Şimdi Ara

Parmağım Kırıldı Çaresi Yok Diyorlar ? (ÖNEMLİ)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
4
Favori
30.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 20 yaşındayım; yaklaşık 4 ay önce 6 ekim 2012 günü sağ el 3.parmağım halısaha maçında sert bi krampon darbesiyle kırıldı. 4 aydır gitmediğim doktor kalmadı.

En son bu hafta İstanbulun en iyi El Cerrahisi bölümü doktorlarından olarak bilinen bi doktora gittim. Doktor film çekti sonra:"Kırık en başından beri çok kötü bi eklem kırığıymış zamanında gelsen belki eski haline getirebilirdik ama şuan ameliyatta etsek fizik tedavi ve rehabilitasyonada alsak senin için masraftan başka bişey olmaz diyebilirim" dedi. Hani böylesine iyi bi doktordanda bu sözleri duyunca dayanamadım ağlamaya başladım. Doktorun yanında daha fazla konuşamadım ve çıktım.

Sonra düşündüm onca hastalığa çare bulan, bi adamın yüzünü alıp diğer adamın yüzüne yapıştıran "TIP" benim parmagımı eski haline getiremezse ben ne yaparım

Sizinde tanıdıgınız sağlam El Cerrahları varsa bilgilerini paylaşmanızı istiyorum ve destek bekliyorum,teşekkürler

Parmagımın son hali, darbe aldığında,birşeyler taşıdıgımda,çok hareket ettirdiğimde ağrı yapıyor ;

http://c1301.hizliresim.com/15/y/jkfc7.jpg

Ve parmağımı en fazla bu kadar bükebiliyorum işaretli olan yerden eklem kırığı var;

http://f1301.hizliresim.com/15/z/jl6kb.jpg

(Konuyu daha önce açmıştım fakat kapatıldı. Yine yanlış bölüme açtıysam yetkili arkadaşlardan gerekli bölüme taşınmasını rica ediyorum, teşekkürler )

EDİT:

Arkadaşlar parmağım düzeldi çok şükür. Fizik tedaviye gittim,stres topu kullandım,el-bilek kuvvetlendirici alet aldım kullandım, ameliyat olmadım. Her geçen gün kırık kaynadıkça parmagım düzelmeye devam etti. 2017 senesinden beri parmağımı eski hali gibi kullanabiliyorum. Sadece sert darbelerde diğer parmaklarıma nazaran daha fazla acı hissediyorum ve biraz yamukluk var. Zamanında kafama çok taktıgım,doktor doktor gezip çare aradığım bulamayınca üzüldüğüm hatta ağladığım günler oldu. Şimdi hepsi bir anı olarak kaldı. Hatta bazı zamanlarda çok işime yaradığı oldu bu durumun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spunch1212 -- 30 Ağustos 2018; 14:48:41 >

• Dostum hiç durma başka doktorlara da git en iyi hastanelere git bi çaresi vardır 21.yy da eklem kırığı mı tedavi edilmeyecek milletin allah korusun şeyi kopuyor dikiyolar tekrar
  • Teşekkür ediyorum dostum bende öyle yapacagım 4 aydır doktor doktor geziyorum bi 4 ay daha gezerim yeterki parmagım eski haline gelsin. Sizinde başınıza böyle bi olay geldiyse bi yerden duyduysanız isim olarak veya hastane olarak benimle paylaşırsanız mutlu olurum
  • geçmiş olsun bırader baska bır doktora gıt
  • geçmiş olsun ama doktor öyle dediyse biz ne yapabiliriz ki :( biraz araştırın belki başka doktor (profesör) derdinize çare bulabilir ama çok da umutlanmayın derim. el cerrahisinde en iyi doktoru araştırın
  • Benimde en yakın arkadaşlarımdan birisinin orta parmağı kırılmıştı. Gün içinde güzelce mangalımızı, keyfimizi yaptık. Ertesi gün doktora gitti ve parmak kırılmış. Acilen müdahale edilmediği için içerideki kas veya sinir zedelendiği için parmak yamuk duruyordu.

Sen çok fazla geç kalmışsın. Cerrahi müdahale ile kemiği alıp, titanyum koysalar bile oradaki sinirler ne olacak.

Çok geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Th13teen

Benimde en yakın arkadaşlarımdan birisinin orta parmağı kırılmıştı. Gün içinde güzelce mangalımızı, keyfimizi yaptık. Ertesi gün doktora gitti ve parmak kırılmış. Acilen müdahale edilmediği için içerideki kas veya sinir zedelendiği için parmak yamuk duruyordu.

Sen çok fazla geç kalmışsın. Cerrahi müdahale ile kemiği alıp, titanyum koysalar bile oradaki sinirler ne olacak.

Çok geçmiş olsun

Aslında hep doktorların yüzüden 4 ay boyunca hep doktora gittim beni sürekli oyaladılar sonuç bu.

Teşekkür ediyorum :)
  • Çok geçmiş olsun
  • anlaşılan kemik kaynamış. Kemiği tekrar kırıp düzgün kaynatabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordOfTheKings

anlaşılan kemik kaynamış. Kemiği tekrar kırıp düzgün kaynatabilirler.

Bende öyle düşündüm bi ara ama doktor niye öyle bişey söylemedi anlayamadım, soramadımda zaten bana konusanca ben wtf? oldum dilim lal oldu
  • Arkadaşım çok geçmiş olsun da bence de kesinlikle çaresi olmalı.Başka doktorlara da git.
  • canım kardeşim buraya el resmini değil röntgen resmini koysan daha iyi olurdu sanki
    sadece parmak kırığı olarak düşünmeyin eğer bükemiyorsan tendonunda kopma meydana gelmiş olabilir ona bağlı olarak düzeltilemeyebilir illa kemik kırıldı diye bakılmaması lazım incelemek lazım tendon ne halde röntgen falan feşmekan lazım
  • Geçmiş olsun. Zamanla düzelir bence. Yani yine yamuk kalır, fazla hareket ettiremezsin ama acı yapmaz en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oys14

canım kardeşim buraya el resmini değil röntgen resmini koysan daha iyi olurdu sanki
    sadece parmak kırığı olarak düşünmeyin eğer bükemiyorsan tendonunda kopma meydana gelmiş olabilir ona bağlı olarak düzeltilemeyebilir illa kemik kırıldı diye bakılmaması lazım incelemek lazım tendon ne halde röntgen falan feşmekan lazım

O da var kardeşim buyur :) Ben Özel Vatan Hastanesine gittim

http://d1301.hizliresim.com/15/z/jl940.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: sir balık

Geçmiş olsun. Zamanla düzelir bence. Yani yine yamuk kalır, fazla hareket ettiremezsin ama acı yapmaz en azından.

Teşekkür ediyorum artık eski haline dönmese bile tek temennim o
  • Boyle bir seyin caresi olmamasi sasirtti beni. Kacinci yuzyildayiz artik. Allah kimsenin basina vermesin de artik neleri tedavi edebiliyorlar. Alt tarafi bir kirik degi mi bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Boyle bir seyin caresi olmamasi sasirtti beni. Kacinci yuzyildayiz artik. Allah kimsenin basina vermesin de artik neleri tedavi edebiliyorlar. Alt tarafi bir kirik degi mi bu

Bende aynı görüşteyim malesef olumlu konusmadı doktor, başka doktorlarada gideceğim konuyu güncel tutcagım dediğin gibi Allah kimsenin aşına vermesin çok zor bi durum
  • alternatif tıpa git.
    Kırıkçı çıkıkçılar bu işlerden çok iyi anlayabilir. Ama tabi dikkatli ol.
    Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfmchdylmz

quote:

Orijinalden alıntı: oys14

canım kardeşim buraya el resmini değil röntgen resmini koysan daha iyi olurdu sanki

O da var kardeşim buyur :) Ben Özel Vatan Hastanesine gittim

http://d1301.hizliresim.com/15/z/jl940.jpg

kırık gibi durmuyor.(hiç bilgim yok ama bariz belli olması gerekmez mi ?) valla o kadar doktor olmuyor diyorsa olmuyordur dicem de platin falan takıpta düzeltemiyorlar mı ? çok saçma geldi düzeltilememesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

alternatif tıpa git.
    Kırıkçı çıkıkçılar bu işlerden çok iyi anlayabilir. Ama tabi dikkatli ol.
    Geçmiş olsun.

Gittim onada gittim 70 yaşlarıdna görmüş geçirmiş hacı bi teyzeydi bişeyler sardı 2-3 haftaya geçer dedi geçmedi oda şaşırdı :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.