- x
Ankilozan spondilit ve Askerlik
142 Cevap9681 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

265 Mesaj
24 Ağustos 2012; 1:26:38 

Merhaba arkadaşlar bende ankilozan spondilit yani iltihaplı romatizma hastalığı var. Belimde olan bu hastalık bazen inanılmaz belimin ağrımasına ve yataktan bile kalmamama sebep oluyor. Geçen sene askeri muanede bunu beyan ettim ve Ankara GATA'da 2 ay boyunca süren bi sürü teste ve tahlile tabi tutuldum. Sonunda 1 sene erteleme ve takip eden senede tekrar muayene olmama karar verildi. Bu sene tekrar muayenelere gitmem lazım. Tekrar Kapalı MR olsun kan tahlili olsun hepsine alırlarmı beni yoksa bu sene o kadar uğraşmazmıyım. ilk sorum bu. ikinci olarak kesin ihtimalle askerden muaf raporumu alırmıyım yoksa sen iyileştin birader hadi hoooop askere diye beni askere alırlarmı ? Ağrılarım yokken sıkıntılarım yok ama şimdi askerde belim ağrıdı yataktan kalkamıyorum, komutan vah canım sana kıyamam diyip kendi elleriyle masaj yapcak hali çok çıkarır kemeri vura vura kaldırmaya çalışır kalk lan şerefsiz diye. Hal böyleyken askere gitmem ne kadar doğru ve ne kadar verimli olurum tartışılır. şimdiden okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

780 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:28:54 

Aradan 1 yıl geçtiğinden dolayı tekrar yaparlar testleri. Kaç yıl sonra çürüğe çıkardıklarını bilmiyorum ama eğer düzelmeyecek bir şey ise ve askerlik yapmana engel olacaksa fazla erteleyeceklerini düşünmüyorum. İkinci senende çürüğe çıkabilirsin bir ihtimal... Tabiki doktorların takdirine kalmış bir iş olduğundan dolayı gidip görmen lazım...

265 Mesaj
1 Eylül 2012; 4:10:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Ate$

Aradan 1 yıl geçtiğinden dolayı tekrar yaparlar testleri. Kaç yıl sonra çürüğe çıkardıklarını bilmiyorum ama eğer düzelmeyecek bir şey ise ve askerlik yapmana engel olacaksa fazla erteleyeceklerini düşünmüyorum. İkinci senende çürüğe çıkabilirsin bir ihtimal... Tabiki doktorların takdirine kalmış bir iş olduğundan dolayı gidip görmen lazım...

Alırlar inşallah çürüğe ya yoksa her gün sırtımda 1 kemer parçalar komutanlar kalk lan diye... Bugün yine ağrılarım çok fazlaydı 2 adımlık mesafeyi yürüyene kadar canım çıktı. Bakalım GATA ya gidicem tekrar gelişmeleri yazarım buradan. Çok teşekkür ederim cevap için=)

2546 Mesaj
1 Eylül 2012; 11:41:32 

Askerlik yapabilicek yeterlilikte değilsin.Almayacaklar büyük ihtimal ama alsalarda yatarsın birşey yapmazsın.

14 Mesaj
13 Ekim 2012; 23:14:53 

Merhaba herkeze

Ben birşey soracağım benimde as dahil bazı rahatsızlıklarım var. Ben yüksek lisansımı dondurup askerlik yapmak için tecilimi bodum, Aralık ayında askere gitme kararı aldırdım. Fakat rahatsızlıklarımı da sevkimi almak için gittimde belirtmek istiyorum çünkü muaf olmak istiyorum zira askerlik aksi durumda benim için sağlık açısından gerçekten zor olacak, ama insanların suistimal etmesinden ötürü gerçekten sağlıktan muzdarip olanlar ne yazıkki durumlarını ispatlamada zorlanıyorlar ne yazık ki. Neyse asıl soruma gelirsek ben askeri hasteneye sevkimi istediğimde beni kesinlikle bir yıl rapor ile göndermelerini istemiyorum yani ya askere alsınlar yada muaf yapsınlar istiyorum. Şayet 1 yıl rapor verirlerse (ki benim tecil hakkım istersem zaten var yüksek lisanstan ötürü) benim bu raporu almama ve askere sevkimi isteme gibi bir lüksüm varmı çünkü ailevi ve maddi nedenlerden ötürü bu işi halletmem gerekiyor ?? Sorumu cevaplayanlar olursa memnun olurum.

151 Mesaj
17 Ekim 2012; 19:10:11 

347. kısa dönem askerim. AS liyim ben de... 45 gün hava değişimi aldım. herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim

1623 Mesaj
10 Aralık 2012; 21:57:00 

selamlar bende 2007den beri asliyim babamda as li . 23 yaşındayım okuyorum özel doktorum bana remicade e tekrar başlamicam şu askerlik işini halledelim ozaman başlayalım dedi . bende bu yılın nisan ayında tecilimi kırdırarak askere gitmek için başvurdum tabikide hastalığımı bildirdim bulundğm ildeki askeri hastanede ramotoloji olmadğı için ankara gataya gönderdiler orda dayımla birlikte tam 1 hafta git gel yaptık dışardan götürdüğüm hiçbir tahlile bakmadılar kendileri tekrar yaptılar ve heyete çıktım heyet bana seni aslında çürüğe ayırcaktık ancak şuan devam eden bir illegal çürüğe çıkarma soruşturması olduğu için seni ertesi yıla bırakacaz dediler ancak ozaman geçmezse ki senin hastalığın genetik seni çürüğe ayırcaz dediler . olay bu . as li hastalar askere alınmıyor

65 Mesaj
30 Aralık 2012; 4:31:12 

herkese selamlar as genetik öldürmeyip süründürüren bir hastalıktır tekrar muayenesi bana saçma geldi.
benim sıkıntım biraz daha garip tsk nın doktor ihtiyacı malum ben de doktorum . doktor olanların as li olmasına ragmen askere alındığını duydum dogrumudur.

beni senin duan yasatmadı ki bedduan öldürsün....
BMW 1.16İ

312 Mesaj
3 Ocak 2013; 21:39:27 

kardeş as'liler zaten muaf tutuluyor, kaldı ki öyle kemerle dövme olayı falan ne yaptın nazi kampı mı orası.? :)

296 Mesaj
4 Ocak 2013; 14:38:27 

quote:

Orijinalden alıntı: patron995

Merhaba arkadaşlar bende ankilozan spondilit yani iltihaplı romatizma hastalığı var. Belimde olan bu hastalık bazen inanılmaz belimin ağrımasına ve yataktan bile kalmamama sebep oluyor. Geçen sene askeri muanede bunu beyan ettim ve Ankara GATA'da 2 ay boyunca süren bi sürü teste ve tahlile tabi tutuldum. Sonunda 1 sene erteleme ve takip eden senede tekrar muayene olmama karar verildi. Bu sene tekrar muayenelere gitmem lazım. Tekrar Kapalı MR olsun kan tahlili olsun hepsine alırlarmı beni yoksa bu sene o kadar uğraşmazmıyım. ilk sorum bu. ikinci olarak kesin ihtimalle askerden muaf raporumu alırmıyım yoksa sen iyileştin birader hadi hoooop askere diye beni askere alırlarmı ? Ağrılarım yokken sıkıntılarım yok ama şimdi askerde belim ağrıdı yataktan kalkamıyorum, komutan vah canım sana kıyamam diyip kendi elleriyle masaj yapcak hali çok çıkarır kemeri vura vura kaldırmaya çalışır kalk lan şerefsiz diye. Hal böyleyken askere gitmem ne kadar doğru ve ne kadar verimli olurum tartışılır. şimdiden okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun.

Bende aynı rahatsızlıktan muzdaribim.
1 sene erteleme mantığını anlayamadım yalnız. Buna karar veren doktor bu hastalığın genetik olduğunu ve hayatın boyunca bu rahatsızlıkla yaşayacağını bilmiyor mu? Ben de bu mart ayında tecilimin bitmesine müteakip hastaneye sevk alıcam.

Bu konu vesilesiyle 1-2 soru sormak istiyorum.

Bana bu hastalığın teşhisi 3 sene önce kondu ama ben teçhis sonrası rapor falan almadım. Sizce askeri hastaneye gitmeden önce almamın bir manası var mı? Çoğu insan dışardan alınan raporlara bakılmıyor diyor...

Diğer konu da bu bedellinin 29 yaşa indirilme durumu var, bu durumda bana da denkgeliyor. AS hastaları kesin olarak çürük raporu alabiliyor mu? Eğer ki bu konuda emin olabiliyorsam, bedelli için yetkin olsam bile başvurmayacağım.

Teşekkürler

HY

265 Mesaj
5 Ocak 2013; 1:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: akhtar

347. kısa dönem askerim. AS liyim ben de... 45 gün hava değişimi aldım. herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim

selamlar. umarım hayırlısıyla askerden gelmene az kalmıştır. Seni AH hastası olduğunu bile bilemi askere aldılar ? Yoksa hastalığını oradamı beyan ettin ?

1623 Mesaj
5 Ocak 2013; 10:50:42 

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.

Bende aynı rahatsızlıktan muzdaribim.
1 sene erteleme mantığını anlayamadım yalnız. Buna karar veren doktor bu hastalığın genetik olduğunu ve hayatın boyunca bu rahatsızlıkla yaşayacağını bilmiyor mu? Ben de bu mart ayında tecilimin bitmesine müteakip hastaneye sevk alıcam.

Bu konu vesilesiyle 1-2 soru sormak istiyorum.

Bana bu hastalığın teşhisi 3 sene önce kondu ama ben teçhis sonrası rapor falan almadım. Sizce askeri hastaneye gitmeden önce almamın bir manası var mı? Çoğu insan dışardan alınan raporlara bakılmıyor diyor...

Diğer konu da bu bedellinin 29 yaşa indirilme durumu var, bu durumda bana da denkgeliyor. AS hastaları kesin olarak çürük raporu alabiliyor mu? Eğer ki bu konuda emin olabiliyorsam, bedelli için yetkin olsam bile başvurmayacağım.

Teşekkürler

ben ankara gataya ne raporlarla gittim devlet + özel + kendi doktorumun yazıları ama bakmadı bile sadece sevk kağıdıma baktı hastalığın ne dedi sonra tahlile gönderdi muayene etti flan sonra seni 1 yıl erteleme yapacam dedi heyete çıkarttı flan fistan nisanda tekrar gidicem çürük vereceklerini söylediler . bedelliyede gerek yok.

265 Mesaj
8 Ocak 2013; 1:22:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

ben ankara gataya ne raporlarla gittim devlet + özel + kendi doktorumun yazıları ama bakmadı bile sadece sevk kağıdıma baktı hastalığın ne dedi sonra tahlile gönderdi muayene etti flan sonra seni 1 yıl erteleme yapacam dedi heyete çıkarttı flan fistan nisanda tekrar gidicem çürük vereceklerini söylediler . bedelliyede gerek yok.

Eyvallah kardeşim. Geçmiş olsun. Peki bu senin ilk ertelemenmiydi yoksa 2. ertelemenmi. Yarın ben de Askeri şubeye gidip GATA da işlemlerime başlıyorum. Geçen sene ertelediler umarım 2. bi erteleme vermeden çürük raporumu verirler. Yoksa askere gitmemek için 3 sene yurt dışında işe girmek zorunda kalacam.

1623 Mesaj
8 Ocak 2013; 1:29:29 

quote:

Eyvallah kardeşim. Geçmiş olsun. Peki bu senin ilk ertelemenmiydi yoksa 2. ertelemenmi. Yarın ben de Askeri şubeye gidip GATA da işlemlerime başlıyorum. Geçen sene ertelediler umarım 2. bi erteleme vermeden çürük raporumu verirler. Yoksa askere gitmemek için 3 sene yurt dışında işe girmek zorunda kalacam.

teşekkürler sizede geçmiş olsn kolay gelsin . benim ilk ertelemem .daha yaşım 24 . 4. sınıfım tecili bozdurup başvurmuştum . 2. kez erteleme vermeden çürük verecekler göreceksnz :)

265 Mesaj
11 Ocak 2013; 0:38:07 

quote:

teşekkürler sizede geçmiş olsn kolay gelsin . benim ilk ertelemem .daha yaşım 24 . 4. sınıfım tecili bozdurup başvurmuştum . 2. kez erteleme vermeden çürük verecekler göreceksnz :)

Umarım. Yaşadıklarımı burada yazarım. Şimdiye kadar olaylar şöyle gelişti; Ankara da Askeriyeye gittim ve romatoloji kliniği olmamasına rağmen beni Etimesgut Askeri Hastanesine sevk ettiler. Orada aile hekimine göründüm ve beni GATA Romatoloji polikliniğine sevk ettiler. Aynı gün gittim. Doktordan randevu aldım saat 10 gibi. Sıra anca saat 14.30 da geldi. Doktorla görüştüm. Çok açık konuştu kesinlikle gitmek istemiyorum dedim. Sonuna kadar zorluyoruz dedi ama gitmemen içinde elimizden geleni yapıcaz dedi. Kan ve idrar örneği + Röntgen istedi. Aynı gün doktordan sonra Röntgeni çektirdim ama kan ve idrar örneğini sabah verebiliyorlarmış. Bu sabah kan ve idrar için gidiyordumki arabam yolda kaldı ve gidemedim. Yarın akşam da doğum günü yemeğimi vereceğimden GATA ya gidemiyorum. İşlemlerime Pazartesi günü devam edicem. Umarım röntgen sonucum kaybolmamıştır. Çok geç kalmamış olurum. Planım pazartesi saat 08.00 da GATA da olup hemen kan ve idrar vermek. Sonra tekrar doktora görünücem. Muhtemelen MR sonucunu isteyecek. Onada baya 2 hafta sonra sıra veriyorlardı ve sonucu çok geç çıkıyordu hatırlıyorum az çok. Sonra tekrar doktor ve heyet olucak galiba. Umarım almazlar. Gelişmeleri tekrar buradan iletirim. Teşekkürler.

1623 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:29:48 

quote:

Umarım. Yaşadıklarımı burada yazarım. Şimdiye kadar olaylar şöyle gelişti; Ankara da Askeriyeye gittim ve romatoloji kliniği olmamasına rağmen beni Etimesgut Askeri Hastanesine sevk ettiler. Orada aile hekimine göründüm ve beni GATA Romatoloji polikliniğine sevk ettiler. Aynı gün gittim. Doktordan randevu aldım saat 10 gibi. Sıra anca saat 14.30 da geldi. Doktorla görüştüm. Çok açık konuştu kesinlikle gitmek istemiyorum dedim. Sonuna kadar zorluyoruz dedi ama gitmemen içinde elimizden geleni yapıcaz dedi. Kan ve idrar örneği + Röntgen istedi. Aynı gün doktordan sonra Röntgeni çektirdim ama kan ve idrar örneğini sabah verebiliyorlarmış. Bu sabah kan ve idrar için gidiyordumki arabam yolda kaldı ve gidemedim. Yarın akşam da doğum günü yemeğimi vereceğimden GATA ya gidemiyorum. İşlemlerime Pazartesi günü devam edicem. Umarım röntgen sonucum kaybolmamıştır. Çok geç kalmamış olurum. Planım pazartesi saat 08.00 da GATA da olup hemen kan ve idrar vermek. Sonra tekrar doktora görünücem. Muhtemelen MR sonucunu isteyecek. Onada baya 2 hafta sonra sıra veriyorlardı ve sonucu çok geç çıkıyordu hatırlıyorum az çok. Sonra tekrar doktor ve heyet olucak galiba. Umarım almazlar. Gelişmeleri tekrar buradan iletirim. Teşekkürler.

geçmiş olsn talihsizlik olmş. benim mr röntgen vs hepsi 1 haftada halloldu yani salı sabahı direk gataya gittim cuma sabah adanadaydım. bide yaptırdığınız sonuçları giriş katında fotokobi odasında çoğaltın size lazım olucaktır daha sonra.

12 Mesaj
15 Ocak 2013; 18:09:15 

ucb3 yardımına ihtiyacım var pm attım dönüş yaparsan sevinirim

265 Mesaj
18 Ocak 2013; 1:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: sydundar

Merhaba herkeze

Ben birşey soracağım benimde as dahil bazı rahatsızlıklarım var. Ben yüksek lisansımı dondurup askerlik yapmak için tecilimi bodum, Aralık ayında askere gitme kararı aldırdım. Fakat rahatsızlıklarımı da sevkimi almak için gittimde belirtmek istiyorum çünkü muaf olmak istiyorum zira askerlik aksi durumda benim için sağlık açısından gerçekten zor olacak, ama insanların suistimal etmesinden ötürü gerçekten sağlıktan muzdarip olanlar ne yazıkki durumlarını ispatlamada zorlanıyorlar ne yazık ki. Neyse asıl soruma gelirsek ben askeri hasteneye sevkimi istediğimde beni kesinlikle bir yıl rapor ile göndermelerini istemiyorum yani ya askere alsınlar yada muaf yapsınlar istiyorum. Şayet 1 yıl rapor verirlerse (ki benim tecil hakkım istersem zaten var yüksek lisanstan ötürü) benim bu raporu almama ve askere sevkimi isteme gibi bir lüksüm varmı çünkü ailevi ve maddi nedenlerden ötürü bu işi halletmem gerekiyor ?? Sorumu cevaplayanlar olursa memnun olurum.

Çok emin değilim ama o bizim kararımıza kalmış bir şey değil galiba. Yani 1 yıl ertelemeyi illaki veriyorlar. Sen gidersen hani doktora dersen ben 1 yıl erteleme istemiyorum ya alın ya almayın dersen o zaman gel koçum alalım seni bi hadi filan diye alabilirler aman dikkat. Bence ya 1 sene erteleme verin ya da hiç almayın beni askere de. Yoksa mazallah askere alırlar sonra hergün eziyet...

312 Mesaj
18 Ocak 2013; 1:50:06 

bende de bir takım sorunlar var ama ne bir türlü bulamıyorum, gerçi hep yarım bıraktım araştırmaları... her sene 2-3 (tabii bunlar günlerce sürüyor) defa topallamalar yaşıyorum, kalça ağrıları dize vuruyor vs. hareket kısıtlılığı falan da fazlasıyla mevcut, görüntüde sorun yok ama.

bundan 5 yıl önce bi mr çektirmiştim kemik iliği ödemi çıkmıştı.

şimdi 6 şubat'ta randevum var yeniden araştırtacağım bakalım ne çıkacak? tüm bulgulara belirtilere vs. yoğun araştırma yapmam sonucu avasküler nekroz'dan şüpheleniyorum, eğer o varsa zaten şu an femur kemiğim dağılmıştır, kilo verdiğimden eskisi gibi ağrı olmasa da olunca yine oluyor.

avasküler nekroz'da sanırım muafiyet sebebiymiş. zor hastalıklar bunlar zaten, bir de eziyet çekmeyiz umarım bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Later -- 18 Ocak 2013; 1:53:07 >

265 Mesaj
18 Ocak 2013; 19:46:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Last Later

bende de bir takım sorunlar var ama ne bir türlü bulamıyorum, gerçi hep yarım bıraktım araştırmaları... her sene 2-3 (tabii bunlar günlerce sürüyor) defa topallamalar yaşıyorum, kalça ağrıları dize vuruyor vs. hareket kısıtlılığı falan da fazlasıyla mevcut, görüntüde sorun yok ama.

bundan 5 yıl önce bi mr çektirmiştim kemik iliği ödemi çıkmıştı.

şimdi 6 şubat'ta randevum var yeniden araştırtacağım bakalım ne çıkacak? tüm bulgulara belirtilere vs. yoğun araştırma yapmam sonucu avasküler nekroz'dan şüpheleniyorum, eğer o varsa zaten şu an femur kemiğim dağılmıştır, kilo verdiğimden eskisi gibi ağrı olmasa da olunca yine oluyor.

avasküler nekroz'da sanırım muafiyet sebebiymiş. zor hastalıklar bunlar zaten, bir de eziyet çekmeyiz umarım bilemiyorum.

Geçmiş olsun reis. Bu sıkıntılar varken seninde askerlik yapman zor. En iyisi sen de bu hastalıklarını ve şikayetlerini beyan et askeriyeye.

312 Mesaj
18 Ocak 2013; 20:04:40 

quote:

Geçmiş olsun reis. Bu sıkıntılar varken seninde askerlik yapman zor. En iyisi sen de bu hastalıklarını ve şikayetlerini beyan et askeriyeye.

ya umarım, hastalığın ne olduğunu bilsem. :/ çünkü imkan yok yürüyemiyorum tutulunca.

265 Mesaj
19 Ocak 2013; 2:56:06 

quote:

ya umarım, hastalığın ne olduğunu bilsem. :/ çünkü imkan yok yürüyemiyorum tutulunca.

Aman hocam gözünü seveyim ihmal etme. Mümkünse önce bi devlet hastanesinde hastalığının adını öğren tam teşhisi koydur ona göre askere gitmeden önce muanede bunu beyan eder ve ilgili bölüme sevkini istersin. Askere gittikten sonra kimse seni dinlemez bi de askerdeyken herhangi bi rapor alman çok daha zor olur. Bu şartlar altında senin de askerlik yapman inanılmaz zor olur. En azından illa ve illa askere gidecem diorsan spor yapamaz ve ( varsa ) nöbet tutamaz raporunu alırsan senin için daha rahat olur.

1006 Mesaj
21 Ocak 2013; 23:51:04 

Geçmiş olsun arkadaşlar. Mesleğim icabı bildiğim, bu hastalığın adı geçtiği bütün haberleri büyük ilaç firmaları, ve sağlık kuruluşları, takip ettiriyor..
Büyük ihtimal haberlerdeki hastalığa sahip olanları bulup onlarıda ortak çalışmalarına katıyorlardır... Çünkü her türlü bulgu, sonuca gitmek için önemlidir..
Herhalde bu hastalık üzerinde geniş araştırma ve çalışmalar yapıyorlardır.. İlaç firmalarının bu hastalık üzerine ortak çalışmaları olacak gibi.. bu hastalığa inşallah bir çare bulurlar... Veya tam terside olabilir, bu ilaç firmalarının bazı ilaçlarının yan etkileri bu hastalığı başlatıyor da olabilir... Hepinize geçmiş olsun şifalar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WapTRyphoon -- 21 Ocak 2013; 23:52:22 >

Ezop köleyken insafsız bir efendisi varmış. Bir gün ya kızdığından ya da "efendi" olmanın vahşi zevkini tatmak istediğinden Ezop'un kolunu tutup kıvırmaya başlamış. Ezop, sakin bir sesle "kıracaksın" demiş. Efendisi aldırmadan kıvırmaya devam etmiş, Ezop bir kez daha "kıracaksın" diye uyarmış. Biraz daha zorlayınca kolu çat diye kırılmış, Ezop acısına rağmen sükunetini hiç bozmadan "kırdın" demiş. Ampul epeydir toplumun kolunu kıvırıyor. Biz, Ezop kadar sakin olmayan bir sesle "kıracaksın" diyoruz. Ampul zorlamaya devam ediyor. Emin olun, toplumun "kolu" kırıldı mı, canı çok acır. O acıyı çekmeye çok yaklaşıyoruz. Ve elimizden geldiğince uyarmaya çabalıyoruz. "Kıracaksın."
TÜRK, TÜRKÇÜ, ATATÜRKÇÜ, IRKÇI

151 Mesaj
23 Ocak 2013; 13:25:56 

quote:

selamlar. umarım hayırlısıyla askerden gelmene az kalmıştır. Seni AH hastası olduğunu bile bilemi askere aldılar ? Yoksa hastalığını oradamı beyan ettin ?

merhaba.. ben hastalığımdan şubede ya da muayenede kimseye bahsetmedim. çürüğe ayrılmak istemedigimden dolayı.
katılış muayenesinde revirdeki doktora bahsettim ve spor muafiyeti verdi, o zamanlar havalar sıcaktı ve iyi hissediyordum kendimi. daha sonraları havaların soğumasıyla birlikte agrılarım artmaya başladı. yine revire gittim ve nöbetten muaf oldum ve uzun süre ayakta duramaz raporu aldım, içtimalara katılmam artık diyordumm ki yaklaşık 3 saatlik bir içtimadan sonra askeri hastaneye gitmeye karar verdim. amacım çürük alıp gitmekti. hastaneleri dolaşmam bir hafta sürdü ve en sonunda istanbul kasımpaşa asker hastanesine gittim. 3-4 gece mecburen yatırdılar. itiraz etmesem bir ayı bile bulabilirdi ordaki günlerim. kan tahlilleri ve röntgen çekildi. doktorlar çürük verebilirlerdi ama terhisime az kaldıgından ve kısa dönem oldugumdan dolayı, başlamışım bitireyim bari dedim ve 45 gün hava değişimi vermelerini istedim. doktorlar bu hastalığa sahip insanların isteklerini pek geri çevirmiyorlar. kabul ettiler ve yaklaşık 50 gün izinli sayıldım. kalan süreyi de çok zorlanarak bitirdim.
eğer askerlik sizin için vatan millet sakarya durumu değilse, ki öyle olsa bile gidince öyle olmadıgını da göreceksiniz, askere gitmeyin. gerçekten çok zor. şöyle bir saat sırt üstü uzanmak için canını bile verebilecek duruma düşürüyor insanı. ben gitmeden önce çok iyi durumdaydım. neredeyse ben bile unutmuştum hastalıgımı. ama gidince sırtım, gögsüm, belim ve kalçamda agrılarım arttı. ayaklar ve eller keza öyle. ilaç almak da çok kolay olmuyor orda. günde 8-10 adet ilaç alıyorum. ama yanımda taşımama musade yok. komutanlar inanmaz, askerler inanmaz. göze batarsın heryerde, işten kaytarıyo sanılırsın...
lafın özü bu hstalıkla askere giden kendine zarar verir.

265 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:19:20 

quote:

Orijinalden alıntı: akhtar

merhaba.. ben hastalığımdan şubede ya da muayenede kimseye bahsetmedim. çürüğe ayrılmak istemedigimden dolayı.
katılış muayenesinde revirdeki doktora bahsettim ve spor muafiyeti verdi, o zamanlar havalar sıcaktı ve iyi hissediyordum kendimi. daha sonraları havaların soğumasıyla birlikte agrılarım artmaya başladı. yine revire gittim ve nöbetten muaf oldum ve uzun süre ayakta duramaz raporu aldım, içtimalara katılmam artık diyordumm ki yaklaşık 3 saatlik bir içtimadan sonra askeri hastaneye gitmeye karar verdim. amacım çürük alıp gitmekti. hastaneleri dolaşmam bir hafta sürdü ve en sonunda istanbul kasımpaşa asker hastanesine gittim. 3-4 gece mecburen yatırdılar. itiraz etmesem bir ayı bile bulabilirdi ordaki günlerim. kan tahlilleri ve röntgen çekildi. doktorlar çürük verebilirlerdi ama terhisime az kaldıgından ve kısa dönem oldugumdan dolayı, başlamışım bitireyim bari dedim ve 45 gün hava değişimi vermelerini istedim. doktorlar bu hastalığa sahip insanların isteklerini pek geri çevirmiyorlar. kabul ettiler ve yaklaşık 50 gün izinli sayıldım. kalan süreyi de çok zorlanarak bitirdim.
eğer askerlik sizin için vatan millet sakarya durumu değilse, ki öyle olsa bile gidince öyle olmadıgını da göreceksiniz, askere gitmeyin. gerçekten çok zor. şöyle bir saat sırt üstü uzanmak için canını bile verebilecek duruma düşürüyor insanı. ben gitmeden önce çok iyi durumdaydım. neredeyse ben bile unutmuştum hastalıgımı. ama gidince sırtım, gögsüm, belim ve kalçamda agrılarım arttı. ayaklar ve eller keza öyle. ilaç almak da çok kolay olmuyor orda. günde 8-10 adet ilaç alıyorum. ama yanımda taşımama musade yok. komutanlar inanmaz, askerler inanmaz. göze batarsın heryerde, işten kaytarıyo sanılırsın...
lafın özü bu hstalıkla askere giden kendine zarar verir.

Ben de kesinlikle ve kesinlikle gitmek istemiyorum. Bunu oradaki doktorada bildirdim ama yinede olur da askere elverişlidir raporu verirler diye geceleri uykularım kaçıyor. Bu hastalık varken askerliğin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Zaten raporlarımda da geçen seneye göre hastalığın ilerlediği görülüyor. Sanırım kurul salı ve perşembeleri toplanıyormuş. Umarım çürük raporumu verirler...

1623 Mesaj
23 Ocak 2013; 16:49:58 

beyler konuyla alakasız bir şey sorcam. sabahları kaltığınızda böbrek kısımlarında şiddetli bıcak gibi bir ağrı oluyor mu ?

265 Mesaj
23 Ocak 2013; 17:29:40 

quote:

beyler konuyla alakasız bir şey sorcam. sabahları kaltığınızda böbrek kısımlarında şiddetli bıcak gibi bir ağrı oluyor mu ?

Ankilozan Spondilit hastalığıyla ilgili olarakmı ? Ben de olmuyor ama sen yinede baktır bi doktora. Aman es geçme..

1623 Mesaj
23 Ocak 2013; 19:26:53 

quote:

Ankilozan Spondilit hastalığıyla ilgili olarakmı ? Ben de olmuyor ama sen yinede baktır bi doktora. Aman es geçme..

evet . doktorum biliyor bu hastalkta olrmuş da sizlerde de varmı diye sorim dedm

265 Mesaj
23 Ocak 2013; 22:38:43 

quote:

evet . doktorum biliyor bu hastalkta olrmuş da sizlerde de varmı diye sorim dedm

yok bende olmuyor ama benimde sabahları sırtımdaki omurilik kemiğinde dayanılmaz bi ağrı oluyor. bi de sol ya da sağ baldırıma manyak bir kramp giriyor öyle böyle değil.

265 Mesaj
13 Şubat 2013; 0:55:55 

Arkadaşlar çok uzun bi süreç sonunda raporu aldım. sizin için bilgisayarda gün gün ne yaptım günlük tutuyordum ama malesef bilgisayar patladı. özet geçersek 8 ocakta başlayan süreç 8 şubatta bitti. Askere elverişsizdir raporunu sonunda aldım. :)

1623 Mesaj
13 Şubat 2013; 1:29:00 

quote:

Arkadaşlar çok uzun bi süreç sonunda raporu aldım. sizin için bilgisayarda gün gün ne yaptım günlük tutuyordum ama malesef bilgisayar patladı. özet geçersek 8 ocakta başlayan süreç 8 şubatta bitti. Askere elverişsizdir raporunu sonunda aldım. :)

geçmiş olsn hayırlı olsn :) neden 1 ay sürdü ?

312 Mesaj
13 Şubat 2013; 2:42:03 

quote:

iyi bari bitti derdin :) bu ankilozanda kalça tutulması oluyor mu? yarın benim de ilaçlı mr sonucum çıkıyor, küçükken acayip belim tutulurdu sonradan kalçada devam etti bu ağrılar, hele kiloluyken yürüyemez yolda kalırdım, 2012'den beri ağrı olsa da zorluk yaşamıyorum çok fazla kilo verdiğimden ama belirtiler ankilozana uyuyor, tabii kan testinde hla b27 negatif çıktı, acaba sizin pozitif mi? bu tek başına tanı değilmiş ama büyük ölçüde pozitif oluyormuş.

265 Mesaj
13 Şubat 2013; 21:23:45 

quote:

iyi bari bitti derdin :) bu ankilozanda kalça tutulması oluyor mu? yarın benim de ilaçlı mr sonucum çıkıyor, küçükken acayip belim tutulurdu sonradan kalçada devam etti bu ağrılar, hele kiloluyken yürüyemez yolda kalırdım, 2012'den beri ağrı olsa da zorluk yaşamıyorum çok fazla kilo verdiğimden ama belirtiler ankilozana uyuyor, tabii kan testinde hla b27 negatif çıktı, acaba sizin pozitif mi? bu tek başına tanı değilmiş ama büyük ölçüde pozitif oluyormuş.

canım kardeşim onu hatırlayamıyorum malesef ya :) galiba bende de positif çıkmıştı ama unuttum. bende de inanılmaz tutulmalar olurdu. bu tutulmalar hala devam ediyor. mesela bugün bile zor yürüdüm yolda.

312 Mesaj
13 Şubat 2013; 21:34:54 

quote:

canım kardeşim onu hatırlayamıyorum malesef ya :) galiba bende de positif çıkmıştı ama unuttum. bende de inanılmaz tutulmalar olurdu. bu tutulmalar hala devam ediyor. mesela bugün bile zor yürüdüm yolda.

ama iyi yanı var, hastalığın belli ve adı konulmuş, benim bugün sonuçlarım geldi hepsi normal, ama ben topallıyorum :) doktor o zaman dizde problem vardır diyor, ailem numara yapma bizim de hr yanımız ağrıyor diyor (yaşlarımız aynı ya) liseyi topallayarak geçirdim resmen ama ne hikmetse bütün sonuçlarım normal... işte bu durumda ben daha çok düşünüyorum, ailem bile numara yapma derken askeriye beni anlar mı? :)

265 Mesaj
14 Şubat 2013; 13:23:55 

quote:

Şimdi cepten girdim . Aksam olabildiğince detaylı bir sekilde herseyi anlatıyorum :)

265 Mesaj
15 Şubat 2013; 0:19:00 

quote:

kardeşim aslında 7 iş günü erken biterdi ben gidemedim bazı sorunlar nedeniyle. normalde 2 hafta + 3 iş gününde biterdi. MR sonucunun çıkması 10 gün sürüyor bi de o var. onun dışında her gün anca 1 işi halledebiliyorsun. imza attırma işlemleri çok uzun sürüyor. her bölüme imza attırman gerekiyor. dosyan tek ama 4 ayrı bölüm imza çakıyor. e adama dosyayı veriyorsun akşam gel diyor. akşam gidene kadar diğer bölüm yanıyor filan. Biraz yaymama rağmen tam 1 ayda işlerim bitti. 8 ocakta başladım 8 şubatta sağlık kurulunun önünde askerlik yapamaz raporumu aldım. ha işin bürokrasi kısmı hala devam ediyor . tuzluçayır askerlik şubesine götürdüm raporumu ama orada sistem beni yanlışmı ne girmiş o düzelince verecekler heralde son raporumu kağıdımı ne.

1623 Mesaj
15 Şubat 2013; 1:10:01 

quote:

kardeşim aslında 7 iş günü erken biterdi ben gidemedim bazı sorunlar nedeniyle. normalde 2 hafta + 3 iş gününde biterdi. MR sonucunun çıkması 10 gün sürüyor bi de o var. onun dışında her gün anca 1 işi halledebiliyorsun. imza attırma işlemleri çok uzun sürüyor. her bölüme imza attırman gerekiyor. dosyan tek ama 4 ayrı bölüm imza çakıyor. e adama dosyayı veriyorsun akşam gel diyor. akşam gidene kadar diğer bölüm yanıyor filan. Biraz yaymama rağmen tam 1 ayda işlerim bitti. 8 ocakta başladım 8 şubatta sağlık kurulunun önünde askerlik yapamaz raporumu aldım. ha işin bürokrasi kısmı hala devam ediyor . tuzluçayır askerlik şubesine götürdüm raporumu ama orada sistem beni yanlışmı ne girmiş o düzelince verecekler heralde son raporumu kağıdımı ne.

hımm anladım dostum ben dayımla gitmiştim beni orda 2 doktor kontrol etti hatta bitaneside cem yılmazın doktoru ali şehirlioğluydu. o adam benim işimi 1 haftada hallettirdi saolsun adanadan geldiğimi öğrenince. evet normalde öyle imza flan uzun sürüyor da dayım sekreterlerin gönlünü hoş etti biraz ondan 1 günde 3 imza attırmıştık birde ben geçen sene nisanda ertesi yıla bırakma raporu alıp adanadaki şubeye verdiğimde bana ağustosta tekrar gel muayene edecez seni dediler ama gitmedim ona yine ankraya gönderirler diye

265 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:14:40 

quote:

hımm anladım dostum ben dayımla gitmiştim beni orda 2 doktor kontrol etti hatta bitaneside cem yılmazın doktoru ali şehirlioğluydu. o adam benim işimi 1 haftada hallettirdi saolsun adanadan geldiğimi öğrenince. evet normalde öyle imza flan uzun sürüyor da dayım sekreterlerin gönlünü hoş etti biraz ondan 1 günde 3 imza attırmıştık birde ben geçen sene nisanda ertesi yıla bırakma raporu alıp adanadaki şubeye verdiğimde bana ağustosta tekrar gel muayene edecez seni dediler ama gitmedim ona yine ankraya gönderirler diye

haha helal olsun. walla bende çok söylendim ulan bi general tanıdık olacaktı sıra beklemeden hallederdim diye ama binbaşı bile imza için bekliyordu orada dosyası. Demekki binbaşının bile torpili geçmemiş. neyse askere almadılar ya o bana yeter. günlerce 10 katı bile beklerdim

296 Mesaj
6 Mart 2013; 16:57:37 

Benim de yarin basliyor hastane seruvenim...

Bugun sevkimi aldim, yarin Kasimpasa Askeri Hastanesi'ne gidicem bakalim.
Ilk gun neler yaparlar ne kadar surer benim isler acaba? Isten ne kadar izin almam gerektigini cozemedim yani :)
Bir de sevk edilecek bolumde Romatoloji olmadigi icin ben dahiliye yazdirdim, cunku hastanede de oyle yapmislardi. FTR mi demeliydim acaba, bi sikinti cikar mi?

HY

1787 Mesaj
6 Mart 2013; 17:17:11 

bizim bi arkadaş vardı mezun olduktan sonra hemen ardından nasıl olsa gitmem diye askere başvurdu en son gatada muayene oluyordu, bi baktım kısa dönem yerini açıklıyor kars tı galiba

Core i5 2500K //Z77A-GD65 (G3) Intel Z68(B3) //HD6850 Cyclone Power Edition/OC //8GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9//NRP-MC SERİSİ 80PLUS 650W //Corsair H80İ//120 Gb corsaır ssd//500 Gb hdd +500 gb harici hdd depo//logıtech x540 5.1//
Biz park etmeyi babamızdan izinsiz aldığımız arabayı aldığımız gibi, park etmeye çalışırken öğrenmedik...
Yedek Subay Acemi Birliği; P.OKL.K.LIĞI/TUZLA/İSTANBUL

296 Mesaj
6 Mart 2013; 19:40:54 

dur simdi korkutma bizi :D

HY

1623 Mesaj
6 Mart 2013; 23:34:53 

quote:

Orijinalden alıntı: LoftHeR

Ilk gun neler yaparlar ne kadar surer benim isler acaba? Isten ne kadar izin almam gerektigini cozemedim yani :)
Bir de sevk edilecek bolumde Romatoloji olmadigi icin ben dahiliye yazdirdim, cunku hastanede de oyle yapmislardi. FTR mi demeliydim acaba, bi sikinti cikar mi?

hocam şimdi bakarlar 2 şansınız var ya ben anlamam diyip askere bile gönderirler yada benm alanım değil ramotoloji bölümünün oldğu en yakın askeri hastaneye gönderirler. hastaneye sevk edildikten sonra doktor seni görecek hastalığını söyliceksn ve olabildiğince abartmanda çok fayda var :)) sonra seni tahlil vs çektirmeni isticek . onlardan sonra seni heyete çkartmak için imza isticek oda oda imza toplicaksın. sonra heyete çıkacaksın heyetten sonra paydos . yalnız benm bu işim yalvar yakar yok işte adanadan geldim bilmemne kalacak yerim yok banklarda kalyrm dememle 1 haftada bitti . günde imza da attırabilrsin 3 imzada. zatn toplam 4-5 imzaydı sanırm. geçmiş olsn.

265 Mesaj
7 Mart 2013; 11:09:42 

quote:

Geçmiş olsun paşam. Umarım seni de almazlar askere. Romatoloji bölümü yoksa ne olur hiç bilmiyorum ama Romatoloji kliniği olan en yakın hastaneye sevketmeleri lazım. Mesela beni Ankara Etimesguttaki hastaneden Ankara GATA ya sevketmişlerdi. Muhtemelen senin de öyle olur. İşlemlere gelince ben tam 8 Ocak ta başladım ve 8 Şubatta bitti işlerim. Tabi bu arada 10 iş günü de gidemedim. Yani 1 hafta ve 2 gün. Sen hergün gidersen işin 2 Hafta 3 günde filan biter. Gitmek istemediğini çok ağrı çektiğini doktora belirt. Önce doktor sana bi bakıcak. Kan, İdrar ve Röntgen isteyecek. Sen onları çakınca hastalık var gibiyse bu sefer senden MR isteyecek. MR Raporunun çıkması 10 gün filan sürüyor zaten o sürede hastaneye hiç gitmiyorsun. MR da kesinleşince bitsin isticek ve heyete yolluyacak. Toplam 4 imza toplaman gerekicek Mikrobiyoloji bölümü , Röntgen bölümü, Romatoloji bölümü ve MR bölümünden. Tabi bu imza işleri çok sakat adamlara dosyanı bırakıyorsun akşam gel diyor. Sonra da heyet filan. Yani ben toplamda 6 - 7 kere gitmişimdir hastaneye.

296 Mesaj
8 Mart 2013; 12:40:51 

arkadaslar maalesef dunyanin en uyuz FTR doktoruna denkgeldim.

Adam evet problem var ama baslangic seviyesinde dedi ve saglam raporunu verdi, sadece komando olamaz yazdi...

Moralim bayagi bozuk yani :(

HY

1623 Mesaj
8 Mart 2013; 13:07:54 

quote:

Adam evet problem var ama baslangic seviyesinde dedi ve saglam raporunu verdi, sadece komando olamaz yazdi...

geçmiş olsn hocam keşke ramotolojiye gitseydnz :S

312 Mesaj
8 Mart 2013; 13:20:04 

quote:

sanırım kısa dönemsin ondan sağlam vermiş olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last Later -- 8 Mart 2013; 13:22:39 >

265 Mesaj
8 Mart 2013; 13:34:51 

quote:

üzülme paşam sayılı gün hemen geçer canını sıkma sen. Ama kesin tanı varmı sende ankilozan spondilit olduğuna dair ? FTR ye nerede girdin ? Hangi şehir ve hangi hastane ? Eğer kesin tanı varsa ankilozan spondilit diye bence karara itiraz edip kendini romatoloji polikliniğine aktart.

265 Mesaj
8 Mart 2013; 13:37:28 

quote:

sanırım kısa dönemsin ondan sağlam vermiş olabilirler.

bende kısa dönemim ama beni almadılar. sanırım doktora kalmış o ya..

296 Mesaj
8 Mart 2013; 13:50:33 

benim cerrahpasa da teshis edilmisti, baslangic seviyesi demislerdi.
Kasimpasa Asker hastanesine sevk ettiler askerlik subesinden.
Romatoloji yazmiyodu secenekler arasinda, FTR ye sevkettiler.
Adam kan ve rontgen istedi, idrar istemedi.
Sonucta da kan degerlerin normal, biraz sorun var ama baslangic seviyesinde oldugundan engel degil dedi.
Ben dedim cok sikinti cekiyorum zaman zaman diye.
Bugun pek agrim yoktu, acaba agri oldugunda mi testleri yaptirsaydim, alakasi var midir?
Oyle yani sonucta komando olamaz yazdi sadece...

HY

265 Mesaj
8 Mart 2013; 13:54:08 

quote:

benim cerrahpasa da teshis edilmisti, baslangic seviyesi demislerdi.
Kasimpasa Asker hastanesine sevk ettiler askerlik subesinden.
Romatoloji yazmiyodu secenekler arasinda, FTR ye sevkettiler.
Adam kan ve rontgen istedi, idrar istemedi.
Sonucta da kan degerlerin normal, biraz sorun var ama baslangic seviyesinde oldugundan engel degil dedi.
Ben dedim cok sikinti cekiyorum zaman zaman diye.
Bugun pek agrim yoktu, acaba agri oldugunda mi testleri yaptirsaydim, alakasi var midir?
Oyle yani sonucta komando olamaz yazdi sadece...

ağrın varken test yaptırsan değerlerin değişeceğini sanmıyorum ama hani yürüyemediğin koşamadığın için belki doktor açısından iyi olurdu. neyse kardeşim sağlık olsun askere gidince illaki seni eve geri yollarlar. bizleri bilgilendir.

265 Mesaj
8 Mart 2013; 20:40:33 

lan kendi çocukları olsa türlü türlü rapor olsa asla aldırmazlar bize gelince hasta adamı alıyorlar adaletmi arkadaş bu.

1623 Mesaj
8 Nisan 2013; 22:34:13 

beyler bugn gittim işlemleri başlatmak için. geçen sene nisanda yapmştm ve bana seneye bırakma raporu verildi ve dendiki seneye terkarar nisanda gel seni çürüğe ayıracağız . bugn gittiğimde bana ocak ayınca yasanın değiştiğini ve ocakta gelmem gerektiğini geç kaldığımı yoklama kaçağa göründüğümü ve para cezası aldığımı söylediler . ben şimdi ne yapayim ? internetten araştırdığma göre ilk 4 ay 250 lira sonra artmaya başlıyormuş biz şuan 4. aydayız ocaktan bu yana yani 250 lira cezalıyım bana kimse bi uyarıda bulunmadı ocakta gelmeniz gerekiyor diye . bir fikri olan var mı ?

1623 Mesaj
12 Nisan 2013; 22:38:06 

beyler yarın ankaraya gidiyorum pazartesi etimesgut asker hastanesine gidicem sistem değişmiş beni etimesguta gönderdiler onlar gerekli görürse gataya sevk ederlermiş

338 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kedi Yiyen Fare
13 Nisan 2013; 4:48:30 

İzmir Askeri Hastanede Tanıştığım Eleman Vardı..Göğsünde Platin Varmış 3 Aydır Çürük Almaya Çalışıyorum Dedi Vermiyorlarmış..İstanbula Sevk Etmişler Ordan Ne Karar Çıkarsa O...Allah Yardımcın Olsun Çürük Raporunu Kolay Kolay Vermiyorlar..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1585 Mesaj
13 Nisan 2013; 11:11:02 

konuyla pek alakalı değil o yüzden özür dilerim şimdiden

benimde sol ayağımda bir kaç tane fıtık tespit edildi.. İlk zamanlar yürüyemez durumdaydım ağrıdan sancıdan şu son zamanlarda çok çok çok iyiyim bütün işlerimi yapıyorm eğiliyorum kalkıyorum hatta zaman zaman deneme amaçlı kısa mesafe koşular yapıyorum tamamen yok olmamakla beraber ağrılarım minimum seviyede kendimi çok zorlarsam o ayağıma çok yüklenirsem hafif derecede ağrılar var ...

Bununla ilgili durum nee olur bir dahaki ay askere gitmek istiyorum...Çürük raporu falan kesinlikle beklemiyorum istemiyorum da zaten.. Elimde mr sonuçları raporlar mevcut zatne şimdi şubeye gittiğim zaman ne olur bunlara bakarlarmı yokssa kendileri de ayrıca test yaparlarmı askere gitmekle ilgili sıkıntım yok sadece oradaki o eğitimlerden koş yat kalk sürün olaylarından çekiniyorum((şu an koşu şınav gibi olayları yapabilirim diye düşünüyorum ama çok zorlarsam da dayanabilirmiyim diye tereddütteyim)) en kötü ihtimalle spor yapamaz tarzı birşeyler verilirmi ??