Şimdi Ara

Brutal ve Scream vokalciyim soruları alayım. / Video Eklendi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
6
Favori
8.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölümde dolanırken sürekli görüyorum sorusu olanları ben de konusunu açayım dedim. Var mı soru ?

------------

Daha yeni uyanmıştım o yüzden biraz uyuşuk gibi oldu ama idare ediverin şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sverre -- 23 Nisan 2019; 22:48:14 >

• Nasıl ogrenebılırız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk olarak diyaframdan nefes alacaksın, omuzların yukarı aşağı oynamayacak nefes alırken.Sonra sesi çıkartırken karnını sıkacaksın, ağzından nefes esnerkenki gibi çok az çıkıyor olacak.Sesi gırtlağında hissedeceksin, titreşimi.Temel olarak bu şekilde ve yeni başlarken gırtlağın tahriş olabilir çünkü gırtlak bu tür seslere henüz alışık değildir.Önce ufak hırıltılarla sonra ae, ou, rıah gibi kısa seslerle alıştıracaksın gırtlağını.Ama çalışmaya başlamadan 1 saat kadar önce ılık su veya sıcak çay iç, bunlar gırtlağını temizleyecek ve sesinin daha güzel olmasına yardımcı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sverre

İlk olarak diyaframdan nefes alacaksın, omuzların yukarı aşağı oynamayacak nefes alırken.Sonra sesi çıkartırken karnını sıkacaksın, ağzından nefes esnerkenki gibi çok az çıkıyor olacak.Sesi gırtlağında hissedeceksin, titreşimi.Temel olarak bu şekilde ve yeni başlarken gırtlağın tahriş olabilir çünkü gırtlak bu tür seslere henüz alışık değildir.Önce ufak hırıltılarla sonra ae, ou, rıah gibi kısa seslerle alıştıracaksın gırtlağını.Ama çalışmaya başlamadan 1 saat kadar önce ılık su veya sıcak çay iç, bunlar gırtlağını temizleyecek ve sesinin daha güzel olmasına yardımcı olacaktır.

Bunları uygulamaya calısıyorum ama sesım hıc benzemıyor vokallere. Gegırıyorum gıbı oluyo sadece. Tekrar denemeye baslayacagım. Pekı 6 ay ıcınde ne kadar ogrenebılırım?

• Ne kadara satıyorsun brutal ve scream vokali?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassRouGe

Ne kadara satıyorsun brutal ve scream vokali?

Ehe ehe
  • Ben deathmetal tarzı brutal vokal yapıyorum ama scream çıkmıyor.Fiziğimle alakalı olabilir mi ?
  • Scream de diyaframdan nefes almana gerek yok herşey gırtlakta bitiyor, fizikle de bir alakası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsuer

quote:

Orijinalden alıntı: Sverre

İlk olarak diyaframdan nefes alacaksın, omuzların yukarı aşağı oynamayacak nefes alırken.Sonra sesi çıkartırken karnını sıkacaksın, ağzından nefes esnerkenki gibi çok az çıkıyor olacak.Sesi gırtlağında hissedeceksin, titreşimi.Temel olarak bu şekilde ve yeni başlarken gırtlağın tahriş olabilir çünkü gırtlak bu tür seslere henüz alışık değildir.Önce ufak hırıltılarla sonra ae, ou, rıah gibi kısa seslerle alıştıracaksın gırtlağını.Ama çalışmaya başlamadan 1 saat kadar önce ılık su veya sıcak çay iç, bunlar gırtlağını temizleyecek ve sesinin daha güzel olmasına yardımcı olacaktır.

Bunları uygulamaya calısıyorum ama sesım hıc benzemıyor vokallere. Gegırıyorum gıbı oluyo sadece. Tekrar denemeye baslayacagım. Pekı 6 ay ıcınde ne kadar ogrenebılırım?

Gırtlağında hissediyor musun titreşimi ? Gırtlağında sese yön vermelisin.
  • sizce bu sesleri cıkartmak bir yetenek mi yoksa çalışarak kazanılabilir mi?
  • Öyle merakım pek yok. Yinede evde yalnız kaldıkça denerdim :) brutal yapıyorumda. Kısa sürüyor ve çok ağrıyor kesiyorum. Süre uzamaz mı? Birde fazla yapınca ses tonu değişir mi? Ben sert şarkılar söylemiyorum genelde. Sade meraktan uğraşıyorum ses tonum değişsin istemem :))

• Arkadaşım brutal,scream vokallere meraklıysan ses tonunu düşünmez benim gibi kafana göre isyan kusardın.
  • Moruk,
    iyide şarkı söylüyorum kendi aşııırı amatör grubumda. Ses önemli :(
    ben eğlence amaçlı yapıyordum.

+ irem bak sana bişey yapıcam
    - :) ne ?
    + aaaoouuuaaaa
    - evet.

Böyle yani :)
    eskisi kadar böğürmüyorum zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: VaSiLi_ZaiTSev

sizce bu sesleri cıkartmak bir yetenek mi yoksa çalışarak kazanılabilir mi?

Öyle bir yetenek olsa ilginç olurdu doğrusu, ama sonradan kazanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cetger

Öyle merakım pek yok. Yinede evde yalnız kaldıkça denerdim :) brutal yapıyorumda. Kısa sürüyor ve çok ağrıyor kesiyorum. Süre uzamaz mı? Birde fazla yapınca ses tonu değişir mi? Ben sert şarkılar söylemiyorum genelde. Sade meraktan uğraşıyorum ses tonum değişsin istemem :))

Süre senin pratiğine kalmış.Eğer hergün düzenli olarak yaparsan bir seneyi bulmadan sesin de daha güzel olur süresi de.Ses tonunu ya da sesini etkilemiyor gözlemlerimce ancak çalışma sonrası ses biraz daha hırıltılı çıkıyor normale göre, tabi düzeliyor 10 dk sonra.
  • merak ettiğim neden böyle vokal yapıyorsun daha sakin daha efendi olmuyor mu? yani benim garibime gidiyor açıkçası.tabii ki tarz meselesi ona bir şey dediğim yok da.merak ettim yani nerden heves ettin?

• Bak bakayım olmuş mu. Evde annem babam var malum, ondan anca bu kadar sürdürebildim sataniz sanmasınlar beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hell Patrol

Bak bakayım olmuş mu. Evde annem babam var malum, ondan anca bu kadar sürdürebildim sataniz sanmasınlar beni

anne babanın bunu söylerken duymalarını düşünüyorumda hele bide ışıklar falan kapalıysa şeytan çağırıyosun sanarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

quote:

Bak bakayım olmuş mu. Evde annem babam var malum, ondan anca bu kadar sürdürebildim sataniz sanmasınlar beni

anne babanın bunu söylerken duymalarını düşünüyorumda hele bide ışıklar falan kapalıysa şeytan çağırıyosun sanarlar

Ehehehe
    İyi olmuş mu bari ondan haber ver. Daha 15 saniye boyunca daha gür versiyonunu da yaparım ama aile faktörü işte
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

quote:

Ehehehe
    İyi olmuş mu bari ondan haber ver. Daha 15 saniye boyunca daha gür versiyonunu da yaparım ama aile faktörü işte

dostum ben böyle teknik olarak anlamamda bi şarkı söylesen iyi kötü diye yorum yapabilirim ama anlaşılan aile faktöründen dolayı onuda yapamıycan neyse sen devam et çalışmaya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.