Şimdi Ara

325 DÖNEM,KÜTÜĞE VE İKAMETE GÖRE NEREYE DÜŞERİZ? (ÖNCEKİ DÖNEMLERDEN BİLGİ LTF)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
69.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlar. Nasipse bende aralık 2008 yedek subay adayıyıyım.Benim gibi birçoklarının merak ettiği gibi acaba nereye düşeriz? Kütük yeri ve ikamet bilgilerine göre gönderiliyor büyük çoğunluk.Fakat bazende alakasız yerler çıkabiliyor. Çoğunlukla kütük ve ikamet dikkate alındığına göre acaba nerede acemilik ve askerlik yaparız? İhtimaller?

Önceki dönemden tecrübeli arkadaşlar ve bilgisi olan diğer arkadaşlar yardımcı olabilirse bu başlık altında küçükte olsa bir tahmin yürütme şansımız olur sanırım.

Benim için:

Kütük:Kars
    İkamet:Kocaeli
    Mezuniyet:İşletme

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• vallaha tertip benm kuzenlerimin 3üde silifke kütüğüne bağlılar. ikametin bi önemi yok bildiğim kadarıyla.

3 kuzenimdn 1i izmir 1i çanakkale 1ide ankarada yaptı. inşallah benmde öle bi yerler gelir. hele izmir gelirse başka bişey istemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efoli17

vallaha tertip benm kuzenlerimin 3üde silifke kütüğüne bağlılar. ikametin bi önemi yok bildiğim kadarıyla.

3 kuzenimdn 1i izmir 1i çanakkale 1ide ankarada yaptı. inşallah benmde öle bi yerler gelir. hele izmir gelirse başka bişey istemem
    valla çok zor tahmin edilebilir birşey bu.
    kısmet artık, neresi olursa hayırlısıyla yapıp gelirsiniz inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramcofb

valla çok zor tahmin edilebilir birşey bu.
    kısmet artık, neresi olursa hayırlısıyla yapıp gelirsiniz inşallah

Alıntıları Göster
    Sorunun cevabını kimse net olarak veremez kardeşim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIZILCALAR

Sorunun cevabını kimse net olarak veremez kardeşim...

Alıntıları Göster
    gideceğin yerin kütükle, ikametle , mezuniyetle hiçbir alakası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp deskjet 3940

gideceğin yerin kütükle, ikametle , mezuniyetle hiçbir alakası yok.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MAREŞAL
    Slm arkadaşlar. Nasipse bende aralık 2008 yedek subay adayıyıyım.Benim gibi birçoklarının merak ettiği gibi acaba nereye düşeriz? Kütük yeri ve ikamet bilgilerine göre gönderiliyor büyük çoğunluk.Fakat bazende alakasız yerler çıkabiliyor. Çoğunlukla kütük ve ikamet dikkate alındığına göre acaba nerede acemilik ve askerlik yaparız? İhtimaller?

Önceki dönemden tecrübeli arkadaşlar ve bilgisi olan diğer arkadaşlar yardımcı olabilirse bu başlık altında küçükte olsa bir tahmin yürütme şansımız olur sanırım.

Benim için:

Nereye düşeceğimizi ancak 10 yada 11 aralıkta öğrenebiliriz.Artık o kütük yada ikamete göre bilgilerine göre gönderilmiyor onlar eskiden di şimdi herkes her yere düşebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: intrepid

quote:

Orjinalden alıntı: MAREŞAL
    Slm arkadaşlar. Nasipse bende aralık 2008 yedek subay adayıyıyım.Benim gibi birçoklarının merak ettiği gibi acaba nereye düşeriz? Kütük yeri ve ikamet bilgilerine göre gönderiliyor büyük çoğunluk.Fakat bazende alakasız yerler çıkabiliyor. Çoğunlukla kütük ve ikamet dikkate alındığına göre acaba nerede acemilik ve askerlik yaparız? İhtimaller?

Benim için:

Nereye düşeceğimizi ancak 10 yada 11 aralıkta öğrenebiliriz.Artık o kütük yada ikamete göre bilgilerine göre gönderilmiyor onlar eskiden di şimdi herkes her yere düşebiliyor.

Alıntıları Göster
    bende ikametin pek öneminin olmadığını biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bigboss27

bende ikametin pek öneminin olmadığını biliyorum

Alıntıları Göster
    tamamen şans
  • quote:

Orijinalden alıntı: nehir26

tamamen şans

Alıntıları Göster
    üniversite mezunlarında kütüğün önmei yok gireceğin sınavda belirlenecek herşey gerisi şans.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Bebeto_

üniversite mezunlarında kütüğün önmei yok gireceğin sınavda belirlenecek herşey gerisi şans.

Alıntıları Göster
    bence nereye düşeceğin tamamen şans tanıdığın yoksa tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chandraman_23

bence nereye düşeceğin tamamen şans tanıdığın yoksa tabii...

Alıntıları Göster
    şans işi allah bilir. güzel bi yere düşerizde sefalet çekmeyiz . ama kotu yerlerede illaki birileri düşecek. cok merak ediyorum nereye dusecegimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nash0735

şans işi allah bilir. güzel bi yere düşerizde sefalet çekmeyiz . ama kotu yerlerede illaki birileri düşecek. cok merak ediyorum nereye dusecegimi.

Alıntıları Göster
    kütüğünün nereye bağlı olduğu öenmli değil
    tamamen ŞANS TAMAMEN herşey şans karacı havacı denizci sahilgüvenlik... kısa uzun komando piyade öğretmen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mak54

kütüğünün nereye bağlı olduğu öenmli değil
    tamamen ŞANS TAMAMEN herşey şans karacı havacı denizci sahilgüvenlik... kısa uzun komando piyade öğretmen...

Alıntıları Göster
    Bir de babası veya abisi ailesinde birisi doğuda askerlik yapanı doğuya göndermiyorlarmış bu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadpixel

Bir de babası veya abisi ailesinde birisi doğuda askerlik yapanı doğuya göndermiyorlarmış bu doğru mu?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: deadpixel

Öyle birşey var fakat senin aktardığın şekilde değil.Aynı anda bir aileden iki kardeş askerse ikisinde doğuya gitme ihtimali SIFIR.

Ayrıca bazı arkadaşları anlamıyorum.Söze gelince bu ülkenin her yeri bizim vatanımız oluyor ama icraata gelince doğuda kimse askerlik yapmak istemiyor.Bazıları uzun dönem askerlik yapmak istiyor ama doğuya gitmek istemiyor.Bu düşünceleri çıkarın kafanızdan arkadaşlar.Sen gitmez ben gitmezsem doğuya kim gidip askerlik yapacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: ceza26

quote:

Orjinalden alıntı: deadpixel

Öyle birşey var fakat senin aktardığın şekilde değil.Aynı anda bir aileden iki kardeş askerse ikisinde doğuya gitme ihtimali SIFIR.

Ayrıca bazı arkadaşları anlamıyorum.Söze gelince bu ülkenin her yeri bizim vatanımız oluyor ama icraata gelince doğuda kimse askerlik yapmak istemiyor.Bazıları uzun dönem askerlik yapmak istiyor ama doğuya gitmek istemiyor.Bu düşünceleri çıkarın kafanızdan arkadaşlar.Sen gitmez ben gitmezsem doğuya kim gidip askerlik yapacak?

Alıntıları Göster
    hatayda okuyan veya hatayda doğumlulara genelde doğu çıkıyor dendi bana ki Tunceli çıktı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: cool2hate

hatayda okuyan veya hatayda doğumlulara genelde doğu çıkıyor dendi bana ki Tunceli çıktı :D

Alıntıları Göster
    kardeşi doğuda yapan birisi eğer asteğmen adayı ise öyle bir şansı yok

çünkü asteğmenler mezun olmadan önce gidecekleri yerin kurasını çekiyorlar eğer nasipse kardeşiyle aynı yere de düşebilir sizin dediğiniz normal erler için geçerli bir olaydır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mak54

kardeşi doğuda yapan birisi eğer asteğmen adayı ise öyle bir şansı yok

çünkü asteğmenler mezun olmadan önce gidecekleri yerin kurasını çekiyorlar eğer nasipse kardeşiyle aynı yere de düşebilir sizin dediğiniz normal erler için geçerli bir olaydır....

Alıntıları Göster
    aahhh ahhh bir bilsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1619

aahhh ahhh bir bilsek

Alıntıları Göster
    nereye gidiceğimizi şöyle bi 10 gün önceden bilsek ii olurdu yahu 2 gün çok az
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem_85

Alıntıları Göster
    Bende merak ediyorum bayramda bilet nasıl bulacağız. Bizede bir düzenleme gerekli tarih konusunda
    quote:

Orjinalden alıntı: ~ İmhotep ~

• quote:

Orijinalden alıntı: cakin

Bende merak ediyorum bayramda bilet nasıl bulacağız. Bizede bir düzenleme gerekli tarih konusunda
    quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cakin

quote:

kesinlikle zaten doğu çıksa 2 gün yol sürer internetten öğrenip 2 satte yolamı çıkıcaz ilginç

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.