Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim ama ben onu kapatmak istiyorum nasıl açılacağı yazıyor kılavuzda ama nedense kapatmayı yazmamışlar. Yinede teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch kombi ile buderus kombi modelleri aynı fabrikada aynı kalitede üretiliyor olmasına rağmen neden farklı fiyatlara satılıyor _?

Bosch ve buderus Türkiye'de üretilen kombiler iken (GB72 hariç) neden ALMAN MALI diye satılıyor ?
  • xf kullanıcısına yanıt
    hangi modelde made in germany yazmışlar ben görmedim bilmiyorum ama , birincisi fiyatlandırma politikasından ve marka değerinden dolayıdır muhtemelen. ikincisi de toyotanın türkiye de üretilen modellerin japon olmasını değiştirmediği mantığından yola çıkarak onlarda aynı şeyi düşünmüş olabilirler. ama türkiyede üretilen cihaza almanyada üretilmiş yazıyorlarsa orada bir yanlışlık var gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drezin

hangi modelde made in germany yazmışlar ben görmedim bilmiyorum ama , birincisi fiyatlandırma politikasından ve marka değerinden dolayıdır muhtemelen. ikincisi de toyotanın türkiye de üretilen modellerin japon olmasını değiştirmediği mantığından yola çıkarak onlarda aynı şeyi düşünmüş olabilirler. ama türkiyede üretilen cihaza almanyada üretilmiş yazıyorlarsa orada bir yanlışlık var gibi :)

Herkes bu kombileri alman malı diye biliyor, satıcılar da öyle satıyor. oysa ki eca demirdökümden farklı değil. içinde kullanılan parçaların da farkı yok. aynı eşanjör aynı marka gaz valfi aynı marka pompa... niye buderus alayım ekstrası ne ?
    Türkiyede üretiliyor olması bu tip ürünlerde kaliteyi çok ciddi anlamda etkiliyor. farkı almanyadan gelen modelleri ile türkiyede üretilen modellerini karşılaştırarak anlayabilirsiniz.

• merhabalar,

1 yıldan fazla süredir classic condense kombi kullanıyorum. Kombi şu anda stabil çalışıyor o yönden bir sıkıntı yok ama bana çok yakıyor gibi geliyor. bunun tabi bir sürü nedeni olabilr onun da farkındayım. sonuçta bir oda termostatı almaya karar verdim.

1- araştırırken kablolu kablosuz bir sürü model var. fr 10 düşünüyordum ama bunun aralığı 0,5 miş galiba. bu aralık çok mu yüksektir konforu çok mu düşürür. yoksa kombiyle aynı marka olması dolayısıyla direk bunu mu almalıyım.

2- siemens rv 24 diye bir model var. classic condensle uyumlu çalışır mı yoksa fr 10 varken gerek yok mu.

3- bir de bir sürü model var daha ucuz genelde ama referans aralıkları 0,1 miş galiba. in therm mr 300 mesela bunlardan biri.

4- bir de mesela siemens alsam bunu bosh servisimi kuracak siemens servisi mi.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• mutombo19 M kullanıcısına yanıt
    Aynı kombiyi kullanıyoruz, ben trz 125 termostat ile kullanıyorum.
    Fr10 u herkes tavsiye ediyor, bence ondan şaşmayın.
    0.1 aralığa gerek yok, 0.5 iyidir.
    Bosch ile siemens teknik servisleri aynı olabilir.(Kombide emin değilim ama beyaz eşyada aynı. Mesela gelen servis aracının yanlarında her iki markanın da adları yazılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

Aynı kombiyi kullanıyoruz, ben trz 125 termostat ile kullanıyorum.
    Fr10 u herkes tavsiye ediyor, bence ondan şaşmayın.
    0.1 aralığa gerek yok, 0.5 iyidir.
    Bosch ile siemens teknik servisleri aynı olabilir.(Kombide emin değilim ama beyaz eşyada aynı. Mesela gelen servis aracının yanlarında her iki markanın da adları yazılı.

doğru söylüyorsunuz bir an siemens ile boschun aynı grubun şirketi olduğunu unutmuşum.

o halde tek sorun 0,5 hassasiyet ile 0,2 hassasiyet olarak gözüküyor. sizin kullandığınız trz 125 in hassasiyeti 1c galiba. siz bu hassasiyetten memnunmusunuz. diyelim ki 22 dereceye ayarladık 22 dereceye gelince durup 21 de mi çalışıyor. yani oda termostatında mantık bu mudur. yoksa 22 ye ayarladık 23 de durdu sonra gitti 21 de çalıştı. eğer böyleyse gerçek değer 2 derece gibi oluyor ki bu da hissedilebilir bir değerdir.

eğer 1. yazdığım gibi çalışıyorsa fr 10 için o zaman gerçekten yarım derece olur ki onu da muhtemelen ev ortamında hissetmemiz zor olur yani pek konfor kaybı olmaz.

trz125 0.5 derece farkla çalışıyor. Ayarladığınız derecenin 0.5 drc altında yanıyor, 0.5 drc üstünde sönüyor.
    Fr10 hassasiyetini bilmiyorum. Umarım 0.5dir. Çünkü yakında bir tane daha kombi+termostat ihtiyacım olacak. Aynı kombiyi ve fr10 düşünüyorum.
  • drezin D kullanıcısına yanıt
    Problemi sonunda bulduk. Kombi ile termostat aradındaki kablodan kaynaklanıyor. Mevcut kablo 2×0.50 ve nedense ince geliyor. Hattı 2×0.75 ile değiştirip termostatı devreye alacağız. Çünkü geçici bir 0.75 kablo ile sorunsuz çalıştı. Termostat hattını döşerken 0.75 olmasına özen gösterilmesi gerektiğini anlamış olduk. Yardımınız için çok teşekkürler.

@drezin

• ampuR A kullanıcısına yanıt
    Çözülmesine sevindim. Güle güle kullanin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

trz125 0.5 derece farkla çalışıyor. Ayarladığınız derecenin 0.5 drc altında yanıyor, 0.5 drc üstünde sönüyor.
    Fr10 hassasiyetini bilmiyorum. Umarım 0.5dir. Çünkü yakında bir tane daha kombi+termostat ihtiyacım olacak. Aynı kombiyi ve fr10 düşünüyorum.

anladığım kadarıyla 0,5 hassasiyetten memnunsunuz konfor açısından.
    Çok memnunum.
    Tek memnun olmadığım husus bosch kombi teknik servisleri.
    2-3 kez değişik servisle muhattab oldum, nasıl eğitim veriyor bunlara bosch anlamıyorum.
    Ya da bana kazmaları denk geliyor.
  • Proxy1 kullanıcısına yanıt
    Bosch kombi servisleri gayet kalitelidir aslında size denk gelmiştir, istanbulda iseniz yardımcı olabilirim

• ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    Ahmet Bey ilginize teşekkür ederim ama istanbul'da değilim.
    Markadan ve cihazlardan(beyaz eşya komple ve kombi) gerçekten memnunum.
    Bugün 2. classic condense kombim devreye alındı ama ilkinde olduğu gibi bunda da sıkıntı yaşadım.
    Gelen servis elemenlarında özgüven ve ego tavan yapmış durumda ama bilgi ve beceri yerlerde sürünüyor.
    2 farklı ilçede 2 ayrı servis elemanındaki görüşlerim bu yönde.
    Biraz önce netten fr10 siparişi verdim, haftaya geldiğinde aynı servisi arayacağım(ellerinde olmadığını, temin edersem takacaklarını söylediler)
    Umarım taklırken sıkıntı yaşamam. Bir sıkıntı olursa bu sefer yazılı olarak bosch'a ileteceğim.

Sizden ricam oda termostatı montaj ücreti hakkında bilgi verir misiniz. Normali nedir?
  • 2. Grup servis ücreti olarak gecer
    Ben çalışırken 45 di, şimdi 50 55 i gecmez sanırım,
    Beyaz olarak çok bilgim yok ama kombi konusunda büyük şehirler de uzman ekipleri vardır
    şöyleki ; bosch, buderus u dünya genelinde satın aldıktan sonra, beyaz esya dan buderus servislerine devrettiler
    444 lü numaradan arayıp merkeze şikayette bulunun mennuniyetsizliğiniz varsa, herseyi açık açık anlatın size ona göre ekip yönledirirler, hatta termostad için baglantı ücreti bile ödemeyebirsiniz
    Çünkü satılan her cihaz için devreye alma ücretini peşinen ödüyorsunuz

• ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    Fr10'u netten satın aldım, geldi.
    Şİmdi çağrı servisini aradım, "termostat kablosu çekili mi" diye sordular.
    Öncek termostat teklifini(trz125) servis yapmış, ben kabul edince de kendisi getirmiş, kablosunu döşemiş ve servise almıştı.
    Servise alma ücreti de 38tl imiş.
  • Bugün Bosch Classic Condense model kombim için aldığım TR21RF kablosuz oda kumandasının kurulumu yapıldı. Bu başlığı yeni gördüğüm için takip etmek istedim.

İyi forumlar arkadaşlar.

Not: Servis 38 TL aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laynis -- 16 Aralık 2014; 16:28:21 >
    Uygunmuş, hayırlı olsun
    Güle güle kullanın

• Teşekkür ederim Ahmet Bey.

Siz de güle güle kullanın Laynis
    Teşekkür ederim, siz de güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.