Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (786. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhabalar . Benim de vites geçişlerinde bazen hafif vuruntulu geçiyor özellikle 2 den 3 e ve 3 den 4 e geçerken . Gaza biraz yüklendiğimde yapmıyor ama sakin giderken yapıyor çoğunlukla. Bazen de tam vites geçişinde birden sanki manuel araçta ayak debriyajda gaza dokunur gibi boşa devir çevirerek atıyor üst vitese . Sizde de bu tarz sıkıntılar mı vardı acaba? ben de siz gibi yaptırcam sanırım duruma göre , memnun kalmışsınız da .

birde ön farlarım içi de dışı da bayağı sarardı, 2 3 kere beyazlattık zımpara vs ama eski haline dönüyor bi süre sonra. Komple değiştirmek istiyorum artık. Fabrikasyon hangi marka farlar bilen var mıdır acaba ? Yada yan sanayi de olsa kaliteli önerisi olan varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19bao07 -- 20 Ekim 2023; 0:31:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 19bao07 kullanıcısına yanıt

Selamlar,

Belirttiğiniz sıkıntıları birebir yaşadım. Benimkinde A, B, C ve E kavramaları iyi durumda, D kavraması (personelin aktardığına göre 2-4-6 gibi çift vites geçişlerini sağlayan kavrama) kötü durumda görünüyordu. Sizin de revizyon zamanı yaklaşmış görünüyor.

Gaza yüklenildiği zaman vites geçişlerinde çok sorun olmuyordu (sadece ani kalkışlarda şanzıman CVT gibi davranıyordu yani devir yüksekte 1-2 saniye sabit kalıp aracın hızı artıyordu.) ancak yavaş hizlanmalarda bariz vuruntu ve tarif ettiğiniz manuel bir araba kullanıldığında vites atmak için debriyaja basmaya başlarken aynı zamanda gaz pedalına da basarmışcasına devir yükselme durumu, öne doğru atlama vardı.

• Teşekkürler cevap için . Ben de araştırmaya başladım . İzmir de iyi bir ustam var orjinal parçalarla orda yaptırcam olmazsa . İstanbul zor olur benim için .

• Shift41 kullanıcısına yanıt

hocam siz kaça almıştınız arabayı. Bende 2012 e90 320d var içi bej 190 binde ama 200 bin diyelim az kaldı sayılır. Bir fiyat belirlemek açısından piyasası nedir ondan soruyorum. Bu arada şanzıman sorunu bende de vardı dediğiniz gibi dalgalanma benim usta tiribün revizyonu lazım sana dedi şanzımanın önünde 10 bin fiyat verdi yaptırıp satıcam. Motor bakımı yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 4 Kasım 2023; 18:43:3 >
  • RaiTrQ kullanıcısına yanıt

Kendi aracımı geçen sene temmuz ayında 435’e almistim.

Araciniz 184’lüktür diye dusunuyorum. Aracta CIC ekran, mercek far ve sunroof bulunuyor mu? Hasar kaydı var mi?

10 bin liralik islemle ancak gecici olarak sorunu cozmus olacak. Bu arada sanzimanin yagini ve filtresini degistirmeyecek mi? Piyasada orijinal ZF yag ve filtrenin fiyati zaten 7-8 bin lira. Ben olsam aracimi o ustaya elletmezdim.

Ekleme: Bu arada ZF’in sanziman revizyonu, yag degisimi vs servis hizmetlerinde %20 indirim var, bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shift41 -- 4 Kasım 2023; 19:50:1 >

evet hocam 2012 184 hp gömülü ekran mercek far ve sunroofta bulunuyor m sport diye geçiyor m direksiyon var.

bu arada indirim var dediğiniz servis indirimi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 4 Kasım 2023; 19:54:36 >

Hasar kaydi ne durumdaydı?

Evet, 7 Kasım’a kadar butun islemlerde %20 indirim kampanyası vardı. Mesela ZF’de sanziman yagi ve filtre degisimi 10500 lira ancak suan 8 bin civarina geliyor.

10 bin hasar var hasar bizden önce olmuş ben 2017 temmuzda almıştım 6 senedir bizde aile arabasıydı bizde hiç kazası olmadı. Hasarda da sağ ön far değişmiş ondan yüksek tutar sanırım ve sağ ön çamurluk boyalı

Piyasaya göre suan aracinizin ilan fiyatina 890-895 yazilabilir. Pazarlik vs derken 870-875 civarına verilebilir diye düşünüyorum.

bende 900-920 arası size yakın o civarlarda düşünüyordum hocam teşekkür ederim 900 e koyarım olmadı

Bahsetmis oldugunuz civarlarda aracinizla ayni sayilabilecek kondisyonda internette ilanlar var ancak uzun suredir satilmiyor. Dolayısıyla elden cikarmak istiyorsaniz bir tık dusukten koymakta fayda var.

• Selamlar,

Araçta yeni bir sıkıntı fark ettim.

Sağ ön yolcu kapısı kumandadan ve aracın içindeki kilit düğmesinden kilitlenmemeye başladı. Sürekli açık konumda duruyor. 72 ve 73 numaralı sigortaları 20A ile değiştirdim ancak düzelmedi. İşin garibi kapıdaki kilit çubuğuna elimle bastırdığımda mekanizma kendini yukarı doğru atıyor. Yani manuel olarak da içeriden kapıyı kilitleyemiyorum. Diğer kapılarda bir sorun bulunmuyor.

Bu sorunu yaşayan oldu mu hiç?

• 
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.