Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır pek çok defa bilmediğim konularda donanımhaber forumlarından yararlandım.
    Son olarak ta evdeki televizyon bozulunca yeni alacağım televizyona karar vermek için buraya
    müracat ettim. Hele birde 3D TV teknolojisi ve bir sürü alternatif=bir sürü kafa karışıklığı olunca
    20 gün süren bir araştırma ve kararsızlık dönemi, inch'ler, Hertz'ler ve daha anlamadığım bir çok şey
    arasında boğulduktan sonra edindiğim deneyim ve vardığım sonucu ihtiyacı olan benim gibi acemilerle
    paylaşmanın donanımhabere bir vefa borcum olduğunu düşündüm. Özellikle teknik terimlere boğmadan....

UZUN YAZDIĞIM İÇİN DENEYİMİMİ OKUMAK İSTEMEYENLER DİREK REHBER BÖLÜMÜNE GEÇEBİLİR...
    ==================================================================================

Bu arada konunun acemisi deyince aslında bilgisayar, network ve donanım konusunda ileri derecede bilgi sahibi olduğumu
    belirtmekte yarar var.Ama işin eğlence tarafıyla ilgili gerçekten acemi kalmışım.

Alsında başta 3DTV niyetim yoktu. "Küçücük bir televizyonda(106 yada 117 ekranda olsa) 3D izlenirmi canım?"
    diye düşünüyordum. Ama mağazalardaki demoları izleyince tav olup çıtayı 3D'ye yükselttim. Yine günlerce
    araştırdıktan sonra en azından normal TV yayınlarını dha güzel seyrederim diye Panasonic VT20 3D plazma almak üzere
    gittiğim Natulius Teknosa da bu televizyonun 3D özelliğinden faydalanabilmek için (3 Adet Gözlük+Player) neredeyse
    1500-2000TL ek harcama yapmam gerektiğini öğrenince hayal kırıklığına uğramıştım.

Neyse ki orada görevli arkadaşın "Abi şuradaki LG'ye bak yanında 7 adet gözlük veriyor." Demesi üzerine LG marka
    LW5500 serisi televizyonu denemeye karar verdim. Demoda baloncuklar üfleyen bir kız çocuğu vardı. Ve 7 yaşındaki kızım
    televizyona 3 metre mesafeden baloncukları yakalamak için zıplayıp duruyordu. 3 Boyut performansını düşünün işte.
    Sonuç olarak televizyonu(42LW5500 model=2900 küsür TL) alıp çıktık. Bir gün sonrada kurdular. Ama oda ne....!

3DTV aldım ama izleyecek 3D içerik yok.Teledünya 3D kanalını izlemeye çalıştım ama bir türlü yanyana iki görüntüden
    başka birşey göremedim. Sonra teledünya cihazını televizyona bağlayan SKART kablosunu çıkarıp HDMI kabloyla bağladıktan
    sonra ilk defa hafif bir 3D deneyimi yaşadım.

Ama hala hevesim kursağımda kalmıştı. Mağazadaki demo kalitesinde 3D deneyimi
    yaşayamıyordum. Okuduğum tüm yerli yabancı forumlarda 3D izlemek için 3D blueray player almanın şart olduğu yazıyordu.
    Çünkü televizyonlar USB bağlantıdan 3D oynatmaz diyordu herkes.

Bende gidip LG marka BD670 3D Blueray player aldım(600TL). Ayrıca D&R'dan Pirahna3D ve Tron Filmlerinin orjinal
    blueray disklerini aldım. Ve sistemi kurunca ilk kez Pirahna 3D'de inanılmaz bir 3D deneyimi yaşadım. Ama hala canım sıkkındı.
    Çünkü 3D bir film seyretkem için 30-40 TL vermek can sıkıcıydı. Bir taraftan TV ve playerin ayarlarını sürekli karıştırıyor.
    Diğer yandan internetten 3D filmler indiriyor. Bir türlü diskten 3D izleyemiyordum. Belki diski TV'ye değilde plyayere bağlarsam
    izleyebilirim dedim ama yine nafile..

Hatta sonra LG desteği aradım. Bu televizyon USB'den 3D oynatırmı diye. Çıkan kızcağız "Oynatır ama Divx olması lazım" dedi.
    Bunuda denedim ama yine nafile. Derken Avatar filminin 3D versiyonu(Half-SBS .mkv formatında 19,9GB) indirdim.
    Yine yanyana iki görüntü vardı. Televizyonu 3D moduna geçirip seçeneklerin hepsini denedim ama bir türlü görüntü izlenir bir
    Üç boyut haline gelmiyordu. Son anda 3D seçeneklerinden SOL/Sağ seçeneğini Sağ/SOl olarak değiştirince şok oldum.
    Karşımda müthiş bir 3D deneyimi vardı. Şöyle tarif edeyim. Sanki duvarda Televizyon yokmuş ama televizyon boyutunda bir
    pencerevarmış ve ben filmi pencereden izliyordum...İstinye Parktaki dev ekranda izlediğim Avatar'dan kesinlikle daha iyi
    bir 3 boyut...Hemde direk Televizyona bağlı disk'ten...

Şimdi...EĞER 3D Televizyon alıp evde 3D keyfi yaşamak istiyorsanız ve konu ile ilgili benim gibi fazla teknik bilginiz yoksa
    aşağıdaki rehber size çok yardımcı olacaktır.

===========3D Televizyon ve İçerik Rehberi====================================================================
    1- Şu anda LG marka Cinema 3D serisi (LW5500 VE LW6500 modelleri) hariç Türkiyede piyasada satılan tüm 3D TV modelleri şarjlı gözlük istiyor.
    2- Şarjlı gözlüklerin ortalama fiyatı adet başına 250-300 TL civarında. Yani üç kişilik bir ailede 900 TL. Cinem 3D gözlükleri ise maksimum
    20TL/Adet ve LG televizyonlarla birlikte 7 adet bedava geliyor.
    3- Şarjlı gözlükler baş ağrısı-mide bulantısı vs. yapıyor diyorlar. Ben sadece mağazada 5-10 dakika test ettim bilmiyorum. Ama
    Cinema 3D gözlüklerle 4-5 saat kesintisiz seyrettim hiç bir sorun yok.
    4- Piyasadaki pek çok televizyon USB'den yani harici disklerden oynatılabilen dosya formatları konusunda sıkıntılı ve sınrlamalar mevcut.
    Mesela DivX ve .MKV uzantılı doysları pek çoğu oynatmıyor. Yada altyazı problemleri yaşatıyor. LG LW5500 VE 6500 serilerinde
    hiç bir formatta sorun yaşamadım.
    (Bu maddede bir istisna bulduk. Ses kodlaması DTS olan filmlerde maalesef ses alamıyorsunuz. Bu nedenle ses kodlaması DTS olmayan filmlere
    yöneleceksiniz. Yada DTS destekleyen bir blueray Player alacaksınız. Yada bilgisayarda filmlerin sesini başka bir formata çevireceksiniz. Henüz bu
    konuda bir çözüme ben rastlamadım. Konuyla ilgili techraven arkadaşımızın açtığı başlıkta detaylı bilgiler mevcuttur.)

5- Yine şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV lerde televizyonu tam karşıdan izlemiyorsanız 3D görüntü doğru dürüst oluşmuyor. Ama şarjsız
    gözlüklerle hiç bir sorun yok.
    6- Şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV'lerde görüntü karanlık oluşurken şarjsız gözlüklerde kesinlikle 2D'en daha aydınlık ve keskin.
    7- Piyasadaki televizyonların bir çoğunda USB'den 3D izlemek sıkıntılı. Bazı markalar özellikle bunu sınırlamış. Bunları aldığınızda
    mutlaka 3D player ve her film için orjinal 3D blueray player almak zorunda kalıyorsunuz. LW 5500 VE LW6500 modellerde ise
    kesinlikle USB'den player'de olduğundan daha stabil 3D izleyebiliyorsunuz.( Tecrübeyle sabittir)
    8- Hemen hemen Tüm televizyonlar normal televizyon yayınlarını 3 Boyutluya çevirdiği iddiasında. Tabiki Cinema3D seriside. Ama
    şarjlı yada şarjsız gözlükle izlenen hiç bir televizyonda normal yayınlar 3D'ye çevrildiğinde tatmin edici bir sonuç alamassınız.
    Benim gördüğüm sadece Kanal logoları ve alttaki yazı bantları birazcık öne geliyor ve çok az bir derinlik katıyor o kadar.
    9- USB'den izlemek için içerik formatının "3D Half-SBS" formatında ve .MKV formatında olması gerekiyor.
    10- Eğer aldığınız televizyon USB'den .mkv oynatmıyorsa 3D izlemek için mutlaka bir 3D player ve orjinal filmler almanız gerekiyor.
    11- TEKNOLOJİ MAĞAZALARINDA SATICILARIN "ŞARJSIZ GÖZLÜKLERDEKİ 3 BOYUT İYİ DEĞİL" GİBİ TELKİNLERİNE KULAK ASMAYIN. Mümkünse
    Avatar 3D HALF SBS filmi önceden edinin ve bir harici diskle yanınıza alıp mağazada kendiniz deneyin.

LG Cinema 3D Serisi ile ilgili Ek bir kaç Not.
    - Televizyonu bir LAN kablosuyla modeminize bağlarsanız. Direk Youtube,Daily motion gibi sitelerden video izleyebiliyorsunuz.
    - Ayrıca basit bir browseri var. (Explorer benzeri.) ve Web sayfalarında gezinip haber okuyabiliyorsunuz. Ama "Dizi İzle" vs.
    gibi sitelerdeki videoları oynatmıyor.
    - Ülke olarak Türkiye dışında ülkeler seçince Web'de yapabileceklerinizde ülkeye göre değişiyor. Sınırlama yok. İstediğiniz
    ülkenin içeriklerine ulaşabiliyorsunuz. Ama filmler falan ücretli..
    - Iphone'unuz varsa bir uygulama indirip Televizyonunuza onunla kumanda edebiliyorsunuz. Bu durumda internette gezinmek daha
    rahat hale geliyor. (Klavye-Fare anlamında)

Deneymlerim arttıkça buraya eklemeye devam edeceğim. Soruları olan arkadaşlarada elden geldiğince cevap vereveğim.

Herkese Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 1 Haziran 2011; 17:50:31 >

• Öncelikle hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Bende imzamda da yazan panasonic 42gt20e model tv var. Kutusunsan gözlük çıkmadı bende masraf edip almadım şimdilik ileride alacağım 2 tane şarjlı olandan. Sizin şarjsız gözlükle 3D olması bence büyük avantaj. Hem ucuz hemde sağlık açısından daha uygun gibi geldi bana. Bugün mediamarkt ümraniyede sony 3d tv ye baktım. Şarjlı gözlükle görünrünün biraz daha karardığını (gözlük camının renginden dolayı) ve görüntüde dikkat edilirse bir titremenin olduğunu gördüm. Sanırım bu tüm active shutter gözlüklü tv lerde var. Sizdeki gözlükle, gözlüksüz olduğundan daha parlak olması imkansız, bence yanılıyorsunuz.
    Ayrıca usb üzerinden film izlemek ile ilgili çok detay var. Bunların hepsinin açıklığa kavuşması lazım. Bunlar şunlar;
    1-Samsung haricinde USB deki DTS filmleri downmix yapabilen TV yok. En azından ben öyle biliyorum. Sizin denediğiniz film muhtemelen AC3 yada DUAL.
    2-USB den hangi formatta diskleri tanıyor? exFAT,NTFS?
    3-Altyazılı film denediniz mi? Altyazılar nasıl görünüyor? Görüntüyü 3 boyutlu görür iken atyazı düzgün çıkıyor mu?
    4-Bu sorum abartı olacak ama tv'niz bluray.iso mt2s gibi formatları destekliyor mu?

• eline sağlık güzel inceleme olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Öncelikle hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Bende imzamda da yazan panasonic 42gt20e model tv var. Kutusunsan gözlük çıkmadı bende masraf edip almadım şimdilik ileride alacağım 2 tane şarjlı olandan. Sizin şarjsız gözlükle 3D olması bence büyük avantaj. Hem ucuz hemde sağlık açısından daha uygun gibi geldi bana. Bugün mediamarkt ümraniyede sony 3d tv ye baktım. Şarjlı gözlükle görünrünün biraz daha karardığını (gözlük camının renginden dolayı) ve görüntüde dikkat edilirse bir titremenin olduğunu gördüm. Sanırım bu tüm active shutter gözlüklü tv lerde var. Sizdeki gözlükle, gözlüksüz olduğundan daha parlak olması imkansız, bence yanılıyorsunuz.
    Ayrıca usb üzerinden film izlemek ile ilgili çok detay var. Bunların hepsinin açıklığa kavuşması lazım. Bunlar şunlar;
    1-Samsung haricinde USB deki DTS filmleri downmix yapabilen TV yok. En azından ben öyle biliyorum. Sizin denediğiniz film muhtemelen AC3 yada DUAL.
    2-USB den hangi formatta diskleri tanıyor? exFAT,NTFS?
    3-Altyazılı film denediniz mi? Altyazılar nasıl görünüyor? Görüntüyü 3 boyutlu görür iken atyazı düzgün çıkıyor mu?
    4-Bu sorum abartı olacak ama tv'niz bluray.iso mt2s gibi formatları destekliyor mu?

1-Dostum Bu gün test ettik. DTS konusunda sorun var.
    2-Parlaklık konusunda emin ol yanılmıyorum. İstanbulda iseniz Teknosa Natulius'ta FPR gözlükle bi deneyin derim. Sizde göreceksiniz. Pirahna3D filmini 3D izledikten
    sonra birde 2D baktık çamur gibi geldi görüntü.. Şuan 3 Kişi birlikte baktık ve hepimiz aynı fikirdeyiz.
    3-NTFS 1TB diskle sorun yok. Ama exFat deneyemedim.
    4-Altyazı ile ilgili hiç bir sıkıntı bulamadık. 2D-3D her türlü altyazı sorunsuz.
    5- Blueray.ISO denemdim. AMa haftasonu denemk niyetindeyim. Dünden beri indiriyorum bir tane hala 22 saat var gösteriyor. mt2s ise denemedim.

• merhaba benimde lg lx6500 3d tv var harici hdd avatar Half.SBS.Full.HD.1080.Dual.Bluray.HDA 19.9 gb indirdim tv nin usb taktım filmi izlemek için ama film açılmadan hemen sırasını atlayarak diger başka bi filme geçiyor acaba siz benden farklı ne yaparak filmi izlemeyi başardınız usb nasıl izlediniz? yardımcı olursanız sevinirim..
  • şu şarjlı gözlük ve şarjsız gözlüğün tam mantığını bilmiyorum, şimdi biraz atacağım. şimdi eğer televizyon şarjlı gözlük istiyorsa televizyonun yaptığı şey o yan yana olan iki görüntüyü 3d gösterebilecek şekilde üst üste bindirmekten ibaret. gözlük ise saniyenin artık bilmem kaçı hızında bir gözünüzü kapatıyor, diğerini açık bırakıyor, sonra tam tersini yapıyor... zaten 3d olayının mantığı bu, bir gözünle bir görüntüyü, diğeriyle de başkasını görmen. bu yeni lgler tahminime göre gözlüğün yapacağı işlemi kendisi yapıyor. yani bir sol göze gelecek görüntüyü getiriyor ekrana, bir sağ, ikisi aynı anda hiç bir zaman ekranda olmuyor. böylece gözlüğün sadece polorize olması yetiyor. böyle midir?

• Tam olarak değil. SG gözlük t anında 3D TVdeki görüntüyü sol göz lensine veriyor ve sağ lense perde çekiyor, t+1 anında ise sağ göz lensine - görüntü ilerlemiş olduğu için - az farklı başka bir görüntü veriyor ve aynı anda sol lensi kapatıyor. Yani alternatif olarak lensler açılıp kapanıyor, açık kalan lense görüntü atılıyor. Ben bunu en kolay 10 15 sene önce çok bilinen ufak kitaplardan çizgi dizi izleme olayına benzetiyorum. Hatırlarsanız her sayfada çok az farklı bir resim vardı önceki sayfadakinden ve hızlı bir şekilde sayfalar geçildiği zaman hareketli bir çizgi dizi gibi bir izlenim uyandırırdı. Burdaki mantık bunun biraz gelişmişi oluyor. Ama bu açılıp kapanma saniyede yaklaşık 100kere yapılmasına karşın göz bu olayı farkediyor ve baş ağrısı, bulantı gibi sorunların çıkış noktası bu siyah ekran atarak gösterme oluyor. Karanlık 3D görüntülerin nedeni de bu siyah ekran atma olayı.

FPR gözlük teknolojisinde ise 3D TV panelinin önünde gelen ışığı polarize edebilen bir katman var. TVde üstüste verilen aynı iki görüntü izleyiciye verilirken farklı dalga boylarıyla veriliyor. FPR gözlüğün ise sol camı ve sağ camı birbirlerinden farklı dalga boylarını geçirmek için tasarlanmış (sol cam enine dalgaları geçirirken, sağ cam boyuna dalga boylarını geçiriyor gibi). Bu sayede birbirine karışmadan iki göz ayrı ayrı iki adet ayrı 2D görüntü alınca beyin bunu 3D olarak algılıyor. Bu izleme mantığı insan gözünün 3D görme mantığına çok benziyor mesela. Ayrıca siyah ekran atma olmadığı hem görüntüler çok daha parlak, hem de uzun süreli kullanımda dahi hiçbir sorun çıkarmıyor.

Daha ayrıntılı bilgi;

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW6500)[ANA KONU]

• takipteyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellori

merhaba benimde lg lx6500 3d tv var harici hdd avatar Half.SBS.Full.HD.1080.Dual.Bluray.HDA 19.9 gb indirdim tv nin usb taktım filmi izlemek için ama film açılmadan hemen sırasını atlayarak diger başka bi filme geçiyor acaba siz benden farklı ne yaparak filmi izlemeyi başardınız usb nasıl izlediniz? yardımcı olursanız sevinirim..

Aynı sorunu bende yaşamıştım. Filmlerin her birini diskte ayrı bir klasörün içine koy. Yani her film için bir klasör oluşturup filmi onun içine at.
    Sorun ortadan kalkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 1 Haziran 2011; 12:02:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusasen

===========3D Televizyon ve İçerik Rehberi====================================================================
    1- Şu anda LG marka Cinema 3D serisi (LW5500 VE LW6500 modelleri) hariç Türkiyede piyasada satılan tüm 3D TV modelleri şarjlı/pilli gözlük istiyor.
    2- Şarjlı gözlüklerin ortalama fiyatı adet başına 250-300 TL 50-60 USD civarında. Yani üç kişilik bir ailede 900 TL. Cinem 3D gözlükleri ise maksimum
    20TL/Adet ve LG televizyonlarla birlikte 7 adet bedava geliyor.
    3- Şarjlı gözlükler baş ağrısı-mide bulantısı vs. yapıyor diyorlar. Ben sadece mağazada 5-10 dakika test ettim bilmiyorum. Ama
    Cinema 3D gözlüklerle 4-5 saat kesintisiz seyrettim hiç bir sorun yok. ben 5 aydır pilli gözlük kullanıyorum, sorun yaşamadım. sorun yaşayan varsa da ilk ağızdan duymak isterim4- Piyasadaki pek çok televizyon USB'den yani harici disklerden oynatılabilen dosya formatları konusunda sıkıntılı ve sınrlamalar mevcut. Samsunglar hariç. benim TV nin neredeyse oynatmadığı format yok. mkv, mp4, avi vs Mesela DivX ve .MKV uzantılı doysları pek çoğu oynatmıyor. Yada altyazı problemleri yaşatıyor. LG LW5500 VE 6500 serilerinde
    hiç bir formatta sorun yaşamadım.
    5- Yine şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV lerde televizyonu tam karşıdan izlemiyorsanız 3D görüntü doğru dürüst oluşmuyor. Ama şarjsız
    gözlüklerle hiç bir sorun yok. öyle bir şey yok. belki LD lerde vardır, samsungu 170 dereceden bile izleyebilirsiniz6- Şarjlı gözlüklerle izlenen 3DTV'lerde görüntü karanlık oluşurken şarjsız gözlüklerde kesinlikle 2D'en daha aydınlık ve keskin. bu sorunu, backlight'ı açarak çözebilirsiniz
    7- Piyasadaki televizyonların bir çoğunda USB'den 3D izlemek sıkıntılı. örnek verebilir misiniz? Bazı markalar özellikle bunu sınırlamış. Bunları aldığınızda mutlaka 3D player ve her film için orjinal 3D blueray player almak zorunda kalıyorsunuz. LW 5500 VE LW6500 modellerde ise
    kesinlikle USB'den player'de olduğundan daha stabil 3D izleyebiliyorsunuz.( Tecrübeyle sabittir)
    8- Hemen hemen Tüm televizyonlar normal televizyon yayınlarını 3 Boyutluya çevirdiği iddiasında. Tabiki Cinema3D seriside. Ama
    şarjlı yada şarjsız gözlükle izlenen hiç bir televizyonda normal yayınlar 3D'ye çevrildiğinde tatmin edici bir sonuç alamassınız.
    Benim gördüğüm sadece Kanal logoları ve alttaki yazı bantları birazcık öne geliyor ve çok az bir derinlik katıyor o kadar.
    9- USB'den izlemek için içerik formatının "3D Half-SBS" formatında ve .MKV formatında olması gerekiyor. LG için olabilir
    10- Eğer aldığınız televizyon USB'den .mkv oynatmıyorsa 3D izlemek için mutlaka bir 3D player ve orjinal filmler almanız gerekiyor. 3d ile uzantının ilgisi yok. piyasa wmv 3d film dolu
    11- TEKNOLOJİ MAĞAZALARINDA SATICILARIN "ŞARJSIZ GÖZLÜKLERDEKİ 3 BOYUT İYİ DEĞİL" GİBİ TELKİNLERİNE KULAK ASMAYIN. Mümkünse
    Avatar 3D HALF SBS filmi önceden edinin ve bir harici diskle yanınıza alıp mağazada kendiniz deneyin.

LG Cinema 3D Serisi ile ilgili Ek bir kaç Not.
    - Televizyonu bir LAN kablosuyla modeminize bağlarsanız. Direk Youtube,Daily motion gibi sitelerden video izleyebiliyorsunuz.
    - Ayrıca basit bir browseri var. (Explorer benzeri.) ve Web sayfalarında gezinip haber okuyabiliyorsunuz. Ama "Dizi İzle" vs.
    gibi sitelerdeki videoları oynatmıyor.
    - Ülke olarak Türkiye dışında ülkeler seçince Web'de yapabileceklerinizde ülkeye göre değişiyor. Sınırlama yok. İstediğiniz
    ülkenin içeriklerine ulaşabiliyorsunuz. Ama filmler falan ücretli..
    - Iphone'unuz varsa bir uygulama indirip Televizyonunuza onunla kumanda edebiliyorsunuz. Bu durumda internette gezinmek daha
    rahat hale geliyor. (Klavye-Fare anlamında)

Deneymlerim arttıkça buraya eklemeye devam edeceğim. Soruları olan arkadaşlarada elden geldiğince cevap vereveğim.

Herkese Saygılar..

selam, ben de görüşlerimi bold yazı karakteri ile, metnin içine yazdım. bu LG tv nin yaptığı çoğu şeyi, belki de fazlasını, piyasadaki çoğu 3d tv yapıyor şu an.
    siz, LG nin yeni tv modelini, muhtemelen LG nin 2010 tv leri ile mukayese etmiş olabilirsiniz. bahsettiğiniz diğer tv ler içinde samsung olmamalı. ne alt yazı sorunu, ne format sorunu, ne de diğer sorunlar, samsung serisi tv lerde mevcut değil. bu yüzden, geçen senenin dünya çapında en çok satan paneli oldu muhtemelen (35 milyon adet)
    geçen sene, donanım haberde, panasonic ekibi çok aktifti. 2010 sonu ve 2011 samsung ekibi atağa geçti, sanırım sıra LG de
    kolay gelsin
    selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 1 Haziran 2011; 15:00:40 >

• dediginizi yaptım her film için ayrı klasör açtım ama sonuç aynı film açılmıyor..
  • Siz nasıl bir TV izliyorsunuz bilmiyorum ama hiçbir SG gözlüğü 75TL ye alamazsınız; evet ben burdayım ve SG gözlük ile izlerken çok rahatsızlık yaşıyorum bulantı, baş dönmesi, göz ağrısı vb ve bundan önemli bir sayıda insan muzdarip, SG gözlük ile 3D yi 170 dereceden izlemenizin imkanı yok (izlediğiniz şeye 3D diyorsanız başka tabii), backlight açarak sorun çözülmez gereksiz yere ekranı parlatır ve görüntü kalitesini dibe çeker. Uzantı sorunu Cinema 3D TV serisinde de yok, Samsung'dan tek farkı DTS desteklememesi TV nin. Bunu Samsung'dan başka hiçbir firma koymamasının nedeni 2x10W TV hoparlöründen DTS ses almanıza imkan olmaması. Bir 5+1 bağlayın o zaman anlarsınız DTS sesin ne olduğunu. TV'den ses aldığınız sürece AC3 e çevirip oynatmak ses kalitesi açısından hiçbir şey farkettirmeyecektir, bu yüzden hiçbir firma TVlerinde DTS desteği olmaz.

Tamam TVniz diye söylüyorsunuz ama objektif konuları karıştırmayalım düşüncelerimize, insanlar bilgi edinmeye geliyor foruma. Her zaman dediğim gibi burdan bilgi alın ama önemli olan teknomarkete gidip kendi gözünüzle görün her şeyi. Henüz bir Cinema 3D TV izlemediyseniz size de aynısını öneririm. İnsanlar aktif çünkü TV ler güzel, insanlar izleyip beğenip geliyor düşüncelerini paylaşıyor. Sonuçta FPR yeni bir teknoloji, normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 1 Haziran 2011; 15:19:19 >

• şarzlı gözükle aldığınız 3d kalitesini şarzsız gözlük veremez ...

40d6000 kullanıyorum 3d filmler indirdim hepsi süper
  • Bir kere "şarz" diye bir şey yoktur, "şarj" doğru olan kelimedir.
    İkinci olarak böyle bir çıkarımda bulunmak demek piyasada bulunan tüm SG ve FPR teknolojili gözlükleri TVleri ile denemeniz gerekir ki kendi TV niz hariç başka bir TV yi denediğinizi bile düşünmüyorum ben. Edge LED olan 40D6000, LW5500-LW6500 serisiyle karşılaştırılamaz bile görüntü kalitesi açısından. D7000-8000 daha doğru bir karşılaştırma olur ki özellikle 3D görüntüde Cinema 3D TV serisi her yönden üstün. Fiyat/performans açısından zaten tepede. TV yi görmeden, teknolojisini ve görüntüsünü bilmeden atıp tutmak hoş birşey değil, buraya insanlar doğru bilgileri almaya geliyorlar, önyargılı cümleler değil.
  • quote:

dediginizi yaptım her film için ayrı klasör açtım ama sonuç aynı film açılmıyor..

Dostum..Sanırım LX6500 dedin. Benimki LW5500 ama ben sorunu o şekilde aşmıştım. Son olarak birde yazılım güncellemesi yapmadıysa bi yap ve dene.

Hiç bir filmimi oynatmıyor. Yoksa sadece belli filmlerimi. Çünkü Bendeki Blueray Player'de Avatar'ın bir versiyonunu oynatmayı başaramadım.
    Daha sonra başka bir versiyonu indirdim oynattı. Yazılım güncellemeden sonrada oynatmıyorsa LG teknik desteği bi ara derim.
    Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

selam, ben de görüşlerimi bold yazı karakteri ile, metnin içine yazdım. bu LG tv nin yaptığı çoğu şeyi, belki de fazlasını, piyasadaki çoğu 3d tv yapıyor şu an.
    siz, LG nin yeni tv modelini, muhtemelen LG nin 2010 tv leri ile mukayese etmiş olabilirsiniz. bahsettiğiniz diğer tv ler içinde samsung olmamalı. ne alt yazı sorunu, ne format sorunu, ne de diğer sorunlar, samsung serisi tv lerde mevcut değil. bu yüzden, geçen senenin dünya çapında en çok satan paneli oldu muhtemelen (35 milyon adet)
    geçen sene, donanım haberde, panasonic ekibi çok aktifti. 2010 sonu ve 2011 samsung ekibi atağa geçti, sanırım sıra LG de
    kolay gelsin
    selamlar

Şimdi..
    Öncelikle başlığı iyice bir okumanızı öneririm. Oradaki "ACEMİLERE.." sözcüğü sizin gibi Uzman(!!!!!) ları kapsamıyor. Umarım ünlemlerin anlamını biliyorsunuzdur. "Sanırım bu sene sıra LG'de" diyerek aslında ahlaki bir suçlama yapmadan önce başlıkta yazılanların hepsiin kendi kişisel deneyimlerim ve görüşlerim olduğunu. Örneğin denemediğim yada bilmedğim konularda "DENEMEDİM..BİLMİYORUM" yazdığını da sanırım görmemişsin. Tam tersi "diğer TV'ler içerisinde SAMSUNG olmamalı" derken siz sanki samsung'un reklamını yapıyorsunuz gibi geldi. Ne dersiniz..

Bak burayı bende bold değil ama büyük harflerle yazıyorum.
    ÖZÜR DİLERİM AMA BU BAŞLIĞI SİZİN ve SİZİN GİBİLERİN YALAN YALNIŞ VE PROPAGANDA KOKAN BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN DOLAYI NEYE GÜVENECEĞİNİ ŞAŞIRAN BENİM GİBİ İNSANLARA BİR REHBER OLUŞTURMAK AMACIYLA KENDİ DENEYİMLERİMİ PAYLAŞMAK İÇİN AÇTIM.ANLADIĞIM KADARIYLA SAMSUNG HARİCİ MARKALARI HELE HELE PANASONIC GİBİ KALİTESİ VE ÖDÜLLERİYLE BİR FENOMEN OLAN BİR KURUMU BİLE TİYE ALABİLECEK KADAR GÖZÜNÜZÜ KARARTMIŞ VE İŞİ GÜCÜ BIRAKIP FORUMLARI KARIŞTIRIP SAMSUNG REKLAMI YAPIYOR VE DİĞER TÜM İNSANLARIDA KENDİNİZ GİBİ SANIYORSUNUZ. YOKSA DİĞER BAŞLIKLAR ALTINDA AYNI LG MARKANIN BLUERAY PLAYERİNDEN MEMNUN KALMADIĞIMI YAZDIĞIMI DA GÖRMÜŞ OLMANIZ GEREKİRDİ.SON OLARAK İLK MESAJIMDAKİ ŞU CÜMLENİN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLAMADIYSANIZ DİYE TEKRAR YAZIYORUM.

"11- TEKNOLOJİ MAĞAZALARINDA SATICILARIN "ŞARJSIZ GÖZLÜKLERDEKİ 3 BOYUT İYİ DEĞİL" GİBİ TELKİNLERİNE KULAK ASMAYIN. Mümkünse
    Avatar 3D HALF SBS filmi önceden edinin ve bir harici diskle yanınıza alıp mağazada kendiniz deneyin."

Yani tavsiyem "MÜMKÜNSE ALMADAN KENDİNİZ DENEYİN"

SAYGILARIMLA...

VE KONUYU İZLEYEN TÜM ARKADAŞLAR...
    Tavsiyem şudur ki...Kesinlikle Dünya'da en çok satılan şu..En iyisi bu gibi şeylere kulak asmayınız. Mümkünse kendiniz deneyerek en çok beğendiğinizi alınız. Ayrıca ne SAMSUNG ne PANASONIC nede SONY veya LG benim babamın oğlu değil. Sizinde... Her birinin iyi olduğu noktalar ve eksikleri olabilir. Biz burada fiyat/performans bağlamında deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Ama şu an Şarjsız gözlükle 3D teknolojisi çok yeni ve sadece henüz LG markannın Cinema 3D modellerinde mevcut. Ve söylendiğinin aksine Şarjlı gözlüklerden çok daha iyi 3D veriyor.VE TANESİ 15-20 ytl.

AMA SİZ NE BENİM GİBİ LG'CİLERE(!!!) NEDE BU ARKADAŞ GİBİ BAĞIMSIZ BİLİRKİŞİLERE(!!!!) GÜVENMEYİN. VE BİR TEKNO MARKETTE HER İKİSİNİDE KENDİ GÖTÜRECEĞİNİZ BİR 3D FİLM İLE DENEYİN. Bunu önermemin sebebi şu ki.. Yerli yabancı pek çok forumda markaların kendi ürünlerinin teknik özelliklerini ön plana çıkaracak demolar oluşturduklarını ve mağazalarda bunları oynattıklarına dair iddialar mevcut.(..ki bende olabilir diye düşünüyorum.) . Siz kendi götüreceğiniz bir içerikle deneme yaparsanız o zaman bir kıyaslama yapma şansınız olur. Deneyimi olanlarda yazarsa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 1 Haziran 2011; 17:55:23 >

• mkv filmleri rahatlıkla izleyebiliyorum sizin söz ettginiz üzere bende 3d deneyimi yaşakmak için avatarı indirdim 3d ama malesef izleyemedim hiç bi güncelleme yapmadım ama denicem
  • Bence bu kadar detaylı yazabilen herkes uzmandır ve güvenilmelidir. 3D FPR gözlükler bu denli dikkat çekiyorsa insanların bir bildiği vardır o yüzden tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum :) Öznellik illa ki olacaktır fakat dozunda olduğu sürece kimse yazılanları yadırgamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanobyte -- 2 Haziran 2011; 16:35:16 >
  • valla propaganda yapmaya hiç niyetim yok, anlamam da. amacım, mesajı okuyup yanlış bilgilere sahip olacak kişileri bilgilendirmek. yani insanlar, samsung tv aldıklarında, kutunun içinden 2 tane hediye gözlük çıktığını bilsinler. her bir gözlük için, ilk mesajda dendiği gibi 300 TL filan ödeyeceklerini sanmasınlar. ya da bu mkv vs filmleri sadece LG nin oynattığını düşünmesinler. artık çin tvleri bile oynatıyor bunları
    ben başlık açıp reklam yapmıyorum, sadece yanlış olduğunu tecrübelerimle bildiğim konularda tecrübelerimi paylaşıyorum. yoksa kim ne isterse o markayı alır, bana ne de.
    neticede, ben 5 aydır 3d tv kullanıyorum, evde gözlük kullanırken ayılıp bayılan da yok. insanların bunu bilmesi önemli. bir bayılma muhabettidir gidiyor nette. diyorlar ki 3d gözlükler şunu yapıyor, bunu yapıyor. kimdir bunlar, kime ne olmuş, bilen yok. hep söylenen, diyorlar ki. şu kim olduğu bilinmeyen amerikalı bilim Adamları gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 2 Haziran 2011; 20:37:19 >

• quote:

mkv filmleri rahatlıkla izleyebiliyorum sizin söz ettginiz üzere bende 3d deneyimi yaşakmak için avatarı indirdim 3d ama malesef izleyemedim hiç bi güncelleme yapmadım ama denicem

Dostum filmdeki ses codeci DTS olabilirmi? Bi baksana. DTS olduğunda normalde ses vermiyor. Ama ne bileyim işte aklıma geldi diye bi kontrol et istersen. Bendeki darkuploader'in upload ettiği AC3 ses olan.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.