Şimdi Ara

Parmağım Kırıldı Çaresi Yok Diyorlar ? (ÖNEMLİ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
4
Favori
30.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: revogame

Hocam kaleci oldugum icin nerdeyse butun parmaklarim kirilmistir. Artik sonlara dogru doktora gitmemeye basladim, kirik parmakla dolastim. Yaklasik 2 ay sonra kendi kendine kaynadi. Su an kontrol ettigimde bahsettigim parmagi cok kasarsam cok az agri oluyor. Ama normalde agri yok.

Konuna gelirsek gecmis olsun, Allah'tan umit kesilmez.

Sağolasın hocam. Benim kırık öyle bir kırıkmıskı Y şeklindeymiş kemik ortaya kacmıs sonra bantlar sertleşmiş falan filan doktorun söylediğine göre :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34

quote:

Orijinalden alıntı: ysfmchdylmz

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oys14

canım kardeşim buraya el resmini değil röntgen resmini koysan daha iyi olurdu sanki
    sadece parmak kırığı olarak düşünmeyin eğer bükemiyorsan tendonunda kopma meydana gelmiş olabilir ona bağlı olarak düzeltilemeyebilir illa kemik kırıldı diye bakılmaması lazım incelemek lazım tendon ne halde röntgen falan feşmekan lazım

O da var kardeşim buyur :) Ben Özel Vatan Hastanesine gittim

http://d1301.hizliresim.com/15/z/jl940.jpg

kırık gibi durmuyor.(hiç bilgim yok ama bariz belli olması gerekmez mi ?) valla o kadar doktor olmuyor diyorsa olmuyordur dicem de platin falan takıpta düzeltemiyorlar mı ? çok saçma geldi düzeltilememesi.

Olayın gerçekleştiği gün 2 hastanenin aciline gittim kırık dediler gittiğim Devlet Hastanelerindede gittim bütün öyle bi yerden kırılmışki ilk defa görüyorum dediler. Bugün bi doktorla konustum protez parmak takalım dedi, şaşırdım.Ama onun için daha gençsin dedi. Hala muallaktayım psikolojim çöktü hayatı basketbol olan bi insanım :)

protez derken ? parmağını mı kesicek ? nasıl bir şey ya bu olur mu öyle iş. kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz. valla tanıdığım doktor olsaydı yardımcı olmak isterdimde yok valla. istanbulda baltalimanında kemik hastanesi var.(ismi bumu bilmiyorum.) oraya gitmediysen bir git iyi olduğunu duymuştum. geçmiş olsun.

Hocam bu arada bugün gittiğim doktor bana dediki; "Baltalimanı Kemik Hastanesine git ordakiler benim eski ögrencim bide onlarla konus bakalım ne diyecekler" dedi :)

• Geçmiş olsun.İnşaAllah eski sağlığına kavuşursun.
  • quote:

Arkadaşlar 20 yaşındayım; yaklaşık 4 ay önce 6 ekim 2012 günü sağ el 3.parmağım halısaha maçında sert bi krampon darbesiyle kırıldı. 4 aydır gitmediğim doktor kalmadı.

En son bu hafta İstanbulun en iyi El Cerrahisi bölümü doktorlarından olarak bilinen bi doktora gittim. Doktor film çekti sonra:"Kırık en başından beri çok kötü bi eklem kırığıymış zamanında gelsen belki eski haline getirebilirdik ama şuan ameliyatta etsek fizik tedavi ve rehabilitasyonada alsak senin için masraftan başka bişey olmaz diyebilirim" dedi. Hani böylesine iyi bi doktordanda bu sözleri duyunca dayanamadım ağlamaya başladım. Doktorun yanında daha fazla konuşamadım ve çıktım.

Sonra düşündüm onca hastalığa çare bulan, bi adamın yüzünü alıp diğer adamın yüzüne yapıştıran "TIP" benim parmagımı eski haline getiremezse ben ne yaparım

Sizinde tanıdıgınız sağlam El Cerrahları varsa bilgilerini paylaşmanızı istiyorum ve destek bekliyorum,teşekkürler

Parmagımın son hali, darbe aldığında,birşeyler taşıdıgımda,çok hareket ettirdiğimde ağrı yapıyor ;

http://c1301.hizliresim.com/15/y/jkfc7.jpg

Ve parmağımı en fazla bu kadar bükebiliyorum işaretli olan yerden eklem kırığı var;

http://f1301.hizliresim.com/15/z/jl6kb.jpg

(Konuyu daha önce açmıştım fakat kapatıldı. Yine yanlış bölüme açtıysam yetkili arkadaşlardan gerekli bölüme taşınmasını rica ediyorum, teşekkürler )

yüz naklinde abartılcak durum yok. Tıp çok gelişmiş, ama sinir hücreleri tendonlar hala sıkıntı!

Anlamadığım, bir doktor bunu nasıl diyebilir. bana sorarsan masraf ne olursa olsun op. geçirmelisin, atel sonra fizik tedavi. kendine güvenen birine ameliyat olman daha mantıklı, tabi, doktorun açıklamasını alıntı yaptın. tıbbi açıdan sebeplerini sorsaydın açıklayabilirdi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

canım kardeşim buraya el resmini değil röntgen resmini koysan daha iyi olurdu sanki
    sadece parmak kırığı olarak düşünmeyin eğer bükemiyorsan tendonunda kopma meydana gelmiş olabilir ona bağlı olarak düzeltilemeyebilir illa kemik kırıldı diye bakılmaması lazım incelemek lazım tendon ne halde röntgen falan feşmekan lazım

kırık gibi durmuyor.(hiç bilgim yok ama bariz belli olması gerekmez mi ?) valla o kadar doktor olmuyor diyorsa olmuyordur dicem de platin falan takıpta düzeltemiyorlar mı ? çok saçma geldi düzeltilememesi.

Olayın gerçekleştiği gün 2 hastanenin aciline gittim kırık dediler gittiğim Devlet Hastanelerindede gittim bütün öyle bi yerden kırılmışki ilk defa görüyorum dediler. Bugün bi doktorla konustum protez parmak takalım dedi, şaşırdım.Ama onun için daha gençsin dedi. Hala muallaktayım psikolojim çöktü hayatı basketbol olan bi insanım :)

protez derken ? parmağını mı kesicek ? nasıl bir şey ya bu olur mu öyle iş. kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz. valla tanıdığım doktor olsaydı yardımcı olmak isterdimde yok valla. istanbulda baltalimanında kemik hastanesi var.(ismi bumu bilmiyorum.) oraya gitmediysen bir git iyi olduğunu duymuştum. geçmiş olsun.

Hocam bu arada bugün gittiğim doktor bana dediki; "Baltalimanı Kemik Hastanesine git ordakiler benim eski ögrencim bide onlarla konus bakalım ne diyecekler" dedi :)

hadi bakalım umarım iyi bir sonuç çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatihlik

quote:

Arkadaşlar 20 yaşındayım; yaklaşık 4 ay önce 6 ekim 2012 günü sağ el 3.parmağım halısaha maçında sert bi krampon darbesiyle kırıldı. 4 aydır gitmediğim doktor kalmadı.

En son bu hafta İstanbulun en iyi El Cerrahisi bölümü doktorlarından olarak bilinen bi doktora gittim. Doktor film çekti sonra:"Kırık en başından beri çok kötü bi eklem kırığıymış zamanında gelsen belki eski haline getirebilirdik ama şuan ameliyatta etsek fizik tedavi ve rehabilitasyonada alsak senin için masraftan başka bişey olmaz diyebilirim" dedi. Hani böylesine iyi bi doktordanda bu sözleri duyunca dayanamadım ağlamaya başladım. Doktorun yanında daha fazla konuşamadım ve çıktım.

Sonra düşündüm onca hastalığa çare bulan, bi adamın yüzünü alıp diğer adamın yüzüne yapıştıran "TIP" benim parmagımı eski haline getiremezse ben ne yaparım

Sizinde tanıdıgınız sağlam El Cerrahları varsa bilgilerini paylaşmanızı istiyorum ve destek bekliyorum,teşekkürler

Parmagımın son hali, darbe aldığında,birşeyler taşıdıgımda,çok hareket ettirdiğimde ağrı yapıyor ;

http://c1301.hizliresim.com/15/y/jkfc7.jpg

Ve parmağımı en fazla bu kadar bükebiliyorum işaretli olan yerden eklem kırığı var;

http://f1301.hizliresim.com/15/z/jl6kb.jpg

(Konuyu daha önce açmıştım fakat kapatıldı. Yine yanlış bölüme açtıysam yetkili arkadaşlardan gerekli bölüme taşınmasını rica ediyorum, teşekkürler )

yüz naklinde abartılcak durum yok. Tıp çok gelişmiş, ama sinir hücreleri tendonlar hala sıkıntı!

Anlamadığım, bir doktor bunu nasıl diyebilir. bana sorarsan masraf ne olursa olsun op. geçirmelisin, atel sonra fizik tedavi. kendine güvenen birine ameliyat olman daha mantıklı, tabi, doktorun açıklamasını alıntı yaptın. tıbbi açıdan sebeplerini sorsaydın açıklayabilirdi

Hocam doktora sordum anlattı ama pek bişey anlamadım. Bende 3-5 doktor daha gezip gerekli maddiyatı sağlayarak dediğiniz gibi yapmayı planlıyorum teşekkür ederim

• of cidden çok kötüymüş geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Geçmiş olsun.İnşaAllah eski sağlığına kavuşursun.

Hocam teşekkür ediyorum Allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkow

of cidden çok kötüymüş geçmiş olsun

sağol hocam
  • Hocam konuyu görünce tam vatan hastaneside git diyecektim ki gitmişsin oraya zaten bende zamanında gitmiştim 4. Ve 5. Metakalpal kemiklerim kırılmıştı elle duzeltemediler mecbur ameliyat oldum medikal park hastanesinde elime Demir falan taktılar 20 gün sonra çıkarttılar falan 10 günde normal alcida durdu. Sonra fazla memnun kalmadım vatandaki doktoru önerdiler 5. Metakalpal kemikte biraz tümsek vardı doktor dedi bisey olmaz arada bastir diye öyle kaldı hala biraz tümsek var o kemikte
    Hocam sanada Allah şifa versin ins yapacak doktoru bulursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynisi cocukken dayima da olmus fakat o senin gibi doktor yerine sinikciya gidince eklem yanlis kaynamis su an parmaginin eklem yerinin sol tarafindan bilye firtlamis gibi bukemiyor kullanamiyor gecmis olsun diyorum kardesim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Olayın gerçekleştiği gün 2 hastanenin aciline gittim kırık dediler gittiğim Devlet Hastanelerindede bütün doktorlar öyle bi yerden kırılmışki ilk defa görüyorum dediler. Bugün bi doktorla konustum protez parmak takalım dedi, şaşırdım.Ama onun için daha gençsin dedi. Hala muallaktayım psikolojim çöktü hayatı basketbol olan bi insanım :)

Basketbol yazısını görünce aklıma geldi. Eminim profesyonel maçlarda da böyle olaylar oluyordur ve oyuncular iyileşiyor. Eğer imkanın olursa bir spor kulübünün doktoruna gözükmeyi denesen?

• quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Bi akrabamda da buna benzer olay olmuştu,doktorlar ona da aynı şeyi dedi şu anda parmağı yamuk duruyor seninki gibi. 4 ay da uzun süre bu tarz sakatlıklar için. Basket oynaman da çok zor malesef bundan sonra

Moral bozmak içinmi yorum attın ? Ciddi olarak soruyorum.
  • Geçmiş olsun kardeşim. Bence illa ki bir caresi vardır. Ne kadar kırık çıkıkcı doktor varsa git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mercenary.

Hocam konuyu görünce tam vatan hastaneside git diyecektim ki gitmişsin oraya zaten bende zamanında gitmiştim 4. Ve 5. Metakalpal kemiklerim kırılmıştı elle duzeltemediler mecbur ameliyat oldum medikal park hastanesinde elime Demir falan taktılar 20 gün sonra çıkarttılar falan 10 günde normal alcida durdu. Sonra fazla memnun kalmadım vatandaki doktoru önerdiler 5. Metakalpal kemikte biraz tümsek vardı doktor dedi bisey olmaz arada bastir diye öyle kaldı hala biraz tümsek var o kemikte
    Hocam sanada Allah şifa versin ins yapacak doktoru bulursun.

Vatan zaten bu dalda ün yapmış bi hastane ordaki doktor son teşhisi koydu. Amin hocam sağolasın sanada geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: spaczhanov

Aynisi cocukken dayima da olmus fakat o senin gibi doktor yerine sinikciya gidince eklem yanlis kaynamis su an parmaginin eklem yerinin sol tarafindan bilye firtlamis gibi bukemiyor kullanamiyor gecmis olsun diyorum kardesim.

Bende bi çözümünü bulamassan öyle olacak hocam sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

quote:

quote:

quote:

Olayın gerçekleştiği gün 2 hastanenin aciline gittim kırık dediler gittiğim Devlet Hastanelerindede bütün doktorlar öyle bi yerden kırılmışki ilk defa görüyorum dediler. Bugün bi doktorla konustum protez parmak takalım dedi, şaşırdım.Ama onun için daha gençsin dedi. Hala muallaktayım psikolojim çöktü hayatı basketbol olan bi insanım :)

Basketbol yazısını görünce aklıma geldi. Eminim profesyonel maçlarda da böyle olaylar oluyordur ve oyuncular iyileşiyor. Eğer imkanın olursa bir spor kulübünün doktoruna gözükmeyi denesen?

Onu arastırıyorum hocam bi kaç yere basvurum olacak inşallah teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dogukahn

Geçmiş olsun kardeşim. Bence illa ki bir caresi vardır. Ne kadar kırık çıkıkcı doktor varsa git.

Teşekkürler hocam öyle yapacagım
  • Geçmiş olsun kardeşim. Yüz nakli yapılır oldu,bir parmak tedavisi mi edilemeyecek.Sonuç olarak parmagını hareket ettirebiliyorsan yarım olarak,bu tamamınıda ettireceksin demektir.Felç değil birşey değil tekrar geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun. Günümüz tıbbı bir parmagı düzeltemeyecekse s.kayım böyle tıbba. Milletim gözünü lazerle çizip tedavi ediyolar bir parmagı mı düzeltemiyecekler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.