Şimdi Ara

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
4
Favori
27.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 8 GB yaptım , fm 2012 delisiyim , oyunda en ufak kasma görmedim.
    Full hd 1080p film de izliyorum , masaüstü bilgisayarın yaptığı herşeyi yapıyor ayrıca , çoğu notebooklarda açmayan kasan filmlerde sıkıntı olmuyor ,

düşünen varsa hazır vatan'da stoklardayken alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavy86

Ben 8 GB yaptım , fm 2012 delisiyim , oyunda en ufak kasma görmedim.
    Full hd 1080p film de izliyorum , masaüstü bilgisayarın yaptığı herşeyi yapıyor ayrıca , çoğu notebooklarda açmayan kasan filmlerde sıkıntı olmuyor ,

düşünen varsa hazır vatan'da stoklardayken alsın.

cevabınız için teşekkür ederim.
    Önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum.
    Peki autocad performansı ne derece olur sizce?
  • autocad hiç kullanmadım , denemeden yorum yapmak istemem

ancak fikrimi söylemem gerekirse , harici ekran kartı olduğu için , dahili ekran kartlarına oran ile daha yüksek ihtimal.

Ram 8 gb yükseltebiliyorsun zaten,

Tek sorun 1 ghz işlemci ile o programı açabilir misin..

Bunun cevabını bulduğun an , kafanda soru işareti kalmayacak.

Dipnot : Photoshop 8 gb ram ile sorunsuz.
  • bugün vatan'dan 753 tl'ye aldım ve yanında 2GB 1333 'lük bir ram ilave aldım. Ram 40 Tl fiyatlar uygun gibi geldi, sizce ?
  • son olarak usb 3.0 çıkışı sol da mı sağ da mı acaba :)
  • Arkadaşlar bu modelin "enter" tuşu taraflarında, sanırım HDD var orada, değişik bir ses geliyor. sanki CD sürücüsü varda CD okuyor gibi HDD'nin işlem yaptığını duyabiliyorum. Sessiz bir ortamda ama sürekli bir biçimde duyuluyor. 1215B modelini satın alan bir kaç arkadaş daha yazmış bu sorunu. Aynı sorunu yaşayan başka arkadaş var mı acaba ona göre ya değiştirme talebinde bulunucam yada sese alışıcam artık :)
  • selam arkadaslar .. bende asus 1215b almak istiyorum ancak sorularım olacak ..

1-) office işlemleri word excel fılan kullanıcak.
    2-) internette takılıcam .
    3-) video seyretcem .
    4-) kardesım ıcın de ufak caplı oyunlar yuklemek istiyorum (örn:gta vice city , gta san and , nfs und 2 , counter strike 1.6 , pes 10 ve 11 gibi ) bu yazdıgım oyunları kaldıra bılecek bır netbook mu asus 1215b ...
    5-) bu netbook la yapacaklarımı saydım acaba bu netbook benı bu yapacaklarım ile ne kadar zaman kullanırım ..
    şimdiden cevaplarınız için tesekkurler ...

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1215b-siv042s-eeepc-1215b-gumus-amd-c50-100ghz-2048mb-320gb-maxintel-121-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57568

• quote:

Orijinalden alıntı: frturk

Arkadaşlar bu modelin "enter" tuşu taraflarında, sanırım HDD var orada, değişik bir ses geliyor. sanki CD sürücüsü varda CD okuyor gibi HDD'nin işlem yaptığını duyabiliyorum. Sessiz bir ortamda ama sürekli bir biçimde duyuluyor. 1215B modelini satın alan bir kaç arkadaş daha yazmış bu sorunu. Aynı sorunu yaşayan başka arkadaş var mı acaba ona göre ya değiştirme talebinde bulunucam yada sese alışıcam artık :)

Sese alışsan iyi edersin arkadaşım. O ses , seagate harddisklerden çıkan sestir. Herhangi bir problem olmayıp , doğal karşılanmalıdır. Ama fan sesi zor duyulacak kadar düşüktür.

2 yıldır kullandığım masaüstü bilgisayarımda da var hdd sesi.

Eğer yok ben o ses ile yapamam dersen , o model yerine başka bir model ile değişim yapmanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: frturk

Arkadaşlar bu modelin "enter" tuşu taraflarında, sanırım HDD var orada, değişik bir ses geliyor. sanki CD sürücüsü varda CD okuyor gibi HDD'nin işlem yaptığını duyabiliyorum. Sessiz bir ortamda ama sürekli bir biçimde duyuluyor. 1215B modelini satın alan bir kaç arkadaş daha yazmış bu sorunu. Aynı sorunu yaşayan başka arkadaş var mı acaba ona göre ya değiştirme talebinde bulunucam yada sese alışıcam artık :)

1215n de de birçok kişi bu sesin varlığından bahsediyordu.
  • Merhaba bende bu cihazı almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ? alırsam 4gb ram takacam
  • sese alışmaya başlıycam o zaman :)
  • selam arkadaslar .. bende asus 1215b almak istiyorum ancak sorularım olacak ..

1-) office işlemleri word excel fılan kullanıcak.
    2-) internette takılıcam .
    3-) video seyretcem .
    4-) kardesım ıcın de ufak caplı oyunlar yuklemek istiyorum (örn:gta vice city , gta san and , nfs und 2 , counter strike 1.6 , pes 10 ve 11 gibi ) bu yazdıgım oyunları kaldıra bılecek bır netbook mu asus 1215b ...
    5-) bu netbook la yapacaklarımı saydım acaba bu netbook benı bu yapacaklarım ile ne kadar zaman kullanırım ..
    şimdiden cevaplarınız için tesekkurler ...

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1215b-siv042s-eeepc-1215b-gumus-amd-c50-100ghz-2048mb-320gb-maxintel-121-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57568

• quote:

autocad hiç kullanmadım , denemeden yorum yapmak istemem

ancak fikrimi söylemem gerekirse , harici ekran kartı olduğu için , dahili ekran kartlarına oran ile daha yüksek ihtimal.

Hocam sorunun cevabını buldum.
    En az 1.6 ghz ile çalısıyormus autocad programı.
    Bende malesef vazgeçmek zorunda kaldım.
    Aynı fiyat aralığında kampanyaya giren bir netbook gördüm ve bu aksam elime ulaşıyor.
    http://www.teknosa.com/sonyamd.aspx
    1.65 ghz, e-450 ve ekran kartı harici, ayrıca 4 gb ram.
    1215b yede baktım.
    Gerçekten oda güzel bir netbook.
    Ama sanırım işlemcisi biraz düşük kalmıs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gooner

quote:

autocad hiç kullanmadım , denemeden yorum yapmak istemem

Hocam sorunun cevabını buldum.
    En az 1.6 ghz ile çalısıyormus autocad programı.
    Bende malesef vazgeçmek zorunda kaldım.
    Aynı fiyat aralığında kampanyaya giren bir netbook gördüm ve bu aksam elime ulaşıyor.
    http://www.teknosa.com/sonyamd.aspx
    1.65 ghz, e-450 ve ekran kartı harici, ayrıca 4 gb ram.
    1215b yede baktım.
    Gerçekten oda güzel bir netbook.
    Ama sanırım işlemcisi biraz düşük kalmıs.

çalışmada bi sıkıntı yok ama benim yaptıım ufak çizimlerdi çok geniş çizimlerde yavaşlık olabilir. ama çalışmaz diye bişey yok autocad 2010 yüklü bende ufak çizimlerde sıkıntı olmuyor. büyük çizimde deneyemedim henüz.

• SATILIK ASUS 1215B
    12.1" Lcd Ekran
    AMD C50 1,0ghz çift çekirdek
    2gb Ram 320gb hard disk
    Ati HD6250 Ekran kartı
    Asus WEBCAM webcamda açma kapama tuşu var:)
    HDMI+USB+Wireless

Detaylı özellikleri
    http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_1215B/#specifications

adresinden bulabilirsiniz.

Cihaz neredeyse hiç kullanılmamıştır.
    Vatan bilgisayar çıkışlıdır.
    23,5Ay garantisi devam etmektedir.
    Cihazı Mecidiyeköy'deki ofisimizden görebilir alabilirsiniz.
    650TL fiyatlıdır. Takas için mesaj lütfen atmayınız.

• herkese merhaba karar verdim 1215 alacagim lakin merak ettigim tek slot mu iki slot mu acaba cihazlar. 4 yada 8 gb taksam kaldirirmi acaba birde amd ile n570 arasinda hangisini tavsiye edersiniz ben n570 dusunuyorum ama önerilerinizi bekliyorum

saygılar
  • Dün akşam vatan bilgisayardan bu ürünü aldım.

Şuan ilk gözüme çarpan sıkıntı yazı yazarken klavyenin orta kısmının içine çökmesi.

Ayrıca chrome ile youtube dan 1080p klip izlerken acaip kasıyor cihaz ...birde hoparlör patlak mıdır nedir ses çok cızırtılı çıkıyor....realtek sitesinden yazılımı güncelliyorum belki düzelir diye !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rynell -- 16 Ocak 2012; 11:49:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

herkese merhaba karar verdim 1215 alacagim lakin merak ettigim tek slot mu iki slot mu acaba cihazlar. 4 yada 8 gb taksam kaldirirmi acaba birde amd ile n570 arasinda hangisini tavsiye edersiniz ben n570 dusunuyorum ama önerilerinizi bekliyorum

saygılar

Bu işlemci sorusunun cevabını bende bekliyorum arkadaşlar.
  • 2 slot var ben 8gb kullanıyorum 1066lık benim ramlar 1333 destekli anakartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutimuti

2 slot var ben 8gb kullanıyorum 1066lık benim ramlar 1333 destekli anakartı.

hocam memnunmusunuz peki yani "keşke intel alsaydım" dediginiz oldumu

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.