Şimdi Ara

Sapphire HD6870 Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
13.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 AMD 880G/SB850 AM3 DDR3

AMD Phenom II X4 965 Black Edition @ 3.4ghz

2x 2gb ddr3 @ 1333mhz

Samsung SpinPoint F3 1 TB HD103SJ

Sapphire Radeon HD6870

Not: Testlerde yer alan tüm oyunları 1920x1080 çözünürlükte, desteklediği en yüksek directX ayarında (dx10,11) a.a. - a.f. son seviyede ve grafik ayarları en üst düzeyde inceledim. Bu kartın incelemesini yapan bazı sitelerin bazı oyun incelemelerinde a.a. - a.f. veya motion blur kapalı şekilde yapılmış olabiliyor o nedenle aldığım sonuçlarla netteki sonuçları karşılaştırırken bunlara dikkat edin.(örnk: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat ve Lost Planet 2, HAWX 2 incelemeleri)

Default frekansların dışında O.C'li sonuçlarıda paylaşıyorum fakat sadece GPU'ya O.C. yapıyorum. İşlemci frekansları default ayardadır.

TÜM TESTLER 10.10 SÜRÜCÜSÜYLE YAPILMIŞTIR.

------------------------- HEAVEN BENCHMARK -------------------------

Default (900mhz - 1050mhz)

O.C. (950mhz - 1100mhz)

------------------------- FURMARK -------------------------

Not: FURMARK testleri 1 dakika süresince 1920x1080 çözünürlükte ve 8X MSAA açık olarak yapılmıştır.

Default (900mhz - 1050mhz) 2065 Puan

O.C. (950mhz - 1100mhz) 2168 Puan

------------------------- MAFIA II -------------------------

O.C. (950mhz - 1100mhz)

O.C. (1000mhz - 1150mhz)

NOT: 10.12 sürücüsüyle 900mhz - 1050mhz'de 51 fps almaktayım..

------------------------- RESIDENT EVIL 5 -------------------------

O.C. (950mhz - 1100mhz)

------------------------- S.T.A.L.K.E.R. CALL OF PRIPYAT -------------------------

Grafik Ayarları

------------------------- LOST PLANET 2 -------------------------

TEST A

O.C. (950mhz - 1100mhz)

------------------------- STREET FIGHTER IV -------------------------

O.C. (950mhz - 1100mhz)

------------------------- HAWX 2 -------------------------

Kart, Mafia 2, Bad Company 2, Crysis Warhead vs.. oyunlarda %35-40 fan devrinde 68-70 derece arasında çalışıyor..

Şimdi FurMark testlerini yaparken birşey dikkatimi çekti. MSI Afterburner monitöring açıkken yaptığım testlerden 1-2 fps arası düşük sonuçlar alıyorum. (Afterburner'le benchmark yapmıyorum sadece monitöring açık)

Ve şöyle bir şey daha var ben tüm bu benchmark testlerini MSI Monitöring açıkken yaptım =/ Screenshot'ların sağ üst köşesine bakarsanız görebilirsiniz. Eğer FurMark'taki gibi oyunlarda da MSI Monitöring yüzünden düşüş olmuşsa bu testlerin hepsine 1 fps daha eklemek lazım... Onca uğraşım 0,5 - 1 - 1,5 fps de olsa yanlış bench sonuçları yüzünden boşa gitti sanırım =(

Şimdilik benden bukadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Ocak 2011; 0:21:00 >

• OC' nin pek getirisi olmamış gibi.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

OC' nin pek getirisi olmamış gibi.

Teşekkürler.

aynen o.c. yapmaya değmez. O.C. yapan birisi değilim ama değerlendirme yaparken O.C'li testleri de eklim dedim =)
  • Mafia'da ki ayarlardan Phsyx sizde hangi ayarda seçili? imzamdaki sistemle Physx yüksek ve diğer ayarlar en sonda iken ortalama 36,3 fps oldu. Physx'i kapatıp diğer ayarlar en full'de test ettiğimde ortalama Fps 58 oldu. Çözünürlük ise sizinkisi gibi 1920x1080.
  • Hayırlı olsun kartınız, iyi günlerde kullanın.. izninizle incelemenizi 6870/6850 incelemeleri listesi başlığına ekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 5 Kasım 2010; 0:41:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Mafia'da ki ayarlardan Phsyx sizde hangi ayarda seçili? imzamdaki sistemle Physx yüksek ve diğer ayarlar en sonda iken ortalama 36,3 fps oldu. Physx'i kapatıp diğer ayarlar en full'de test ettiğimde ortalama Fps 58 oldu. Çözünürlük ise sizinkisi gibi 1920x1080.

Physx kapalı yaptım testleri. sizin ekran kartınız o.c'li olduğundan benden daha iyi sonuç almanız normal. gtx460 overclock ile gtx470'i bile geride bırakıyor çünkü.

Mafia 2'den aldığım sonuçlar bu kartın incelemesini yapan bazı sitelerden daha yüksek, bazı sitelerdeki sonuçlarla da aynı (bazı amd yanlısı olduklarını belli eden siteler de incelemelerine 3-5 fps daha katmışlar, onlarıda görmedim değil =) ayrıca benchmarkta 49fps alıyorum ama oyunun genelinde ortalama 55fps ile oynuyorum. 60 lara kdr çıkıyor çatışmalarda 50-52 civarı oluyor (kalabalık çatışmalar patlamalarda)

@ Man From Atlantis

Teşekkürler =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 13 Kasım 2010; 4:13:38 >

• nihayet incelemeye başlamıssın hadi hayırlısı..
  • Teşekkürler güzel bir inceleme olmuş, benim gibi 6000 serisine giriş yapacaklar için iyi bilgiler. Güle güle kullanın.
  • bu arada Lost Planet 2 dede bench alabilirmisin..
  • Eline saglık hayırlı olsun yeni ekran kartın 6 xx serisi ekran kartlari o.c olmaya elverisli kartlar kullanıcı testleri reklamsız en dogru
    degerleri verir
  • Herkese teşekkür ederim. Elimden geldiğince tüm oyunları test etmeye çalışıcam. 3dmark vantage'de nedenini bilmediğim flash player'le ilgili bir sorun çıktığı için sonraya bırakıyorum. gamershell.com'da oyunların benchmark uygulamalarını buldum fakat serverlerinden dolayı çok yavaş iniyor. bu geceye yetiştiremezsem yarın halletmeye çalışıcam.

Bu kartı test ederken şunu anladım internette bu kartları inceleyen onlarca site var, bu sitelerdeki inceleme sistemleri benim sistemimden daha iyi olmasına rağmen benden daha düşük sonuçlar alabiliyorlar, yada çok daha yüksek. Bu gibi sitelerin sahtekar olduğunu anladım kimi nvidia yanlısı kimi amd-ati yanlısı. Ben elimdeki sistemle size en doğru bilgileri vermeye çalışıyorum.

Kimseye bu kartı aldırmak gibi bir niyetim yok. O.C.'den anlayan riske girmeyi seven, psu'su sağlam olan gtx460 veya 470'i tercih edebilir, fiyatlarına da bakıcak olursak, kart almayı düşünen ve bu saydığım kartlar arasında kalan arkadaşlar önceliğini bahsettiğim kartlara versinler. Psu'm yeterli olsaydı gtx470 almayı düşünebilirdim ama ben bu kartı aldığım için çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

Herkese teşekkür ederim. Elimden geldiğince tüm oyunları test etmeye çalışıcam. 3dmark vantage'de nedenini bilmediğim flash player'le ilgili bir sorun çıktığı için sonraya bırakıyorum. gamershell.com'da oyunların benchmark uygulamalarını buldum fakat serverlerinden dolayı çok yavaş iniyor. bu geceye yetiştiremezsem yarın halletmeye çalışıcam.

Bu kartı test ederken şunu anladım internette bu kartları inceleyen onlarca site var, bu sitelerdeki inceleme sistemleri benim sistemimden daha iyi olmasına rağmen benden daha düşük sonuçlar alabiliyorlar, yada çok daha yüksek. Bu gibi sitelerin sahtekar olduğunu anladım kimi nvidia yanlısı kimi amd-ati yanlısı. Ben elimdeki sistemle size en doğru bilgileri vermeye çalışıyorum.

Kimseye bu kartı aldırmak gibi bir niyetim yok. O.C.'den anlayan riske girmeyi seven, psu'su sağlam olan gtx460 veya 470'i tercih edebilir, fiyatlarına da bakıcak olursak, kart almayı düşünen ve bu saydığım kartlar arasında kalan arkadaşlar önceliğini bahsettiğim kartlara versinler. Psu'm yeterli olsaydı gtx470 almayı düşünebilirdim ama ben bu kartı aldığım için çok memnunum.

Hocam bence işlemciye biraz daha dokunsan şöyle 4 ghz 'e doğru daha iyi sonuçlar alacağın kesin. Bence o karta 3,4ghz işlemci yetmiyor. Ekran kartını default hızına getirdim yani 715 mhz ye 1 fps fark etti değerler. Başka oyunlar ile yapacağınız testlerde sonuç daha belirginleşebilir, mafia nvidia kartları seven bi oyun zaten fazla takmamak lazım. Bence gtx 460'dan gayet iyi bir kart o, sorun bence işlemci.

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

Herkese teşekkür ederim. Elimden geldiğince tüm oyunları test etmeye çalışıcam. 3dmark vantage'de nedenini bilmediğim flash player'le ilgili bir sorun çıktığı için sonraya bırakıyorum. gamershell.com'da oyunların benchmark uygulamalarını buldum fakat serverlerinden dolayı çok yavaş iniyor. bu geceye yetiştiremezsem yarın halletmeye çalışıcam.

Hocam bence işlemciye biraz daha dokunsan şöyle 4 ghz 'e doğru daha iyi sonuçlar alacağın kesin. Bence o karta 3,4ghz işlemci yetmiyor. Ekran kartını default hızına getirdim yani 715 mhz ye 1 fps fark etti değerler. Başka oyunlar ile yapacağınız testlerde sonuç daha belirginleşebilir, mafia nvidia kartları seven bi oyun zaten fazla takmamak lazım. Bence gtx 460'dan gayet iyi bir kart o, sorun bence işlemci.

Aslında söylediğin gibi olabilir. Şuan işlemcimi stok fanla kullanıyorum o yüzden 4ghz'ye çıkmaya korkuyorum. Konuda belirttiğim gibi overclock'la hiç aram yoktur sevmem =) İşlemciyle biraz oynayıp sonuçları tekrar güncellerim. Buarada kartın işlemci hızını 1ghz yapıp sonuçları ekledim 50mhz başına 2 - 2,5 fps civarı bi artış oluyor.

Buarada bir şey dikkatimi çekti keskinliği yumuşatma sende kapalı o a.a oluyor onu açıp dikey senkronizasyonu da kapatıp tekrar bench alır mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 2:30:42 >

• Güzel inceleme teşekkürler.

Overclock'un getirisi fazla olmamış.
    apollonx'a katılıyorum işlemciye azcık daha çalışsanız fena olmaz.
    Güle güle kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birolllll

Güzel inceleme teşekkürler.

Güle güle kullanın..

işlemciyi 3.6ghz yaptım fakat 0.1 fps bile oynamadı. apollonx testleri a.a. kapalı ve vsync açık yapmış dediğim gibi yaparsa belki aramızdaki farkın nedeni ortaya çıkar. Birazdan 3.8ghz aşırtıcam işlemciyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 2:45:58 >
  • Pardon onu da açıp birazdan ekliyorum görselleri, eminim baya farkedecektir sonuçlar.
  • quote:

quote:

Güle güle kullanın..

işlemciyi 3.6ghz yaptım fakat 0.1 fps bile oynamadı. apollonx testleri a.a. açık ve vsync kapalı yapmış dediğim gibi yaparsa belki aramızdaki farkın nedeni ortaya çıkar. Birazdan 3.8ghz aşırtıcam işlemciyi.

Merakla bekliyorum,yeni sistem kurmayı planlıyorum bende bisüre sonra.Şimdiden araştırıyorum işlemci-anakart-rem üçlüsünü.Amd tarafında sizin kullandığınız model,İntel tarafında i5 760 var.Mafia 2 uzun süredir beklediğim bir oyundu.O yüzden işlemci konusundada faydalı bi konu olcak benim adıma

• 6850 alıp 900mhzye o.c yapmak mı daha mantıklı? yoksa 100TL fazla verip 6870 almak mı? bad company 2 için soruyorum bunu
  • quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın..

işlemciyi 3.6ghz yaptım fakat 0.1 fps bile oynamadı. apollonx testleri a.a. açık ve vsync kapalı yapmış dediğim gibi yaparsa belki aramızdaki farkın nedeni ortaya çıkar. Birazdan 3.8ghz aşırtıcam işlemciyi.

Merakla bekliyorum,yeni sistem kurmayı planlıyorum bende bisüre sonra.Şimdiden araştırıyorum işlemci-anakart-rem üçlüsünü.Amd tarafında sizin kullandığınız model,İntel tarafında i5 760 var.Mafia 2 uzun süredir beklediğim bir oyundu.O yüzden işlemci konusundada faydalı bi konu olcak benim adıma

Şimdi şöyle bir sorun var yaptığım o.c. mafia 2 benchmark sonuçlarında görünmüyor 3.4ghz olarak yazıyor fakat işlemcim şuan max 3.8ghz'de çalışıyor. Acaba illa bios'tan mı o.c. yapmam gerekiyor =/ daha önce işlemcimi overclock'layıp işlemci bench programlarına tabi tuttum performans artışı gördüm yani programlar algıladı o.c.'yi.. bence apollonx ile aramızdaki fark a.a'dan ve etkisinin çok olucanı zannetmediğim işlemci frekansından kaynaklanıyor.

@ 6.cadde

Bende Bad Company 2 oynuyorum multiplayer, bu kartla baya güzel performans alıyorum ama o.c. yapıcam diyorsan 6850 al bence. o.c. ile benim kartın performansını yakalayamasan bile sorun olmaz çünkü oyun 50-60 fps civarı çalışır her türlü, 6850'nin default değerleriyle bile çok akıcı bir şekilde oynayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 2:58:52 >

• gtx 460 vardı bende. gpu kullanımı ile ilgili sürücü problemi olduğu için sattım. 1920x1080 high hbao kapalı aa ve af olmaksızın dx10 ve 11de kaçar fps aldınız?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.