Şimdi Ara

***Simkilitli Cihazlar için Sn0wbreeze ile Baseband Koruyarak Restore ve Jailbreak***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.494
Cevap
17
Favori
113.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Simkilitli cihaz sahipleri snowbreeze jb'yi bilirler. Bilmeyenler de mutlaka tanışmalıdır. Snowbreeze ile custom fw oluşturarak basebandınızı yükseltmeden üst sürüme veya alt sürüme(tabi ki bunun için SHSH kaydına ihtiyacınız vardır) gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz. Yani cihazınızla konuşabiliyorsanız yine konuşmaya devam edebilirsiniz. Endişelenmeyin Snowbreeze tüm seçeneklerinde basebandınız korunmaktadır. Restoreden önce Backup almayı unutmayın! Firmware dosyalarını flashget vs. programlarla hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.
    İyi restoreler

*********Sn0wbreeze ile İOS 6.1.2 Upgrade***********

Uyumlu Cihazlar
    (Firmware ve Jb Araçlarını İndirmek İçin Tıklayın)

evasi0n 1.5.3
    Sn0wbreeze 2.9.14 (Desteklediği iOS 3.1.3, 3.2.x, 4.0.x, 4.1, 4.2.1, 4.3 ile 4.3.3 arası, 5.0.1, 5.1.1, 5.2, 6.0.x, 6.1.1, 6.1.2,6.1.3)
    iPhone4
    iPhone 3GS

2 AŞAMADA iOS 6.1.2 geri yükleme yapabilirsiniz.

1. AŞAMA: GERİ YÜKLEME YAPILACAK cFW HAZIRLAMA.......................

Bunun için Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanacaksınız. Önerim Simple Moddur.

a- Simple Mod: Jb+Aktivasyon+Baseband koruma

b- Baseband Preservation mod: Sadece Baseband koruma

c- Expert mod: Jb+Aktivasyon+Baseband koruma+ gelişmiş cydia paket ekleme

d- iFaith Mod :BB koruma+Jailbreak+Downgrade ve Upgrade iFaith Mod ile cFW oluşturmanız gerekmektedir. Hem Basebandınız korunur hem de istediğiniz sürüme geri yükleme yapmanızı sağlar.

Bu yöntemlerden sadece biriyle Masaüstünde cFw dosyası oluşturursunuz.

2. AŞAMA İTUNESLA GERİ YÜKLEME:......................................................

Yukarıda yöntemlerden biriyle Masaüstünde oluşturduğunuz cFW ile İtunes geri yükleme yapıyoruz. İşte bu kadar

Uyarı:
    1. 3GS cihaz sahipleri Sn0wbreeze ile aşağıdaki gibi uyarı ekranı ile karşılaştıklarında cihazın Bootrom'una uygun seçeneği işaretlemeliler.
     ***Simkilitli Cihazlar için Sn0wbreeze ile Baseband Koruyarak Restore ve Jailbreak***

2. Restoreden sonra aşağıdaki gibi daha önceki yedekleri yükleme seçeneği çıkar.

Restore sonrasında yedek yükleme ekranı çıkmazsa yeniden restore yaparsanız seçenek ekranı çıkar. Eğer aktivasyon kartınız yoksa Redsn0w ile sadece aktivasyon yapabilirsiniz.

Restore öncesi mutlaka yedekleme yapın. Bunun için itunes, ifunbox, winscp,itools vs. kullanabilirsiniz. İtools İçin Tıkla

3. Ultrasn0w kullanıcıları geri yüklemeden sonra cydia'dan tekrar Ultrasn0w yüklemeyi unutmayın! Ultrasn0w desteklediği basebandlar aşağıdaki resimde görünüyor.

4. Cydia yedeklemeleri için "Openbackup" cydia uygulaması kullanılması faydalı olacaktır.

Muhtemel hatalar:
    a. 3194 veya 1602 hatası: Not defterine sağ tıklayarak yönetici modunda açın. Daha sonra C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyanızı açın ve resimdeki seçili alan gibi bir satır varsa silin.

b. 160x veya 21 hatası: İreble tekrar DFU moda alarak deneyin. DFU moda almakta zorluk yaşarsanız panik yapmayın inatla deneyin. DFU modda kalırsanız usb bağlantısını sökün home+Power tuşlarına 60 sn kadar basın. Elma görününce bırakın.

c. Hücresel veri ağı kayıpsa cydia'dan tether me yüklerseniz hotspot ile birlikte geri gelir.

d. Yedekleri ilk yükleme bitince cihaz yeniden başlar otomatik olarak. Eğer yeniden başlama sırasında elmada ya da yükleme barlı elmada takılı kalırsa cihazın usb bağlantısını çıkarın. 10 sn. kadar home+power tuşuna basılı tutun cihazınız açılacaktır.

e. Eğer Arama Yönlendirme Etkin Uyarısı alıyorsanız iFile ile System/Library/Carrier Bundles/iPhone/CarrierLab.bundle/carrier.plist dosyasını Property List Görüntüleyici ile açın ve aşağıdaki gibi düzenleyin.

Ve cydia'dan Tether Me yükleyin. Vodafone ve Türkcell'de işe yarıyor.

GEVEY KULLANANLAR İÇİN İOS 5 TALİMATI
    ilk çıkan geveyden kullanıyordum artık kullanmıyorum.

baseband 02.10.04 iOS 5 jailbreakli cihazda işe yaramıştır.

Bu sırada wifi açık, bildirimlerden sadece telefon açıktı.

1. Cihazı yeniden başlattım.
    2. Geveyi taktım ve Kabul et yazısına bastım.
    2. 15 sn. sonra civarlarında "Servis Yok" yazısı görünmesine rağmen 112 çevirdim ve kapattım.
    3. Uçak modu yaptım. 2 sn. sonra açtım.
    4. İlk uyarı geldikten sonra 20-25 sn. ikinci uyarı geliyor. Bu uyarıyı tamamla kapatıyoruz.
    5. Tekrar uçak moduna aldım ve kapatttım.

Böylece şebeke geldi.

Bu restoreler sırasında gelebilecek tüm problem ve hatalar uygulayıcının kendi sorumluluğundadır. Bu rehber sadece uygulayacak kişiye yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 7 Temmuz 2013; 13:23:43 >

• eline sağlık yalnız şu uyarını da ekle istersen, ultrasn0w henüz ios 4.3.1'e güncellenmedi, hazır değil. o yüzden simkilitli cihazlar telefonu kullanamaz baseband aynı kalsa dahi. sadece yazılımsal bi güncelleme yapacaklar, bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop
    eline sağlık yalnız şu uyarını da ekle istersen, ultrasn0w henüz ios 4.3.1'e güncellenmedi, hazır değil. o yüzden simkilitli cihazlar telefonu kullanamaz baseband aynı kalsa dahi. sadece yazılımsal bi güncelleme yapacaklar, bekliyoruz.

Kullanamazlar derken?
  • telefon işlevini kullanamaz demek istedim, arama yapılmaz şuan ultrasn0w ios 4.3.1'e uyumlu olmadığı için. yoksa bir sorun yok sn0wbreeze ile ilgili. (sadece simkilitli cihazlar için geçerli yazdığım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 4 Nisan 2011; 22:19:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop
    telefon işlevini kullanamaz demek istedim, arama yapılmaz şuan ultrasn0w ios 4.3.1'e uyumlu olmadığı için. yoksa bir sorun yok sn0wbreeze ile ilgili. (sadece simkilitli cihazlar için geçerli yazdığım)

Himm anladım zaten unlock yok 02.10.04 e fark etmedi bana :)
  • Öneriniz için teşekkürler ekledim uyarıyı
  • Ultrasn0w fixer for 4.3.1 available on my repo,http://cydia.pushfix.info/

bu sekilde calisiyor fakat sinyal cubugu sadece 1 bar gosteriyor,(
  • her versiyonda simkiliti olanlar için işler dahada zorlaşıyor
  • Bu sinyal bar olayini giderebilirler mi acaba? Yuklemek istiyorum ama 1 barda kalir diye korkuyorum.
  • merhaba;

benim cihazım 4.1 versiyon 02.10.04 basseband. bugün 4.3.1 e yükselmek için snowbreeze ile custom fw oluşturdum fakat yüklemek isteyince 21 hatası verdi. DFU modda kaldı cihaz. artık delirip koyverdim basebandi normal bi fw yükleyeyim dedim bu seferde 1013 hatası veriyor. DFU moddan ne yapsam çıkmadı. tiny umbrella kullandım gene 1013 hatası veriyor.

Bir fikriniz varsa lütfen yardım edin =(

tüm derdim gevey takıp kullanmak aldım öyle kaldı =(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morgazoz -- 5 Nisan 2011; 22:27:59 >
  • C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün içindeki host dosyasını masaüstüne kopyala. Not defterini yönetici modunda aç. Sonra host dosyasını açarak içindeki herşeyi sil ve aşağıda yazanları yapıştır. Kaydederek kapat ve yine aldığın klasöre kopyala.
    Yine C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki "hosts.umbrella" dosyasınıda sil.
    Artık Snowbreeze 2.5 çalıştır ve Yukarıdaki İreb-->Run ireb ile cihazınızı DFU moda alın.
    Artık itunesu çalıştırıp shift+restore ile masaüstündeki custom fw'yi gösterin.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
    # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost
    74.208.10.249 gs.apple.com
    #127.0.0.1 gs.apple.com

• hemen deneyeceğim çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için =)
  • sinyal bar problemini @MuscleNerd twitter mesajindada belirtmis,
    umarim kisa surede duzeltirler.(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrapengu -- 6 Nisan 2011; 9:20:36 >
  • Beyler 4.3.1 ile cydia da veya uygulamalarda bir uyumsuzluk söz konusumu ? (mobile subs vs..uyumlu mu?)

Güncelleme yapmamamız için bir sebep varmı ?
  • @morgazoz Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Mobile substrate sorunu beta sürümlerinde çözüldü. Evet bazı uygulamaların uyumu henüz yok. Mesela Celeste gibi. Ama benim için vazgeçilmez olanları şu anda sorunsuz kullanabiliyorum.
    Ultrasnow kullanıcıları için pushfix çıktı ama şu anda stabilitesini bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 6 Nisan 2011; 9:05:16 >
  • Su konuyu acanlar hep yarim anlatiyorlar en önemli noktayi atliyorlar.Custom Firmware hazirlamak ve itunesle yuklemek isin kolay yani bu isin bastan sona adim adim anlatildigi bir yer görmedim daha.Custom firmaware itunesle yuklendikten sonra dfu moddan cikmiyor ve bazi hatalar veriyor bunu neden ayni konuda anlatmiyor kimse? cunku dfu modda bu isin icinde ve bu hatada millet sonra tonla baslik aciyor bilmem ne hatasi diye ve sorunu ararkende cogu bilmeyen kullanici nerde arayacagini bilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Su konuyu acanlar hep yarim anlatiyorlar en önemli noktayi atliyorlar.Custom Firmware hazirlamak ve itunesle yuklemek isin kolay yani bu isin bastan sona adim adim anlatildigi bir yer görmedim daha.Custom firmaware itunesle yuklendikten sonra dfu moddan cikmiyor ve bazi hatalar veriyor bunu neden ayni konuda anlatmiyor kimse? cunku dfu modda bu isin icinde ve bu hatada millet sonra tonla baslik aciyor bilmem ne hatasi diye ve sorunu ararkende cogu bilmeyen kullanici nerde arayacagini bilmiyor.

Aslında snowbreeze ile dfu modda kalmanız mümkün değil. Eğer ki siz daha önceden host dosyası ile oynamışsanız. Snowbreeze için ellenmemiş bir host dosyası(yukarıya örneğini bıraktım)+snowbreeze+fw+itunes yeterli.
  • sarerer arkadaşım sen anlatımında simple mode u seçmenizi öneriyorum demişisin. Fakat ingilizanahtari.com da anlatılan farklı. burda anlatılan simple mode sadece daha önce 4.3.1 yüklü ise seçebilirsiniz yazıyor.

"Karşımıza gelen ekranda ilk defa 4.3.1 yükleyeceksek BASEBAND PRESERVANTİON MODE Seçeneğini seçiyoruz (ok) butonuna basıp devam ediyoruz.
    Eğer cihazımızda 4.3.1 yüklü ise ve restore etmek istiyorsak bu aşamada SİMPLE MODE Seçeneğini seçiyoruz (ok)butonuna basıp devam ediyoruz."

bu konuyu biraz açabilirmisin? cihazımın versiyonu iphone 4 4.2.1 yine snowbreeaze ile basebant yükseltmeden 4.2.1 e geçtim.
  • @Flexsible
    Her üç yöntemle de düşük sürümden veya aynı sürümden Baseband koruyarak 4.3.1 custom fw oluşturup restore yapabilirsiniz. Problem çıkmaz.
    Simple mod önermemim sebebi hem jb hem de aktivasyon yapmasından dolayıdır.
    Önemli olan en sonda ireb ile DFU moda aldığımızdan emin olmak ve host dosyasının ellenmemiş olmasıdır. Eğer hata alıyorsak sebebi bu ikisidir.
    İyi forumlar.
  • teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.