90/4 Kasım celp döneminde askere gidecek arkadaşlar buraya
659 Cevap37943 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

250 Mesaj
16 Ekim 2010; 2:24:10 

125'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/SAFRANBOLU/KARABÜK

116'NCI J.ER EĞT.A.K.LIĞI/ÇANAKKALE

ZH.BRL.OK.VE EĞT.TÜM.K.LIĞI/ETİMESGUT/Ankara

1'İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/MERKEZ/MANİSA

7. Jandarma Komando Er Eğitim Alayı Yeni Foça / İzmir

J.ULŞ.EĞT.TB.K.LIĞI/SÖĞÜT/BİLECİK

3'ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/MERKEZ/BURDUR

1'İNCİ KOMD.TUG.K.LIĞI/ZİNCİDERE/KAYSERİ

ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK.EĞT.A. 2'NCİ ULŞ.ER EĞT.TB./ALAŞEHİR/MANİSA

9'uncu jandarma eğitim alay k.liği bilecik/MERKEZ

15'inci Piyade Eğitim Tugay komutanlığı amasya

HAVA ER EĞT.TUG.K.LIĞI/KÜTAHYA

İST.BOĞ.K. SARIYER DZ.ER EĞİTİM TABUR K./GARİPÇE/İSTANBUL

MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA

İstanbul/Tuzla

DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI - İskenderun / HATAY

Giden arkadaşlar ve yerleri bunlar listede adı olmayıp listeye adını yazdırmak isteyenler bana özel mesaj ile düştükleri yeri yazmaları yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanweb1907 -- 23 Kasım 2010; 14:44:47 >

2516 Mesaj
16 Ekim 2010; 2:32:26 

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (12 OCAK 2011)

Evet arkadaşlar.Zaman geldi çattı.Hepimiz vatan borcumuzu ödeyeceğiz.
Herkese hayırlı teskereler.

Kasım ayında nereye düştüğümüzü burada açıklarız.

Saygılar,
Adem Kaya

Düzenleme:

İmzamız da bu arkadaşlar.Hayırlı olsun.

[center][image]http://imgur.com/pT6Cr.gif[/image][center]
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_43790180/tm.htm]DH 90/4 Vatan Fedaileri[/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADEM 1990 -- 12 Kasım 2010; 11:19:37 >

1451 Mesaj
16 Ekim 2010; 12:29:02 

normalde celp im mayıs ama kasım istedim bakalım

Mitsubishi Colt CZ3

863 Mesaj
16 Ekim 2010; 13:54:12 

arkanızdan biz geleceğiz kısmetse şubat'ta

"VIGLIA PRETIUM LIBERTATIS"

647 Mesaj
16 Ekim 2010; 15:20:07 

bende kasım bakalım neresi çıkacak

Psn: sadekar42

250 Mesaj
17 Ekim 2010; 6:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: sadekar42

bende kasım bakalım neresi çıkacak

beklicez artık 10-12 kasımda açıklanır denildi açıklandıgında ad soyad düştügüm yer vs. herşeyi yazarız buraya artık^^

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ekim 2010; 14:52:30 

arkadaşlar,
Son teslim tarihi hakkında bilgi varmı?
28 Kasımda KPSS var bildiğiniz gibi.

Uzaklaştırılmış
19 Ekim 2010; 13:00:16 

torun torun geceler uzun sizin askerliğniz çok :D

250 Mesaj
20 Ekim 2010; 0:23:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mhb

arkadaşlar,
Son teslim tarihi hakkında bilgi varmı?
28 Kasımda KPSS var bildiğiniz gibi.

valla ben okulu bitirdim tecil sürem devam ediyordu gönüllü olarak kaldırdım hemen herşeyi yaptılar sevk tarihim 29 kasım 2010 olarak gözüküyor askerlik şubesinin söylemesine göre 10-12 kasım arasında sevk yerleri belli olcak ve ne zaman gidecegimiz sen de kasım 2010 celphindemisin?

1904 Mesaj
20 Ekim 2010; 12:43:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy
torun torun geceler uzun sizin askerliğniz çok :D

Senin istihbarat Noooldu delüganlu Elinde patladı galiba. Arttik yazamiyorsun hahahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

250 Mesaj
21 Ekim 2010; 0:35:30 

kasım 2010 celphinde verilcek yerler buralarıymış Adana,Afyonkarahisar,Ankara,Aydın,Bursa,Çorum,Diyarbakır,Erzurum,Isparta,İstanbul,İzmir,Kastamonu,Kayseri,Kocaeli,Konya,Malatya,Sivas,Tatvan,Tekirdag,Trabzon

www.asal.msb.gov.tr/2010_celp1.xls

102 Mesaj
21 Ekim 2010; 11:19:45 

Beyler selam,
Bende kasım celbinde gideceğim kısmetse ama Genel kurmay başkanlığında olan tek tip askerlik ve/veya askerlik süresi hakkında bekliyorum..
Hakkımızda hayırlısı olsun burada bilgi paylaşımında bulunalım.

Uzaklaştırılmış
21 Ekim 2010; 12:09:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

Senin istihbarat Noooldu delüganlu Elinde patladı galiba. Arttik yazamiyorsun hahahaha

Ahaha enkaz birsey yazmadan önce takip et

1904 Mesaj
21 Ekim 2010; 16:06:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

Ahaha enkaz birsey yazmadan önce takip et

Sen oku bakalım te tip mı olmuş . Tabi okuduğunu anlayabiliyorsan hahaha
Önceki mesajlarını da oku ki kivirdigini anla. Az daha kivirsan para takanın çok olur delüganlu ;)

250 Mesaj
21 Ekim 2010; 23:13:06 

quote:

Orijinalden alıntı: isbankonur

Beyler selam,
Bende kasım celbinde gideceğim kısmetse ama Genel kurmay başkanlığında olan tek tip askerlik ve/veya askerlik süresi hakkında bekliyorum..
Hakkımızda hayırlısı olsun burada bilgi paylaşımında bulunalım.

valla kasımı seçtiysen gidecegin kesin ama düşermi düşmesmi bişi diyemem bukadar muhabbeti oldu bence biz gidince yada giderken düşecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanweb1907 -- 21 Ekim 2010; 23:16:33 >

2516 Mesaj
23 Ekim 2010; 15:51:09 

Arkadaşlar merhaba,

İmzamız da konuya dahil edilmiştir.

Tesekkürler,
Adem Kaya.

Uzaklaştırılmış
24 Ekim 2010; 1:27:00 

arkadaslar ilk yoklamamı subede yaptıgımda albay gıtmekmı ıstıyorsun tescıl mı dedı.bende gıtmek ıstıyorum oyleyse aralıkta gıdıyorsun dedı..Kasım nasıl oluyor anlamadım kasımda son yoklama yaptırmıyormuyuz.

250 Mesaj
25 Ekim 2010; 0:30:26 

quote:

Orijinalden alıntı: İSYAN_ATEŞİ

arkadaslar ilk yoklamamı subede yaptıgımda albay gıtmekmı ıstıyorsun tescıl mı dedı.bende gıtmek ıstıyorum oyleyse aralıkta gıdıyorsun dedı..Kasım nasıl oluyor anlamadım kasımda son yoklama yaptırmıyormuyuz.

her celp döneminin belli seçim zamanı vardır arkadaşım şuanda techil kaldırıl gitmek istediysen aralıkta son derler ŞUBAT ayında gidersin sen bende techil kaldırdım temmuzda bana da sordular nezaman gitmek istersin diye kasım,da istiyorsan iyi düşün son tarihi agustos sonu denmişti neyse aklını karıştırmayayım senin kısacası şu günlerde celp seçimi yapacaksan kasım varsa kasım demek istiyorsan de 90/4lerle gidersin benim gibi yok istemem çok erken dersen ki kasım dolmuştur seni şubat celphine verirler 91/1 gidersin eger ki imkanın varsa kasım yaptırt araştır tekrar tekrar sor beklerken gerçekten çok sitres yapıyorsun

Uzaklaştırılmış
25 Ekim 2010; 0:36:33 

şubat mı ? aralıkta da kısa donemler gıtmıyormu ya ?

250 Mesaj
25 Ekim 2010; 23:00:35 

quote:

Orijinalden alıntı: İSYAN_ATEŞİ

şubat mı ? aralıkta da kısa donemler gıtmıyormu ya ?

valla bilmiyorum ASAL öyle diyor kasımdan sonra şubatta alım yapılcak deniliyor

102 Mesaj
26 Ekim 2010; 14:40:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanweb1907

valla bilmiyorum ASAL öyle diyor kasımdan sonra şubatta alım yapılcak deniliyor

Aralıkta kısa dönemler gidiyor .. Kasım bildiğiniz üzere 90/4 Şubat da ise 91/1 aralıkda gidersin biraz garibime geldi ..

102 Mesaj
26 Ekim 2010; 14:42:49 

quote:

valla kasımı seçtiysen gidecegin kesin ama düşermi düşmesmi bişi diyemem bukadar muhabbeti oldu bence biz gidince yada giderken düşecek

Kasımı seçtin derken ben tecilliydim 2013 Şubat ayına kadar sonra gittim şubeye tecil bozduracağım dedim .. Bana askerlik durum belgesi kağıdı verdi. O kağıtda Celp Dönemi : Kasım 2010 / Sevk tarihi : 29/11/2010 yazıyor ..
Askerlik muhabbeti fazla olmaya başladı artık karar verilmesi lazım sakız oldu heryerde düştü düşecek diye,kimisi de seçimlerden sonra vs diyor valla durum karışık dostum...

250 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:02:17 

quote:

Kasımı seçtin derken ben tecilliydim 2013 Şubat ayına kadar sonra gittim şubeye tecil bozduracağım dedim .. Bana askerlik durum belgesi kağıdı verdi. O kağıtda Celp Dönemi : Kasım 2010 / Sevk tarihi : 29/11/2010 yazıyor ..
Askerlik muhabbeti fazla olmaya başladı artık karar verilmesi lazım sakız oldu heryerde düştü düşecek diye,kimisi de seçimlerden sonra vs diyor valla durum karışık dostum...

bana verdikleri belgede de aynısı yazıyor sende 29 kasım 2010 da gidiceksin büyük ihtimalle bana söylenen sanada söylenilmiştir %90 gidersin ^^ %10luk ileriki celphe atma olasılıgı varmış oda bana vurmaz

102 Mesaj
27 Ekim 2010; 11:54:45 

quote:

bana verdikleri belgede de aynısı yazıyor sende 29 kasım 2010 da gidiceksin büyük ihtimalle bana söylenen sanada söylenilmiştir %90 gidersin ^^ %10luk ileriki celphe atma olasılıgı varmış oda bana vurmaz

birde benim kütük ağrıda hiç gitmedim etmedim akraba vs bile yok :)) ağrı askerlik şubesini aradım orada bir eleman vardı listede ismin var mı baktın mı dedi bende valla isim listesinden falan haberim yok dedim. Dur bakalım dedi mahalle neresi dedi dur dedim kimlikten bakayım bilmiyorum bile düşün :) söyledikten sonra hayırlı olsun kardeş listede ismin var kasımda gidiyorsun dedi sonra kapattık.. Olay böyle gerçekleşti..
Başka bir belge var mı sende ? Benim elimde sadece o belge var başka birşey yok,birşey de yapmadım yani sdece bekliyorum .. ?

863 Mesaj
27 Ekim 2010; 12:23:27 

quote:

birde benim kütük ağrıda hiç gitmedim etmedim akraba vs bile yok :)) ağrı askerlik şubesini aradım orada bir eleman vardı listede ismin var mı baktın mı dedi bende valla isim listesinden falan haberim yok dedim. Dur bakalım dedi mahalle neresi dedi dur dedim kimlikten bakayım bilmiyorum bile düşün :) söyledikten sonra hayırlı olsun kardeş listede ismin var kasımda gidiyorsun dedi sonra kapattık.. Olay böyle gerçekleşti..
Başka bir belge var mı sende ? Benim elimde sadece o belge var başka birşey yok,birşey de yapmadım yani sdece bekliyorum .. ?

normal hocam zaten işlemlerin tamamlandıktan sonra durum belgesi veriyorlar sadece ve oradaki sevk tarihinden 15 gün önce askerlik şubesine gidersen nereye ne zaman gideceğini öğrenebilirsin...bende şubatta gideceğim aynı şekilde bendede durum belgesi var

102 Mesaj
27 Ekim 2010; 13:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Saurone

normal hocam zaten işlemlerin tamamlandıktan sonra durum belgesi veriyorlar sadece ve oradaki sevk tarihinden 15 gün önce askerlik şubesine gidersen nereye ne zaman gideceğini öğrenebilirsin...bende şubatta gideceğim aynı şekilde bendede durum belgesi var

Anladım dostum .. zaten e devlet den şifre vs alacağım sonra da şubeye gider sülüsü alırım kısmetse. 91/1 senin iyi olmuş 1 tertip olması.
Bizim işin kötü kısmı 3 sene orada olacağız. :) 2010 2011 2012

422 Mesaj
27 Ekim 2010; 23:24:18 

bende varım

440 Mesaj
28 Ekim 2010; 14:36:32 

Yerler belli oldumu bilen var mı ??

**Maximus VI Gene**4770K>4.9ghZ**4X4 gb 1866mhz gskill ripjawsZ **Evga gtx 680 SC Signature2**Corsair H100i Liquid Cooller**cooler Master HaF 932 eXTr3m3_S Edition**Corsair HX750Wv2 Gold**120gb Corsair ForceGT**1tb sata 3 wd caviar black**2tb wd green**1Tb Wd elements**sony mdr-xd100**creative inspire 2500**Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha**

102 Mesaj
28 Ekim 2010; 16:32:30 

quote:

Orijinalden alıntı: boss06

Yerler belli oldumu bilen var mı ??

Dün aradım askerlik şubesini kasımın 10unda yerler bellı oluyor bayramdan sonra gidiyorsunuz dedi ..

250 Mesaj
29 Ekim 2010; 2:49:11 

quote:

Dün aradım askerlik şubesini kasımın 10unda yerler bellı oluyor bayramdan sonra gidiyorsunuz dedi ..

evet E-devlet şifresi alıp kontrol edin 1-10 kasım arasında herkezinkisi açıklancakmış 1inde yerler açıklanmaya başlıyormuş en son 10un da açıklanıyormuş ondan 10unda garanti olsun diye diyorlarmış ama e devlet şifresi olanlar 1inden sonra hergün kontrol etsin

Uzaklaştırılmış
29 Ekim 2010; 12:24:54 

torunlar gelin bakalım İzmir Gaziemir'e fena yamultacağım sizi

2516 Mesaj
29 Ekim 2010; 19:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ! Want to play a game

bende varım

Hadi hayırlısı olsun.
-----

Arkadaşlar bende en yakın zamanda E-Devlet şifremi alacağım.
İş yerimden de ayrıldım.15 Kasımda sülüsü alıp hakkımı(tazminat) alacağım..

647 Mesaj
29 Ekim 2010; 19:36:34 

e-devlet'ten baktım şu an için birşey yok.

1520 Mesaj
29 Ekim 2010; 22:37:20 

arkadaşlar bende kasımda gitcem inş. yalnız şöyle bi sorun var ben mart ayında bozdurdum tecili mayıs dediler çıkmadı eylülde çıkmadı gittim şubeye dedim bi sorunmu var askerliğim çıkmıyo falan dediler kasımda alırlar seni kütük aydında kütüğe göre 2010da şubatta gitcekmişim gitmedim tabi şimdi ben 2011demi giderim yoksa kasımda alırlarmı valla bi gidemedim sıkıntı oldu ya işi gücüde bıraktık onun için 88liyim bu arada

863 Mesaj
29 Ekim 2010; 23:16:35 

quote:

Orijinalden alıntı: yousuff

arkadaşlar bende kasımda gitcem inş. yalnız şöyle bi sorun var ben mart ayında bozdurdum tecili mayıs dediler çıkmadı eylülde çıkmadı gittim şubeye dedim bi sorunmu var askerliğim çıkmıyo falan dediler kasımda alırlar seni kütük aydında kütüğe göre 2010da şubatta gitcekmişim gitmedim tabi şimdi ben 2011demi giderim yoksa kasımda alırlarmı valla bi gidemedim sıkıntı oldu ya işi gücüde bıraktık onun için 88liyim bu arada

yahu hocam gerçekten almama ihtimalleri varmı ya bende şubatta gideceğim benimkinide ertelemesinler

1520 Mesaj
29 Ekim 2010; 23:23:49 

valla hocam bana şubeden herkes kendi celbinde gitcek dediler ondan aklıma takıldı ama sonrada kasımda alırlar seni dedi sona bırakmışlar dedi tecilli olduğum için yoksa bağlı olduğum kütük yani aydın şubat 2010da göndermiş

863 Mesaj
29 Ekim 2010; 23:35:51 

quote:

valla hocam bana şubeden herkes kendi celbinde gitcek dediler ondan aklıma takıldı ama sonrada kasımda alırlar seni dedi sona bırakmışlar dedi tecilli olduğum için yoksa bağlı olduğum kütük yani aydın şubat 2010da göndermiş

banada oradaki görevli ne zaman gitmek istediğimi sordu en yakın zamanda gitmek istediğimi söyledim sıralama'yı 1.şubat 2.mayıs 3.ağustos 4.kasım diye yapmıştı ve işlemler bitince görevli şubatın başı gel nereye düştüğünü öğrenirsin dedi ve durum belgesinde 2011 şubat yazıyor...inşallah bir problem olmaz ya içime kurt düştü şimdi...

1520 Mesaj
29 Ekim 2010; 23:42:01 

aynısını bana geçtiğimiz mart ayında yaptılar tecili bozdurdum ne zaman gitmek istersin diye hemen dedim o zaman mayıs yazıyom dedi olmazsa ağustos yani eylül olur dedi o da olmadı işte geçengün tekrar gittim kasımda alırlar artık dediler pazartesi tekrar gitcem net bi şekilde öğrencem

250 Mesaj
30 Ekim 2010; 3:34:15 

valla bende 88liyim okulum yeni bitti tecili kaldırdım temmuzda, 29 kasım 2010 sevk tarihli evragı verdiler senin kütügün kasımda gönderiyor %90 gidersin dediler ama bilmiyorum eger dediginiz gibi 2-3celp atarlarsa kötü olur kesin bişide demiyorlar iştende çıktım temmuzdan beri çalışmıyorumda evde yatıyorum boşboş çıkmazsa şubata kadar kötü olur yav, biran önce başlasada bitse başa bela işede giremem artık askerlik belge durumu belli degil diye verecekler 3-4ayda bir celp var

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 11:30:20 

quote:

valla bende 88liyim okulum yeni bitti tecili kaldırdım temmuzda, 29 kasım 2010 sevk tarihli evragı verdiler senin kütügün kasımda gönderiyor %90 gidersin dediler ama bilmiyorum eger dediginiz gibi 2-3celp atarlarsa kötü olur kesin bişide demiyorlar iştende çıktım temmuzdan beri çalışmıyorumda evde yatıyorum boşboş çıkmazsa şubata kadar kötü olur yav, biran önce başlasada bitse başa bela işede giremem artık askerlik belge durumu belli degil diye verecekler 3-4ayda bir celp var

Dostum benimde tecilliydi zaten ama ben tecil ettirdim 2013e kadar sonra bozdurdum.. Hiç ettirmesem daha iyiydi fark eden birşey olmadı benım için ağrı 2010 kasım gönderiyor inş kasımda giderim.. bana da senin gibi kağıt verdiler 29,11,2010 sevk tarihi diye.. Senin kağıtta meslek ne yazıyor bu arada ?

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:16:39 

arkadaşlar bendede sevk tarihi geçtiğimiz mayıs ayı yazıyodu ama almadılar işte kasımda giderim inş.

863 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:18:23 

beyler peki kendi şubesinin celp tarihi farklı olup kasım celbini tercih eden varmı aranızda...

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:31:11 

quote:

arkadaşlar bendede sevk tarihi geçtiğimiz mayıs ayı yazıyodu ama almadılar işte kasımda giderim inş.

neden almadıklarına dair bir bilgin var mı ?? 2 tertip gitmen lazımdı herhalde senin.. Ama kütüğün neresi ? 2010 celp döneminde kaç gönderiyor ? bunlarda önemli sanırsam.. Mesela tecilliydim bozdurdum kütük ağrı. Ağrı bu sene 2010 Kasım gönderiyor.

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:37:51 

benim kütük aydın 2010 yılında şubatta gönderiyomuş ben o zaman bozdurmamıştım tecili martta bozdurdum sevk tarihi mayıs yazıyo ama almadılar bu arada onuda sordum neden gidemedim diye herkesi kendi celbinde alıyolar dediler inş.2011e kalmam kasımda giderim şubedende kasımda alırlar seni dedi sonamı atıyolar napıyolar tecillileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yousuff -- 30 Ekim 2010; 12:39:58 >

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:43:10 

quote:

beyler peki kendi şubesinin celp tarihi farklı olup kasım celbini tercih eden varmı aranızda...

Öyle birşey yok bence. Çünkü tecilimi bozdurduğum zaman ağustosta gitmek istiyorum dedim adama adam oralı bile olmadı tecili bozdu belgeyi verdi bi baktım kasım 29 teslim tarihi yazıyor..

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:45:28 

quote:

benim kütük aydın 2010 yılında şubatta gönderiyomuş ben o zaman bozdurmamıştım tecili martta bozdurdum sevk tarihi mayıs yazıyo ama almadılar bu arada onuda sordum neden gidemedim diye herkesi kendi celbinde alıyolar dediler inş.2011e kalmam kasımda giderim şubedende kasımda alırlar seni dedi sonamı atıyolar napıyolar tecillileri

valla herkes bişi diyor kimi diyorki tecilli olanlar tecil bozdurunca en kısa sürede askere alıyorlar diyor vs vs ama bunu en iyi askerlik şubesi bilir.. Aydını ara öğren olmadı evinin yakınındaki askerlik şubesini ara anlat durumu.. 2011 e kalsan fazla bişi kaybetmezsin 1 tertip gidersin mis gibi. sana deseler 1 tertip gideceksin sonra 4 tertipe atsalar şikayet et.. mis gibi 1 tertip giderken 4e attılar diye. Ama ya 4 yada şubatta gidersin gibime geliyor. Şimdi de bende kuşku oldu bak

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:07:43 

aslında bana burdaki şubeden kasımda gidersin kasımda alırlar falan dediler sonra baktım herkes celbinde gidiyo bende celp tarihlerine baktım netten ondan kafam karıştı yani 2011e kalırım ama kalmam heralde ya gönderirler pazartesi şubeye gitcem bide aydını arıcam gelişmeleri yazarım buraya

863 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:08:31 

quote:

Öyle birşey yok bence. Çünkü tecilimi bozdurduğum zaman ağustosta gitmek istiyorum dedim adama adam oralı bile olmadı tecili bozdu belgeyi verdi bi baktım kasım 29 teslim tarihi yazıyor..

hocam ben kendi şubeme gittim küçükçekmece şubesine oranın celp dönemi 2011 ağustos ama ben 12 ekimde son yoklamamı oldum en yakın zamanda gitmek istiyorum dedim askerlik durum belgemde celp dönemi:2011 şubat sevk tarihi:23.02.2011 yazıyor

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:14:40 

quote:

hocam ben kendi şubeme gittim küçükçekmece şubesine oranın celp dönemi 2011 ağustos ama ben 12 ekimde son yoklamamı oldum en yakın zamanda gitmek istiyorum dedim askerlik durum belgemde celp dönemi:2011 şubat sevk tarihi:23.02.2011 yazıyor

Tamam kanka o zaman 91/1 tertip olarak gidersin kısmetse. Benim muayenem eylülden önceydi. Ağrı askerlik şubesindeki adam muayeneyi eylülden önce olduysan kasımda gidersin dedi bende eylülden önce evet dedim. Böyle bir muhabbet geçti. Anasını satıyım adam gibi birşeyde söylemiyorlar milleti rezil ediyorlar vallahi ya. Askere gitmeden derdi başlıyor gidince ne yapacaz bilmiyorum ....

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:17:18 

aynen ya bende bir an evvel yapıp geleyim dedim iş engeli çok çıktı valla adam akıllı bütün işler askerlik soruyo doğal olarak o da bizi ileri tarihe attı hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar inş. en yakın zamanda hepimiz sağ salim gider geliriz

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:17:29 

quote:

aslında bana burdaki şubeden kasımda gidersin kasımda alırlar falan dediler sonra baktım herkes celbinde gidiyo bende celp tarihlerine baktım netten ondan kafam karıştı yani 2011e kalırım ama kalmam heralde ya gönderirler pazartesi şubeye gitcem bide aydını arıcam gelişmeleri yazarım buraya

Kesin yaz dostum bilelim bizde neyin ne olduğunu. Eylülden önce yoklama yaptırdım tecil ettirdim sonra Ağustos ayında bozdurdum bende.. kütüğe göre kasım gönderiyor ama bu askeriyenin işi belli olmazz

863 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:18:56 

aynen valla hocam ya arayacağım askerlik şubesini bu konu hakkında bakalım ne diyecekler

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:19:32 

quote:

aynen ya bende bir an evvel yapıp geleyim dedim iş engeli çok çıktı valla adam akıllı bütün işler askerlik soruyo doğal olarak o da bizi ileri tarihe attı hepimiz için hayırlısı olsun arkadaşlar inş. en yakın zamanda hepimiz sağ salim gider geliriz

İnşallah dostum. Herşeye engel askerlik iş vs aşka bile engel ya :) Askerlik olmadan nişan düğün olmuyor MUŞ :)

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:21:31 

quote:

İnşallah dostum. Herşeye engel askerlik iş vs aşka bile engel ya :) Askerlik olmadan nişan düğün olmuyor MUŞ :)

öyle hocam valla ya

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:21:54 

quote:

aynen valla hocam ya arayacağım askerlik şubesini bu konu hakkında bakalım ne diyecekler

Ya bide sanki oradaki elemanlar bedavaya çalışıyor herkes bi trip afra tafra telefonu meşgul tutarlar dingiller sanki bana çalışıyorlar orada adam gibi işini yap söyle bize neyin ne olduğunu. İşim olmasa seni ne arıcam adam gibi bilgi ver.. bi arıyorum bayramdan sonra açıklancak diyor bir arıyorum kasımın 10unda belli olucak diyor bi arıyorum ilk haftasında belli oluyor bayramdan sonra gidiyorsunuz diyorlar yani çocuk oyuncağına cevirdiler şu işi ..

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:38:38 

ilk şubeye gittiğimde mart ayında mayıs ve ağustos yazıyom dedi ordaki memur tamam dedim ee 2 dönemdede çıkmadı şubeye gittiğimde söyledim bişey demiyolar kasımda gidersin diyolar sallıyolarmı napıyolar ya dedim niye gidemedim o aylarda bi sorunmu var bişeymi eksik hayır diyolar herkes kendi celbinde gitcek anlamadım valla bişey pazartesi gidip kesin öğreniyim bari

102 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:42:49 

quote:

ilk şubeye gittiğimde mart ayında mayıs ve ağustos yazıyom dedi ordaki memur tamam dedim ee 2 dönemdede çıkmadı şubeye gittiğimde söyledim bişey demiyolar kasımda gidersin diyolar sallıyolarmı napıyolar ya dedim niye gidemedim o aylarda bi sorunmu var bişeymi eksik hayır diyolar herkes kendi celbinde gitcek anlamadım valla bişey pazartesi gidip kesin öğreniyim bari

Herkes kendi celbinde gidecekse erken sevk dilekçesi ne işe yarıyor o zaman. 2 dönemdir sallamışlar. 2 ve 3 tertip yazmış seni ama göndermemişler. Eğer 2010 celp dönemin geçtiyse kütüğüne göre 2011 e bak derim. 2 dönemdir sallayan kasım ayında da sallar yani ..

1520 Mesaj
30 Ekim 2010; 13:56:38 

inş. öyle olmazda kasımda alırlar