Şimdi Ara

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
4
Favori
27.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkatimi çektide bu netbook 1215n'den biraz daha kalın yapılmış 1215n 3.3cm iken bu 3.8m ile 4cm lik bi kalınlığa yakın olmuş :/ bu yandn biraz kötü olmuş
  • merhaba arkadaşlar şu an ispanyadayım ve bir netbooka ihtiyacım var ve karar verdiğim netbook linkteki fakat aklıma şu soru takıldı nasıl olurda fanın altında hava alıcak yer olmadan sogutabiliyor:D ayrıca tamda sol elınızı koydugumuz yerde:D
    https://reservaproductos.mediamarkt.es/ecommerce/products/prodDetail.cfm?id=1191&categoryId=0&languageId=1

pes 2012 deneyen warmı acaba? bu bilgisayarla?

500GB
    4GB DDR3 1333MHz
    AMD Dual-Core E-450 APU (1.65GHz, 1MB (L2) Cache)
    AMD Radeon HD 6320 (E450)

• @olcayemin gözün kapalı al derim , fanında hiçbir sorun yok. , mediamarktı görüyormusun , burda insanlar E-350 cpu beklerken ispanyada E-450 olan ve Türkiye'ye gelecegine pek inanmadığım en üst işlemci modelini satıyor. Gelirken bence sen fazladan al burda rahatça satarsın
  • Acaba bizde yabancı bir ülkeden alsak windows tr sorunu olur mu ?
  • bakieryigit,

bilgilendirme için teşekkürler, benim 3 sorum olacak;

- recovery(format) cd'si varmı yoksa diğer Asus'larda olduğu gibi F9 ilemi başlangıçta recovery yapılıyor? F9 ile yapılıyorsa ne kadar sürüyor recovery işlemi?

- 3.0 USB portu ile 2.0 USB cihazlar kullanılabiliyormu?

- 20-26inç Monitör bağlayarak masa üstü genişletilmiş şekilde deneme yaptınmı ekran kartı üzerinde, yaptıysan titreme donma gibi sorunlar oluşuyormu?
    (full HD görüntüler için)
  • bunun işlemcisi fusion olan hangi model
  • arkadaslar
    https://reservaproductos.mediamarkt.es/ecommerce/products/prodDetail.cfm?id=1191&categoryId=0&languageId=1
    bu linkteki bilg begenerek aldim ve gercekten cok guzel ozellikleri war mukemmel desem yeri fakat cok sacma bir olay basima geldi.
    bilgisayari kutusundan cikardim test icin bikac oyun yukliyim dedim pesi yukledim heralde hic calistirmaz dedim ancak sasirtici bi sekilde son cozunurluk high quality de hic takilmadan oynaya bildim . sonra windows guncellestirmelerini yujlemeye devam ettim ve onlardan sonra artik oyunu low da bile oynanmicak hale geldi.

ekran karti driverini yukliyim dedim asusun sitesinden indirdim ve kurudm bu seferde windows puanlari dustu :D
    ama biraz daha iyi oynatiyor oyunu -:D
    warcraft bile oynarken biraz kasma war???? 64 mb ekran karti istiyor oyun icin ama anlamadim...
    boyle sacma sapan bir durum yasayan oldumu acaba'?

• vatanbilgisayar.com ' da % 25 indirimle 337 $+KDV - 745 TL den ürün tekrar satışa çıktı. C50 işlemcili modelin piyasa fiyatının vatanda %25 indirimle buralara düştügünü hesaplarsak daha da uygun bulunmayacagı belli oldu. Düşünenler vatan bilgisayardan alabilir.

ASUS EEEPC 1215B SIYAH AMD C50 1.00GHZ-2048MB-320GB-MAX.INTEL-12.1"-CAM-W7STR

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1215b-blk080s-eeepc-1215b-siyah-amd-c50-1.00ghz-2048mb-320gb-max.intel-12.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57566

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 24 Kasım 2011; 16:21:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qusx

bakieryigit,

bilgilendirme için teşekkürler, benim 3 sorum olacak;

- recovery(format) cd'si varmı yoksa diğer Asus'larda olduğu gibi F9 ilemi başlangıçta recovery yapılıyor? F9 ile yapılıyorsa ne kadar sürüyor recovery işlemi?

- 3.0 USB portu ile 2.0 USB cihazlar kullanılabiliyormu?

- 20-26inç Monitör bağlayarak masa üstü genişletilmiş şekilde deneme yaptınmı ekran kartı üzerinde, yaptıysan titreme donma gibi sorunlar oluşuyormu?
    (full HD görüntüler için)

Format cd'si hiçbir laptop ve netbookta artık çıkmamaktadır , recovery bölümü mevcuttur. F9 la yapılıyor ama ben recovery denemedim çünkü windows 7 ultimate kurulumu yaptım ürüne ve sorunsuz 6 GB ramle kullanıyorum. isteyen 8 Gb ram takıp kullanabilir.

Şu da var toplamda 4 gb ram hertürlü işinizi görecektir. fazlasına gerek yok. makinanın ihtiyacı olmuyor.

bütün usb 3.0 portları her makinada usb 2.0 olarak kullanılabilir. yani usbler her zaman geriye destek sunarlar.

47 inç LG LED TV de deneme yaptım , full ekran izlemeye olanak veriyor , yani 1080p filmleri tam ekran izleyebilirsiniz. HDMI girşinden baglantı kurdugunuzda. Hem netbookta görüntü olsun hemde tv de görüntü olsun dersenizde 1366x768 çözünürlükte görüntü aktarımı olacak şekilde 2 ekranıda kullanbiliyorsunuz.

HDMI çıkışı 1920x1080 görüntü aktarımını yapabiliyor yani rahatça bu arada üstte sesi aktarmayı da nasıl yapacagınızı resimle anlatmıştım. Yani hem ses hem görüntü sorunsuz aktarılıp full HD film izleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar bugün Vatana gittim bu model için ancak ellerinde 1215N modeli vardı kararsız kaldığım için hafta sonuna kadar erteledim almayı. Nişanlıma alacağım ve genellikle film izlemek, internete girmek ve nadiren office programları ile kullanacak. Bu nedenle doğru bir tercih mi yapıyorum bilmiyorum. D525 işlemci ile C50 arasında hangisini öneriyorsunuz? Bu iki model arasında ne gibi farklar var acaba? Lütfen yardımcı olun ona göre mahcup olmayayım sonra ben de :)
  • 1215B Ben de aldım fakat benim netbook çok yavaş hem nette hem de en basiti resimlere bakar ken resim geçis süresi çok, acaba benim makinede mi sorun var_?

Bir de makinanın sağ (enter) olduğu taraftan tıkır tıkır sesler geliyor. Bu normal mi_? bu ses fan sesi midir yoksa HDD den mi geliyordur.
  • Ben de bu makinayı almayı düşünüyordum. Hattan geçen Vatan'daki indirimi kaçırıp üzülmüştüm. Daha sonra makinayı canlı inceleme fırsatım oldu. Dediğin gibi çok ağır buldum.

Resim görüntüleme bile yaparken düşünerek hareket ediyordu. Burada yazılanlara baktıktan sonra açıkçası biraz hayal kırıklığı oldu. Aslında bugün itibariyle yeniden Vatan'da %25

indirime girdi ama, benim de kafam karıştı. Kullanıcılardan yorum alabilirsek memnun olacağız.

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1215b-blk080s-eeepc-1215b-siyah-amd-c50-100ghz-2048mb-320gb-maxintel-121-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57566#allImages

• bu urunun yurt disinden en guclu versiyonunu getircem o bersiyon b1215 su 27 mi oluyo acaba?
  • çok güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık
  • Netbookun üzerinde gelen işletim sistemini sildim. Yerine Windows 7 64 Bit kuruldu . Üzerine harici 2 Gb ram takıldı. Kartal Cell 3G modem aldım ve şu an çok çok hızlı ve çok memnunum. Oyun yüklemediğim için deneme şansım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Ürünle ilgili anlatımlara devam ediyorum.

Öncelikle Ses Driverini güncellemenizi tavsiye ediyorum. Nasıl yapacagınız sorununa gelince ;

http://www.realtek.com/downloads/ adresinden ;

yine : High Definition Audio Codecs (Software) kısmını seçiyoruz ve burdan :

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ ***

next diyerek yukardaki resimdeki kısıma geliyoruz. işletim sisteminize baglı olarak (windows 7 64-32 bit) istediğiniz driveri yükleyiniz , şuanki tarih itibari ile son driver versiyonu : R2.66 dır. ona göre indirip kurarsınız.

Bu güncelleme HDMI dan ses aktarımı vb... bazı sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

Peki HDMI kablosuyla görüntüyü aktardık ama Sesi aktaramadık , bunu nasıl aşacağız. Başıma geldi ses ayar yapmazsanız sadece bilgisayardan geliyor , TV den gelmiyor. Bunun çözümü de basit. Aşağıda yaptığım anlatımı uygulamanız yeterli olacaktır.

HDMI ÇIKIŞINDAN TV’YE SES AKTARIMI AYARLARI

Çoğumuz bilgisayarımızın HDMI çıkışını harici bir TV ekranına bağlayıp TV’den video izlemek istediğimizde hoş (olmayan) bir sürprizle karşılaşıyoruz. Görüntü var ama ses yok! Bu sorunun çözümü tamamen Windows altında yapacapınız küçük bir ayra bağlı ve gayet basit. Bu makalede gayet açık ve anlaşılır bir biçimde HDMI çıkışından nasıl ses aktarımı yapabileceğinizi açıkladım. Resimlerin üzerindeki açıklamaları takip edebilirsiniz.

1. Adım

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ ***

1. Adım-Devamı

2. Adım

3. Adım

Bu aşamadan sonra HDMI çıkışından ses alabiliyor olmalısınız. Hala ses alamıyorsanız media player’ınızın, TV’nizin ve PC’nizin ses ayarlarını tekrar kontrol edin.

HDMI çıkışından AMD ekran kartıyla hem ses hemde görüntü aktarımını sorunsuzca bu şekilde halletmiş oluyoruz.

Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasank24

Netbookun üzerinde gelen işletim sistemini sildim. Yerine Windows 7 64 Bit kuruldu . Üzerine harici 2 Gb ram takıldı. Kartal Cell 3G modem aldım ve şu an çok çok hızlı ve çok memnunum. Oyun yüklemediğim için deneme şansım olmadı.

Merhaba ;

bu model cihaza harici ram nereden bulabiliriz ?

Gittiğimizde ram modeli ne olarak isteyeceğiz + nasıl takacağız ?

yardımcı olursan sevinirim .

Teşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavy86

quote:

Orijinalden alıntı: hasank24

Netbookun üzerinde gelen işletim sistemini sildim. Yerine Windows 7 64 Bit kuruldu . Üzerine harici 2 Gb ram takıldı. Kartal Cell 3G modem aldım ve şu an çok çok hızlı ve çok memnunum. Oyun yüklemediğim için deneme şansım olmadı.

Merhaba ;

bu model cihaza harici ram nereden bulabiliriz ?

Gittiğimizde ram modeli ne olarak isteyeceğiz + nasıl takacağız ?

yardımcı olursan sevinirim .

Teşekürler.

http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmsa4gx3m1a1333c9-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-mac-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=58184

yada :

http://www.vatanbilgisayar.com/ram/kingston-kvr1333d3s94g-4gb-tek-modul-1333mhz-ddr3-cl9-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=44622

yada:

http://www.bimeks.com.tr/urun/112447/kingston-4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-sodimm-kvr1333d3s9-4g-.aspx

yada:

http://www.bimeks.com.tr/urun/116198/corsair-4gb-ddr3-sodimm-1333-mhz-tek-modul-204-pin-cmso4gx3m1a1333c9-.aspx

bunlardan birini alıp kullanabilirsiniz.

DDR3 1333 MHZ notebook ramı derseniz yardımcı olurlar. Bu üründe 1333 mhz ram kullanılmaktadır.

• Hocam çok teşekkür ederim , bir soru daha ;

Ram taktığımız zaman hali ile içini açmış oluyoruz , garantisi gitmiyor mu ?
  • Laptop taşımak istemiyorum artık diyordum ve bu konuyu gördüm.
    8 gb a çıkması çok hoşuma gitti.
    Tek oyun sevdam fm, 12'yi çalıştırır mı?
    Birde autocad ve türevi programlarda performansı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.