Şimdi Ara

bisiklete binmek göbek eritir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
2
Favori
65.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bisiklete binmeyi zaten seviyorum, yani sırf göbek eritmek için binmeyeceğim ama yine de sorayım dedim sizlere.

son 2 yılda 20 kilo verdim vücudum çok iyi oldu ama göbek gitmedi.

• Gobek eritir cunku kosmaktan bile fazla kalori yakarsin is kalori yakmakta , mekik gobek eritmez bunu hala ogrenemedi bizim milletimiz mekik karin kasini calistirir karin kaslari herkeste vardir ancak gobek yagindan gozukmez sen gobek varken kas calistirirsan alttaki kaslar buyur ve baski yapar yukariya daha cok gobekli gozukursun yag eritmez mekik hi bir sekilde , gobegi kardiyo eriir yani yuruyus bisiklet ve kosu , yarim saatlik dilimlere ayirirsak yuruyus 210 , kosmak 240 , bisiklet ise 270 kalori yakar . Vucutta bolgesel zayiflama diye bir olay yoktur tamamen hikayedir bu oyuzden zayiflamanin yolu az kalori alip cok kalori yakmaktir gordugun gibi en cok kaloriyi bisiklet surerek yakarsin. Arkadaslar nasil karin kasi sahibi olursun ona cevap vermisler yag eritmeye degil bisikletin ayak kasi yapmasi kalori yakip gobek eritmayecegi anlamina gelmez yani sanirim sorunun cevabini vermis oldum umarim faydam dokunmustur.

Profosyrnel falan degilim ancak bu isin profesyonellriyle cok konustum bu bilgileri onlara dayanarak veriyorum
  • Bisiklet göbek eritmez göbeği çalıştırmaz bacaktır bisiklet vitesi en ağıra alıp dik yokuş ve yola vurmaktır kendini.
    Not: Bisiklet bacağı çalıştır lakin yumuşak vitese alıp çok pedal çevirmek değil bu bacak kasını inceltir ağıra alıp yokuş çıkmak yolda gitmek bacak kasını geliştirir ne futbolcu arkadaşlarım var bayırda bisikletten iniyor
  • Göbek eritmek için mekik daha faydalıdır. Bisiklet yağ yaktırsa da göbek eritmek için diyet yapıp karın kaslarını çalıştırmak daha iyi olur.
  • Gobek eritir cunku kosmaktan bile fazla kalori yakarsin is kalori yakmakta , mekik gobek eritmez bunu hala ogrenemedi bizim milletimiz mekik karin kasini calistirir karin kaslari herkeste vardir ancak gobek yagindan gozukmez sen gobek varken kas calistirirsan alttaki kaslar buyur ve baski yapar yukariya daha cok gobekli gozukursun yag eritmez mekik hi bir sekilde , gobegi kardiyo eriir yani yuruyus bisiklet ve kosu , yarim saatlik dilimlere ayirirsak yuruyus 210 , kosmak 240 , bisiklet ise 270 kalori yakar . Vucutta bolgesel zayiflama diye bir olay yoktur tamamen hikayedir bu oyuzden zayiflamanin yolu az kalori alip cok kalori yakmaktir gordugun gibi en cok kaloriyi bisiklet surerek yakarsin. Arkadaslar nasil karin kasi sahibi olursun ona cevap vermisler yag eritmeye degil bisikletin ayak kasi yapmasi kalori yakip gobek eritmayecegi anlamina gelmez yani sanirim sorunun cevabini vermis oldum umarim faydam dokunmustur.

Profosyrnel falan degilim ancak bu isin profesyonellriyle cok konustum bu bilgileri onlara dayanarak veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alpertfn

Gobek eritir cunku kosmaktan bile fazla kalori yakarsin is kalori yakmakta , mekik gobek eritmez bunu hala ogrenemedi bizim milletimiz mekik karin kasini calistirir karin kaslari herkeste vardir ancak gobek yagindan gozukmez sen gobek varken kas calistirirsan alttaki kaslar buyur ve baski yapar yukariya daha cok gobekli gozukursun yag eritmez mekik hi bir sekilde , gobegi kardiyo eriir yani yuruyus bisiklet ve kosu , yarim saatlik dilimlere ayirirsak yuruyus 210 , kosmak 240 , bisiklet ise 270 kalori yakar . Vucutta bolgesel zayiflama diye bir olay yoktur tamamen hikayedir bu oyuzden zayiflamanin yolu az kalori alip cok kalori yakmaktir gordugun gibi en cok kaloriyi bisiklet surerek yakarsin. Arkadaslar nasil karin kasi sahibi olursun ona cevap vermisler yag eritmeye degil bisikletin ayak kasi yapmasi kalori yakip gobek eritmayecegi anlamina gelmez yani sanirim sorunun cevabini vermis oldum umarim faydam dokunmustur.

10 senedir biniyorum kilom sabit değişmiyor ne azaldı nede arttı. Her günde ortalama 30-40 km yapıyorum ama ..

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanalba

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    yuksek kadans calisirsaniz vucudun her bolgesi erir ama en son gobek erir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Bisiklet göbek eritmez göbeği çalıştırmaz bacaktır bisiklet vitesi en ağıra alıp dik yokuş ve yola vurmaktır kendini.
    Not: Bisiklet bacağı çalıştır lakin yumuşak vitese alıp çok pedal çevirmek değil bu bacak kasını inceltir ağıra alıp yokuş çıkmak yolda gitmek bacak kasını geliştirir ne futbolcu arkadaşlarım var bayırda bisikletten iniyor

hocam bilginiz yoksa bence yorum yapmayın, her zaman yüksek kadans daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingrid

quote:

Bisiklet göbek eritmez göbeği çalıştırmaz bacaktır bisiklet vitesi en ağıra alıp dik yokuş ve yola vurmaktır kendini.

Alıntıları Göster
    Göbek eritmek için sadece bisikletin bir faydası olmaz.Bisikletin yanında mekik +kondisyon çalışmalarıda yapmalısınız..
    Örneğin 50kmlik bir bisiklet antremanından sonra şunu uygulayın :http://www.youtube.com/watch?v=cOf5MsV0Xz8&noredirect=1

edit : yanlış video lınkı duzeltıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykts -- 1 Temmuz 2012; 18:06:21 >

• quote:

Gobek eritir cunku kosmaktan bile fazla kalori yakarsin is kalori yakmakta , mekik gobek eritmez bunu hala ogrenemedi bizim milletimiz mekik karin kasini calistirir karin kaslari herkeste vardir ancak gobek yagindan gozukmez sen gobek varken kas calistirirsan alttaki kaslar buyur ve baski yapar yukariya daha cok gobekli gozukursun yag eritmez mekik hi bir sekilde , gobegi kardiyo eriir yani yuruyus bisiklet ve kosu , yarim saatlik dilimlere ayirirsak yuruyus 210 , kosmak 240 , bisiklet ise 270 kalori yakar . Vucutta bolgesel zayiflama diye bir olay yoktur tamamen hikayedir bu oyuzden zayiflamanin yolu az kalori alip cok kalori yakmaktir gordugun gibi en cok kaloriyi bisiklet surerek yakarsin. Arkadaslar nasil karin kasi sahibi olursun ona cevap vermisler yag eritmeye degil bisikletin ayak kasi yapmasi kalori yakip gobek eritmayecegi anlamina gelmez yani sanirim sorunun cevabini vermis oldum umarim faydam dokunmustur.

Bunlarin uzerine bir sey soylenmez hepsi cok dogru

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanalba

quote:

Bunlarin uzerine bir sey soylenmez hepsi cok dogru

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_62400784/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: aykts

http://forum.donanimhaber.com/m_62400784/tm.htm

Alıntıları Göster
    Benim Allah'a şükür fit bir vücudum var ve her daim kilom sabit gider. Yani bi boğa bitirsem tek başıma yine kilo almam o derece Vücudumda kas yapmaya çok meyilli cidden, adonislerim bayağı şekilli spor yapmadan bile. Acaba diyorum bisikletin karın kasına faydası var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: k8aan

quote:

Bilgim var olmasa yazmam biliyorsam da

• quote:

Bölgesel zayıflamak yoktur demek doğru değil, mekik ile karın kaslarını calistirdiginda kaslar gerekli enerjiyi sağlamak için en yakın bölgelerdeki yağları yakmaya başlar, vücut kaslarının çevresine yağ depolanmasinin olayı da o zaten.

Bir de yarım saatte 270 kalori olayı da doğru değil, insanlar birbirinin aynısı olmadığı gibi herkes aynı şartlarda da bisiklet sürmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkaris

quote:

Bölgesel zayıflamak yoktur demek doğru değil, mekik ile karın kaslarını calistirdiginda kaslar gerekli enerjiyi sağlamak için en yakın bölgelerdeki yağları yakmaya başlar, vücut kaslarının çevresine yağ depolanmasinin olayı da o zaten.

Bir de yarım saatte 270 kalori olayı da doğru değil, insanlar birbirinin aynısı olmadığı gibi herkes aynı şartlarda da bisiklet sürmüyor.

Alıntıları Göster
    5 günde 623 km yaptığım turda 4 kilo vermiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A064FD3E1

5 günde 623 km yaptığım turda 4 kilo vermiştim

Alıntıları Göster
    ooo 623 km çok iyiymiş hocam, maşallah. :)

2 gündür 40 km yol yapıyorum, baldırlarım ben yanıyorum diye bağırıyor. birde ilk defa bu kadar uzun bir yol katettim, o yüzden olacak ki her tarafım yandı kül oldu. böyle devam edersem sağlam kilo vereceğim gibi. :)

koşmak kadar zevkli bir eylem, keşke daha fazla bisiklet yolu olsa da işimize de bisiklet ile gidip gelebilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAliTR

ooo 623 km çok iyiymiş hocam, maşallah. :)

2 gündür 40 km yol yapıyorum, baldırlarım ben yanıyorum diye bağırıyor. birde ilk defa bu kadar uzun bir yol katettim, o yüzden olacak ki her tarafım yandı kül oldu. böyle devam edersem sağlam kilo vereceğim gibi. :)

koşmak kadar zevkli bir eylem, keşke daha fazla bisiklet yolu olsa da işimize de bisiklet ile gidip gelebilsek.

Alıntıları Göster
    bisikletle uzun yol yaptım mı şehirler arası otobüsle yolculuk etmiş gibi hissediyorum kendimi. ama psikolojik olarak..

bir de bende hastalık oldu. hız göstergesi taktırdığımdan bu yana sürekli göstergeye bakıyorum 20 kmnin altına iniyormuyum diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bisikletle uzun yol yaptım mı şehirler arası otobüsle yolculuk etmiş gibi hissediyorum kendimi. ama psikolojik olarak..

bir de bende hastalık oldu. hız göstergesi taktırdığımdan bu yana sürekli göstergeye bakıyorum 20 kmnin altına iniyormuyum diye..

Alıntıları Göster
    Göbeğinin gitmesi için günde 10dk yan mekik ve çapraz mekik çekmen lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Supervenience

Göbeğinin gitmesi için günde 10dk yan mekik ve çapraz mekik çekmen lazım

Alıntıları Göster
    bisiklete bindikten sonra mekik cekersen cok cabuk erir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliKocBey

bisiklete bindikten sonra mekik cekersen cok cabuk erir.

Alıntıları Göster
    Şehir efsanesi. Eritmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dura-Ace

Şehir efsanesi. Eritmez

Alıntıları Göster
    Göbekteki yağlar ameliyatsız iki şekilde erir;

1. Diyet yaparak vucuda daha az kalori alırsın ve kalori ihtiyacını yağdan sağlarsın, bu durumda metabolizma hızını düşürmeden bilinçli diyet ile göbek çevren erimeye başlar.

2. Metabolizmanı, aldığın kaloriden fazlasını yakmaya zorlarsın (Kardiyo en bilineni). Bu durumda önemli olan kasdan kaybetmemektir ki bunun için yine diyet yapman gerekir.

Mekik, ters mekik, plank, yan plank gibi haraketler sadece merkez kaslarını güçlendirir. Bu aslında tüm spor dallarında gerekli olan bir güçtür ama karnı eritmez. Yapıları gereği tüm karın haraketleri en az enerji harcayacak şekildedir. Karın haraketlerininin tekrar sayısının fazla olması sebebi de budur. Zaten yapılan tüm haraketlerde merkez kaslar bir şekilde kasılır. Bu sebeple karın haraketleri hiçbir zaman karın yağı yakacak kadar enerji harcatmaz. Ama örneğin hem bisiklete binip metabolizmanın daha fazla enerji tüketmesini sağlarsın, hem diyet ile sağlıklı beslenirsin, hem de mekik ile merkez kaslarını güçlendirip, daha dik, daha sağlıklı bir duruş elde edersin. Bunlar ile sonuç manken gibi bir vucudun olur...

PS: Diyet az yemek yemek değildir, sağlıklı beslenme şeklidir. En genel tanımı ile metabolizmanın yakmasına uygun protein, karbohidrat ve yağ bileşenenin besin yoluyla alınmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mozel -- 13 Temmuz 2012; 17:41:13 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.