Şimdi Ara

Dikkat: Koşmak kilo verdirmiyor muş ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
4.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fazla kilolardan kurtulmak için koşuyorsanız boşa yorulmayın. Sağlıklı yaşam konusunda faydalı olduğu tartışmasız olsa da koşmanın kilo verme konusunda pek de işe yaramadığı ileri sürüldü.

Birçok ünlüyü antrenörlük yapan Londralı Greg Brookes, koşmanın kilo vermeyi sağladığının sadece eski ve yanlış bir inanıştan ibaret olduğunu iddia etti. Fazla kilolardan kurtulmak için koşmanın pek de işe yaramadığı öne sürüldü.

İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, birçok ünlüyü antrenörlük yapan Londralı Greg Brookes, koşmanın kilo vermeyi sağladığının sadece eski ve yanlış bir inanıştan ibaret olduğunu iddia etti.

Birçok kişinin başlarda kilo verdiğini söyleyen Brookes, “Koştukça kendini bir sonraki koşuya hazırlayan vücut, daha fazla yağ depolama eğilimi gösteriyor” dedi.

Sadece koşarak kilo vermenin mümkün olmadığını ifade eden Brookes, olağanüstü bir mekanizma olarak nitelendirdiği vücudun kendini her koşula adapte edebildiğini de vurguladı.

Brookes, “Koşmak için ne kadar çok zaman harcarsanız o kadar iyi bir kondisyona sahip olursunuz. Bu nedenle daha az enerji kullanır ve daha az kalori yakarsınız” açıklamasında bulundu.

• doğru olabilir, ben 55 kiloyum basket oynarım baya koşarım ama hiç kilo verdiğimi görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American_Muscle -- 28 Temmuz 2011; 11:42:44 >
  • peki ne verdiyormuş kiloyu
  • eee napalım full oturalım mı yani ?? Yüzme ve Koşu yapıyorum bakalım ne kdar kilo verebilicem

Boğazı tutmak daha öneml, gerçi
  • O zaman zayiflatanin ne oldugunu soyleseydi :D ben koştum zayifladim ortada yalanci kim ben uyguluyarak tezi dogruluyan mi o orada konusarak yalanliyan mi
  • peki biz nasıl kilo vericez ? kalori nasıl yakıcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

O zaman zayiflatanin ne oldugunu soyleseydi :D ben koştum zayifladim ortada yalanci kim ben uyguluyarak tezi dogruluyan mi o orada konusarak yalanliyan mi

bence kilo verilir kardeş,benim amacım bu konuyu okuyup da koşuyla kilo vermiş arkadaşlarımızın görüşlerini görmek.
  • Koşmak yerine tempolu yürümek daha mantıklı.
  • Yaptığın her hareket kilo verdirir. Önemli olan herhangibir sporu yapmak ve düzenli beslenip yağ yakmak bu kadar basit niye böyle boktan haberleri alıp buraya konu açarsınız anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: American_Muscle

doğru olabilir, ben 55 kiloyum basket oynarım baya koşarım ama hiç kilo verdiğimi görmedim

daha ne kilo vercen olm cücük gibi bişeysin
  • ekmek tatlı şeker içeren hiç bişe yemiyorum ama 3 haftada 2 kilo verdim ancak arada koşuda yapıyordum diyet yapanlar 1 ayda o kadar kiloyu nasıl veriyor anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shepard

quote:

Orijinalden alıntı: American_Muscle

doğru olabilir, ben 55 kiloyum basket oynarım baya koşarım ama hiç kilo verdiğimi görmedim

daha ne kilo vercen olm cücük gibi bişeysin

hocam illa 70 falan mı olalım atletik vücudumu seviyorum
  • Bari nasıl kilo vereceğimizi söyleseydi. Düzenli beslenme+1 saat tempolu yürüyüş ile 5 6 kilo vermiştim 1 ayda.
  • tek başına sporun kilo vermeye çok bir katkısı yok önemli olan yediklerine içtiklerine dikkat etmek
  • diyet ile koşu birlikte 9 ayda 34 kilo verdim. Palavradan ibaret...
  • Bende bu ay spor salonuna yazılcam bakalım.... hedefim 1 ayda 4 kilo

Bu arada koşmak gerçekten fazla işe yaramıyor , Tempolu yürüyüş en güzeli... Bu sayede 5 kilo vermiştim , sadece tempolu yürüyerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KNTLG -- 28 Temmuz 2011; 11:56:35 >
  • 1.5km araliksiz normal tempo ile başliyorum 500metre yuruyus tekrar 1km kosu normal tempo 500 metre yuruyus tekrar 1km normal tempo bu şekil gidiyor
  • Bizim evin yakınında bir park var bazen sabahları ordan geçerken bir bakıyorum şişmam kadınlar tempolu bi şekilde yürüyo amaçları kilo vermek bu tür şeylerle kilo verilmez spor insanı acıktırır eminim o kadınlarda evlerine gidince kıtlıktan çıkmış gibi yemeye başlıyacaklar yani kilo vermek için mideyide tutmak şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuestMember

diyet ile koşu birlikte 9 ayda 34 kilo verdim. Palavradan ibaret...

oha sana ne kaldı?
  • Hayatımda bu kadar saçma, bu kadar yanlış bir bilgi görmedim.

Enerji harcadığınız her şey vücutta kilo verme eğilimi oluşturur. Enerjinizi ya besinlerden ya da vücudunuzda depoladığınız glikojen-yağ ve proteinlerden karşılarsınız. Ağırlık basmak da, koşmak da, emeklemek hatta nefes almak daha yağ yakımını etkiler. Çok duyduk bu marjinal olmaya çalışan aptal antrenörleri
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.