Şimdi Ara

Çapraz bağ kopması ve menisküs yırtığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
2
Favori
14.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Kasım celbiyle ben de gidiyorum hayırlısı ile. Ancak halı sahada dizim döndü ve inanılmaz bi acı çektim. Dizim şişti aynı gece. Şişin inmesini bekledim 3 4 gün. Sonrasında özel hastanede mr a girdim. Rapor sonucunda menisküs yırtığı ve ön çapraz bağ yırtılması görüldü sağ dizimde. Askerlik durumum ne olur acaba. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum çok geçmiş olsun, başına gelen olayı 365. ana konuda gördüm öyle geldim.
    Şimdi tam olarak şöyle olmalı, bildiğim kadarıyla çapraz bağ yırtıkları dizdeki hareketleri oldukça kısıtlayıcı bir sakatlık, kimisi günlük yaşantısına devam ediyor, ağrının az olduğunu ama hali hazırda bir ağrının var olduğunu söylüyor hatta 10 yıl o şekilde yaşamış adam tanıyorum, kimisi de yırtık o kadar çok ağrıyor ki hiç bir iş yapamaz hale geldiğini söylüyor, hatta sağlam bacağı, yırtık olan bacağın yükünü aldığı için, sağlam bacak daha fazla kas yapıp büyüyor.
    Menisküs yırtıkları ameliyatsız kendi başına iyileşemeyen sakatlıklardan birisi, ameliyat şart.
    Şimdi gelelim yapmak istediğine, eğer ağrın az ise askere gidip orada ameliyat olmak avantaj olabilir, ağrın fazla ise şubeye gidip sorununu bildir, muhtemelen askeri hast. sevkini verecekler, kötü ise çürük bile alabilirsin.
    Ben 2014 de sol fibula kemiğimi kırdım platin ve 8 vida var temmuzda şube beni ısparta askeri hastaneye sevk etti, (askerliğine engel teşkil edecek sorun yok) dediler kasımda gidiyorum nasipse.
    Allah kolaylık versin kardeşim.......

• quote:

Orijinalden alıntı: hardmusty

Dostum çok geçmiş olsun, başına gelen olayı 365. ana konuda gördüm öyle geldim.
    Şimdi tam olarak şöyle olmalı, bildiğim kadarıyla çapraz bağ yırtıkları dizdeki hareketleri oldukça kısıtlayıcı bir sakatlık, kimisi günlük yaşantısına devam ediyor, ağrının az olduğunu ama hali hazırda bir ağrının var olduğunu söylüyor hatta 10 yıl o şekilde yaşamış adam tanıyorum, kimisi de yırtık o kadar çok ağrıyor ki hiç bir iş yapamaz hale geldiğini söylüyor, hatta sağlam bacağı, yırtık olan bacağın yükünü aldığı için, sağlam bacak daha fazla kas yapıp büyüyor.
    Menisküs yırtıkları ameliyatsız kendi başına iyileşemeyen sakatlıklardan birisi, ameliyat şart.
    Şimdi gelelim yapmak istediğine, eğer ağrın az ise askere gidip orada ameliyat olmak avantaj olabilir, ağrın fazla ise şubeye gidip sorununu bildir, muhtemelen askeri hast. sevkini verecekler, kötü ise çürük bile alabilirsin.
    Ben 2014 de sol fibula kemiğimi kırdım platin ve 8 vida var temmuzda şube beni ısparta askeri hastaneye sevk etti, (askerliğine engel teşkil edecek sorun yok) dediler kasımda gidiyorum nasipse.
    Allah kolaylık versin kardeşim.......

Teşekkür ederim kardeşim.Sana da çok geçmiş olsun.Dediğin gibi yarın şubeye gidip bi görüşeyim.

• İyi geceler , forumda çapraz bağ , menisküs ve askerlik durumun ile ilgili yazını okudum da sonuç hakkında bir şey göremedim yardımcı olursan çok sevinirim. Benim de çapraz bağ kopuk menisküs yırtık yürüme de sıkıntı yok koşma ve çök kalk kesinlikle yapamam . kısmetse bu çarşamba birliğime teslim olacağım. Senin süreç nasıldı vereceğin tavsiyeleri dinlemek isterim.
  • Dostum sana durumu şöyle özetleyeyim sanırım çapraz bağ kopukluğu yada menüsküs yırtığı askerlikten çürük almaya yetmiyor ben kendim yaşadığım tecbübeyi aktarayım en azından bu sayfaya gelen ve durumu aynı olan arkadaşlar için bilgi vermiş olurum öncelikle benim 2016 yılında sağ dizim döndü ve çapraz bağım tamamen koptu yani hafif yırtık flan değil tamamen kopuktu 2018 yılında askerlik için muayne olduğum zaman beni hastaneye sevk ettiler doktor dizimin emarını çektikten sonra bana c58 maddesinden ertesi yıla erteleme verdi ve 2019 yılında yeniden muayne oldum ve tekrar 2. ertelemeyi verdiler fakat 2020 yani bu yıl son muaynemde ise doktor ameliyat olmadığım için mecbur askere gidersin dedi o verdiği 2 yıl ertelemeyi ise bana ameliyat olmam için süre vermek amacıyla vermiş mevzuata göre çapraz bağ yırtığı yada kopukluğu askerlik için çürük raporu verilen hususlardan biri değilmiş tek istisnası çapraz bağın kopmasıyla beraber yürüyüş bozukluğu ve kemik yapısında meydana gelen bir hasar yada sıkıntı varsa ancak o zaman çürük verilebiliyormuş ama normal hayatına bir şekilde devam edebiliyorsan yani normal yürümede hareket etmede herhangi bir ağrı sızı olmuyorsa sana o zaman A grubu hafif sıkıntısı olanlara verilen rapor düzenleniyor yani bu raporda asker olur ama komando olamaz anlamına geliyor bu bilgiyi de buraya düştüm en azından bu konuda rahatsızlığı olanlar olursa hani bir ihtimal çürük vs alabilirmiyim diye aklında soru işareti olanları bizzat deneyimim ile aydınlatmış olurum en azından

• yuski34 Y kullanıcısına yanıt

Hocam iyi günler .Yaşadığınız olayın üzerinden zaman gecmis bir şey sormak istiyorum benimde ön capraz bağım kopmuş durumda şuan ameliyat olmam gerekiyor fakat şubatın sonunda askere gideceğim sizin bu süreç nasıl ilerledi bilgilendirme yaparsanız sevinirim . Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mümin KONDAK M kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun şuan askerdesiniz sanırım. Çarşıya çıktığınızda yaşadıklarınızı anlatırmısınız bende aynı durumdayım Mayıs'ta gideceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.