GTA IV:Sırlar, Sürprizler ve daha fazlası
298 Cevap104218 Görüntüleme38 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


7292 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:39:36 

GTA IV: SIRLAR, SÜRPRİZLER ve DAHA FAZLASI
(08.02.2014)

Aşağı İnmeden Önce Mutlaka Okuyun:

Konu spoiler içerebilir. Oyunu daha önce oynamadıysanız veya oyun hakkında bilginiz yoksa aşağıya inmeden konudan çıkabilirsiniz. Yine de bu sizin isteğinize bağlıdır. Anlayışınız için teşekkürler...

Yanında * bulunan maddeler kanıtlanmış/doğrulanmış bilgiler içindir.

SÜRPRİZLER

*1)www.whattheydonotwantyoutoknow.com sitesinde oyundaki atlayış yerlerinden tutun güvercinlerin yerine kadar olan her şeyi bulabilirsiniz.

*2) Firefly Projects bölgesindeki çocuk parkında iki adet salıncak var. Eğer salıncakların herhangi birinin demirine arabayla yaklaşırsanız sizi havaya fırlatıyor. Bunun, oyunun bir fizik hatası olduğu düşünülmekte.


*3) Happiness Island'daki Mutluluk Heykeli'nin içine girdiğinizde orada atan bir kalp göreceksiniz. Buraya "şehrin kalbi" de deniliyor. Buraya sadece helikopter ile ulaşılabiliyor. Daha sonra ise heykelin içindeki merdiven sayesinde kalbin yanına gidebiliyorsunuz. Kalbe ateş etseniz dahi hareket atmaya devam ediyor. Ayrıca GTA The Ballad of Gay Tony oyununda çok fazla içki içerseniz rastgele bir yere gönderilebiliyorsunuz. Buranın şehrin kalbi olma ihtimali var.
Video eklenecek.

*4)Middle Park'ta tuhaf bir göl şekli var. Bu haritadan bakıldığında ya da helikopterdeyken fark edilebilir.


*5)Mr.Tasty isimli dondurma aracını kullanırken kornaya basarsanız müzik çalar. Bu müziklerden biri GTA IV'ün tema müziğine çok benziyor.
Video eklenecek.

*6)Brucie'nin Easy as Can Be görevinde eğer Brucie'nin karnına bakarsanız "anne" yazan bir dövmesi olduğunu görürsünüz.

*7)Brucie ile bir helikoptere binerseniz veya helikopter turuna giderseniz helikopterin kokpiti içinde sinir bozucu bir mesaj var: Bu helikopter düşebilir ama umrumuzda değil. Yardım için uçuş kılavuzuna bakın.

*8)Tüm TW@ internet kafelerdeki kasiyer masasının arkasında ve bazı araba galerilerinde "Kakagawa Power Ultra 3000 fotokopi makinesi"nin ekranında şunlar yazar: ERROR Unleash ninja guru lol. Bu, sadece bir Sniper Rifle sayesinde görülebilir.


*9)Multiplayer modundayken kayıt evlerindeki tüm TV'lerde harita olmadan oyunun menüsünü görebilirsiniz.

*10)Rastgele durumlarda, ambulansa ateş ederseniz siren sesi gitse bile ışıkları yanmaya devam eder.

*11)Johnny Klebitz ve Luis Lopez oyunda öldürülebilir.

*12)"Museum Piece" görevinde Johnny'e yakın olursanız onu vurabilirsiniz. (Bu durumda görev başarısız sayılacaktır.)


*13)Three Leaf Clover görevi sırasında polislerden kaçıp bankanın zeminine bakarsanız soygunun rehinelerini görebilirsiniz. Onlardan birisi Luis Lopez. Onu öldürebilirsiniz.


*14)TBoGT'de Diamonds are a Girl's Best Friend görevinde Luis ve Gracie'yi onlar bottayken acele ederseniz vurabilirsiniz.(Ama bu kurallara aykırıdır.)

15)Three Leaf Clover (banka soygunu) görevinde Packie ile iken eğer kamerayı Gerald McReary'ye doğru çevirirseniz, onun kafasının içini görebilirsiniz. İçinde bir kafatası var.

16)Gerald McReary'nin görevleri bittiğinde Gerald hapisteyken bir sahnede arkada tablo göreceksiniz. Tabloda bazı ilginç isimler yazılı. Bunlar; Isaac Hunt, Seymour Fani (daha mutlu görebilirsiniz), Richard Head, and Phil Mcreavis.

17)Broker'daki evimizde(yanan), duvarda Roman ile tanınmayan bir kadının fotoğrafı asılı. Dikkat ederseniz Roman biraz farklı görünüyor:


SIRLAR

1)Bazı insanlar Ratman'ı gördüğünü söylüyorlar. Ratman, metro raylarında dolaşan yarı fare yarı insan bir yaratık. Varlığı ise henüz kanıtlanmış değil.


*2)Alderney'deki Westdyke bölgesindeki kirli yolların sonunda, yıkık konakların arasına bakarsanız nadiren Sultan RS görebilirsiniz. Aracı oyun içerisinde bulmanın tek yolu budur. (Veya Brucie'nin yarışlarında bulabilirsiniz. ) Sultan RS'yi alıp yola çıkarsanız sokaklarda çoğalabilir.3)Herhangi bir striptiz kulübe gidin ve striptizci ile biraz zaman geçirin. Daha sonra çetelerin olduğu yere gidin. Onlar size vuracaklar. Siz de onlara vurun, kaçacaklar. Ayrıca size zarar vermeye çalışan sürücüleri de kaçacaklar. Bu geçici bir etkiye sahip.

4)Happiness Island'ın batı bölümünde karşınıza bir araba çıkabilir. Bu olağanüstü bir durum çünkü araba ancak bir yük gemisi ile oraya getirilebilir.Ben hiç rastlamadım.

ESKİ GTA OYUNLARINA AİT İZLER

*1)Playboy X'i öldürdükten sonra onun evine gidin. Orada GTA 3'ün ana karakteri olan Claude'un kıyafetlerine benzeyen kıyafetler var. Bunlar giyilebilir.


2)Niko, Chiliad8888 isimli kullanıcıdan e-posta alabilir. E-postada "Feel the Truth, Live the Freedom" yazısı whattheydonotwantyoutoknow.com isimli sitenin adresi var. Sitede "Trooth" adlı bir kullanıcı tarafından açılmış olan Liberty haritasını içeren bir konu var. Hatırlarsanız Chiliad dağı San Andreas'ın en yüksek noktasıydı Truth ise GTA San Andreas karakteriydi. Sitedeki yazının ve e-postanın sahibi GTA San Andreas'taki Truth olabilir.

*3)Oyundaki bazı grafitilerde(duvar yazılarında) eski GTA oyunlarının kahramanlarının adlarına rastlamanız mümkün.(Claude, Tommy, CJ, Toni ve Victor Vance)Bunların içinden sadece V. Vance öldü olarak biliniyor. Ayrıca grafiti GTA IV için ayrı bir tasarım. Serinin hayranları için küçük bir şaka olarak hazırlanmış. Ancak bu hiçbir şeyi ifade etmiyor sadece eski oyunlara bir gönderi.


*4)Broker'daki RON benzin istasyonu yakınlarında GTA 3 devri karakterlerinin grafitisi var.
*5)Alderney şehrinde Sprunk firmasının üretim tesisi var.Vice City, San Andreas ve Manhunt oyunlarında da Sprunk firması yer almıştı. GTA 4'de ise yepyeni bir görünüme kavuştu. Ayrıca Sprunk, "Sprite" ve "Spunk" kelimelerinin karışımı olabilir. GTA V'te de Sprunk firması yine yer almakta.

*6)Oyundaki TV şovlarından birisi de The Venturas Poker Challenge. Hatırlarsanız Las Venturas, GTA San Andreas'ta kumarhaneleriyle ünlüydü.


*7)Başka bir TV programında GTA San Andreas'taki Vinewood girişi gösteriliyor.

8)Bohan şehrindeki apartmanda kahve masasının yanında ve yatağın önünde, yerde CDler bulunuyor. Bunlar San Andreas'taki OG Loc'a ait. Bunu görmek için sniper ile zoom yapabilirsiniz. Ayrıca Madd Dogg ile ilgili şeyler de bulunmakta. TBOGT'de bulduğum Madd Dogg'a ait CD:


*9)Broker'da Mr. Wong's Launderette denilen bir dükkan var. Bu dükkan GTA 3'te de bulunuyordu. GTA 3 ve GTA 4'teki hali sırasıyla aşağıda:*10)GTA 4'te Gruppe 6 adında güvenlik aracı var.(GTA 3 ve Vice City'de de vardı.) Türkçede "Grup 6" ve İngilizcede "Group 6" anlamına geliyor. Ama grup sex olarak okunuyor.


11)Oyundaki barlarda Vice City kartpostalları var. Ayrıca havalimanı yakınında da Vice City için uçak bileti reklamı var.

*12)Cep telefonundaki Pager zil sesi GTA 3'teki zil sesidir.
Video eklenecek.

*13)Happiness Island (Özgürlük Anıtı) girişinde eski GTA karakterlerine ait fotoğraf galerisi var. Ayrıca bunlar Algonquin'deki Libertonian önünde ve şehrin bazı bölgelerinde de yer almakta.


14)Liberty Tree gazetesinin ön yüzünde "Donald Love kayboldu" şeklinde yazı var. Donald Love, GTA 3'teki bir karakterdi.

*15)Algonquin'deki Star Juncion bölgesinde Love Fist'e ait işaretler bulunuyor. Love Fist ilk önce GTA Vice City'de karşımıza çıkmıştı. Ayrıca GTA San Andreas ve GTA Liberty City Stories oyunlarında da yer almıştı.


16)GTA Chinatown Wars'ta South Bohan'daki evimizde GTA 3 devrine ait izler var.

*17)www.vipluxuryringtones.com sitesinde GTA Liberty City Stories'deki Lips 106 radyosunun mp3 müzikleri var.


*18)The Ballad of Gay Tony'nin giriş videosunda Luis yolda karşı karşıya geçerken bir araba görülüyor. Arabayı süren kişi Niko Bellic. Ayrıca birkaç saniye sonra ise Johnny görülüyor.


DİĞER OYUNLARA AİT İZLER

1)Weazel isimli TV programı diğer bir Rockstar Games oyunu olan Red Dead Revolver'de de bulunmaktadır.

2)Broker'daki lunaparkta Manhunt oyunundaki gibi mavi/mor Hippo Statues var.

*3)www.yourmexicandoctor.com sitesinde Manhunt 2'deki iki ilaç var.(Hingmyralgan ve H4PP1) Bunlar satılık olarak görünüyor.

4)Yolda Bully oyununun baş karakteri olan Jimmy Hopkins'e çok benzeyen bir yaya görülebilir. Ancak, biraz daha yaşlı fakat saçları aynı şekilde kesilmiş. Yaya, Bullworth Academy yeleğini giyiyor.

5)Manhunt'taki Carcer City'den çeşitli referanslar var.

GERÇEK YAŞAMDAN ALINTILAR

*1)Libert City'deki bowling salonundaki pinlerin üzerinde "Rockstar logosu" var.


*2)Cluckin Bell restaurantının yakınlarında bir tavuk ve bir dövüşçü resmi yer alıyor.Bunun film yıldızı ve dövüş sanatçısı olan Chuck Norris'e gönderme olduğu düşünülüyor.


3)Bohan'daki evimizde TV yakınında kitaplar var. Bu kitaplardan birisi Chuck Norris tarafından yazılmıştır. Yine Chuck Norris'e gönderme yapılmıştır.

*4)GTA 4'teki Weekend at Florian's görevi, Weekend at Bernie's adlı komedi filmine bir göndermedir.

5)GTA 4'teki I Need Your Clothes, Your Boots and Your Motorcycle görevi Terminator 2: Judgment Day filminden esinlenilerek yapılmıştır.

*6)Algonquin'deki doğudan batıya doğru olan(yatay) sokaklar alfabetik olarak isimlendrilmiştir; Amethyst, Barium, Calcium, Diamond, Emerald, Feldspar, Garnet, Hematite, Iron, Jade, Kunzite, Lorimar, Manganese, Nickel, Obsidian, Pyrite, Quartz, Ruby, Silicon, Topaz, Uranium, Vauxite, Wardite, Xenotime. Ayrıca dikkat ederseniz bunlar element adıdır.

*7)Algonquin'deki kuzey-güney(dikey) sokakların adları da alfabetiktir; Albany, Bismarck, Columbus, Denver, Exeter, Frankfort, Galveston. Denver ve Exeter

*8)Bohan'daki birçok sokak ismi cezaevi adlarını taşıyor;Leavenworth Ave, Alcatraz Ave, Sing Sing Ave, Guantanamo Ave, Attica Ave, San Quentin Ave, Folsom Way, Rykers Ave ve Joliet Street.

*9)Güney Alderney'deki sokak isimleri ise askeri terimleri yansıtıyor; Musketeer, Grenadier, Chariot, Phalanx vb.

*10)Broker'daki kuzey ve güney yolları yerli Amerikan kabilelerinden esinlenerek adlandırılmıştır; Iroquois, Oneida, Mohawk, Onondaga vb.

11)Rockstar, çizgi film kahramanlarını da sokak isimlerinde kullanmıştır.

12)Alderney'deki bazı caddeler mezhep liderlerinin isimlerinin almıştır; Hubbard St., Applewhite St., Koresh Square

13)Bazı caddeler silahların adını aldı; Jackhammer, Plumbbob, Tinderbox.
14)Bazı caddeler gıdaların adını aldı; Onion, Asparagus, Chive.
15)Bazı caddeler böceklerin asını aldı ;Caterpillar, Worm, Butterfly.
16)Bazı caddeler sömürge yerlerinin adlarını aldı; Yorktown, Delaware.
17)Bazı caddeler tanınmış isimleri aldı; Harrison, Hancock, Livingston.
18)Bazı caddeler mucitlerin adını aldı; Edison, Schneider, Moog, Drebbel, Farnsworth, Cockerell.
19)Bazı caddeler Amerikan şehirlerinin adlarını aldı; Columbus, Huntington, Denver

20)Clean Gataway görevi başında Vlad "Hey! I'm walking here!" yani "Hey! Burada yürüyorum!" diyerek Midnight Cowboy filmini anımsatmıştır.

21)Meadows Hills'te denize giden merdivende 'Banksy-esque' tarzı bir grafiti var.

22)Liberty Tree gazetesinde mitlerle ilgili makale var. Bu San Andreas'taki mitlere bir atıf olabilir.

*23)Liberty Tree'nin internet sitesinde (www.libertytreeonline.com) Bir uçakta 212 tane yolcu olduğunu gösteriliyor. New York'un alan kodu da 212.

24)Dukes şehrindekiWillis'de Al's Furniture adında bir dükkan bulunuyor. Bu mobilya dükkanının gerçekteki sahibi İtalyan-Amerikan bir gangster Al Capone'dir.

*25)Birçok sokak duvarında "Cope, dünyaca ünlü bir grafiti sanatçısıdır" yazıyor.


26)Heroes isimli TV programında New York'ta faaliyet gösteren gizli bir örgüt ve aynı zaman bir kağıt fabrikası olan kuruluştan izler vardır.

27)2 Girls 1 Cup isimli videoya radyolarda yer verilmektedir.

28)McReary, aslında gerçekte Rockstar Games düşmanı olan şiddet içerikli video oyunlarına karşı çıkan avukat Jack Thompson'dan esinlenilerek oluşturulmuştur.

29)Liberty City'de dışarıda sigaradan şikayet eden insanlar var. Bu, New York'tan alıntı yapılmış bir olay.

30)Packie gerçekte İrlandalı bir müzik grubunun "Packy Go Home" şarkısından referans alınarak oluşturulmuş olabilir. Şarkıdaki baş kahraman olan Packy okuldan hep ceza alır ve bir gün okulu havaya uçurmaya karar verir. Oyunda da hatırlarsanız Packie, Niko'ya bomba verebiliyordu. Şarkı ile bağlantısı olabilir.

31)Oyunda bazen ABD'nin karşılaştığı ekonomik zorluklara yer veriliyor.

32)Restaurantlardan birisi "Viendemorte" diye isimlendirilmiş. Fransızcada bu kelime "viande morte" diye geçiyor ve Türkçede "ölü et" anlamına geliyor.

YETİŞKİN MİZAHI


*1)Bowling salonundaki bir pin çizimi cinsel bir organa benziyor.


2)Oyunda "Dusche Gold" isimli bir bira markası var. Türkçede "Altın Duş" anlamına gelir.

*3)AutoEroticar'ın logosu cinsel bir organa benziyor. (Adından da belli zaten ne olduğu )


*4)69 sayısı yine önceki oyunlardaki gibi GTA 4'te de karşımıza çıkıyor. Cinsel pozisyonları anımsatmak için oyuna konulmuş olabilir.

5)Middle Park'ta erkek genital bölgesine benzeyen bir heykel var(mış).

6)Florian'ın (Bernie) aile odasında erkek genital bölgesini temsil eden bir çiçek resmi var.


OYUNDAKİ BAZI YERLERİN GERÇEK İSMİ

Hepimizin bildiği gibi GTA hiçbir zaman gerçek markalar kullanmamıştır. Bölge ve bina isimleri de yine gerçek dışı olarak isimlendirilmiştir. New York'a Liberty City denmesi bunun en açık örneğidir. Aşağıdaki ise oyundaki kimi yerlerin gerçek isimleri yazmaktadır:

New York City'deki Yerler | Liberty City'deki Karşılığı

Bertelsmann Building | -
Brooklyn Bridge | Broker Bridge
Central Park | Middle Park
Chrysler Building | Zirconium Building
Condé Nast Building | BAWSAQ
Coney Island | Firefly Island
Co-op City | -
Doubletree Guest Suites | -
Empire State Building | Rotterdam Tower
Erie Lackawanna Terminal | -
Exchange Place Center | -
Ferrari Showroom | Grotti Showroom
Flatiron Building | Triangle Building
Flushing Meadows | Meadows Park
Gantry Plaza State Park
Grand Central Terminal | Grand Easton Terminal
Hearst Tower | -
Helmsley Building | -
High Line | -
Lincoln Tunnel | Booth Tunnel
Manhattan Bridge | Algonquin Bridge
Manhattan Municipal Building
Marriott Marquis Hotel | -
MetLife Building | GetaLife Building
Metropolitan Opera | Randolf Art Center
Morgan Stanley Building | -
Metropolitan Museum of Art | The Libertonian
Museum of Natural History | Liberty State Natural History Museum
New York City Hall | -
New York Public Library | -
One Astor Plaza | MeTV Building
One Court Square (Citicorp Building) | LC24 Tower
One New York Plaza | -
Paramount Building | -
Plaza 10 | -
Radio City Music Hall | Live Central Music Venue
Rockefeller Center | -
Roosevelt Island Tramway | Colony Island Skycar
St. Patrick's Cathedral | Columbus Cathedral
Staten Island Ferry | Liberty Ferry
Smallpox Hospital | -
Statue of Liberty | Statue of Happiness
Times Square | Star Junction
Times Square Tower
Trump Tower | -
Triborough Bridge | East Borough Bridge
TWA Flight Center + LaGuardia Runway | Francis International Airport
Unisphere | The Monoglobe
UN Complex | Civilization Committee
Washington Square Arch | -
Woolworth Building | Woodworld Building
World Financial Center (minus Towers 1 & 4) | WTF Center

İPUÇLARI


Mücadele ve Nişanlama

-Bazı maddeler sadece çoklu oyuncu modu için geçerlidir.

1) Deneyimli oyuncular için bunu söylemeye gerek yok ancak yeni oyuncular için hatırlatmakta fayda var. Birisinin öldürdükten sonra şarjörünüzü doldurmayı unutmayın. (PC: R, Xbox: , PS3: )

2) Silahla atış yaparken daima baş/göğüs bölgesini hedefleyin. Bu sayede karşıdakini daha çabuk öldüreceksiniz.

3) Eğer bir araç sizi ezmek için geliyorsa kurtulmak için yerde sağa/sola takla atabilirisiniz.

4) Konsolda oynuyorsanız araç içinde arkanıza ateş etmek için arkaya bakma tuşuna basılı tutmanız şart değil. Sağ analoğa basılı tutun ve ateş açın. Daha sonra elinizi sağ analogdan çekseniz bile kamera sabit kalır.

5) Çöp kutusuna tutunarak siper alan birisi varsa onu ayaklarından vurabilirsiniz.

6) Daha fazla hassasiyet için çömelebilirsiniz. Çömeldiğinizde yediğiniz merminin etkisi daha az olacaktır.

7) Bir Annihilator veya Buzzard(TBoGT) kullanan tarafından takipteyseniz herhangi bir garaja veya Pay and Spray’e görebilirsiniz. Köprü altında olursa helikopter sürücüsü zor durumda kalıp takibi bırakabilir.

8) Tasarruf amaçlı olarak yumrukla da vurabilirsiniz. Bir kez baş bölgesine ve göğüs bölgesine vurduğunuzda karşıdakinin canını daha çok düşürürsünüz.

9) Çevrenizi iyi tanıyın. Bir kaçış yolu veya sığınacak bir bina bulun.

10) Yangın merdiveni gibi alanlara araçla girilemeyeceği için daha güvenli bir yer olabilir.

11) Zik zak hareketleri sayesinde daha az kurşun hasarı alabilirsiniz.

12) Sadece silah/araç kullanmak size avanta sağlar.

13) Polisleri öldürerek silahlarını alabilirsiniz.

14) Keskin nişancı silahı (sniper) veya roketatar kullanırken hedef hareketliyse daima 0.5 - 1 – 2 saniye önüne hedef alın. (İnternet bağlantı hızına göre değişebilir)

15) Helikopterler güvenliği artırır.

16) Bazı polis araçları %20 can yeleği sağlar.

17) Ambulanslar canınızı %20 artırır.

18) Police cruisers 5 kat av tüfeği (shotgun) cephanesi verir.

19) Güvenlik görevlileri&polisler 20 kat tabanca cephanesi verir.

20) N.O.O.S.E görevlileri (Özel tim) 10 kat makineli tüfek ve 10 kat SMG cephaneliği verir.

21) Ölmek üzereyseniz silah değiştirmek size dezavantaj sağlar.

22) Kaçmak isteyenlere itfaiye aracı ile su sıkabilirsiniz.

23) En iyi atak savunmadır. Veya tam tersi…

24) Açık alandayken el bombası kullanarak karşıdakini zor durumda bırakabilirsiniz.

25) Her aracın zayıf noktası arka kısmıdır. Arka kısma ateş ederek aracı daha çabuk patlatabilirsiniz.

26) Silahlar doğru durumda kullanılmalıdır. Örneğin bir av tüfeği yakın mesafe için etkilidir bir makineli tüfek ise daha uzak bir mesafe için…

27) Otomatik nişan açıksa siper almak daha kullanışsızdır.

28) Rakibiniz ile çok yakın değilseniz ve dar bir alandaysanız el bombası işe yarayabilir.

29) Daima savunma amaçlı araç kullanın.

30) Eğer hızlı bir araç tarafından takip ediliyorsanız araç sürücüsünün hata yapmasını bekleyin.

31) Daha çabuk kaçmak için yakınınızda bir araç bulundurun.

32) Araba ile kovalanırken arkaya ateş ederek trafiği sıkıştırabilirsiniz. Böylece düşman zor durumda kalabilir.

33) Araçlar silah olarak kullanılabilir. (Birisini ezmek gibi.)

34) Yakın mesafeden roketatar kullanmayın. Yoksa kendinizi havaya uçurabilirsiniz.

35) GTA Race modunda aracın lastiklerine ateş etmeyi deneyin.

Yarış

1) Yarışa başlamak için geri sayım sürerken el freni ve gaza aynı anda bazın. GO yazısını gördüğünüz anda elinizi el freninden çekin ve sadece gaza basın. Araç bu sayede daha çabuk kalkacak.

2) İlk turda saçmalayan yarışçılara karşı dikkatli olun. Çarpışmalardan kurtulmak için ya önlerine geçin ya da mesafeli durun.

3) Radara bakmayı ihmal etmeyin.

Genel Sürüş

1) El freni yerine normal fren kullanın.

2) Dönmek için frene bastığınızda, köşede iken gaza basın.


İNTERNET SİTELERİ


-> GTA 4, oyun içinde sahte internet içerir. Tarayıcı Apple Safari'nin benzeridir.

Önemli Not: Site adresinin yazarken başına mutlaka "www." eklemek zorundasınız. Aksi taktirde gitmek istediğiniz site açılmayacaktır.

Oyuncu aşağıdaki yerlerden internete ulaşabilir:
-Herhangi bir TW@ internet salonu.
-Algonquin kayıt evindeki dizüstü bilgisayar.
-Palyboy X'in apartmanının girişindeki bilgisayar.
-Lost MC Clubhouse (sadece GTA TLAD için.)
-Bazı hastanelerin girişi.

İnternetin özellikleri:
-Oyunun hikayesi güncellenir. (Haber sitesinde.)
-Müzik dinleme veya müziği telefona aktarma. (www.Vipluxuryringtones.com)
-Aranma seviyesini yükseltme. (www.Littlelacysurprisepageant.com)
-Çeşitli bayanlarla görüşme ayarlama. (www.Love-meet.net)
-Ve daha birçok şey...

İnteraktif Siteler

a)Oynanışa göre değişebilen siteler:
-En önemli sitelerdir. E postalarınızı kontrol edebilir, kız arkadaş edinebilirsiz.

eyefind.info (Yahoo!) - Niko'nun e posta sitesi.
mail.eyefind.info (Yahoo! Mail) - E posta okumak ve yanıtlamak içindir.
homeworkfriend.org (Student of Fortune) - Seri ilan sitesidir. Eğer oyuncu Alexandra Chilton'a cevap yollarsa Niko ile Alexandra buluşacaktır.
littlelacysurprisepageant.com - LCPD (Liberty City Police Department) tarafından el konulmuş çocuk pornosu sitesidir. Girerseniz 5 yıldızla aranırsınız.
love-meet.net (Match.com ve eHarmony) - Buluşma ayarlama sitesidir.
vipluxuryringtones.com (Jamster)- Telefon için ses ve arkaplan indirebilirsiniz.

b)Haber Kaynakları ve Diğer Yararlı Bilgiler
-Hikaye ilerledikçe Niko'nun ve diğer karakterlerin haberlerini yapan geleneksel sitelerdir.

libertycitypolice.com - LCPD'nin sitesidir. ayrıca suçluların veritabanına çevrimiçi olarak ulaşmayı sağlar.
libertytreeonline.com (New York Times) - Liberty Tree gazetesinin sitesidir.
our-own-reality.com (TMZ.com) - Tanınmış kişiler hakkında haber yayınlar.
publiclibertyonline.com - PLR'nin (Puplic Liberty Radio) sitesidir.
weazelnews.com (Fox News) - Weazel News programının internet sitesidir.
whattheydonotwantyoutoknow.com - Hileleri ve bazı yan görevler için çeşitli haritaları bu blogda bulabilirsiniz.

Diğer Siteler

a)Sosyal Ağ ve Medya Yönetimi
-Niko e posta sitesinin değiştiremez. Ancak çeşitli paylaşım ve sosyal ağ siteleri mevcut.

a-thousand-words.net (Photobucket veya Flickr) - Fotoğraf barındırma yayınlama sitesi.
blogsnobs.org (Blogger) - Blog yayınlama sitesi.
electrictit.com (YouTube) - Video paylaşım sitesi.
friendswithoutfaces.net (Facebook) - Mektup arkadaşları için sosyal ağ sitesi.
hornyhighschoolreunions.com (Classmates.com) - Eski sınıf arkadaşlarıyla tanışmak içindir. (Cinsellik içerebilir.)
lootandwank.com (World of Warcraft) - Savaş oyunu sitesi.
myonlineme.com (Second Life veya Zwinky) - Avatar kullanılan sanal dünya sitesi.
myroomonline.net (MySpace) - Sosyal ağ sitesi.
shitster.de (Napster) - Müzik paylaşım sitesi.

b)Çevrimiçi Alışveriş Siteleri
-Niko sadece I'll Take Her görevinde tuzak kurmak için Euroticar Otomotiv'in sitesinden araç satıcısının telefon numarasını arayabiliyor. Bu istisna dışında internette herhangi bir alışveriş vb. yapılmıyor.

autoeroticar.com (DuPont Registry)-Euroticar Otomotiv'in sitesi.
designerslave.com-İndirimli giysi ve tasarım satış sitesi.
flyhighpizzapie.com-Esrar sitesi.
homeworkfriend.org (Student of Fortune)-Çalıntı eser sitesi.
leftover-vacations.com (Orbitz veya Priceline)-Tatil seyahati fırsatları sunan site.
outdatedtastes.com-Eski moda giysi satan site.
poker-in-the-rear.com (PokerStars)-Çevrimiçi poker oyunu sitesi.
pointclickshipabitch.com-Gelinlik siparişi vermek için bir site.

c)Şirket ve Diğer Profesyönel Siteler

bruciesexecutivelifestyleautos.com (Scott Alexander) - Brucie'nin sitesi.
area53site.com - Area 53'ün sitesi.
sprunksoda.com (Sprite) - Sprunk'un sitesi.
piswasser.com (Budweiser) - Pißwasser'ın sitesi.
thebankofliberty.com (Bank of America) - Bank of Liberty'nin sitesi.
beanmachinecoffee.com (Starbucks) - Bean Machine'ın sitesi.
burgershot.net (Burger King) - Burger Shot'ın sitesi.
fruitcomputers.com (Apple) - Fruit Computer'ın sitesi.
dragonbrainthemovie.com - Dragon Brain film sitesi.
eatbiglogs.com (Kellogs) - Biglogs'un sitesi.
elchamucoroboto.com - El Chamuco Roboto'nun sitesi.
electronicwritingtablet.com - Tablet PC reklam sitesi.
erisfootware.com (Nike) - Eris'in sitesi.
eugenicsincorporated.com - Eugenics Anonim Şirketi'nin sitesi.
eunux.net (Linux) - Eunux topluluğu.
gloryholethemepark.com (Disneyland) - Glory Hole Theme Park'ın sitesi.
goldberglignerandshyster.com- Goldberg, Ligner & Shyster'ın sitesi.
grype.org (Skype) - Grype sitesi.
huganimals.com - Evcil hayvan barınağı sitesi.
krapea.com (Ikea) - Krapea sitesi.
libertycityrealestate.net - Emlak şirketi sitesi. Yusuf Amir'in projesi ile tartışmaktadır.
lipurgex.com - Lipurgex'in sitesi.
onlineradiorevolution.com (Last.fm) - Çevrimiçi radyo servisi.
redwoodcigarettes.com (Marlboro) - Redwood Cigarettes'ın sitesi.
rustybrownsringdonuts.com (Dunkin' Donuts) - Rusty Brown's Ring Donuts'un sitesi.

d) Kılavuz, Topluluk veya Alt Kültür Siteleri

americantravelguide.net - Amerikalılar için Avrupa seyahat klavuzu.
antfarmcam.net - Karınca yuvasını inceleyen bir web kamerası.
artthrob.org - Liberty'deki sanat müzeleri ve galerilerin sitesi.
bulimialovers.com - Bulimia nervosa taraftar sitesi.
domestobotlovers.com - Domestobot hayran sitesi.
easterislandcoverup.com - Easter Island'ın ardındaki "gerçeği" ortaya koyan site.
fantasyleaguebatswingers.com - Fantasy Baseball'ın sitesi.
fistfans.com - Girişimleri sevenlerin sitesi, 80'lerin Love Fist saç bandı sitesi değil.
freejames.org - Cezaevinde'de bulunan James Pedeaston'ın serbest kalmasını destekleyen site.
golfloversonline.net - Sözde golf sitesi.
hand-jobs-online.com - Model olma ile ilgili bilgiler.
happyfarmersupplies.com - Esrarla ilgili tavsiye sunan site.
heritagenothate.org - İç savaşın yeniden olması ile ilgili site.
homecremation.com - Ölü yakma malzemeleri satan site.
ilovetoblow.org - Didgeridoo topluluğu.
liesdamnlies.net - Gizli anlaşmalar için site.
limevenus.blogsnobs.org
loveyourmeat.com - Et tüketimini savunan site.
modderstotallyrule.com - Bilgisayar mod yapımcıları için site.
outsourceforamerica.com - Yurtdışındaki mesleklerle ilgili site.
peepthatshit.com - Liberty City'nin turist rehberi.
stopshavingnow.net
tobaccofacts.net (TheTruth.com) - Tütün kullanımını göstermek için.
whymommygotfat.com - Gebelikle ilgili bilgi veren site.
yournewbabysname.com - Bebek isimleri önerileri için site.

Aldatmaca Siteler
-Niko'nun e postasına bazen birçoğu komedi amaçlı sitelerin adresleri gelebilir.

babiesovernight.com -Yasadışı evlat edinme sitesi.
chiropracticovernight.com - Masaj hizmetleri sitesi.
money2makemoney.com - Piramit tasarlama teşvik sitesi.
pinktorpedo.org - Sözde anti virüs programı web sitesi olan sahte güvenlik yazılımı.
roidsforlittleboys.com
yourmexicandoctor.com - Yasadışı reçeteler içeren site.

The Lost and Damned
-The Lost and Damned'da eklenen sitelerdir. Bu sitelere bu eklenti dışında ulaşılamaz.

angelsofdeathonline.com - The Angels of Death MC çetesinin sitesi.
banditmagazine.net - Erkeklerin çevrimiçi yaşam stili sitesi.
congressmanthomasstubbs.com - Liberty Eyaleti Milletvekili Thomas Stubbs'ın sitesi.
ecoelitevacations.com - Ekoturizm sitesi.
genderrolldoll.com - Toplumsal site.
globeoil.net - Globe Oil'in sitesi.
highmenspacetours.com (Virgin Galactic) - Uzay turizmi sitesi.
killdebtdead.com - Borç yönetimi sitesi.
lostmc.com - The Lost MC resmi sitesi. Sadece Jim Fitzgerald'dan oyuncuları siteye yönlendirmek için gelen e postadan sonra siteye ulaşılabilir.
managingmillennials.org - 1980 ile 1990 arasında doğan çalışanlar için site.
morningwoodspa.com - Günlük spa için site.
trainyourselftolerant.com - İşyerindeki çalışma duyarlılığı hakkında site.
uptownriders.net - Uptown Riders'ın resmi sitesi.

The Ballad of Gay Tony
-The Ballad of Gay Tony'de eklenmiş sitelerdir. TLAD gibi sadece bu eklentide bu sitelere erişilebilir.

bahamamamasclub.com - Bahama Mamas gece kulübünün sitesi.
bleeter.biz (Twitter) - Sosyal ağ ve küçük blog sitesi.
fuggie.com (Snuggie) - Battaniye sitesi.
goldforlife.biz - Altın satış sitesi.
herculeslibertycity.com - Hercules eşcinsel kulübünün stesi.
maisonette9.com - Maisonette 9 gece kulübünün sitesi.
princessrobotbubblegum.com - Princess Robot Bubblegum'ın sitesi.
womenareidiots.net
youvebeencelebinated.com (Perez Hilton) - Celebinator'ın blogu.

KENDİ BULDUKLARIM

1)Nico Bellic'in Broker'daki evinin yanında bir dükkan var. Tabelasına biraz uzaktan bakarsanız 24 saat açık yazıyor ama yakınına gelirseniz farklı bir şey yazıyor.2)Packie'den ilginçlikler.

https://www.youtube.com/watch?v=sm8PerNK-Ns

3)GTA 3 devri karakterlerinin grafitisinin olduğu yerde bir merdiven var. Buradan yukarı çıkarsanız bir can yeleğine rastlamanız mümkün. Hile kullanmıyorsanız bu yeri aklınızda tutmanızda yarar var.


4)Havaalanının önünde Los Santos ve Las Venturas'a ait tabelalar görebilirsiniz. Sanırsam Los Santos daha uzak.5)Broker'daki lunaparkta Las Venturas'taki tavuğa benzeyen bir tavuk bulunuyor fakat bu onun gibi hareket etmiyor.


6)Yine lunaparkın yan tarafında bir karting pisti bulunuyor ama karting aracı yok.


7)Bu direkte ise okul otobüsü için durmamız gerektiğini söylüyor.(Oyunda okul otobüsü varmıydı ya? )


8)TLaD'ın son görevinde Clubhouse yanıyor. Oyunu bitirdikten sonra Clubhouse'nin etrafında dolaşırken aşağıdaki ilginç tabloyla karşılaştım.


9)Algonquin'deki yüksek bir binanın üzerine asansör yardımı ile çıkmak mümkün. Nasıl mı?10)Broker'daki hastanenin içinde bir bilgisayar gördüm. İşte o bilgisayar.


11)1666 da neyin nesi? Kapı numarası mı yoksa yıl mı?


12)Luis'in televizyonu bozulmuş. Yazık.


13)Helikopter kazası...


14)Ağaçların arasına giren bir direk var. Sanki tabela gibi görünüyor ama öyle değil.


15)Lunaparkın önündeki bir reklam. Yorum sizin...


16)SparkIV ile EFLC'nin dosyalarını karıştırırken bakın ne buldum. Bir Los Santos plakası. Sanırsam GTA IV'te veya EFLC'de, San Andreas'a gidebilecektik.


17)SparkIV ile yine EFLC dosyalarında gezinti yaparken bu sefer de Rockstar'ın logosunun bulunduğu bir ayak izine rastladım.


18)Bir hata daha. EFLC'de de bulunan bir hata. Kahramanımız, kendini aşmış ve bu sefer tırın en arkadaki lastiğinin içine giriyor.


19)TBoGT'de inşaat merdivenini devirdiğimiz görevden sonra merdivene çıkayım dedim. Luis havada mı duruyor ne? Hata işte.


20)Reklamdaki adam CJ değil mi?


21)Yolda giderken rastladığım çok ilginç bir hata. Aracın hidrolikler kafayı yemiş.


22)Başka bir hata daha. Adam resmen dondu.


23Broker'daki ilginç bir reklam.


DİĞER ÜYELERE AİT BULUŞLAR

1)Öncelikle, bu gizem için Oyuncu82'ye teşekkürlerimi sunuyorum...
Bu sadece EFLC'de yer alan bir bug. Tıpkı GTA San Andreas'taki oblivion gibi. Önce aşağıdaki haritadaki yere gidiyoruz.(En baştan söyleyeyim; TBoGT'de burada Bulgarin'in bir görevi var. Onu yaptıysanız bugu görmeniz imkansız.) Neyse, daha sonra oradaki binanın çatısında bir kapı olacak. Oradan içeri girin ve asansör boşluğunun oraya gidip aşağı atlayın. Korkmayın, ölmezsiniz. Daha sonra ilerleyip sola dönünce bir kapı göreceksiniz. Oradan içeri girin ve çok az yürüyün, F'ye basın. Ortalıkta merdiven olmadığı halde adamın merdivenden aşağı iniyormuş gibi yaptığını göreceksiniz. Ve Oblivion'a tekrar hoş geldiniz... Video'yu izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.


2)
quote:

Orijinalden alıntı: Woxayd
bende arabanın lastiğini patlatmakla ilgili bir video yaptım.gizem sayılırmı bilmiyorum ama bu şekilde lastik patlatmayı bilmeyen olabilir. konuna koyabilirsen sevinirm.Yapılışı W ve S ye aynı anda basılı tuttugumuzda araç pati yapıcaktır bir süre sonra sonuc malum lastikler pert :) Tabi bu aracınız önden - arkadan çekişli olmasına göre ön yada arka tekerlekler patlar.
Evet, bu bilgi için Woxayd adlı üyeye teşekkürler, Woxayd'a ait video aşağıdadır...3)
quote:

Orijinalden alıntı: Oyuncu82

Bunu yine kendim buldum internette varmıdır bilmeme ama diğer dediklerim nette bulunuyordu.Kapıları açılar hastanenin içinde bir bugu denemek için dışarıya araba indircektim ancak hasanenin içine indi hastanenin içine girdim ve araba kaybolup var olmaya başladı ve arabaya bindiğimde insanlar ve luis kayboldu çıktım içinden yine geldi insanlar ama araba yine kaybolup var olmaya başladı sonra arabayla tekrar dışarı çıkıp içeri girince düzeldi.

Hazırladığım video:


4)Öncelikle bu buluşlar için hærun'a çok teşekkür ediyorum...

Tabelada sanki 50 Cent'ten esinlenme var gibi. Ayrıca Rockstar'ın x9'lu parodileri devam ediyor...Bu buluş ise biraz tuhaf. Yüksek bir binadan atlayınca roketatar adeta coşuyor.

5)
quote:

Orijinalden alıntı: Oyuncu82

Bir tane daha bug buldum hava alanının içine girmeden önce (yani 4 yıldız aranma çıkmadan önce) kıvrımlı sütünlu bi bina var o kıvrımın içine doğru giderseniz belli bir süre sonra adam içeri atlıyor ve istediğiniz gibi öldürün polislerde bir şey yapamıyor.Katliam zamanı


6)HaCKeR_61 isimli üyeden özel mesaj yoluyla ulaşan bir bilgi. Kendisine teşekkürler. Oyunda "www.pinktorpedo.org" sitesine girince çıkan 18+ bir resim:
http://i.hizliresim.com/wbZGaG.png

%100 BİTİREBİLMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

IV için:
- Ana hikayedeki 94 görevi tamamlayın.
- Stevie'in kısa mesajlarla istediği 30 tane arabayı Stevie'ye teslim edin.
- Little Jocob'un 10 tane uyuşturucu teslimatı görevini tamamlayın. (Little Jacob'u telefon rehberinde bulun ve "job" seçeneğini seçin.)
- Brucie'nin 10 tane exotic export görevini tamamlayın. (Brucie size e-posta yoluyla yapmanız gerekenleri bildirecektir.)
- 9 tane High-End Assassinations görevini tamamlayın. (Alderney'deki telefon kulübesinden bu görevleri alabilirsiniz.)
- Brucie'nin 9 tane yarışını eksiksiz bir şekilde kazanın. (Bulunduğunuz şehirde herhangi bir yarışa katılmak için telefondan Brucie'yi bulun ve "race" seçeneğini seçin.)
- Haritadaki beliren rastgele karakterin görevlerinin hepsini tamamlayın. (Jeff, Ivan, Clarence ve Cherise'in görevleri zorunlu değildir, yüzdeye katkıda bulunmaz.)
- Sevilme (like) oranınızı Brucie ile %70'e, Jacob ile %60'a, Packie ile %75'e çıkarın.
- Brucie, Jacob ve Packie ile bütün aktiviteleri başarılı bir şekilde tamamlayın. (Telefondaki bulabilirsiniz.)
- QUB3D oyununda en yüksek skoru yapın. En az bir dart, bir bilardo ve bir bowling oyununda kazanın. (Bowlingde "full game" oynamalısınız.)
- 20 tane vigilante (polis görevleri) görevini tamamlayın. (Polis arabası bulun ve polis bilgisayarından "view current crimes" menüsüne girin. Buradan istediğiniz görevi seçin ve -size verilen süre içinde suçluyu bulup öldürün.)
- 30 tane most wanted (en çok arananlar) görevini tamamlayın. (Polis arabası bulun ve polis bilgisayarına girin. "View most wanted" seçeneğini seçtikten sonraki menüde bir suçluyu seçin. Her şehirde 10 suçlu bulunur.)
- Haritada çeşitli yerlerde bulunan 50 tane atlama yerlerinin hepsinden herhangi bir araçla başarılı bir şekilde atlayın. (Oyundaki ismi: Stunt jumps.)
- Haritada bulunması zorlu yerlere yerleştirilmiş 200 tane güvercini -diğer bir adıyla uçan fareleri- vurun. (Oyundaki isimleri: Pigeons ve/veya flying rats.)

The Lost and Damned için:
- Ana hikayedeki 23 görevi tamamlayın.
- 5 tane dirty laundry (kirli çamaşırlar) görevini tamamlayın. (Telefondan Stubbs'ı bulun ve "jobs" seçeneğini seçin.)
- 10 tane bisiklet hırsızlığı görevini tamamlayın. (Telefondan Angus'u bulun ve "job" seçeneğini seçin.)
- 12 tane motosiklet yarışını kazanın. (Haritada belirecektir.)
- Haritada beliren rastgele karakterlerin görevlerini tamamlayın.
- İlk 25 gang war (çete savaşı) görevini tamamlayın.
- Terry veya Clay ile tüm aktiviteleri yapın. (İkisi arasında görev ayrımı yoktur, kardeşler gibi düşünün.)
- Bilek güreşinde, bilardoda, dartta ve masa hokeyinde en az bir kere kazanın.
- Haritada bulunması zor yerlere yerleştirilmiş 50 tane martıyı vurun. (Oyundaki adı: Seagulls)

The Ballad of Gay Tony için:
- Ana hikayedeki 26 görevi tamamlayın.
- Maisonette 9'daki 8 tane kulüp koruması görevini tamamlayın. (Kulüp 21.00'den sabaha kadar açıktır, bu süre içinde görev alabilirsiniz sadece.)
- En az bir masa hokeyinde, bilardoda, dartta ve golfte kazanın.
- Armando ve Henrique ile olan bütün aktiviteleri tamamlayın. (Görev ayrımı yoktur.)
- Haritada beliren rastgele karakterleri bulun ve onlara yardımcı olun.
- Maisonette 9'daki şampanya içme yarışını kazanın. Ayrıca Maisonette 9'da ve Hercules'te bir kızla hatasız bir şekilde dans edin.)
- Armando ve Henrique'ye uyuşturucu savaşlarında yardım edin. (İlk 25 görevde. Haritada belirir.)
- Haritada 3 ayrı bölgede beliren triathlonları (yarışları) kazanın. (3 yarışı da birer kere kzanmanız yeterlidir.)
- Dövüş kulübünde 6 seviyedeki tüm dövüşleri kazanın ve lider olun.
- Haritada bulunması zor yerlere yerleştirilmiş 50 tane martıyı vurun.

RASTGELE KARAKTERLER (Random Characters)

IV
Brian (3 görev)
Badman (1 görev)
Mel (1 görev)
Ileyna Faustin (1 görev)
Hossan (1 görev)
Sara (2 görev)
Pathos (2 görev)
Marnie (2 görev)
Eddie Low (2 görev)
Gracie Ancelotti (1 görev)

The Lost and Damned

Malc (2 görev)
Dave Grossman (1 görev)

The Ballad of Gay Tony
Margo (2 görev)
Arnaud (2 görev)
Daisie (1 görev)

Chinatown Wars
Alonso (1 görev)
Cherie (1 görev)
Giorgio (2 görev)
Guy (1 görev)
Marcy (2 görev)
Selma (2 görev)
Tommy (2 görev)
Wilhelm (3 görev)

HİLELER (Cheats)

IV
482-555-0100 ==> yedek can,can yeleği,araba tamiri, gelişmiş silahlar ==> Cleaned the Mean Streets, finish him vb. achievement/trophy engellenir.
362-555-0100 ==> yedek can,can yeleği,araba tamiri ==> Cleaned the Mean Steets
486-555-0100 ==> Gelişmiş silah seti;Baseball Bat, Combat Pistol, Combat Shotgun, SMG, Carbine Rifle, Combat Sniper, ve Rocket Launcher
486-555-0150 ==> Temel silah seti;Knife, Pistol, Pump Shotgun, Micro SMG, Assault Rifle, Combat Sniper, Molotov Cocktail, ve Rocket Launcher
468-555-0100 ==> sırasıyla hava değişimi
267-555-0100 ==> aranma seviyesi silinir ==> Walk Free, One Man Army
267-555-0150 ==> 1 tane aranma yıldızı ekler
227-555-0100 ==> FIB Buffalo
227-555-0142 ==> Cognoscenti
227-555-0175 ==> Comet
938-555-0100 ==> Jetmax
359-555-0100 ==> Annihilator ==> Walk Free, One Man Army
227-555-0168 ==> Super GT
625-555-0100 ==> NRG 900
625-555-0150 ==> Sanchez
227-555-0147 ==> Turismo

The Lost and Damned
245-555-0100 ==> Innovation
245-555-0125 ==> Double T Custom
245-555-0150 ==> Hexer
245-555-0199 ==> Hakuchou Custom
826-555-0100 ==> Slamvan
826-555-0150 ==> Gang Burrito

The Ballad of Gay Tony
227-555-9666 ==> Bullet GT
272-555-8265 ==> APC
276-555-2666 ==> Luis'in yumrukları vurduğu yeri patlatır
359-555-2899 ==> Buzzard
359-555-7272 ==> Paraşüt
486-555-2526 ==> Patlayıcı Sniper mermisi
625-555-0200 ==> Akuma
625-555-3273 ==> Vader
938-555-0150 ==> Floater
486-555-0100 ==> TBoGT gelişmiş silahları


Güncelleme Sayısı : 57

Kaynaklar :GTA Wikia, GTA4.net

NOT : Konuda herhangi bir hata görürseniz bana bildirebilirsiniz. Ayrıca siz de konu içinde çeşitli paylaşımlar yapabilirsiniz. Kaynak göstermeden alıntı vb. yapmayınız.

bkaakco

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 7 Mart 2014; 20:46:18 >


_____________________________

GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar2649 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:56:18 

Muhteşem bir konu olmuş, eline sağlık devamını bekleriz


_____________________________7292 Mesaj
24 Ağustos 2011; 18:57:18 


quote:

Orijinalden alıntı: Brutal Kill

Muhteşem bir konu olmuş, eline sağlık devamını bekleriz


Saolasın.


_____________________________

GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar4684 Mesaj
24 Ağustos 2011; 20:38:17 

İşte beklediğim konu
Hemen okumaya başlıyorum


_____________________________


Kural Dışı Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.2649 Mesaj
24 Ağustos 2011; 20:45:00 


quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

İşte beklediğim konu
Hemen okumaya başlıyorum


Oha


_____________________________2975 Mesaj
24 Ağustos 2011; 20:48:03 

Devamını bekleriz.


_____________________________

And as the sun, that had been too afraid to show its face in this city, started to turn the black into grey, I smiled. Not out of happiness. But because I knew... that one day, I wouldn't have to do this anymore. One day, I could stop fighting. Because one day... I would win. One day, there will be no pain, no loss, no crime. Because of me, because I fight. For you. One day, I will win.


7292 Mesaj
24 Ağustos 2011; 22:02:08 

Teşekkürler. Konu, en kötü ihtimalle 3 ayda bir güncellenecektir.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 4 Nisan 2012; 22:04:07 >


_____________________________

GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar1033 Mesaj
24 Ağustos 2011; 22:28:15 

Mükemmel Konu Olmuş , Teşekkürler.


_____________________________ • Tony Montana.
 • MAFİA II FANCLUB.
 • Professiyonel Gamer.


 •  
  121 Mesaj
  25 Ağustos 2011; 11:38:35 

  Vay Be Bkaakco Sendemi Mükemmel Konu Olmuş Bravo.Birde Sende GTA IV'de Nasıl Yollar Görünüyor Anlamadım Bende Görünmüyor Bi Çözümü varmı?


  _____________________________  7292 Mesaj
  25 Ağustos 2011; 19:49:06 


  quote:

  Orijinalden alıntı: hiyanko

  Vay Be Bkaakco Sendemi Mükemmel Konu Olmuş Bravo.Birde Sende GTA IV'de Nasıl Yollar Görünüyor Anlamadım Bende Görünmüyor Bi Çözümü varmı?


  Saolun arkadaşlar. Yollar görünmüyorsa büyük ihtimalle sorun ekran kartında ya da oyunda. Driver güncel mi? Ekran kartın tam anlamıyla oyuna yetiyor mu?


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  417 Mesaj
  25 Ağustos 2011; 22:10:42 

  güzel konu


  _____________________________  2435 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 0:24:22 

  Teşşekkürler ama benim dediğim örneği bulamadınız herhalde.


  _____________________________

  Intel Core 2Duo processor T6600 2,2GHz--2798(Ayrılmış 1024)MB ATI Mobility Radeon HD4650 DDR2--4GB DDR2 666MHz RAM--320 GB 5400RPM HDD
  Skype:ArdaCsknn


  2435 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 0:36:03 

  Videoyu nasıl koydun söyler misin?Ben beceremedim de.


  _____________________________

  Intel Core 2Duo processor T6600 2,2GHz--2798(Ayrılmış 1024)MB ATI Mobility Radeon HD4650 DDR2--4GB DDR2 666MHz RAM--320 GB 5400RPM HDD
  Skype:ArdaCsknn


  2435 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 0:39:37 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oyuncu82 -- 26 Ağustos 2011; 0:40:09 >


  _____________________________

  Intel Core 2Duo processor T6600 2,2GHz--2798(Ayrılmış 1024)MB ATI Mobility Radeon HD4650 DDR2--4GB DDR2 666MHz RAM--320 GB 5400RPM HDD
  Skype:ArdaCsknn


  2975 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 0:53:23 

  [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=AT3-8LejK9M] 


  Video [DHTUBE=www.youtube.com] şeklinde konuluyor :)


  _____________________________

  And as the sun, that had been too afraid to show its face in this city, started to turn the black into grey, I smiled. Not out of happiness. But because I knew... that one day, I wouldn't have to do this anymore. One day, I could stop fighting. Because one day... I would win. One day, there will be no pain, no loss, no crime. Because of me, because I fight. For you. One day, I will win.


   
  48 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 6:06:45 

  bunların hepsine oyunun içinde dikkat ettiysen yazık sana arada bir dışarı çık :D


  _____________________________   
  121 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 12:38:15 


  quote:

  Orijinalden alıntı: bkaakco


  quote:

  Orijinalden alıntı: hiyanko

  Vay Be Bkaakco Sendemi Mükemmel Konu Olmuş Bravo.Birde Sende GTA IV'de Nasıl Yollar Görünüyor Anlamadım Bende Görünmüyor Bi Çözümü varmı?


  Saolun arkadaşlar. Yollar görünmüyorsa büyük ihtimalle sorun ekran kartında ya da oyunda. Driver güncel mi? Ekran kartın tam anlamıyla oyuna yetiyor mu?


  bkaakco o Patch Den Dolayıymış Yani Bi Şifreleme Gibi Bişey Hani Otomatik Gaz ve Ekran Sarsılması Bunlar Şifrelemeymiş en Son Patch'i yaptım üstüne Razor Crack'da Yaptım Zevkle Araba Çalıyorum Polislerden Kaçıyorum Görevler Yapıyorum Yani her Bir Şeyi Yapıyorum


  _____________________________  7292 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 20:39:52 

  Tabii ya. GTA gibi oyun mu var. Hele 4'de araba sürmek gibisi yok. Helal Rockstar'a ya gerçek gibi oyun yapmış.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  7292 Mesaj
  26 Ağustos 2011; 20:42:55 

  @tkblack: Teşekkürler.
  @Oyuncu82: Bu aralar baksam bile buraya koymam çok zor. Önümüzde hafta olur ama.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  363 Mesaj
  27 Ağustos 2011; 14:58:08 


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  _____________________________

  İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


   
  121 Mesaj
  27 Ağustos 2011; 17:06:45 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  BiZ GTATürk Sitesinden Değiliz Biz Donanım Haberdeniz Burda Ne Yazıyosa o


  _____________________________  417 Mesaj
  27 Ağustos 2011; 17:46:19 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  avatardaki senmisin ?


  _____________________________  363 Mesaj
  27 Ağustos 2011; 19:27:19 


  quote:

  Orijinalden alıntı: hiyanko


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  BiZ GTATürk Sitesinden Değiliz Biz Donanım Haberdeniz Burda Ne Yazıyosa o


  La tamam ne sinirleniyorsun arkadaş istediğim konu yazmış bende daha çok bilgiye ulaşabilmesi için sitede olduğunu söyledim. Bende gtaturk sitesinin üyesi falanda değilim.

  Ne artistlik yapıyorsun.


  _____________________________

  İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


  7292 Mesaj
  27 Ağustos 2011; 21:01:42 

  Daha detaylısı kesinlikle hiçbir yerde yok. Gta.wikia nere Gtaturk nere. Zaten varsa da yabancı sitelerden alınmıştır bircoğu. ayrıca "LA" türü kelimeler kullanmayalım lütfen. Hem "Emre.cetin" kutlayacağın yerde başka konulara giriyorsun çok alındım.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 27 Ağustos 2011; 22:20:46 >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar   
  121 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 1:01:02 


  quote:

  Orijinalden alıntı: tkblack


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  avatardaki senmisin ?


  tkblack Pislik Yapma Kendine Çeki Düzen Ver Kimsenin Avatarıyla Dalga Geçemezsin !


  _____________________________  1213 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 4:51:33 

  Süper bir rehber


  _____________________________   
  121 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 5:20:30 


  quote:

  Orijinalden alıntı: macpo333

  Süper bir rehber


  Rehbermi ? Rehbermi Var Ortalıkta


  _____________________________  363 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 5:52:37 

  @bkaakco Tebrikler.


  _____________________________

  İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


  7292 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 18:24:38 

  Hepinize teşekürler gösterdiğiniz ilgi için.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  363 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 18:26:04 


  quote:

  Orijinalden alıntı: bkaakco

  Tabii ya. GTA gibi oyun mu var. Hele 4'de araba sürmek gibisi yok. Helal Rockstar'a ya gerçek gibi oyun yapmış.


  Bir tek ben mi beğenmedim araba sürüşünü?


  _____________________________

  İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


   
  121 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 19:03:01 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: bkaakco

  Tabii ya. GTA gibi oyun mu var. Hele 4'de araba sürmek gibisi yok. Helal Rockstar'a ya gerçek gibi oyun yapmış.


  Bir tek ben mi beğenmedim araba sürüşünü?


  Olabilir Ben Valla Arabaların ÜStüne Koşuyorum Sonra Bana Çarpmaları Çok Zevkli oluyor Ama Araba Sürmekte Çok Güzel


  _____________________________  7292 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 19:15:31 

  Bence de çok güzel. Hele bir de otobüs aldın mı daha da güzel. Tek kötü yanı çok sağa sola yatıyor arabalar. Umarım GTA 5'de bunu azaltırlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar   
  121 Mesaj
  28 Ağustos 2011; 23:24:02 


  quote:

  Orijinalden alıntı: bkaakco

  Bence de çok güzel. Hele bir de otobüs aldın mı daha da güzel. Tek kötü yanı çok sağa sola yatıyor arabalar. Umarım GTA 5'de bunu azaltırlar.


  o bi kaç arabada oluyo o yüzden görevden kalmıştım bi ara


  _____________________________  7292 Mesaj
  1 Eylül 2011; 0:09:32 

  Bu hafta yeni şeyler ekleyebilirim konuya.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar   
  121 Mesaj
  1 Eylül 2011; 16:45:49 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: hiyanko


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  BiZ GTATürk Sitesinden Değiliz Biz Donanım Haberdeniz Burda Ne Yazıyosa o


  La tamam ne sinirleniyorsun arkadaş istediğim konu yazmış bende daha çok bilgiye ulaşabilmesi için sitede olduğunu söyledim. Bende gtaturk sitesinin üyesi falanda değilim.

  Ne artistlik yapıyorsun.


  Arkadaşım Tamam Düzgün Konuş Sana Kızan Filan Yok Ne Sert Sert Cevap Veriyosun


  _____________________________  7292 Mesaj
  1 Eylül 2011; 17:30:32 

  Tamam, sakin olalım.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  2396 Mesaj
  1 Eylül 2011; 19:13:10 

  Güzel konu oyunu bitiriyim uygulamaya geçicem her şeyi


  _____________________________  7292 Mesaj
  1 Eylül 2011; 20:18:14 


  quote:

  Orijinalden alıntı: AsiCimbomlu

  Güzel konu oyunu bitiriyim uygulamaya geçicem her şeyi


  Tamam.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  7147 Mesaj
  1 Eylül 2011; 22:48:51 

  güzel konu olmuş sağol , bu arada duvardaki graffitilere hiç denk gelmemiştim dikkat etmemişim


  _____________________________  4684 Mesaj
  1 Eylül 2011; 22:51:19 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Mertcan.

  güzel konu olmuş sağol , bu arada duvardaki graffitilere hiç denk gelmemiştim dikkat etmemişim


  Adamlar şehrin her noktasına bir anlam yüklemiş
  Bu oyun harika ötesi ENB serisi ile grafikler bildiğin crysis gibi bir hal alıyor.Gerçekten grafik motoru ileriye dönük cinsten ve harika birtek optimasyonu ayarlayamamışlar.Ama o kadar detay var bu kadar kasması oyunun hakkıdır diye düşünüyorum


  _____________________________


  Kural Dışı Konu Destroyer
  Yapboz bozuldu.  7147 Mesaj
  1 Eylül 2011; 23:16:46 

  aynen grafikler çok iyi ama ben artık sıkıldım inş yeni oyun en kısa sürede gelir , daha iyi fiziksel tepkiler bekliyorum yeni oyundan , bu oyunda bana göre araç hasarları falan çok da yeterli değildi geliştirilebilir bence


  _____________________________  7292 Mesaj
  1 Eylül 2011; 23:55:37 

  Ben de grafitileri ilk defa gördüm; bu konuyu hazırlarken. Evet grafikler iyi ama anti-aliasing çok büyük bir eksiklik. Umarım gelecek oyunda San Andreas'daki gibi anti-aliasing olur.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  5255 Mesaj
  6 Eylül 2011; 15:06:05 

  hepsini okudum güzel konu


  _____________________________
  7292 Mesaj
  6 Eylül 2011; 21:10:17 


  quote:

  Orijinalden alıntı: ParZ

  hepsini okudum güzel konu


  Teşekkürler. %100 yapılması gerekenler bölümündeki yazılarda bir özellik var bulana benden aferin.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  380 Mesaj
  6 Eylül 2011; 21:19:10 

  Teşekkürler, süpermiş...


  _____________________________
  7292 Mesaj
  6 Eylül 2011; 21:35:44 


  quote:

  Orijinalden alıntı: ^^KABBA^^

  Teşekkürler, süpermiş...


  Rica ederim.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  7292 Mesaj
  8 Eylül 2011; 20:18:25 


  quote:

  Orijinalden alıntı: selooooo

  bunların hepsine oyunun içinde dikkat ettiysen yazık sana arada bir dışarı çık :D


  Hahah çok komik.


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  2649 Mesaj
  9 Eylül 2011; 9:18:53 


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: hiyanko


  quote:

  Orijinalden alıntı: Emre.cetin


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  İşte beklediğim konu
  Hemen okumaya başlıyorum


  Gtaturk sitesinden bundan daha detaylı yazılar falan var.


  BiZ GTATürk Sitesinden Değiliz Biz Donanım Haberdeniz Burda Ne Yazıyosa o


  La tamam ne sinirleniyorsun arkadaş istediğim konu yazmış bende daha çok bilgiye ulaşabilmesi için sitede olduğunu söyledim. Bende gtaturk sitesinin üyesi falanda değilim.

  Ne artistlik yapıyorsun.


  GTATurk mü ? Bırak Allah aşkına DH o foruma bin basar be o forumdaki bazı kişiler öyle kral görünümündeki afedersin ama küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. Hele bi Meyus var çok bilmiş ama bi o kadarda bilmiyor adamın LCS konusunda gizem diye koyduğu Papa12inci bu sadece bir pizzacı neresi gizem olabilir ki ? Neyse uzun lafın kısası bence DH bütün forum sitelerinden daha iyi üstüne tanımam


  quote:

  Orijinalden alıntı: selooooo

  bunların hepsine oyunun içinde dikkat ettiysen yazık sana arada bir dışarı çık :D


  Sana ne arkaşım ister dışarı çıkar ister oyun oynar sana soracak değil ya  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brutal Kill -- 9 Eylül 2011; 9:22:21 >


  _____________________________  7292 Mesaj
  9 Eylül 2011; 15:46:38 

  Helal Mertcan. Ama gtaturk de Türkiye'nin en iyi sitelerinden biri.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 20 Eylül 2011; 19:55:31 >


  _____________________________

  GTA: Beta Rehberi | GTA IV: Sırlar | GTA V: Sırlar | GTA: PC-Konsol Farkları | GTA V: PC Sürümü Hakkında | GTA IV: Sistem | GTA: Ödüller ve Puanlar  2649 Mesaj
  9 Eylül 2011; 16:54:50 


  quote:

  Orijinalden alıntı: bkaakco

  Helal Mertcan.


  Ne demek kardeşim bu arada imza yakıyor


  _____________________________   
  121 Mesaj
  13 Eylül 2011; 15:03:41 

  Konuyu editlemişsin mükemmel Olmuş.Bu Arada Kaç Gündür Giremiyodum Foruma Geri Döndüm


  _____________________________  2435 Mesaj
  13 Eylül 2011; 18:05:57 

  Eğer orada olan görevi yaptıysan giremezsin yeni başla ve o zaman gir.Bende orda olan görevi yaptıktan sonra giremedm.


  _____________________________

  Intel Core 2Duo processor T6600 2,2GHz--2798(Ayrılmış 1024)MB ATI Mobility Radeon HD4650 DDR2--4GB DDR2 666MHz RAM--320 GB 5400RPM HDD
  Skype:ArdaCsknn


  7292 Mesaj
  14 Eylül 2011; 18:39:26