Şimdi Ara

Gigabyte özel tasarımlı GeForce GTX 560 Ti SuperOverclock modelini güncelledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gigabyte özel tasarımlı ekran kartlarından GeForce GTX 560 Ti SuperOverclock modelini güncelledi. GV-N560SO-1GI-950  kod adını taşıyan kartın ikinci versiyonu 100mm çapında iki adet fana sahip olan yeni bir soğutucu tasarımı ile geliyor. Soğutucu tasarımındaki güncellemenin dışında ilk model ile büyük ölçüde benzer olan  yeni versiyon, Nvidia'nın 40nm GF114 GPU'sundan güç alıyor. 

Bakır yoğunluğu arttırılmış baskılı devre tasarımı, Japonya üretimi katı kapasitörler ve Ferrit çekirdek, metal boğımlar, düşük RDS'li MOSFET ve Proadlizer gibi detayları içeren Ultra Durable VGA+ tasarımını temel alan ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 384x paralel işlem birimine sahip.

Grafik işlem birimi 950MHz'de, paralel işlemcileri 1900MHz'de ve bellekleri de 4580MHz'de görev yapan ekran kartı SLI desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için çift DVI ve mini HDMI konnektörleriyle gelen kartın 230 Avro civarında bir fiyatlandırma ile sunulması bekleniyor. 

• Kart güzel ama 28nm beklesek.
  • Tasarımı kötü ama özellikleri güzel.
  • fanlarla bak hani bi oyuncak vardı alttan kuyruğu çekerdik üstten pervane uçardı ona benziyor aynı
  • Fanların etrafındaki çerçeve neden kartı boylu boyunca kaplamıyor.
    Soğutmanın daha verimli olabilmesi için havanın kanal boyunca akması gerekmezmi.
    Bu fan sitilini hiç beğenmiyorum neden mi çünkü kasa ısınan hava kasa içinde kalıyor.Kasadaki egzos fanları sayesinde dışarıya atılıyor.
    Ama kanal halindeki gibi olsa kendisi ısınan havayı egsozdan dışarı atsa daha verimli olurdu.Bu kartı alacak arkadaşın yada bu tarz soğutmalı kartı alacak arkadaşın kasa soğutması iyi olması gerekir.(Tahliye fanları)
  • Sıkı bir oyuncak ..
  • Gigabyte Ekran Kartlarını TÜRKİYE'ye getirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nehalem

Gigabyte Ekran Kartlarını TÜRKİYE'ye getirmiyor.

Kim demiş.
  • Doğru dürüst model görmüyoruz iç piyasada. Ben MSI TwinFrozr'dan şaşmam açıkçası.
    Bir de GTX560 336 shader videosunu DH'de nerdeyse 1 ay önce izledik kart 17 mayıs'ta newegg'te 194 USD fiyatla satışa sunuldu bizde sadece Vatan'da MSI'ın TwinFrozr/OC modeli var fiyatı da maşallah 299 USD+KDV. Allah razı olsun KDV indirmi ile 495 TL. Kart OC olmayan TwinFrozr modeli olarak gelse 30 USD daha ucuz olsa ne olurdu? Diğer firmaların modelleri nerde?

İşlemcilere bakıyorum Newegg'te arada KDV hariç çok fark yok bizim kampanyalı ama aslında gerçek sayılan fiyatlarla. Dönüyorum bir de ekran kartlarına bakıyorum KDV hariç 80 - 100 USD arası fark var ve bunlar hesapta orta sınıf kartlar. Evet dünyada hala orta sınıf bizde ne hikmetse değil. Aradan 3 ay geçer %30 %40 aşağısına Teknobiyotikte son 50 ürün diye ilan görürüz ama.
  • Birkaç ay önce MSI GTX560Ti Twin Frozr2 OC modelini 440 liradan aldım. Gayet de memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Birkaç ay önce MSI GTX560Ti Twin Frozr2 OC modelini 440 liradan aldım. Gayet de memnunum...

Kartın Newegg fiyatı şu anda 445 TL
    Bu alanda rekor sende herhalde hocam. Yalnız bugün baktım orda bile çoğu GTX560 TI stok dışı artık biryerlere çekilirse kabahat benim değil. Nazar değmesin maximum performans dilerim... Şaka bir yana forumda en çok gigabyte'çılar var ama bana göre de ekran kartında önce MSI. İki tane Gigabyte 460 ile SLI denedim emanet kartlardı iyi skorlar da aldım ama, bir de kuzenime aldırdığım GTx460 CYCLONE ve bendeki GTX460 CYCLONE ile de SLI
    testi yaptım biraz daha iyiydi açıkçası. Arada 2. ele bakıyorum bir tane Talon Attack istediğim fiyata bulsam onu üstte takacağım SLI kurulumunda üst taraf bir kaç derece daha fazla ısınıyor alta bir kart daha olduğu için sanırım. CYCLONE'u da alta takacağım. TaloN'u da CYCLONE seviyesine yani 725'e düşürsem bile işte GTX580 KILLER uzakta aramaya gerek yok diyorum başka birşey demiyorum. 360 TL'ye geçen yıl aldım üstüne 300 TL işlem tamam. Bu kadar zamandır yok mod yok şu yok bu aslında kafa patlatmaya da kimseyi kırmaya veya polemiğe bile değmez.
    Okuyan okumayan bütün arkadaşlarıma da maximum performans pardon Maximum fiyat/Performans diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 27 Haziran 2011; 20:30:36 >

• Bu fan tasarımı sıcak havayı kasa içine bırakıyor o yüzden Gigabyte'ın bu tür fan tasarımları hiç hoşuma gitmiyor.

Yabancı forumlarda sık karşılaştığım MSI sorunları ve 3 yıl önce MSI da yaşadığım sorunlar beni MSI dan soğuttu.

Ekran kartında öncelik kesinlikle ASUS olmalı. Kalite ve sağlamlık konusunda kendini kanıtlamış bir marka. 560 Ti modelinde OC potansiyeli MSI ya göre daha düşük olabilir ama herşey OC değildir. Anakartta ise önceliğim GIGABYTE'tır

EDİT: Bir dk ya önceki model 1 GHz de çalışmıyor muydu bunun hızını neden 950 MHz'e çekmişler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 27 Haziran 2011; 21:45:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Bu fan tasarımı sıcak havayı kasa içine bırakıyor o yüzden Gigabyte'ın bu tür fan tasarımları hiç hoşuma gitmiyor.

Yabancı forumlarda sık karşılaştığım MSI sorunları ve 3 yıl önce MSI da yaşadığım sorunlar beni MSI dan soğuttu.

Ekran kartında öncelik kesinlikle ASUS olmalı. Kalite ve sağlamlık konusunda kendini kanıtlamış bir marka. 560 Ti modelinde OC potansiyeli MSI ya göre daha düşük olabilir ama herşey OC değildir. Anakartta ise önceliğim GIGABYTE'tır

EDİT: Bir dk ya önceki model 1 GHz de çalışmıyor muydu bunun hızını neden 950 MHz'e çekmişler?

Asus'ların fiyatları maalesef insanda şöyle bir dürtü ortaya çıkarıyor. DCII 560 için ifade edeyim 150 TL daha verince gtx570 gibi farklı klasmanda ve OC potansiyeli ile referans GTX580 sınırlarına yakın değerlerin cazibesi ortaya çıkıyor. Sadece kampanya dönemlerinde belki
    ama bu arada MSI içinde zaten referans modelden değil kaliteli bileşenli ve soğütması ile kendini her farklı ekran kartında kanıtlamış Twinfrozr modelinden bahsetmekteyiz. Yani şimdi burada TwinFrozr için olumsuz yorumda bulunmak ya da Asus veya diğer markalarından daha geride olduğunu ima etmek çok iddialı olmaz mı? Bir de Zotac AMP modellerini de hatırlatmak isterim. Her zaman Asus bunlardan gereksiz pahalı fiyatlama yapmakta. En son 6600GT'den sonra bir daha almadım Palit'in Sonic modelini Zotac'ın AMP modelini de kullandım şu an MSI kullanıyorum hiçbir zaman eksikliğini hissetmedim. 822 mhz DCII 538 TL 880 mHZ TwinFrozr 521 TL bunlar Vatan kampanya fiyatları ben hiçbir zaman Vatan'dan almam ama Yazıcıoğlu'na gittiğimde ASUS'a göre MSI ya da o günkü koşullara göre Zotac AMP veya Palit Sonic modellerini daha uygun fiyatlara aldım her zaman. Zaten 2 sene en fazla kullanır değiştiririm.

Anakart kısmına gelince bu konuda aslında yeri yok ama kusura bakma hocam p35 DQ6 ilk geldiğinde aldım ben uygun ram bulana kadar anam ağladı. Montaj esnasında kendi hatamdır mosfetlerden birini yaktım. Vatan'a götürdüm garanti dışı dedikleri yetmedi kullanıcı hatasıdır garanti dışında ücretli olarak bile servis kaydı almak istemediler. Çizgi Elektronik'e telefon açtığımda bir daha götürün almak zorundalar ama almazlarsa getirin biz yaparız dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 28 Haziran 2011; 0:04:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01
    quote:

Bu fan tasarımı sıcak havayı kasa içine bırakıyor o yüzden Gigabyte'ın bu tür fan tasarımları hiç hoşuma gitmiyor.

Asus'ların fiyatları maalesef insanda şöyle bir dürtü ortaya çıkarıyor. DCII 560 için ifade edeyim 150 TL daha verince gtx570 gibi farklı klasmanda ve OC potansiyeli ile referans GTX580 sınırlarına yakın değerlerin cazibesi ortaya çıkıyor. Sadece kampanya dönemlerinde belki
    ama bu arada MSI içinde zaten referans modelden değil kaliteli bileşenli ve soğütması ile kendini her farklı ekran kartında kanıtlamış Twinfrozr modelinden bahsetmekteyiz. Yani şimdi burada TwinFrozr için olumsuz yorumda bulunmak ya da Asus veya diğer markalarından daha geride olduğunu ima etmek çok iddialı olmaz mı? Bir de Zotac AMP modellerini de hatırlatmak isterim. Her zaman Asus bunlardan gereksiz pahalı fiyatlama yapmakta. En son 6600GT'den sonra bir daha almadım Palit'in Sonic modelini Zotac'ın AMP modelini de kullandım şu an MSI kullanıyorum hiçbir zaman eksikliğini hissetmedim. 822 mhz DCII 538 TL 880 mHZ TwinFrozr 521 TL bunlar Vatan kampanya fiyatları ben hiçbir zaman Vatan'dan almam ama Yazıcıoğlu'na gittiğimde ASUS'a göre MSI ya da o günkü koşullara göre Zotac AMP veya Palit Sonic modellerini daha uygun fiyatlara aldım her zaman. Zaten 2 sene en fazla kullanır değiştiririm.

Anakart kısmına gelince bu konuda aslında yeri yok ama kusura bakma hocam p35 DQ6 ilk geldiğinde aldım ben uygun ram bulana kadar anam ağladı. Montaj esnasında kendi hatamdır mosfetlerden birini yaktım. Vatan'a götürdüm garanti dışı dedikleri yetmedi kullanıcı hatasıdır garanti dışında ücretli olarak bile servis kaydı almak istemediler. Çizgi Elektronik'e telefon açtığımda bir daha götürün almak zorundalar ama almazlarsa getirin biz yaparız dediler.

Fiyat olarak pahalı olabilir haklsınız ama ben yaşadıklarım şeyler sonucu tecrübelerimi kendi fikirlerimle harmanlayarak buraya yazdım. Bu da sizin fikriniz sizin yaşadıklarınızdır. Saygı duyarım. Genelde insan bir markada sorun yaşamışsa o markaya soğuyor. Ben ekran kartı olarak MSI'da anakart olarakta ASUS'ta çok sorunlar yaşadım ama siz de GIGABYTE'ta sorunlar yaşamışsınız. Tecrübeler farklı olunca fikirler de farklı oluyor. Deiğim gibi kendi fikirlerimdi onlar.

Bu arada GTX560 Tİ için ASUS vs. Msı karşılaştırması

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=49050678&p=1#49050678

• quote:

quote:

quote:

Fiyat olarak pahalı olabilir haklsınız ama ben yaşadıklarım şeyler sonucu tecrübelerimi kendi fikirlerimle harmanlayarak buraya yazdım. Bu da sizin fikriniz sizin yaşadıklarınızdır. Saygı duyarım. Genelde insan bir markada sorun yaşamışsa o markaya soğuyor. Ben ekran kartı olarak MSI'da anakart olarakta ASUS'ta çok sorunlar yaşadım ama siz de GIGABYTE'ta sorunlar yaşamışsınız. Tecrübeler farklı olunca fikirler de farklı oluyor. Deiğim gibi kendi fikirlerimdi onlar.

Linke baktım sanırım MSI TwinFrozr ile Asus DCII karşılaştırması sentetik ve oyun testleri ile değil de daha çok garanti pcb üzerindeki bileşenler ve soğutma düzeneği açısından karşılaştırılmış. Şimdi hocam kısaca ben de bir kıyaslama yapayım :
    Gf114 yani 560TI zaten güç tüketim ısı ve fiyat performans bakımından HD6950'nin modlanması seçeneği dışında-ki ben 8 pinli olmadığı için karşıyım ve fiyatı zaten 560TI'dan %10 yukarıda- en iyi F/P kartıdır. Şahsi kanaatim TwinFrozr /OC modeli bile bana göre aslında pahalıdır. Bir çok kart zaten 900 mhz seviyelerinde güç değerleinde fazla bir oynama yapmıyor. Evet 900 mhz'den sonra resmen bir üst eşik ortaya çıkıyor ve kart ısınırken güç çekiyor ilk izledğim ve hep baz aldığım DH 560TI videosunda 900 mhz ASUS ile test yapılmıştı.
    Msı Military Class sınıfı yüksek kaliteli bileşenler kullandığını idda etmekte ve bunların ısıya dayanıklı 12 yıl ömürlü olduğunu iddia etmekte. Şimdi onların yalancısı olalım ama bende GTX460 CYCLONE var soğutması daha farklı ve Gigabyte 460'ta olduğu gibi vrm soğutucu yok ama gerçekten kart tık demedi. 7 ay SB alana kadar C2D E8500 ile BC2 oynadım oyun 4 çekirdekte daha performanslıydı ben iki çekirdek olduğu için 1,037 ile 850 mhz oyndaım hatta 1,025 ile de denedim sorun olmadı ama Talon Attack 810 mhz default 1,037 ile geldiği için bu değeri tercih ettim kart tık demedi. SB 2500k aldım farklı mimari ve 4 çekirdekle kart kendine geldi yaklaşık %35 farketti hem de 725 mhz default hızında ve default voltajında hiç OC ihtiyacı hissetmedim. Tabi kart 1920*1200 8xMSAA 16X AF ve Full HIGH ayar kartı değil. Kuzenime aynısını aldım iki gün SLI testi için bende kaldı JC2 olsun BC2 olsun oyunları ağlattım diyebilirim. Techpower ya da Guru3D de idi sanırım SLI ve CF testlerindeki skorlardan daha iyi skorları aldım iki tane MSI GTX460 CYCLONE ile. 2 adet GigaByte GTX460 ban arkadştan geldi onlarla da denedim Ayrıca Arkadaşım X6 1090T üzerinde kullnıyordu onları bendeki skorlar AMD'ci adamı İntelci yaptı şu anda. Yani Asus Her zaman bir numaradır kabul ederim ama PCB tasarımındaki bu ufak farklılıklar fiyata yansıtılıyor bir de kartlar orta seviye hocam yani bende GTX295 olsaydı hala devam derdim Dx10 oynardım ama akardım bu seviye kartlar artık üreticilerin politikaları gereği fazla barınımayor. En fazla iki sene o da zor mutlaka hepimiz değiştiriyoruz. Ama 1100 veriyorsam 1200 verir ASUS alabilirim orda iş değişir. Keşke başta ben de bunu belirtseydim belki o zaman daha net anlaşılabilirdim.

Anakart konusuna gelince Allah dert yaşatmasın hocam gerçekten söylüyorum bunu. Hatırladığım son Anakartlarım
    Asus Commando
    Gigabyte p35 DQ6
    Asus X38 Maximus Formula
    Asus P5Q deluxe
    Şu anda MSI p67 GD53 ve SLI destekli sadece 270 TL 5 ay ertelemeli 12 taksit Gold'tan aldım Eksik yönleri var ama oyunda en ufak sıkıntı yok 4,5 GHZ günlük hertürlü canavar gibi ama Asus ve Gigabyte'a göre daha çok yol var Anakart işinde MSI için. Fakat yarı fiyatına iyi performans var.
    Bu yukarıdaki anakartlar içinde en sevdiğim ve en kararlı çalışan Gigabyte p35 DQ6 idi ama ne OCZ ramler aldım hepsi geri gitti sadece Kingstonlarla kullanabildim yine memnumdum ama mosfet yakınca tövbe dedim. İşte hocam yukarıda Ekran kartı tartışmamız böyle bir sorunun yanında bir hiç. Yalnız o kartı sonunda aldılar seervise. O zaman E sistemdi yanılmıyorsam 1 aydan biraz fazla kaldı sonra tamir oldu geldi X38 mosfet takılmıştı hatta ve ben X38 ASUS maximus'u sattım o kartı 1 yıldan fazla daha kullandım o da yine tık demedi. Zaten söyledim montaj hatasında kendi hatamla yakmıştım kart kararlı ve stabildi her zaman ama servis işi beni soğuttu ve herkesi de soğutur hocam.
    Saygılar.

• Valla Asus ta iyi kart ama gerçekten de pahalı. Mesela ben bu kartı 247$ + KDV ye aldığım zaman Asus 280$ + KDV idi.

MSI Anakart konusunda şu sıralar baya saçmalamaya başladı ben de kabul ediyorum. Ama ekran kartı konusunda kimsenin kolay kolay eline su dökebileceğini zannetmiyorum.
    EVGA var o da inanılmaz kaliteli bir marka ama bakarsanız en baba kartları (VGA) MSI yapıyor.

Bu arada ben aldığım zaman kur biraz daha düşüktü. Bu yüzden 247$ + KDV şimdi 460 küsür lira yapıyor. Ama ben 440 al almıştım kur dan dolayı..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Linke baktım sanırım MSI TwinFrozr ile Asus DCII karşılaştırması sentetik ve oyun testleri ile değil de daha çok garanti pcb üzerindeki bileşenler ve soğutma düzeneği açısından karşılaştırılmış. Şimdi hocam kısaca ben de bir kıyaslama yapayım :
    Gf114 yani 560TI zaten güç tüketim ısı ve fiyat performans bakımından HD6950'nin modlanması seçeneği dışında-ki ben 8 pinli olmadığı için karşıyım ve fiyatı zaten 560TI'dan %10 yukarıda- en iyi F/P kartıdır. Şahsi kanaatim TwinFrozr /OC modeli bile bana göre aslında pahalıdır. Bir çok kart zaten 900 mhz seviyelerinde güç değerleinde fazla bir oynama yapmıyor. Evet 900 mhz'den sonra resmen bir üst eşik ortaya çıkıyor ve kart ısınırken güç çekiyor ilk izledğim ve hep baz aldığım DH 560TI videosunda 900 mhz ASUS ile test yapılmıştı.
    Msı Military Class sınıfı yüksek kaliteli bileşenler kullandığını idda etmekte ve bunların ısıya dayanıklı 12 yıl ömürlü olduğunu iddia etmekte. Şimdi onların yalancısı olalım ama bende GTX460 CYCLONE var soğutması daha farklı ve Gigabyte 460'ta olduğu gibi vrm soğutucu yok ama gerçekten kart tık demedi. 7 ay SB alana kadar C2D E8500 ile BC2 oynadım oyun 4 çekirdekte daha performanslıydı ben iki çekirdek olduğu için 1,037 ile 850 mhz oyndaım hatta 1,025 ile de denedim sorun olmadı ama Talon Attack 810 mhz default 1,037 ile geldiği için bu değeri tercih ettim kart tık demedi. SB 2500k aldım farklı mimari ve 4 çekirdekle kart kendine geldi yaklaşık %35 farketti hem de 725 mhz default hızında ve default voltajında hiç OC ihtiyacı hissetmedim. Tabi kart 1920*1200 8xMSAA 16X AF ve Full HIGH ayar kartı değil. Kuzenime aynısını aldım iki gün SLI testi için bende kaldı JC2 olsun BC2 olsun oyunları ağlattım diyebilirim. Techpower ya da Guru3D de idi sanırım SLI ve CF testlerindeki skorlardan daha iyi skorları aldım iki tane MSI GTX460 CYCLONE ile. 2 adet GigaByte GTX460 ban arkadştan geldi onlarla da denedim Ayrıca Arkadaşım X6 1090T üzerinde kullnıyordu onları bendeki skorlar AMD'ci adamı İntelci yaptı şu and

Yorumunuzu okudum teşekkürler çoğu yerine katılıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.