Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (643. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende ole yapmayı düsünüodum ki 170 tl fiyatı duyana kadar hadi 150 ye bıraksınlar kalitesi nasıl tam oturuo die piyasa kalitesine 3 kat fazla para odemeyim
  • ern89 E kullanıcısına yanıt
    kalite olarak iyi. bende alırken kaucuk paspas söz vermişlerdi dandik birtane verdiler. hepsiburada dan almaya niyetlendim o zaman fiyatlar benzer olduğu için servisten orjinalini aldım. özellikle kış aylarında baya iş görüyor.
  • affan85 A kullanıcısına yanıt
    birazdan gidip konusucam servisle alırım muhtemelen tessekkür ederim cvp için :D
  • Hocam ben kliksadan aldım 3d paspas 120 TL di sanırım kasım ayında aldım birebir oturuyor hiç sıkıntısı yok, serviste 180 civarı diye biliyorum, sonuçta altı üstü paspas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir vosmerden 2 ay önce aracı alırken orj 120 liraya almıştım

Arkadaşlar bizim araçlarda geri vitese takınca sağ ayna aşağı inmiyor ama geçenlerde nasıl oldu ise kendi kendine 1 kere indi sonra park etmedim hareket ettim kendi kendine eski konuma aldı . Sanırım kapalı bir özellik bunu serviste actirabiliyor muyuz? Malum sitede boyle ilanlar gördüm kapalı özellikleri açılmıştır vs gibi

• Kavrama ile ilgili olabilecek kadar bi his değil hocam hafif bir cızırtı gibiydi ki geçti zaten . Teşekkür ederim.

• TroubleTrouble kullanıcısına yanıt
    Sizin araçta hafızalı koltuk var mı? Siz özelliği açtırmadıysanız kendi kendine inmez ayna.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    arkadaşım ben karasız kaldım ama yine de taktırmaya karar verdim karter koruma.passat karter koruması taktılar üstünde öyle yazıyordu ama uydu.altında bir kaç işlem yaptılar ve oturttular.150 tl verdim.120 tl parça 30 tl işçilik.arabanın altı alçaldı diyebilirim çünkü önceden sürtmediğim bazı çukurlarda sürttüğüm oldu.açıkcası çok gerekli miydi ondan da emin değilim,bir heves taktırdım olur da taş çer çöp sıçrar diye.aslında altında orjinal kalın plastik karter koruma da var.taktırmadan önce servislere yada tecrübe sahibi arkadaşlara sormakta fayda var.
  • r@inm@n R kullanıcısına yanıt
    kayısdagı yedpa sanayide bi yer buldum birebir uyumlu paspas yapıolar 90 tl yarın bakmaya gidicem. servise gittim 150 dedi iskonto yaptı yalandan bide
  • Lider1980 L kullanıcısına yanıt
    2010 tsi a sifir alirken karter koruma takilmisti basima dert oldu her yere surter kapali otoparklarda on demirlere oturur arabadan inip donunce amortisorler hafif indigi icin takilir arac.. kasislerde surter, en son kasise vurdum agzi acildi yere surtmeye baslamisti falan sinir etti.. yeni aldigim tdi style e taktirmadim satiscida onermedi.. simdi hicbir yere degmiyor alti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 6 Şubat 2016; 7:57:38 >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    sanırım doğru karar vermişsin arkadaş.ben taktırırken güvendiğimiz usta da altı 2.cm falan uzar demedi,bende forumlarda dikkat etmemişim bakayım artık çok sürterse çıkartır orjinal plastik korumasını takarım.hiç tahmin etmezdim altının sürtmesini,opel astra'a aracıma taktırmıştım böyle sıkıntı olmamıştı.gidecek artık 150 tl çöpe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lider1980

sanırım doğru karar vermişsin arkadaş.ben taktırırken güvendiğimiz usta da altı 2.cm falan uzar demedi,bende forumlarda dikkat etmemişim bakayım artık çok sürterse çıkartır orjinal plastik korumasını takarım.hiç tahmin etmezdim altının sürtmesini,opel astra'a aracıma taktırmıştım böyle sıkıntı olmamıştı.gidecek artık 150 tl çöpe

Plastik muhafaza ise yariyor..metale gerek yok..arazide gidecek halimiz yok ki taşa falan çarpsın...
    Plastige bir sey surtunce hemen hissedip ya duruyor yada yavasliyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: TroubleTrouble

İzmir vosmerden 2 ay önce aracı alırken orj 120 liraya almıştım

Arkadaşlar bizim araçlarda geri vitese takınca sağ ayna aşağı inmiyor ama geçenlerde nasıl oldu ise kendi kendine 1 kere indi sonra park etmedim hareket ettim kendi kendine eski konuma aldı . Sanırım kapalı bir özellik bunu serviste actirabiliyor muyuz? Malum sitede boyle ilanlar gördüm kapalı özellikleri açılmıştır vs gibi

Geri vitese takdiginizda,ayna ayar düğmesi "R" (sağ) konumunda olmali yiksa sağ ayna aşagi inmez..

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Deneyeyim hocam teşekkürler

İki yıldır sorunsuz kullandığım aracıma dün gece nazar değdi galiba..15 km'lik bir güzergahta 1 saat boyunca kullandığım aracımın motoru bir türlü ideal çalışma sıcaklığına gelmedi..ibre önce 70'te uzun süre çakılı kaldı, sonra kısa bir süre 90'a çıktı ardından 70'e inip sonrasında eve gelene kadar 70 ila 80 arasında gidip geldi..bu arada motoru hiç stop ettirmedim..sebebi ne olabilir acaba...(bu arada garantimin bitmesine 1,5 ay kaldı)...bundan birkaç ay evvel başka bir arkadaşın başına da buna benzer bir durum gelmişti yanlış hatırlamıyorsam..
  • Az önce bende de aynısı oldu sıcaklık 70-80 civarında iken düz yola çıkıp sıcak havayı sonuna kadar açınca 55-60 a düştüğünü gordum aniden, dışarda tipi tarzı rüzgarlı ve eksi derecede bir hava var

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanistanbul

İki yıldır sorunsuz kullandığım aracıma dün gece nazar değdi galiba..15 km'lik bir güzergahta 1 saat boyunca kullandığım aracımın motoru bir türlü ideal çalışma sıcaklığına gelmedi..ibre önce 70'te uzun süre çakılı kaldı, sonra kısa bir süre 90'a çıktı ardından 70'e inip sonrasında eve gelene kadar 70 ila 80 arasında gidip geldi..bu arada motoru hiç stop ettirmedim..sebebi ne olabilir acaba...(bu arada garantimin bitmesine 1,5 ay kaldı)...bundan birkaç ay evvel başka bir arkadaşın başına da buna benzer bir durum gelmişti yanlış hatırlamıyorsam..

90 ı geçerse tehlike...onun altındaki gezinmeler çok asırı olmadıkça zararsız...en fazla biraz fazla yakit yakar..
    Yazın sıcakta 90 ı geçerse hemen servise..termostat ve fan-fan müşürü kontrolü...

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

90 ı geçerse tehlike...onun altındaki gezinmeler çok asırı olmadıkça zararsız...en fazla biraz fazla yakit yakar..
    Yazın sıcakta 90 ı geçerse hemen servise..termostat ve fan-fan müşürü kontrolü...

Bana göre bir sorun var, 90'a gelmiş bir motor sıcaklığı motor stop etmedikçe tekrar neden 70'e düşer esas sıkıntı burada..daha önce hiç olmamıştı bu durum...olması gereken şey motorun yavaş yavaş ısınması ve istikrarlı bir şekilde 90'a gelmesi ve sürekli bu civarda kalmasıdır...dün gece hariç şimdiye kadar benim aracımda hep böyle olmuştu..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Bana göre bir sorun var, 90'a gelmiş bir motor sıcaklığı motor stop etmedikçe tekrar neden 70'e düşer esas sıkıntı burada..daha önce hiç olmamıştı bu durum...olması gereken şey motorun yavaş yavaş ısınması ve istikrarlı bir şekilde 90'a gelmesi ve sürekli bu civarda kalmasıdır...dün gece hariç şimdiye kadar benim aracımda hep böyle olmuştu..

elbette sorun var...sorun termostat ta....ben sadece zararsız dedim...
    garantiniz bitmeden termostadı değiştirin...yazın motorda hararet çok yükselebilir ,conta bile yakabilir..çünki hava sıcak ve muhtemelen klima açık olacak...
    daha evvelde arkadaşın birinde termostat sorunu çıkmıştı..bazı araçlarda sıkıntı var demek ki...
    benim aracım 2013 tdi.dsg...67500 km de...şu ana kadar kavrama hariç hiç ama hiç sorun çıkarmadı...
    kavramada da çok ciddi bir sorun yoktu...ama normal garanti bitmeden değiştirelim dediler,bende tamam dedim o kadar....

Sağol ben de termostat sorunu diye düşünüyordum zaten..bugün kullandım ama bahsettiğim sorun hiç olmadı..herşey normaldi..geçen gece sorun yaşadığımda hava oldukça soğuk olduğu için fanı son kademeye kadar açmıştım..bu etkilemiş olabilir mi acaba..ama aynı sorunu bir daha yaşamasam bile garanti bitmeden termostadı değiştirtmeyi düşünüyorum..
  • 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.