Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (568. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qwerty0909

yakın bir arkadaşımın işleri bozuldu borçları yüzünden satmak zorunda araç özellikleri:

model, yıl: bmw e90 lci 320.d (2012-aralık) son çıkan e90 lar
    motor: 184 bg
    vites: 6 otomatik
    renk: füme
    bayii: borusan çıkış
    km: 30.000
    hasar, boya, değişen: yok
    aksesuar: sunroof xenon spor direksiyon elektronik klima navigasyon m17 jant (koltuklar deri değil, kumaş)

fiyat:105.000 kesinlikle altına inmeyecek. aracı pazartesi göreceğim. ilgilenen olursa mesaj atsın. çok çok yakın bir arkadaşım değil bir sıkıntı görürsem araçta yazarım buraya.
    ben bile düşünüyorum zira bende aynı aracın xenon-sunroof olmayanından beyaz ve 34.000 de olanı var araya 5-10 koyup almaya değer mi sizce?

kesinlikle sıfır 3.16 düşünmüyorum bu arada çevremdekiler diyor ama. 3.20ed de düşünmüyorum alırsam 3.20d alırım f30 ların da fiyatı yüksek.
    onun dışında 95 verip sıfır km golf alanlara şaşıyorum biri yeri aldı çevremde illa sıfır olacakmış aracı neyse uzatmayalım araç pazartesi akşamından itibaren istanbul bakırköy-ataköy civarı olacak.

alacaksan benimkini al hocam satmaya çalışıyorum. aynısı benim arabanın 57.000'de.

• chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    Bu Hesabı bende Yaptım aynen yani 320i ED de Yakıt düşünmeye gerek bile yok 320d ile vergi aradaki fark zaten çok fazla bir de benzinli araba sonuçta bu oyunda güzelliği var bence gayet uygun inşallah. Benim 320i ED m Ocak BAŞINDA teslim olscak bende keyifle süreceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yakın bir arkadaşımın işleri bozuldu borçları yüzünden satmak zorunda araç özellikleri:

2011 aralık çıkışlı 2012 model E90 olabilir mi ?

2012 aralık çıkış E90 yok diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrissrathfield

bir şey paylaşmak istiyorum

2000cc vergi yıllık 2385 lira
    1600cc

Güzel hesap, yalnız satarken de fiyatların farklı olacağını göz önünde bulunduralım

Bu arada 20d motorun bence en güzel yanı, o an hangi viteste iseniz küçültmeden gaza basınca alması, 1500 devirde olsa bile (tork sağolsun).
    Bunu herhangi bir benzinli araçta yakalamak zor. 1500-3000 devir aralığında gayet yeterli tasarruflu ve zevkli kullanımı var (bence).
    Bu ara 177'likler için tork (350nm) bandı (1750-3000), 184'lükler için (380nm) (1750-2750) dir.
  • olur umarım. güle güle kullanırsınız
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    3.20ie de satışta sıkıntı yok kesinlikle. şuan ikinci eli hareketli.

şunu da hesaba katalım. araç değeri ne kadar fazxla olursa alım satımda kayıp o denli artıyor.

mesela 200 liralık araçla 20 liralık araçta kıyaslayalım.

20 liralık aracı pazarlıkla 19 a satarsınız.
    ama 200 liralık aracı galeriye sorduğunuzda en iyi ihtimal 190 a alır ki o fiyatı bile vermez.

yüksek mebla kazanç değil kayıptır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

2011 aralık çıkışlı 2012 model E90 olabilir mi ?

2012 aralık çıkış E90 yok diye biliyorum.

yanlis yazmisim 2011 aralik işte yani f30 cikmadan onceki son e90 lar.
  • quote:

şunu da hesaba katalım. araç değeri ne kadar fazxla olursa alım satımda kayıp o denli artıyor.

Bu mantıkla bakıyorsak, zaten hiç premium marka hele ki sıfır olarak almayalım

Derdiniz ekonomi ise BMW yanlış adres, iyi akşamlar
    Canım ekonomi deyip 3.20d alanlara o mesajım. Usteki Mesajları okuyamadın galiba. Bak ne yazıyor orada. Ya da ben sana Çeviri yapayım. Premium performans diyorsan 3.28 al. 320d alıp premium mu oluyorsun. 320d yi ekonomi icin alıyorsun premium diyorsun. Amaç ekonomi ise 320ie al diyorum ben de. Premium olarak bakıyorsan 320i ile 320d arasında fark yok. Bunu diyorum.

Derdiniz yanlis yorum yapmaksa dogruyu yapmışsınız, iyi akşamlar
  • quote:

Usteki Mesajları okuyamadın galiba. Bak ne yazıyor orada. Ya da ben sana Çeviri yapayım.

Derdiniz yanlis yorum yapmaksa dogruyu yapmışsınız, iyi akşamlar

Ukalalığın lüzumu yok. Derdinizi anlattınız, terbiyeli şekilde devam edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 19 Aralık 2014; 21:37:53 >
  • quote:

Premium olarak bakıyorsan 320i ile 320d arasında fark yok.

Bunun tersini söyleyen mi oldu ? Araç aynı araç, sadece motor farklı. İsteyen istediği motoru alır
  • Bu benzinli dizel çelişkisi hangi marka hangi model olursa olsunn bizim ülkemizde hiç bitmez :) Benzinli ile dizel satış fiyatı arasındaki fark nispeten daha az olan markalarda ( sadece örnek Opel, VW, Renault, Skoda, Seat, Hyundai vs vs) bu markalarda dizel almak daha mantıklı gibi görünüyor... Hem aracın satışındaki ÖTV farkı hem de MTVden dolayı. Çünkü bu markaların muadil benzinli ve dizel motorları var... Yani aynı vergi dilimindeki 1,4lt. 1,6lt benzinli ve dizelleri var... Hem alırken ÖTV den hem de yıllık MTV den sıkıntı yok... Dizelin az yakması vs vs si bunlarda işe yarıyor... Ama BMW MERCEDES gibi Premium markalarda malesef iş öyle değil... Örnek F30 316i ve 320ied ler hem 1,6lt ÖTV si alırken az MTV si arasında 1600 TL yılık fark var F30 320d ile... Satın alırken ÖTV de sağlam giriyor... Mercedeste de durum aynı 2,2 lt dizel ??? Mantıklı değil yani aslında ekonomik değil, performans odaklı alınıyorsa hiçbir şey denemez...

Sadece bunlar da değil başka açıdan ele alalım olayı... F30 320i ed ve F30 320d yi karşılaştıralım donanım olarak ikisine de aynı donanımları koyalım : NBT, Harman Kardon, Elektrikli hafızalı koltuk, HUD vs vs vs... Her birini ekleidğinizde aradaki fark sabit kalmıyor ÖTV farkından dolayı 320D de bunları daha pahalıya alıyorsunuz...

Örnek HK 2000 euro diyelim
    320ied de size maliyeti 2000 + 2000x0,45 = 2900 euro

320D için 2000 + 2000x1,45 = 4900 euro...

Her donanım için fazladan 320d yada mercedesin dizeli olsun farketmez fiyat farkı açılıyor.... Ben neden ekonomi adına dizel alacaksam aynı donanıma fazladan 2 katı para vereyim ?? Performans için lafım yok ama ekonomik değil... Gerçi 320i ed nin de performans olarak pek altta kalır yanı olmadığını duymuşsunuzdur... Hele ki chip tuningli benim aracım stock olan 320d ve hatta 525d xdrive ( ağırlığı 1900kg olduğu için) hepsinden daha performanslı... Hem kalkışta hem de ara hızlanmalarda arkadaşlarla defalarca denedik... Her defasında 1-2 boy fark oldu aramızda... Tabi dizellerin de chiptuning yapması durumunda olay değişiyor :) Ama hiç birimiz motor sporcusu değiliz. Yani gayet güzel performansları var demeye getiriyorum yeni benzinlillerin, E90ların benzinli motorları gibi değil verimlilik ve performans olarak...

Yani şuan için türkiye şartları vergi ÖTV ve MTV durumları yüzünden F30 lar için diyorum turbolu yeni motorlar için 320d yukarıda saydığım sebeplerden dolayı mantıksız oluyor, performans olarak da ekonomi olarak da... E90 benzinli motorlarını bilemicem onlardaki verimlilik ve performans durumu çok farklı... Onlar için performans ve yakıt ekonomisi adına 320d mantıklı hala... Zaten 2nci el alındığı ve sıfırı olmadığı için ÖTV derdi de yok en azından, pazarrlığa bakar olay... Ama ben aynı donanımları yaptığımda 50bin TL fiyat farkı çıkıyor şuan istediğim araçlarda benzinli ve dizel arasında... Hesap ettim yılda 15.000 km yapan biri olarak ancak 13-14 yıl sürecek amorti etmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkurt80 -- 19 Aralık 2014; 21:59:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kkurt2002

E90 benzinli motorlarını bilemicem onlardaki verimlilik ve performans durumu çok farklı... Onlar için performans ve yakıt ekonomisi adına 320d mantıklı hala... Zaten 2nci el alındığı ve sıfırı olmadığı için ÖTV derdi de yok en azından, pazarrlığa bakar olay...

Konu bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

E90 benzinli motorlarını bilemicem onlardaki verimlilik ve performans durumu çok farklı... Onlar için performans ve yakıt ekonomisi adına 320d mantıklı hala... Zaten 2nci el alındığı ve sıfırı olmadığı için ÖTV derdi de yok en azından, pazarrlığa bakar olay...

Konu bu kadar basit

Aynen hocam :) Aslında uzun uzun yazdım özet cümle şu idi...
    "İkinci el E90 alacaksam gider KESİNLİKLE DİZEL alırım ben olsam... Ama gidip sıfırını F30 alacaksam bence BENZİNLİ..."

Sebeplerini yazmadan sadece bu cümleyi yazsaydım çok mantıksız gelecekti neden diyeceklerdi, yukarıdaki yazımdaki yazdığım en basit donanım farkı olayını bile doğal olarak bilmiyor insanların çoğu, satış temsilcileri bunu anlatmıyor malesef... İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkurt80 -- 19 Aralık 2014; 22:01:57 >

• quote:

Aynen hocam :) Aslında uzun uzun yazdım özet cümle şu idi...
    "İkinci el E90 alacaksam gider KESİNLİKLE DİZEL alırım ben olsam... Ama gidip sıfırını F30 alacaksam bence BENZİNLİ..."

Sebeplerini yazmadan sadece bu cümleyi yazsaydım çok mantıksız gelecekti neden diyeceklerdi, yukarıdaki yazımdaki yazdığım en basit donanım farkı olayını bile doğal olarak bilmiyor insanların çoğu, satış temsilcileri bunu anlatmıyor malesef... İyi forumlar...

Satış temsilcilerinin görevi maksimum parayı firmaya kazandırmak. Bizim en ideal araç almamızı sağlamak değil ki.
    Böyle düşününce mesela, hızlı sürmeyen ya da viraj sevmeyen adamın E90 sertliğinde bir araç alması çok anlamsız, gitsin Mercedes alsın.
    Ama temsilciler bunu söyleyemez tabii

Gayet acik ve net herseyi Anlattıg halde alakasız bi cevap vermişsiniz

Geriden geliyorsun arkadasım. Onu dedik biz de aynı klas araçlar. Daha fazla ekonomi isteyen 320ie tercih etsin diye tavsiyede bulundum.
    Burada neyin çelişkisini yasıyorsun da aynı sekilde cevap veriyorsun surekli

• diyeceğimiz var ve diyoruz. her mesaja alakasız bi cevap vermene gerek yok. anlayan anlıyor.

ayrıca bu ne perhiz ve bu ne lahana turşusu. benim mesajıma yorum yapıyorsun. sorduğun soruya bak. "kime ne yorum yaptığım seni ilgilendirmez."

iyi misin sen?

ayrıca e90 forumunda f30 yorumu neden yaptığımı da anlamamışsın. forumda e90 3.16 var, 3.20 var, f30 dizel mi alsam benzinli mi alsam diye çok düşünen arkadaşlara

yardımcı olur umarım.

madem öyle senin tavsiyeye ihtiyacın yoksa, sanane benim mesajımdan ne diye cevap veriyorsun. daha fazla tavsiyeye ihtiyacın varsa da soru sor. gereksiz yorum yapmana gerek yok.

hadi kolay gelsin.

buna da bi cevap verme luzumu görmezsin umarım
  • quote:

diyeceğimiz var ve diyoruz. her mesaja alakasız bi cevap vermene gerek yok. anlayan anlıyor.

ayrıca bu ne perhiz ve bu ne lahana turşusu. benim mesajıma yorum yapıyorsun. sorduğun soruya bak. "kime ne yorum yaptığım seni ilgilendirmez."

iyi misin sen?

ayrıca e90 forumunda f30 yorumu neden yaptığımı da anlamamışsın. forumda e90 3.16 var, 3.20 var, f30 dizel mi alsam benzinli mi alsam diye çok düşünen arkadaşlara

yardımcı olur umarım.

madem öyle senin tavsiyeye ihtiyacın yoksa, sanane benim mesajımdan ne diye cevap veriyorsun. daha fazla tavsiyeye ihtiyacın varsa da soru sor. gereksiz yorum yapmana gerek yok.

hadi kolay gelsin.

buna da bi cevap verme luzumu görmezsin umarım

Benim başkasıyla yaptığım muhabbet hakkında "saygısızca" yorum yaparsan, buna cevap vermem kadar doğal birşey olamaz.

Bundan sonra siz de cevap yazmayın, ben de yazmayacağım.
    Sizin tarzınızda biri ile anlaşmam pek mümkün görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 20 Aralık 2014; 10:55:37 >

valla hangi kafayı yaşıyorsunuz bilmiyorum. mesajıma cevap verme luzumu gören kendinz.
    saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.