Şimdi Ara

SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK DERSİNDE 5 SORUNUN CEVABI HATALIDIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi ara sınavında hatalı olduğunu düşündüğünüz sınav sorusu ya da cevabını aofbilgi@anadolu.edu.tr e-posta adresine örnekte olduğu gibi bildirebilirsiniz. Göndereceğiniz e-postanızda T.C. kimlik numaranızı, ad ve soyadınızı mutlaka bildiriniz.

Hatalı Sorular

Sınav: 2012-2013 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavı
    Dersin Adı: İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik
    Soru Kitapçık Türü: A
    Soru Numarası: 11
    Soru: Mutluluğu, "İnsanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri" olarak gören düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: A) Jose Lopez
    Doğru Cevap: E) John Stuart Mill

Soru Numarası: 12
    Soru: "Bireylere veya gruplara ahlaki seçimleri yaparken hangi inançlar sistemi eşlik etmektedir? sorusuna hangi ahlak teorisi cevap aramaya çalışmaktadır?
    Yanlış Cevap: A) Faydacı Ahlak
    Doğru Cevap: E) Tanımlayıcı Ahlak

Soru Numarası: 13
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi Normatif Ahlak Teorilerinden biri değildir?
    Yanlış Cevap: A) Deontolojik Teori
    Doğru Cevap: C) Meta Ahlak

Soru Numarası: 16
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi deontolojik ahlak teorisini açıklamaktadır?
    Yanlış Cevap: E) Doğru davranış, birey, grup ve toplumsal kültüre göre değişir.
    Doğru Cevap: D) Sonuçlarına bakılmaksızın bazı ahlaki ilkeler bağlayıcıdır.

Soru Numarası: 19
    Soru: Kar amaçlı grupları yasal bir varlık ve birey ve grupların işbirliği olarak gören görüş aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: C) Kar odaklılık görüşü
    Doğru Cevap: A) Etkilenenler görüşü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Randeas -- 10 Ocak 2013; 15:27:38 >

• takip
  • itiraz maili atın yada arayın arkadaşlar durun size numara ile mail adresi vereyim soru iptal olur puan üzerine eklenir

edit :
    0 (222) 335 05 81 Dahili 27 76

aofbilgi@anadolu.edu.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enduluslucoban -- 10 Ocak 2013; 12:50:36 >
  • kitaptaki testlerde yanlış cevaplar olabiliyor, konu anlatımında nasıl yazılmış bakıldı mı, orada da öyleyse takipteyim merak ediyorum bakalım ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

kitaptaki testlerde yanlış cevaplar olabiliyor, konu anlatımında nasıl yazılmış bakıldı mı, orada da öyleyse takipteyim merak ediyorum bakalım ne olacak

Konu anlatımlarından da kontrol etmiştim. Aynen böyle yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randeas

quote:

kitaptaki testlerde yanlış cevaplar olabiliyor, konu anlatımında nasıl yazılmış bakıldı mı, orada da öyleyse takipteyim merak ediyorum bakalım ne olacak

Konu anlatımlarından da kontrol etmiştim. Aynen böyle yazıyor.

orada da yanlış yazıyorsa 15 puan cepte o zaman
  • Bende şimdi iktisada giriş I'i kontrol ettim. Cevaplar alakasız. Kesinlikle cevap anahtarlarında sorun var.

En kolay soruların bile cavapları alakasız cevaplar verilmiş. İktisada Giriş I'de en yaygın iktisat tanımı Lionel Robbins'e ait kesinlikle, ama alakası olmayan birisine doğru denmiş.

Fiyat esnekliği sorulmuş bi soruda formulü miktar/fiyat. 5'i 25'e böleceğiz. Kesinlikle 0,2 cevabı. Fakat alakasız olarak 20 verilmiş. 20 Kesinlikle olamaz. İki yüzdenin birbirine bölünmesi gerekir cevap ya 0,2 yada 5 olabilir en kötü ihtimal. Fakat dediğim gibi kesinlikle 0,2 olması gerekir. En kısa sorular bunlardı.

Mesela düşük malla ilgili hangisi doğrudur vardı. Cevap gelir arttıkça talebi düşer olacaktı kesin olarak. Yine alakasız bir şık. Tüm ders kodlarının cevap anahtarlarını kontrol ettim bir tane bile uyumlu çıkmadı.

Bu anahtarlar fiyasko bunlara göre değerlendirmezler herhalde. 17 doğru 3 yanlış çıkacağına, 3 doğru 17 yanlış çıktı bende

Bende şikayetimi yapayımda bunlara göre dikkate okumasınlar, diğer derslere geçicem bakalım doğru cevap anahtarı var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 10 Ocak 2013; 13:31:30 >

• 1 tanede 5. üniteden soru vardı.
  • 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi ara sınavında hatalı olduğunu düşündüğünüz sınav sorusu ya da cevabını aofbilgi@anadolu.edu.tr e-posta adresine örnekte olduğu gibi bildirebilirsiniz. Göndereceğiniz e-postanızda T.C. kimlik numaranızı, ad ve soyadınızı mutlaka bildiriniz.

Hatalı Sorular

Soru Numarası: 11
    Soru: Mutluluğu, "İnsanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri" olarak gören düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: A) Jose Lopez
    Doğru Cevap: E) John Stuart Mill

Soru Numarası: 12
    Soru: "Bireylere veya gruplara ahlaki seçimleri yaparken hangi inançlar sistemi eşlik etmektedir? sorusuna hangi ahlak teorisi cevap aramaya çalışmaktadır?
    Yanlış Cevap: A) Faydacı Ahlak
    Doğru Cevap: E) Tanımlayıcı Ahlak

Soru Numarası: 13
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi Normatif Ahlak Teorilerinden biri değildir?
    Yanlış Cevap: A) Deontolojik Teori
    Doğru Cevap: C) Meta Ahlak

Soru Numarası: 16
    Soru: Aşağıdakilerden hangisi deontolojik ahlak teorisini açıklamaktadır?
    Yanlış Cevap: E) Doğru davranış, birey, grup ve toplumsal kültüre göre değişir.
    Doğru Cevap: D) Sonuçlarına bakılmaksızın bazı ahlaki ilkeler bağlayıcıdır.

Soru Numarası: 19
    Soru: Kar amaçlı grupları yasal bir varlık ve birey ve grupların işbirliği olarak gören görüş aşağıdakilerden hangisidir?
    Yanlış Cevap: C) Kar odaklılık görüşü
    Doğru Cevap: A) Etkilenenler görüşü

• Giuly hocam sizin mesajınıza göre güncelleme yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randeas

Giuly hocam sizin mesajınıza göre güncelleme yaptım.

sağol hocam aynı şekilde mail atarsak sorun daha çabuk çözüme ulaşacaktır.

AÖF bu sene çuvalladı.
  • bende iktisada giriş dersiin yanlışlarını çıkarıyorum gerçekten komedi çuvalladılar, en az bu kadar yanlış orada var.
  • Sorularda problem yok cevap anahtarı problemli bence cevap anahtarını değiştirip eklerler.
  • Stratejik YÖNETİM I de de

17. Soru bence hatalı

İşletmenin var olma nedenini açıklayan kavram aşağıdakilerden hangisidir? diye sormuş

CEVAP : MİSYON BİLGİRGESİ diye verilmiş.

Kitaptaki tanımda ise mizyonun yazılı kaynaklarına denir gibi bilgi var... nasıl iş bu anlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barin

Stratejik YÖNETİM I de de

17. Soru bence hatalı

İşletmenin var olma nedenini açıklayan kavram aşağıdakilerden hangisidir? diye sormuş

Kitaptaki tanımda ise mizyonun yazılı kaynaklarına denir gibi bilgi var... nasıl iş bu anlamadım...

misyon bildirgesi yanlış verilmiş "misyon" olmalıdır. en yakın seçenek misyon bildirgesi olduğundan cevap o şekilde.
  • ne yani en yakın seçeneklere mi bakılıyor burda ? misyon bildirgesi tanımı kitapta o şekilde yazıyor bizde ona göre cevap veriyoruz...
  • quote:

bende iktisada giriş dersiin yanlışlarını çıkarıyorum gerçekten komedi çuvalladılar, en az bu kadar yanlış orada var.

Hocam Sizde yanlış soruları buraya yazarsanız onlarıda mail olarak göndeririz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cMbRs

quote:

bende iktisada giriş dersiin yanlışlarını çıkarıyorum gerçekten komedi çuvalladılar, en az bu kadar yanlış orada var.

Hocam Sizde yanlış soruları buraya yazarsanız onlarıda mail olarak göndeririz .

yazdım dostum, kitaptan teyit ederek çıkardım hemde. Kendi kitaplarını inkar ediyorlar nasıl iş anlamadım.

az önce açmıştım konu linki :http://forum.donanimhaber.com/m_70182171/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 10 Ocak 2013; 20:36:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Giuly

quote:

Orijinalden alıntı: barin

Stratejik YÖNETİM I de de

17. Soru bence hatalı

misyon bildirgesi yanlış verilmiş "misyon" olmalıdır. en yakın seçenek misyon bildirgesi olduğundan cevap o şekilde.

Bende misyon bildirgesi yaptım ama varlık nedeni yazıyorda bir şıkta, varlık nedeni de misyon demek ama.Hatalı soru bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

Bende misyon bildirgesi yaptım ama varlık nedeni yazıyorda bir şıkta, varlık nedeni de misyon demek ama.Hatalı soru bence.

Soru doğru cevap şıkkı çelişkili.

AÖF baltayı taşa vurdu hayırlısı diyelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.