.

İlk olarak CFW 5.08a olan versiyonu indirmemiz lazım. Rus forumunda bunu sanki kaldırılmış gibi gördüm. Ama aramızda yükleyenlerden biri nete tekrar yükleyebilir.

Cihazımız ilk aşamada tamamen kapalı+fişten çekili olacak. İçini açıyoruz. Alttaki gibi kablomuzu bağlamamız gerekecek.

Bağlarken 1-2 püf noktayı söylemek lazım. İlk olarak şu optik ve analog ses çıkışlarının olduğu devre kablonun pinlerini takarken bana çok zorluk yarattı. Ben o kısmı da yerin çıkarıp bağlamak zorunda kaldım. Şu alttaki BDP130 yazının olduğu ufak devre kısmı.

2. püf nokta, taktığımız pinler takarken çok sıkışık oluyor ve zorluk yaratıyor. Ya bunların plastiğini biraz kesin, ya da benim gibi en sona ortadakini bırakıp biraz abanarak yapın.

Şimdi GND,RX ve TX bağlantılarını yapmamız gerekiyor. Şu şekilde olacak. Bilgisayara bağlı modüldeki TX ucunu playerdaki RX ucuna, modüldeki RX ucunu playerdaki TX ucuna bağlayacağız. GND ucu yine GND ye bağlanacak. 3.3 v olan uç boşta kalıyor. Cihazdaki konum için de alttaki resmide koyalım da daha anlaşılır olsun.

Cihaz hala kapalı ve fişi çekik konumda iken PUTTY programını kullanarak ilk bağlantıyı açıyoruz. 115200 hızı ile bağlantı kuruyoruz.

Doğru COM portu seçili olduğu anda ekrana boş bir pencere açılacak. Bu pencere açıldıktan sonra cihazın sadece fişini takıyoruz. Fiş takıldığı an açık pencerede yazılar düşmeye başlayacak.

Durduğu zaman aletin Power tuşuna basıyoruz. Burda tuşa bastığımız esnada aynı anda bilgisayarın ENTER tuşuna da bir kaç kez arka arkaya basıyoruz. Başarılı olursak bu alttaki ekranı yani açık penceremizdeki mt8555_base # yazısını göreceğiz.

Şimdi indirdiğimiz FW dosyasındaki UPG klasörünü FAT olarak formatlanmış Usb belleğe koyup playera takalım. Ardından pencerede mt8555_base # dizinine UPG yazıyoruz. Şimdi FW yi yüklemeye başlayacak. Burası biraz sürüyor.

Bittikten sonra yine dizine mt85xx_boot nand komutunu yazıyoruz. Bu cihazı başlatacak tekrar.

Şimdi SN_key programında cihazımızın versiyon kodunu yazıp oluşan key i tekrar flash belleğe koyuyoruz. Sonra playerda Initial Settings i açıp 1122 giriyoruz. Bu esnada bizden key istiyor fakat biz sadece kumandadan Enter a basacağız. Ekranda OK yazısı gördüğümüz anda bu iş bitmiştir.

[size=3]ALTYAZI PROGRAMI

Altyazılar CFW li versiyonlarda biraz hizalanmamış durabiliyor. Bu alttaki prgramı kullanarak 2 sn de altyazınızı PIONEER BDP lerde kullanmak üzere ortalanmış formata dönüştürebilir ve aynı anda Unicode a dönüştürebilirsiniz.

http://dl.dropbox.com/u/20222282/Subtitle%2B%2B.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 24 Temmuz 2013; 21:12:49 >

• Hocam güzel ve detaylı bilgiler vermişsiniz dediğiniz ve anlattığınıza bakınca yeni duneleri falan beklemeye gerek yok baksanıza custom yazılımla cihaz resmen en ala medya player seviyesine geliyor açmadığı format kalmıyor neredeyse şaşırdım valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Hocam güzel ve detaylı bilgiler vermişsiniz dediğiniz ve anlattığınıza bakınca yeni duneleri falan beklemeye gerek yok baksanıza custom yazılımla cihaz resmen en ala medya player seviyesine geliyor açmadığı format kalmıyor neredeyse şaşırdım valla
    Bluray de Region secebilmek buyuk bir avantaj. bunu yapabilen baska playerlar var mı? Panasonicler hardware destegi ile yapıyordu benim bildigim ama 70-80 Eur ya mal oluyordu sanırım bu upgrade.

bunu kesin yapabiliyorsa zaten begendigim bir bluraydi bu, fiyatı da dustu son zamanlarda. edinebilirim, tabi bulabilirsem
  • quote:

Hocam güzel ve detaylı bilgiler vermişsiniz dediğiniz ve anlattığınıza bakınca yeni duneleri falan beklemeye gerek yok baksanıza custom yazılımla cihaz resmen en ala medya player seviyesine geliyor açmadığı format kalmıyor neredeyse şaşırdım valla

Çok doğru. Sadece Blu-ray oynatmak için aldım sayılır başta ama inceledikçe ve yapabildiklerini şahsen görünce ben de şaşırdım.

Aslında tam olarak media player ı karşılamaz 1e1 belki. Ordaki esnekliği veremeyebilir. Mesela benim ayrıca 1 tane daha media player ım var. Sigma 8642 chipli. Blu ray de full menü desteği veriyor. 3D özelliği yok tabi. HD sesleri de iletiyor. Ama bunun yanında afiş gösterme özelliği de var. Ben .mkv için yine onu tercih ederim muhtemelen.

Ama diğer media playerımı sadece 3D filmler için almıştım. BDP-140 ın yapabildiklerini görünce ona ihtiyaç kesinlikle kalmadı. İhtiyacı iyi tartmak lazım tabi burda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Çok doğru. Sadece Blu-ray oynatmak için aldım sayılır başta ama inceledikçe ve yapabildiklerini şahsen görünce ben de şaşırdım.

Aslında tam olarak media player ı karşılamaz 1e1 belki. Ordaki esnekliği veremeyebilir. Mesela benim ayrıca 1 tane daha media player ım var. Sigma 8642 chipli. Blu ray de full menü desteği veriyor. 3D özelliği yok tabi. HD sesleri de iletiyor. Ama bunun yanında afiş gösterme özelliği de var. Ben .mkv için yine onu tercih ederim muhtemelen.

Ama diğer media playerımı sadece 3D filmler için almıştım. BDP-140 ın yapabildiklerini görünce ona ihtiyaç kesinlikle kalmadı. İhtiyacı iyi tartmak lazım tabi burda.

Alıntıları Göster
    Gerçekten çok faydalı bir konu, eline sağlık. Şu anda böyle bir media player bile yok. Mesele biz BDP-140 ı bulabilecekmiyiz acaba ? :). BDP-440 yada LX-55 de aynı işlem olurmu %100 ?

teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Gerçekten çok faydalı bir konu, eline sağlık. Şu anda böyle bir media player bile yok. Mesele biz BDP-140 ı bulabilecekmiyiz acaba ? :). BDP-440 yada LX-55 de aynı işlem olurmu %100 ?

teşekkürler,

Alıntıları Göster
    dostum

yazılım (firmware) nerede ben göremedim link var mı

buldum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 12 Şubat 2013; 16:45:36 >
  • quote:

teşekkürler,

Teşekkürler.

BDP-440 için activation free var ama LX-55 için var mı emin değilim. Aslında yazdığım modellerin tamamı için var hatta bunun baya üst versiyonları da var ama Çinliler parayla satıyor işte. Ama asıl gerekli şeyler bu versiyon da var ve yeterli sayılır.

3D için konuşursak böyle bir media player yok. Hatta yazdığım gibi Dune ların yeni ve en üst versiyonlarında bile olmayacak diye biliyorum. Popcorn ların da öyle. Kısıtladılar baya bu işleri artık.
  • quote:

quote:

teşekkürler,

Teşekkürler.

BDP-440 için activation free var ama LX-55 için var mı emin değilim. Aslında yazdığım modellerin tamamı için var hatta bunun baya üst versiyonları da var ama Çinliler parayla satıyor işte. Ama asıl gerekli şeyler bu versiyon da var ve yeterli sayılır.

3D için konuşursak böyle bir media player yok. Hatta yazdığım gibi Dune ların yeni ve en üst versiyonlarında bile olmayacak diye biliyorum. Popcorn ların da öyle. Kısıtladılar baya bu işleri artık.

Alıntıları Göster
    eline sağlık muhteşem olmuş böylece bir taşla bir kaç kuş vurmuşsun

benim de bugün elime qdeo chipli asus bds-700 geçti oppo'nun 1/3 fiyatına aldırdım ingiltereden

bakalım ben de test yapıp koyacağım DRF forumuna ve buraya ve TF'a ama ne zaman fırsat bulursam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

benim de bugün elime qdeo chipli asus bds-700 geçti oppo'nun 1/3 fiyatına aldırdım ingiltereden

bakalım ben de test yapıp koyacağım DRF forumuna ve buraya ve TF'a ama ne zaman fırsat bulursam

Sağol, sana da hayırlı olsun yeni oyuncağın.

Valla 10 numara oldu bu iş, nasıl oldu ben bile anlamadım, 350 TL lik aletin yaptıklarını görünce. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 12 Şubat 2013; 17:24:59 >
  • quote:

quote:

Sağol, sana da hayırlı olsun yeni oyuncağın.

Valla 10 numara oldu bu iş, nasıl oldu ben bile anlamadım, 350 TL lik aletin yaptıklarını görünce. :)

Alıntıları Göster
    Başta BD player arayıp sonra yönümü Medya playerlara çevirmişken bu başlık tamamen kafamı karıştırdı :)
    BDP-150 alacaktım bir ara, kısıtlı format desteğinden dolayı vazgeçmiştim.
    Dediğiniz gibi BDP 150'ye de aynı iş yapılabiliyor mu?
    Onlarla ilgili linkler varsa verebilir misiniz?
    Ayrıntılı anlatım için ayrıca teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Başta BD player arayıp sonra yönümü Medya playerlara çevirmişken bu başlık tamamen kafamı karıştırdı :)
    BDP-150 alacaktım bir ara, kısıtlı format desteğinden dolayı vazgeçmiştim.
    Dediğiniz gibi BDP 150'ye de aynı iş yapılabiliyor mu?
    Onlarla ilgili linkler varsa verebilir misiniz?
    Ayrıntılı anlatım için ayrıca teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Yaa arkadaşlar tam da 3d bluray bakınırken

şimdi nereden bulacağız bu cihazı birtek ereyon da var görünüyor 400 tl ye
    acaba digicom bişeyler yapmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Yaa arkadaşlar tam da 3d bluray bakınırken

şimdi nereden bulacağız bu cihazı birtek ereyon da var görünüyor 400 tl ye
    acaba digicom bişeyler yapmaz mı

Alıntıları Göster
    @charnel

Öncelikle çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler :)

Özelleştirilmiş/kırılmış sürümü kaç gündür kullanıyorsunuz acaba?
    Okuduğum kadarı ile bahsi geçen, ruslar tarafından kırılmış olan sürümü birkaç gün tam olarak kullandıktan sonra sürüm kısıtlı hale dönüşüyordu.
    Devamında oynatıcının seri numarası ve mac adresine özel oluşturulmuş bir kodu yine aynı forumdan istemek/almak gerekiyordu?
    Sizin başınıza geldi mi bu tür bir kısıtlama? Yoksa ben konuya biraz uzak mı kalmışım?
    Ayrıca bdp-150 içinde bu tür bir sürüm çıkması konuşuluyordu, duyumunuz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 12 Şubat 2013; 23:55:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

@charnel

Öncelikle çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler :)

Özelleştirilmiş/kırılmış sürümü kaç gündür kullanıyorsunuz acaba?
    Okuduğum kadarı ile bahsi geçen, ruslar tarafından kırılmış olan sürümü birkaç gün tam olarak kullandıktan sonra sürüm kısıtlı hale dönüşüyordu.
    Devamında oynatıcının seri numarası ve mac adresine özel oluşturulmuş bir kodu yine aynı forumdan istemek/almak gerekiyordu?
    Sizin başınıza geldi mi bu tür bir kısıtlama? Yoksa ben konuya biraz uzak mı kalmışım?
    Ayrıca bdp-150 içinde bu tür bir sürüm çıkması konuşuluyordu, duyumunuz var mı?

Alıntıları Göster
    bu işlerin konuşulduğu forum linkini koyabilir misiniz?

bakalım bu çinli arkadaşlar asus için de bir şeyler yapmışlar mı?
  • quote:

bu işlerin konuşulduğu forum linkini koyabilir misiniz?

bakalım bu çinli arkadaşlar asus için de bir şeyler yapmışlar mı?

Alıntıları Göster
    @madcapfrog,

Yaklaşık 1,5 aydır falan kullanıyorum. Bu linkini verdiğim 4.03 yazılımı "Activation Free" dir. Yani bir süre sonra kısıtlı hale gelme vs. herhangi bir sorun çıkarmayacak. Ama bunun haricindeki diğer sürümler her player için ayrı olarak hazırlanıp satılan kodla aktivasyon yapılmazsa kısıtlanıyor. Rusların kırabildiği sadece bu sürüm var zaten. Üst versiyonları da belki kırılır zamanla ama emin olamayız. Elimizdeki son derece yeterli aslında. Sonuçta bu yapılanların yanına yaklaşabilecek bir alet daha yok.

@albati,

Sanki BDP-150 ve BDP-140 aynı yazılımları kullanıyor gibi gözüküyor. Ama %100 emin olamadım bu kırılmış yazılım her 2 sine de uygun mudur? Net bir şey görürsem haber veririm.

Bu arada BDP-150 de D&R da 309 TL ye satılıyor. Eğer uygulanabiliyorsa kaçırmamak lazım.

@sadays,

Bu Rus sayfa linki,
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3466

Bu da Çin,
    http://uc.jd-blog.com/thread-4493532-1-1.html
  • quote:

@madcapfrog,

Yaklaşık 1,5 aydır falan kullanıyorum. Bu linkini verdiğim 4.03 yazılımı "Activation Free" dir. Yani bir süre sonra kısıtlı hale gelme vs. herhangi bir sorun çıkarmayacak. Ama bunun haricindeki diğer sürümler her player için ayrı olarak hazırlanıp satılan kodla aktivasyon yapılmazsa kısıtlanıyor. Rusların kırabildiği sadece bu sürüm var zaten. Üst versiyonları da belki kırılır zamanla ama emin olamayız. Elimizdeki son derece yeterli aslında. Sonuçta bu yapılanların yanına yaklaşabilecek bir alet daha yok.

@albati,

Sanki BDP-150 ve BDP-140 aynı yazılımları kullanıyor gibi gözüküyor. Ama %100 emin olamadım bu kırılmış yazılım her 2 sine de uygun mudur? Net bir şey görürsem haber veririm.

Bu arada BDP-150 de D&R da 309 TL ye satılıyor. Eğer uygulanabiliyorsa kaçırmamak lazım.

@sadays,

Bu Rus sayfa linki,
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3466

Bu da Çin,
    http://uc.jd-blog.com/thread-4493532-1-1.html

Alıntıları Göster
    aslında bende bir süredir bluraylar için custom firmware bakıyordum.

bu iyi oldu.

LG HB1100 MK ses sistemini 3D bluray i içinde yazılım varmıdır acaba ?
    ilgili firmwarelerin çin ve rus site linklerini paylaşabilirmisin ?

ben bir ulaşayım kendilerine.

//// EDİT
    linkler gelmiş. teşekkür ederim.

Harici ses dosyasıda okuma olsa varya değil 350 tl.
    500 TL bile olsa yine BDP-140 alırdım. ( evde 3D LG HB1100MK olmasına rağmen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 13 Şubat 2013; 10:28:37 >
  • bdp-150'yi yaklaşık 1,5 ay önce d&r mağazadan 289 tl'ye almıştım.O zaman internette gözüken fiyatı galiba 319 tl'ydi.Yalnız her mağazasında bulunmuyor, sormak lazım.Ben İstanbul'daki Kanyon AVM'de ki d&r'dan almıştım.
  • quote:

Hayırlı olsun, çok merak ediyorum bu cihazı. Detaylı incelemeden önce biraz kısaca bahsetsen, görüntü kalitesi, test videolarındaki performansı vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Hayırlı olsun, çok merak ediyorum bu cihazı. Detaylı incelemeden önce biraz kısaca bahsetsen, görüntü kalitesi, test videolarındaki performansı vs..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar;
    Ben aldım ürünü yarın teslim ediliyor Teknosa da kalan son 3 üründen biri
    Gelsin bakalım inceliyeceğim.

Cihazın Suadiye Teknosa da bir adet onarıma gidip gelmiş teşhir ürünü vardı onu açıp inceledik beraber.
    Cihaz zaten pioneer kalitesini belli ediyor. Çalışmasında da bir sorun yoktu gerçi.
    Sanırım disk okuma sorunu varmış ve giderilmiş, ilerde bu cihaz da kimbilir hangi rakamlara iner.
    Gayet stabil, hızlı ve sessiz bir cihaz bana göre.

Yalnız TR ayar menüleri gidecek sanırım custom fw yükleyince varsın olsun.
    Zaten bana itici geliyordu TR Menüler, sanki cihaz orijinal değiimiş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 13 Şubat 2013; 15:29:47 >
  • quote:

Arkadaşlar;

Cihazın Suadiye Teknosa da bir adet onarıma gidip gelmiş teşhir ürünü vardı onu açıp inceledik beraber.
    Cihaz zaten pioneer kalitesini belli ediyor. Çalışmasında da bir sorun yoktu gerçi.
    Sanırım disk okuma sorunu varmış ve giderilmiş, ilerde bu cihaz da kimbilir hangi rakamlara iner.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,
    İzmir Agora Teknosa da son 1 adet cihazı 299 tl 12 taksitle şimdi aldım. Bu mesajı teknosa içerisinden yazıyorum.

Mavişehir teknosada bulunduğunu söylediler.
  • quote:

Arkadaşlar;

Alıntıları Göster
    şeytan diyor al bir tane bundan test et.

olmazsa lg nin yanına koyarsın.

2 tane 3d bluray player olsun

Şu harici ses olayını da deneyebilecek bir arkadaş varsa iyi olur.
    stoklar bitmeden bir yerlerden bulur alırım artık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.