Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
21
Favori
55.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakındım da X 600 pc sistemlerinde kullanılıyor daha çok..Acaba yeterli kaliteli bir ses alabilir misiniz ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bakındım da X 600 pc sistemlerinde kullanılıyor daha çok..Acaba yeterli kaliteli bir ses alabilir misiniz ki ?

Ben de oynatıcı olarak bilgisayarı kullanıyorum hocam. İyi bir ses kartıyla sonuç yeterince iyi. Hele hele 90 liralık bir ürüne göre çok çok iyi...
  • herkese merhaba,

bu avr leri fabrika ayarlarına nasıl döndürebiliriz ?
  • Vsx-520 de standart kablo kalınlığı nedir acaba ? 2x 0,75mm mi?
    ön hoparlörleri biraz uzağa(7 metre) taşıyacağım da extra kablo alıcam ne kalınlıkta almam gerektiğini kestiremiyorum. 2x0,75mm - 2x1mm - 2x1,5mm ?
  • @des_955

anfiyi tv de hangi ayarlarda kullanıyorsun ? bende tv den güzel bir ses vermiyor ?

birde nasıl fabrika ayarlarına geri getirebiliriz.
  • timucinnn T kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam genelde yanında verilen setlerde 0.50 yada 0.75 çıkıyor siz en az 1.5 alın 2.5 luk idealdir
  • turk_mixed kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şimdi tv yi normal kendi hoparlörleri ile izliyorum çünkü adam akıllı ses veren kanal yok hepsi kötü sadece 1 discovery var birde trt hd var birde bizden o kadar para alıyorlar yok sinema yok dizi yok belgesel yok müzik diye ama sadece görüntü var ses yok o yüzden tv ile kullanmıyorum hasta ediyor beni ama stereo olarak kullanılabilir avr yi neden sıfırlama gereği duydunuz şimdi hatırladığım kadarıyla bahsedeyim band tuşuna basılı tutarken power tuşuna basılı bekleyin zaten çıkacak karşınıza sonra ekranda reset yazısı belirecek o zaman auto direct tuşuna basın ve ekranda ok yazısı belirecek ve onaylamak için stereo alc tuşuna basın tamamdır bu kadar

• Merhaba, arkadaşlar bir süredir karşılaştığım problemi ben haricinde başka yaşayan arkadaşlar var mı diye soracaktım.

Türkçe dublajlı filmleri izlerken,aksiyon silah patlama seslerinde hoparlörlerde (S-11 kullanıyorum) catlama sesi oluyor. Örneğin indirdiğim filmin ses dosyası bilgileri

Audio #1 : AC-3 at 448 Kbps
    Infos : 6 channels, 48.0 KHz
    Language : tr

bu ses formatın da, seste aşırı derecede aksiyon sahnelerinde ses de bozulma meydana gelmekte. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı ? Bunu gidermek için ne yapmak lazım ?
  • Night_Fox41 N kullanıcısına yanıt
    merhaba öncelikle ayarlarınızı paylaşın vede kullandığınız hoparlör kablolarını ona göre yardımcı olayım bu arada iyi bayramlar
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    S11 'in standart kutu içeriğinde ki kablolarını kullanıyorum. Ses ayarlarını otomatik (mcacc) yaptıktan sonra ses db'leri kendim orantılı bir biçimde arttırıyorum.

CH Select'ten en son ayarladığım ses db'leri;

L -3
    C -3
    R -3
    SL 0
    SR -2
    SW -5
  • x-over ayarlari, hoparlor secenekleri daha onemli ayarlar hocam...

small secin, xover ayarini s-11 kitapciginda 200 yapin diyor ama siz bence 100 yapin zira bu sefer s21w de freq ayari yok, bu sefer subwoofer a 100 ustu frekans yollar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    merhaba hocam şimdi hoparlörleri small seçip x-overı 150 yapın deneyin ona göre kablo değişikliği yapabiliriz ama şunu unutmayın bu hoparlörler ufak fazla yüksek seslere gelmez
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Kablolarda sorun olduğunu sanmıyorum, çünkü orjinal dil (DTS) izlerken hiç bir problem oluşturmuyor. Diğer ayarlar small seçiliydi zaten, x-over'da 100 dü'150 yaptım ama sorun düzelmedi. Belli başlı türkçe dublajlı filmlerde oluyor, türkçe dublajlı sesli filmleri en yüksek ses kalitesinde indirmeme rağmen, örneğin en son Hızlı ve öfkeli 6, Kod Adı: Olimpos filmlerinde ses sorunu yaşadım.
    merhaba hocam şimdi anladım sizi bendede aynı sorun var bende ses bozulmuyorda ses az geliyor türkçe dublajlı seslerde o yüzden türkçe yerine orjinal dublaj ve altyazı en iyisi bence yani türkçe dublajlarda iş yok sistemde sorun yok çözüm ise orjinal dublaj ve altyazı zaten türkçe dublaj yapamıyorlar
  • Merhaba arkadaşlar,

size bir sorum olacak, şimdi benim tv samsun es8000 serisi herhangi bir kanalda ses ayarlarına geldiğim de PCM , DOLBY DIGITAL , DTS : neo seçenekleri çıkıyor. ama genelde Dolby Digital aktif değil bazı filmlerde aktif oluyor bu bütün kanallar için geçerli.

Şimdi ben TV izlerken genelde DTS yi seçiyorum amfi de DTS yazısı çıkıyor ve ses güzel olmasına rağmen PCM e göre daha alçak çıkıyor. Hatta amfi de DTS değil de ARC (tam hatırlamıyorum ) veya stereo yaptığımda ses daha yoğun çıkıyor. Yanlızca bu 3 ayarı seçebiliyorum DTS, STEREO ve ARC . Ama tv den PCM seçersem eğer amfi üzerinden istediğim seçenekleri ayarlayabiliyorum neo cinema dolby movie vs. gibi.

Şimdi anlamadığım nokta tv den DTS yi mi kullanırsam daha iyi sonuç alırım PCM mi mi kullanmalıyım.

Birde bu TV ARC ne oluyor, bunu seçtiğimde ses bayağı bi yükseliyor.

Tv amfiye optik ile bağlı bunu farklı bir şekilde bağlayabilir miyim ? HDMI kablo vs. gibi.

@des_955

merhaba hocam şimdi siz bana kullandığınız ekipmanları yazınız ona göre cevap vereyim birde bağlantı şekillerinizide yazın
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam şimdi siz bana kullandığınız ekipmanları yazınız ona göre cevap vereyim birde bağlantı şekillerinizide yazın

tamam dostum yazıyorum ,

TV : SAMSUNG 46 ES8000
    AMFİ : PIONEER VSX 320 K
    HOPARLÖR : HKTS 9

Optik kablo ile tv ye bağladım.
    merhaba hocam şimdi 322 nin ayarlarını pek bilmiyorum hiç kullanmadım ama arc var eğer tv dede varsa hdmi 1.4 kablo ile hem görüntü ve hemde sesi aktarabilirsiniz tv nin ses ayarlarından anladığım kadarıyla pcm sıkıştırılmış ses biçimidir bunu avr ye gönderir sesi avr çözer ve hoparlörlere verir diğer modlar ise tv nin kendi çözdüğü yada sanal olarak işlediğidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 18 Ekim 2013; 15:23:37 >
  • En ucuz nerede bulabilirim bu avryi ?
  • Priori Incantatem kullanıcısına yanıt
    http://www.ucuzu.com/CategorySearch.php?st=pioneer+520
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.