Şimdi Ara

LG Optimus L9 P760 Ana konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
27
Favori
154.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

NOTLAR

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun genel kullanımı çok rahat akıcı bir arayüze sahip.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Elle tutuş açısından kendi büyüklüğündeki diğer telefonlara oranla bence biraz daha kibar ve tutuşu daha iyi

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Tasarım açısından LG bu telefondada köşeli tasarım tercih etmiş. Fakat köşeleri çok keskin değil biraz oval buda tasarımına bir + katmış.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ L9 büyük ekranlı telefon almak isteyipde bütçesi yetmeyenler için tam biçilmiş kaftan. Biliyoruz ki piyasadaki büyük ekranlı telefonlar çok pahalı ve üst segmente ayarlanmış.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ LG firması büyük ekranlı bir telefon yapıp beklentileri tepetaklak edip özelliklerini orta segmente ayarlayarak bence iyi bir pazarlama taktiği uyguluyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Orta segment bir çok telefona baktığımızda birçoğunda ram 1gb'ın altında. L9 bu yönünden iyi bir puan alıyor. Ve 1 gb ram ile gayet tatmin ediyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Aslında bu telefona orta segment değilde Orta segment ile üst segment arası bir telefon diyebiliriz. Yani orta segmente 2.50 üst segmente 3.00 dersek bu telefon 2.75 de yer alıyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun Ekranı kendi segmentine göre gayet iyi. 960x540 piksel çözünürlüğe sahip telefon tabi Full hd telefon kadar olmasada :) iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun ekranı IPS teknolojisini kullanan bir LCD panel. Bu yönüyle renkler daha doygun ve yazılar daha keskin.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun en büyük artılarında biriside iddalı bataryası. Tam 2150mAh. Bu batarya ayrıca SIO+ teknolojisini kullanıyor. Buda daha ince ve hafif olmasını sağlıyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Bu batarya 3g kapalı, wifi kapalı, parlaklık %40 2 saat internet kullanımı bir kaç saat oyun ile rahat bir gün sizi idare edebiliyor. Ayrıca şunuda belirtmeliyimki bataryanın ömrü kullanıcıya göre değişir. Çok çalışan birisinizdir sürekli internet'e ihtiyacınız olur, oyun oynarsınız, yada telefonu hiç kullanmayıp arada saate bakabilirsiniz :) Yani telefonun pil ömrü size göre değişir.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ L9 orta segment telefonlarda büyük ekranlı İLK telefon olma özelliği taşıyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefon Türkiye'ye aralığın ortalarında geldiği için telefon için yeni diyebiliriz.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun fiyatıda ekranına göre değilde özelliklerine göre ayarlanmış bu yönden bizlere bir artı sunuyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Gelelim telefonun fiyatına Bu telefonun hak ettiği fiyat bence 850-1000tl arası.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Şuanda telefonun satış fiyatı 1299 ile 899tl arası değişiyor daha yeni geldiği için fiyatlar düşecektir yani 1299tlye bu telefonu almayın :)

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Bu telefona özel bir kaç özellik anlatayım size.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ QuickMemo özelliği sayesinde ekranın üzerine çizim yapabiliyorsunuz. Ve ekran görüntüsü kaydedebiliyorsunuz.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun kamerasıyla sesli çekim yapabiliyorsunuz. Üreticinin belirlediği Cheese, viski, kimçi, smile ve lg kelimelerini söylerek fotoğraf çekebiliyorsunuz.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonda 5 megapiksellik Full HD 30@FPS video çekebilen kamera bulunuyor. Video çekimi güzel, fotoğraf çekimi ise kullanımdan kullanıma değişiyor doğal ışıklı açık alan ortamlarda iyi bir performans verirken, doğal ışıklı kapalı bir ortamda bazen ışığı tam algılayamiyor. Ama genel olarak bakarsak güzel bir kameraya sahip.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun kamerasında panaroma çekim modu, saniyede ard arda 6 çekim yapabilen sürekli çekim modu bulunuyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ QTranslation telefonun kamerasına bir kelimeyi okuttuğunuzda size bu kelimenin istediğiniz dilde karşılığını sunuyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonda benim yeni nesil bluetooth dediğim (isimlendirmem yanlış olabilir :).) NFC uygulamasıda bulunuyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonda bir uygulama sayesinde word belgesi exel belgesi powerpoint sunu belgesi gibi birçok belgeyi açabilir ve hazırlayabiliyorsunuz.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ İşlemcisi 1Gzh hızında çalışan TI OMAP 4430 Dual-core Arm Cortex-A9 işlemci bulunyor.

۰۪۪۫۫●۪۫۰ Telefonun klavyesini kişisel kullanıma uygun ayarlayabiliyorsunuz. Yani sağa yada sola kaydırabiliyorsunuz.

Not: Bu kısmı zaman içerisinde edindiğim bilgiler ışığında dahada genişleteceğim.

Ekran Görüntüleri

LG Optimus L9 P760 Ana konu  LG Optimus L9 P760 Ana konu

LG Optimus L9 P760 Ana konu  LG Optimus L9 P760 Ana konu

==KAMERA==

Telefonun kamerası çok iyi denemez. Aslında kötü de değil yerine göre değişiyor. Örneğin, kamerasıyla kapalı ortamda gün ışığnda çekim yaparsanız bazı bölgeleler karanlık çıkıyor.
    Ama gün ışığında açık alanda çekim yaparsanız görüntü gayet tatmin edici. Bu videodada geçerli. Yalnız gece video çekimleri çokda iyi denemez.

Edit: Night Camera isimli bir program sayesinde kameranın verimi gözle görülür oranda artıyor. Bu programla kamerayı 4-5 saniye sabit tutup fotoğraf çekiyorsunuz. Birden fazla fotoğraf çeken program bu fotoğrafları inceleyip en iyi tek bir fotoğraf haline getiriyor. @the spooks isimli arkadaşımızın bulduğu programın market linkini veriyorum

Google Play - Night Camera

Night Camera ile çekilmiş bir fotoğraf:

Telefonun standart kamerası ile çekilmiş fotoğraf:

Örnek çekimler:

Güneşli gün gölgede

Akşamüstü

Açık hava direkt güneş, iso100, 1/590 saniye enstantane

Açık hava güneşli, iso100, 1/334

Açık hava güneşli makro çekim, iso100, 1/249

Açık hava direkt güneş ışığı, iso100, 1/1880

Akşamüstü, iso100, 1/8

Kapalı ortamda spot ışıklandırma, iso100, 1/14

Açık hava direkt güneş, iso100, 1/2146

Not: Resimler @the spooks arkadaşımızın çekimidir.

KUTU İÇERİĞİ

@the spooks Arkadaşımızın çekimidir.

---TEKNİK ÖZELLİKLER---

[center] 
    *Ekran: qHD 960 x 540 , 4.7"

*RF Bant: 2G Network: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 3G Network: HSPA+21Mbps 850/900/1900/2100

*Boyut: L x W x D (mm): 131.9 x 68.2 x 9.1 mm

*İşletim Sistemi: Google Android 4.0.4 ICS / Optimus UI 3.0

*İşlemci: XMM6260 OMAP4430 1Ghz Çift Çekirdekli

*Pil Kapasitesi (mAh): 2150mAh SIO+

*Arka Kamera: 5 MP Full HD 1920x1080 30@FPS video çekimi

*Grafik Birimi: PowerVR SGX540

*Video Kodekleri: H.264, H.263, MPEG4, DivX

*Ses Kodekleri: AAC, AAC+, eAAC+, AMR, MP3, MIDI, WAV, WMALDNA

*Harici Hafıza: 32GB'e kadar microSD kart

*Dahili Hafıza: 4GB e-MMC(Maximum kullanıcı hafızası 2.3gb)

*RAM: 1GB

*Bluetooth: 3.0

*USB: 2.0

*NFC: Var

*A-GPS: Var

*QuickMemo™: Var

*Q Translator İşlevi: Var

*Sesle Fotoğraf Çekimi: Var[/center]

Not:Cihazı kullanan arkadaşlar gruba eklenmeyi istiyorsanız LÜTFEN bunu bana özel mesaj yoluyla bildiriniz. Mesaj yoluyla yazılan istekler araya karışıyor bulamıyorum LÜTFEN!

Flash İçerik Sorunu: Arkadaşlar telefonla birlikte gelen flash player tam randumanlı çalışmadığı için sorun oluşturabiliyor. Bu yüzden Telefona android için adobe flash player 11.1 kurarsanız sorun kalkacaktır. Google playden kalktığı için kendi uploadım olan linki veriyorum

Adobe flash player 11.1 TIKLA indir

DH forumunda LG Optimus L9 Kullananlar:

1.KRALTARIK
    2.xciting99
    3.mardinli_messi
    4.darkuk
    5.o.aydinli
    6.yekk34
    7.gokhann03
    8.redboxer82
    9.HasanPALAZ
    10.albayrakkoz
    11.Pearl Jam
    12.eopard2
    13.mali24
    14.BesLand
    15.M.akkus
    16.AndroBeko
    17.kocermert
    18.rcpbrl
    19.Teknofan
    20.artun17
    21.celalsungur
    22.Technological Person
    23.volhan
    24.SPY34
    25.mtspower
    26.bangez
    27.ayerik
    28.bhdr5335
    29.dream25
    30.v8motorlarıngumburtusu
    31.seksanddirt
    32.cgty89
    33.seksanddirt
    34.redandyellow
    35.ikcı
    36.h.akincilar
    37.Respectful Man
    38.m.fatih93
    39.persianfilo
    40.stii
    41.alpurunzo
    42.emre-29
    43.joker101
    44.pithbulll
    45.civilizedsm
    46.Rıot
    47.ozcci
    48.trnng
    49.altunozzz
    50.ultralinail
    51.sezer47
    52.vandetta34
    53.erhanthunder
    54.f@tih
    55.the spooks
    56.BozgunKing
    57.kesaplix
    58.onur806
    59.nirvana4ever
    60.archer man
    61.furkogazoz
    62.musitan
    63.chengineer
    64.agesilaos
    65.musti198080
    66.Enforcer54
    67.gangboy67
    68.XPmax
    69.baris_koc
    70.ziyasurucu
    71.atakiller
    72.nisa.lara
    73.danhumprey
    74.FedeBankai
    75.fredomxll
    76.sanplastiq
    77.eIgHt
    78.Staeber41
    79.n72
    80.abuzer38
    81.Ehlisafa
    82.sgüney
    83.herdemars
    84.yigityalcin
    85.İyotluTuz
    86.sinan223
    87.zeki19901
    88.FameFabre`
    89.sombre06
    90.cingi_pingi
    91.schumar
    92.ahmetix82
    93.ely111
    94.kmlcck
    95.ecü
    96.ZaaBs
    97.zhrsd
    98.lionheart1905
    99.anvil
    100.samurlu
    101.Yılmaz YK
    102.Captan Prıce
    103.omerozkurtt61
    104.cingi_pingi
    105.Gorzop
    106.ruşen amcanın oğlu sedat
    107.dejavu_2001
    108.bendarli
    109.heredot_abi_
    110.jordan230
    111.haytahayat
    112.aheyy
    113.milito22
    114.mrfatih
    115.nihilist76
    116.manas
    117.limlili61
    118.bugrahanuzuk
    119.seylem
    120.dokstup
    121._KayseriSpor
    122.suskun6144
    123.hrnmtl
    124.amor_bjk
    125.gamarat
    126.receps
    127.azasio
    128.ömerumut01
    129.animen
    130.abuzerbaba
    131.calimero5316
    132.seyhat
    133.Frank Lapidus
    134.ali_tl11
    135.fatihtasoz
    136.BitmediGitti
    137.barda32
    138.nirvana_26
    139.Mehmetzn93
    140.kingleng123
    141.rodelero75
    142.de_dust2
    143.onurjones
    144.stesha
    145.desparado1453
    146.Monteqral
    147.cagribeg
    148.atfibeyan
    149.altmis6
    150.jedan_dva
    151.necoban
    152.Hydrus11
    153.taha487
    154.Kahve®engi
    155.^emin^
    156.Turkstrike
    ...

Arkadaşlar imzamız şu şekilde;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/eb/da/a5/ebdaa5b009d40d63cab4adb8b47d6c33.png[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_70016665/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70043962]LG Optimus L9 -Ana Konu-/-Kullanıcıları-[/link][/center]

Alternatif İmza

[center][image]https://store.donanimhaber.com/f9/21/32/f921321ddcc8fb974db65ba82d2aedbc.png[/image]  
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_70016665/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70043962]LG Optimus L9 -Ana Konu-/-Kullanıcıları-[/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRALTARIK -- 26 Haziran 2014; 12:12:14 >

• hayırlı uğurlu olsun o zaman bende ilk yorumumu size yapmış olayım :D gerçi daha önceden üyeliğim vardı ama giremiyodum hangi sebepten bilmiyorum ama neyse :D
    bende L9 ya da 4X HD almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım aslında 1000 liralık bütçem var ne alsam bir türlü karar veremiyorum :/ ancak sizin telefon hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas_06

hayırlı uğurlu olsun o zaman bende ilk yorumumu size yapmış olayım :D gerçi daha önceden üyeliğim vardı ama giremiyodum hangi sebepten bilmiyorum ama neyse :D
    bende L9 ya da 4X HD almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım aslında 1000 liralık bütçem var ne alsam bir türlü karar veremiyorum :/ ancak sizin telefon hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum ;)

Teşekkürler açılışı sizinle yaptık :) Telefonu alalı 3-4 saat oluyor mazur görün daha inceleyemedim derinlemesine şuan şarjda :) Bin liralık bütçen varsa üzerine 150-200tl ekleyebilirim diyorsan 4x hd al bundan daha iyi :) ama yok ekleyemem diyorsan l9 biçilmiş kaftan. L9'un fiyatı eğer 1000tl 1100tl olsaydı almazdım 899a aldım teknosadan indirimle. telefonun ederi 950-1000tl ekran büyüklüğü nedeniyle :D 899a gayet uygun bir fiyat seçeneği sundu teknosa ama indirim bugünlüktü. Alıcaksanız daha indirim olur bir iki haftaya. Telefonu yeni aldığım için dediğim gibi keşfedemedim tam ama ilk izlenimlere göre gayet akıcı bir telefon şuana kadar kasma görmedim. İnternette izlediğim inceleme videolarında modern kombat4 çok hafif kasarak oynanıyordu. Onuda mazur görün :) Ama nova3 olsun dead trigger olsun yüksek performanslı oyunlar gayet akıcıydı büyük ekrandada bi ayrı zevkli oluyor :) İzlenimlerimi ilerlettikçe sizlere aktaracağım :)

• :) tekrardan hayırlı olsun, zaten hemen sizden acil bi inceleme beklemek çok sağlıklı olmaz zaman geçtikçe sizin yazılarınızla bizde aydınlanmış olacağız :) üniversite öğrencisiyim 1000 lirayı biriktirene kadar bile göbeğim çatladı diyebilirim :D ama umuyorum ben alana kadar teknosa ya da vatan da indirim olur da 4X HD alabilirim ama alamazsam da L9 alırım hem özellik hem yeni olması hemde ekranın büyük olması çok iyi bir artı :)
  • quote:

:) tekrardan hayırlı olsun, zaten hemen sizden acil bi inceleme beklemek çok sağlıklı olmaz zaman geçtikçe sizin yazılarınızla bizde aydınlanmış olacağız :) üniversite öğrencisiyim 1000 lirayı biriktirene kadar bile göbeğim çatladı diyebilirim :D ama umuyorum ben alana kadar teknosa ya da vatan da indirim olur da 4X HD alabilirim ama alamazsam da L9 alırım hem özellik hem yeni olması hemde ekranın büyük olması çok iyi bir artı :)

Evet ylnız şöyle bişey telefonun ram ine baktığımda ram 777mb gösteriyor. hiç uygulama açık değil 400küsür kullanılıyor 250-300 arası boş diyor uygulama açtığımda kullanılabilir ram 100e 120ye düşüyor bunu anlayamadım pek

• alla allaaaa o zaman işletim sistemi biraz fazla kullanıyo ram i belki de
  • quote:

alla allaaaa o zaman işletim sistemi biraz fazla kullanıyo ram i belki de

olabilir kasma yapmasında ne yaparsa yapsın :D
  • Ben en baştan uyarayım herkesi.Ağzı yanmış biri olarak söylüyorum bulaşmayın şu LG ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkmenli

Ben en baştan uyarayım herkesi.Ağzı yanmış biri olarak söylüyorum bulaşmayın şu LG ye

ne gibi bir sıkıntınız oldu peki? bende daha önce kullandım lg marka telefon (GM735)
  • quote:

quote:

Ben en baştan uyarayım herkesi.Ağzı yanmış biri olarak söylüyorum bulaşmayın şu LG ye

ne gibi bir sıkıntınız oldu peki? bende daha önce kullandım lg marka telefon (GM735)

Optimus 3d kullandım.Cihaza hiç destek vermedi LG.Muadilleri şu an jelibean alacaklar daha gingerle duruyo op3d ler.Sattım da kurtuldum.2x ve black sahipleri de aynı.O3d ye gelen ginger de tam sorundu.Video çekerken frame atlamaları falan.NEFRET ettirdi LG kendisinden.Açın o telefonların konularına bir bakın.XDA da açılan konulara bakın.LG kadar cihazlarının arkasında durmayan firma yok.Ürünü çıkarır unutur gider.Ben söyleyeyim siz karar verin.İnanmazsanız açın LG telefonlarından bi konuyu okuyun.Bir sene geçmeden değeri de yarıya düşer hemen.

• quote:

quote:

quote:

Optimus 3d kullandım.Cihaza hiç destek vermedi LG.Muadilleri şu an jelibean alacaklar daha gingerle duruyo op3d ler.Sattım da kurtuldum.2x ve black sahipleri de aynı.O3d ye gelen ginger de tam sorundu.Video çekerken frame atlamaları falan.NEFRET ettirdi LG kendisinden.Açın o telefonların konularına bir bakın.XDA da açılan konulara bakın.LG kadar cihazlarının arkasında durmayan firma yok.Ürünü çıkarır unutur gider.Ben söyleyeyim siz karar verin.İnanmazsanız açın LG telefonlarından bi konuyu okuyun.Bir sene geçmeden değeri de yarıya düşer hemen.

benim için yazılım önemli değil :)

• lg nin l9 daki yazılımı jelly bean gibi akıcı bence update çokda önemli değil o cihaz için nerdeyse düşünce hızında geçişleri var
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

lg nin l9 daki yazılımı jelly bean gibi akıcı bence update çokda önemli değil o cihaz için nerdeyse düşünce hızında geçişleri var

arayüzü harika bence samsungunkinden daha güzel çok akıcı :). Arkadaşlar birden ben bişey sorucam telefonu pcye bağlayamadım bir türlü lg kullanan arkadaşlarl bilirler. LG Pc suite 4 indirdim ama cihazdan yanıt yok diyor bazen bazende algılanamadı gibisinden bişey diyor madde sayıyor yardım ederseniz çok sevinirim :D Telefonuma internet alamadım uygulamayı pcden atıcam :D
  • Riptide GP, Fruit ninja, Farming similator gibi oyunları denedim harika bi an bile donma görmedim. Sadece bu oyunları deneyebldim smdilik mazur görün :) Telefonu almış yada almak isteyenler konuya göz gezdirebilir yavaş yavaş gelişiyor :D
  • Arkadaşlar bende bugün bir l9 aldım.Genel olarak güzel bir cihaz.Çok fazla kullanma imkanım henüz olmadı.Cihaz 4.0.4 sürüm ile geliyor.Cihaz için jelly bean güncellemesi gelecekmi?Birde kılıf ve ekran koruyucu aradım taradım bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xciting99

Arkadaşlar bende bugün bir l9 aldım.Genel olarak güzel bir cihaz.Çok fazla kullanma imkanım henüz olmadı.Cihaz 4.0.4 sürüm ile geliyor.Cihaz için jelly bean güncellemesi gelecekmi?Birde kılıf ve ekran koruyucu aradım taradım bulamadım.

Telefon yeni olduğu için henüz daha bulunmuyor daha sonraları çıkacaktır
  • telefonu alan arkadaşlar rica etsem qtranslator uygulamasını deniyebilirler mi? türkçe ingilizce çevirmede herhangi bir paket satın alın falan diyor mu yoksa direk çevirme yapıyor mu ?
  • İnternet olmadığı için bilgi veremeyeceğim ama klavyedeki delete tuşunu okuttum onu bile algıladı :)
  • Çok iyi uygulamaları var bu telefonun fiyatıda uygun aslında
  • Cihaz genel olarak kamerası dışında kaliteli.Kamerası çok vasat.Şuana dek doğru düzgün net bir fotoğraf çekemedim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.