- x
Uçak modu ne işe yarar.
32 Cevap22755 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5779 Mesaj
13 Eylül 2010; 5:27:04 

Arkadaslar iPhone ve ipodlarda bulunan uçak modu seçeneği ne ise yarar.

Sanırım iPhone ha şebeke bağlantısını iptal ediyor.

iPod touchlarda ne işe yarıyor peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5599 Mesaj
13 Eylül 2010; 5:46:07 

quote:

Orijinalden alıntı: konman4245

Arkadaslar iPhone ve ipodlarda bulunan uçak modu seçeneği ne ise yarar.

Sanırım iPhone ha şebeke bağlantısını iptal ediyor.

iPod touchlarda ne işe yarıyor peki?

Evet iphone'da (ve birçok telefonda) gsm'i kapatıyor fly mode.iPod'larda ne işe yarıyor bilgim yok.

366 Mesaj
13 Eylül 2010; 6:18:40 

uçuş modu bütün zamazingo dalgalarını kapar
wifi, bt, şebeke falan...

5962 Mesaj
13 Eylül 2010; 8:19:28 

ipod touch ta GSM yok, ama WIRELESS mevcut (Bluetooth var mi bilmiyorum)

yani kisaca manyetik dalga yayan her turlu aparati kapatiyor.

Serhan UYGUR
MacBookPro 13" - New iPad 64GB Wifi+4G - Galaxy Note 3
XboX One && PS 4 500 GB
Tek Aşk BeşiktAŞK
PSN User: Godpower GamerTag: serhanuygur

1614 Mesaj
13 Eylül 2010; 9:55:04 

Hicbir ise yaramiyor; Ucakta hostes geliyor(THY); telefonunuz ucus modunda mi diye soruyor ? evet dediginizde; olsun yine de kapatin telefonu diyor .. polemik olmasin diye siz de kapatiyonuz telefonu ; Ha su bakimdan ise yarar; hostes ile tanismayi kafaniza koyduysaniz konusmaya baslamak ici bir vesile olabilir . :))

967 Mesaj
13 Eylül 2010; 12:14:51 

Uzun mesafe dalga yayan ekipmanlari kapatiyor. Telefon acik oldugunda bataryadan enerji cekildiginden ucus modu acik olsa bile, cihaz yine de bir miktar elektromanyetik dalga yayar. Bu yuzden tamamen kapatilmasini istiyor cogu ucak firmalari.

923 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:07:41 

Yaw mesajları siliyorsunu madem dikkatli silin, bi şey sormuştuk gitmiş mesajımız araya kaynayıp

Samsung Galaxy S5 32GB
2x Apple iPhone4 32Gb Siyah(inceleme) & iPhone 2G 16Gb
Apple MacbookPro Retina i7, 512GB SSD, 16GB RAM
Apple MacBook Air Core2Duo 2.13Ghz 2Gb DDR3 128Gb SSD
Intel i7 920, Kingston 24GB DDR3, MSI GTX680 2GB, MSI X58 Platinum, SanDisk 256GB SSD, 1TB+250GBx2 SATA HD, Creative SoundBlaster Audigy 2ZS, Creative 5.1 THX Cambridge Soundworks + WD MyBookWorldEditionII 2TB NAS + Linksys WRT610N Dual Channel Router
Samsung C8000 200Hz 3D LED TV
Canon EOS 5D Mark ii + Canon 50mm f/1.2L + Canon 16-35mm f/2.4Lii + Canon EF 24-105mm f/4L IS USM Lens + ACE Close-up/Makro Kit
Volvo S40 R-Design 2007
Mercedes c180 AMG 2014
Yamaha R1 2012(video)

944 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:27:46 

iPod Touch olayını ben de merak ediyorum sadece wi-fi var zaten wi-fi'ye girip kapatırız uçak modu falan ne gerek var ?

5361 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Yaw mesajları siliyorsunu madem dikkatli silin, bi şey sormuştuk gitmiş mesajımız araya kaynayıp

Alıntı yaptığınız mesaj silindiği için sizin de mesajınız silindi. Soruyu sorduğunuz üyenin nicki Krandei. Kendisine konuyla ilgili özel mesaj gönderebilirsiniz.

http://resim.donanimhab...rofile.asp?memid=235918

Nikon D7000 / Tamron 17-50 f2.8 / Nikkor 50mm f1.8D / Nikkor 55-200 VR
flickr / Instagram

366 Mesaj
13 Eylül 2010; 22:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Orodreth Elanesse

iPod Touch olayını ben de merak ediyorum sadece wi-fi var zaten wi-fi'ye girip kapatırız uçak modu falan ne gerek var ?

bazı programlar sana sormadan erişim yapmaya çalışabilir...
ama uçak moduna geçtiğinde hiç açılmaz

THY yollarının cahilliğine tüküreyim... Onların yapmak istediği "alaturka" zihniyet...
uçak modu kapalı der bizim halk kapamaz o yüzden kapalı veya değil hiç birini kullandırtmayalım diyorlar

5779 Mesaj
13 Eylül 2010; 23:00:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Ω Omega

bazı programlar sana sormadan erişim yapmaya çalışabilir...
ama uçak moduna geçtiğinde hiç açılmaz

THY yollarının cahilliğine tüküreyim... Onların yapmak istediği "alaturka" zihniyet...
uçak modu kapalı der bizim halk kapamaz o yüzden kapalı veya değil hiç birini kullandırtmayalım diyorlar

Anladım Yani kullanmadığım zaman ipodumu uçak modunda bırakırsam işletim sistemi hiçbir uygulamaya izin vermeyecektir.
Teşekkürler.

5962 Mesaj
13 Eylül 2010; 23:18:42 

Turkmenistanda adam inis sirasinda telefonunu aciyor ALOOO INDIK AZ KALDI BEKLEYIN!!! diye bagira bagira konsuuyor (Turkmence). kimse bisey demiyor... ucak ta dusmuyor... cok ilginc :D:D:D

Serhan UYGUR
MacBookPro 13" - New iPad 64GB Wifi+4G - Galaxy Note 3
XboX One && PS 4 500 GB
Tek Aşk BeşiktAŞK
PSN User: Godpower GamerTag: serhanuygur

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Eylül 2010; 1:11:50 

quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Turkmenistanda adam inis sirasinda telefonunu aciyor ALOOO INDIK AZ KALDI BEKLEYIN!!! diye bagira bagira konsuuyor (Turkmence). kimse bisey demiyor... ucak ta dusmuyor... cok ilginc :D:D:D

Uçaklarda zaten telefon olayı önlem olarak yapılır. Elektronik bilgi taşıyan kabloların mesafeleri dahi önemlidir. Ancak çalışmayı etkilemeyecek bir kısa uzun mesafe kablo kolaylıkla manyetik dalgalardan etkilenerek göstergelerde karışıklık yapabilir. Tamamen önlem yani
Ama siz yinede telefonu kullanmayın uçakta, sakata gelmeyin

1727 Mesaj
14 Eylül 2010; 1:15:03 

thy de cebindeyse bişi demiyor amerikadan dönüşte 4 le çektiğim fotoğraflara bakıyodum host geldi kapatırmısınız dedi kapattım kulağımda kulaklık diğer telefondan müzik dinliyorum ona bişi demedi

ma, take this badge off of me.i can’t use it any more.it’s getting dark, too dark to see.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.
ma, take these guns away from me.i can’t shoot them any more.there’s a long black cloud following me.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.

366 Mesaj
14 Eylül 2010; 13:46:23 

Babam avukat ona bi soracağım... yasal dayanağı yoksa
kullanıcam artı kapa dediği içinde dava açıcam thy'ye

2372 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:45:11 

Otobuslerde de yasak diyorlardi o da yalandi heralde

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2010; 17:48:23 

sözde abs yi de bozuyordu

2431 Mesaj
14 Eylül 2010; 17:48:55 

quote:

Orijinalden alıntı: EdinDžeko

Otobuslerde de yasak diyorlardi o da yalandi heralde

yalan değıl, çok ufak olasılıkta olsa abs'yı etkılıyebılıyor telefon. uçakta bu olasılık daha yüksek ama kesınlıkle telefonu açınca ahanda sınyaller karıştı uçak düşücek gıbı bır durum değıl. orda da önlemden ötürü kapattırılıyor.

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

1414 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:45:45 

wifi - bluetooth yani sinyal yayan herşeyi kapatıyor buna yarıyor.

Apple MacBook Pro 17'' 8GB Ram i7 core 2.8GHZ 8GB Ram Anti-Glare Ekran 512GB Solid State Disk
Apple MacBook Pro 17'' 4GB Ram 500GB Hdd Nvidia GeForce 8600GT
iPad 64Gb Wi-Fi 3G, iPad 2 64Gb WiFi 3G,iPhone 3G, iPhone 4 32GB
PlayStation,Playstation 2, Playstation 3, Playstation 3, PS Vita, Slim, Psp GO, Psp Fat, Psp Slim, Xbox 360 Elite, Xbox 360 Slim, Nintendo Wii, Nintendo Wii Black Edition
PSN: Frostwhisper Live: Dievas

1414 Mesaj
14 Eylül 2010; 18:47:47 

quote:

kardeş hiç kasma bence yasal dayanağı olsun olmasın ( bilmiyorum bile olup olmadığını ) sen orda onu açtığında yanındaki biri bişi der sonra, hır çıkar orda herkesin hayatıyla oynuosuna gelir yani gerek yok bence. Bende iphone 3g ve ip4, ipad 3g wifi kullanıyorum ama daha yeni uçuştan geldim normal nanomu kullandım. Yani etki edermi sinyaller çok bilemem ama her ihtimale karşı gerek yok bence. Daha yararlı bişileri kurcala :)

Apple MacBook Pro 17'' 8GB Ram i7 core 2.8GHZ 8GB Ram Anti-Glare Ekran 512GB Solid State Disk
Apple MacBook Pro 17'' 4GB Ram 500GB Hdd Nvidia GeForce 8600GT
iPad 64Gb Wi-Fi 3G, iPad 2 64Gb WiFi 3G,iPhone 3G, iPhone 4 32GB
PlayStation,Playstation 2, Playstation 3, Playstation 3, PS Vita, Slim, Psp GO, Psp Fat, Psp Slim, Xbox 360 Elite, Xbox 360 Slim, Nintendo Wii, Nintendo Wii Black Edition
PSN: Frostwhisper Live: Dievas

2372 Mesaj
14 Eylül 2010; 19:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

yalan değıl, çok ufak olasılıkta olsa abs'yı etkılıyebılıyor telefon. uçakta bu olasılık daha yüksek ama kesınlıkle telefonu açınca ahanda sınyaller karıştı uçak düşücek gıbı bır durum değıl. orda da önlemden ötürü kapattırılıyor.

Artik etkilemiyo heralde ben 1 numarada tel acik geldim 16 saat hatta muavine birader priZ var mi otobuste teli sarj edicem demistim :)

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2010; 20:33:22 

quote:

Artik etkilemiyo heralde ben 1 numarada tel acik geldim 16 saat hatta muavine birader priZ var mi otobuste teli sarj edicem demistim :)

Yukarda yazdığım gibi olay. Kablo uzunlukları kitapta verilir. Bu uzunluklara göre kablolar etkilenmez manyetik alanlardan. Ancak servisteki ufak hata sonucu kablonun uzun yada kısa bırakılması kabloyu aşırı hassas hale getirebilir. Buda manyetik alandan etkilenerek sistemin sapıtmasına yol açabilir. tabiiki hepsi ihtimal, önlem

5286 Mesaj
14 Eylül 2010; 21:02:38 

Kucuk bir ihtimal dahi olsa riske atmaya degmez.sonucta hem kendi hemde etrafinizdakileri riske atiyorsunuz

1350 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:11:40 

quote:

yasal dayanağı olmasa bile eğer telefonunu kapatmayı reddediyorsan amir bunu pilota bildirir ve pilot seni uçaktan atma yetkisine sahiptir (bilet yanar..) direniyorsan uçak yerdeyse kelepçelenip uçaktan atılırsın. eğer amerika ve ingiltereye uçuyorsan yere indiğinde 6 adet tam teçizat tüfekli orangutan gelip seni koltuğundan yağ gibi çekip kelepçeyi vurup götürüyor. <(yaşanmış bir olaydır) usa da terörist muamelesi görüyorsuın. hatta bir amerikan havayolu ise uçağın içinde amerika kanunları geçerlidir amerikan toprağında eylem yapmak gibi bir suçtan yine kaybeden sen oluyorsun.. gel birader inat tme kapat telefonunu.. babanın da gücü yetmez seni kurtarmaya.

5779 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:19:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

yasal dayanağı olmasa bile eğer telefonunu kapatmayı reddediyorsan amir bunu pilota bildirir ve pilot seni uçaktan atma yetkisine sahiptir (bilet yanar..) direniyorsan uçak yerdeyse kelepçelenip uçaktan atılırsın. eğer amerika ve ingiltereye uçuyorsan yere indiğinde 6 adet tam teçizat tüfekli orangutan gelip seni koltuğundan yağ gibi çekip kelepçeyi vurup götürüyor. <(yaşanmış bir olaydır) usa da terörist muamelesi görüyorsuın. hatta bir amerikan havayolu ise uçağın içinde amerika kanunları geçerlidir amerikan toprağında eylem yapmak gibi bir suçtan yine kaybeden sen oluyorsun.. gel birader inat tme kapat telefonunu.. babanın da gücü yetmez seni kurtarmaya.

Yaşanmış hikayeyi merak ettim

366 Mesaj
15 Eylül 2010; 0:19:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

işte bende onu araştırıcam ya...
şehirlerarası bindiğimde kullanıcam... beni indirsin onu biliyorum hakkımda tutanak tutulsun... bende appledan yazılı açıklama alıp maddi manevi tazminat davası açayım...
yurt dışında olduğunu hiç sanmıyorum sadece thy'de vardır bu olay sen mp3 çalar kullandırt ama adam uçak kullanılsın diye uçak modu yapsın sinyali kessin onu kullandırtma
Amerika'da adam çamaşır makinesinin kullanım klavuzunda çocuk yıkanmaz diye çocuk yıkıyor ve tazminat alıyor...
Türkiye'de de reklamlarda 69 liraya sınırsız konuşma diyor. adam 15.000 dk konuşmuş 3000 dk geçti diye 7000 lira fatura gelmiş
reklamlarda sınırdan bahsetmediği için aldatıcı unsur bulunduğundan fatura iptal edilmiş. hakkını arayınca çok şeyler var daha

4796 Mesaj
15 Eylül 2010; 1:22:46 

peki iphone u kapa diyorlar da ipod touch a birşey diyorlar mı?

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2010; 1:46:57 

3 saat hostesin gozune soka soka kullandim; sorun yok

Ayrica ucus guvenligini tehlikeye atmaktan yurtici yurtdisi farketmez- tutuklanirsiniz. Pilot'un o an tehlike yaratiyordu demesi onemli senin ne yaptigin degil. Kurallara uyun ucak modundaki telefon cebinizde dursun muzik dinleyin hostes dolanirken cikartmayin.

Tum havayollarinda kalkis inis esnasinda ucus modu olsa dahi kapatin der. Cruise icin problem yok

1727 Mesaj
15 Eylül 2010; 1:50:35 

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

peki iphone u kapa diyorlar da ipod touch a birşey diyorlar mı?

hostes ipodla iphoneu ayırt etmez kapat der

ma, take this badge off of me.i can’t use it any more.it’s getting dark, too dark to see.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.
knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.knock, knock, knockin’ on heavens door.
ma, take these guns away from me.i can’t shoot them any more.there’s a long black cloud following me.feel like i’m knockin’ on heaven’s door.

2431 Mesaj
15 Eylül 2010; 4:46:14 

quote:

doğrudur yenı otobüslerı bılemıyorum etkılemıyordur ama benım arabamın kullanım klavuzunda dahı cep telefonu abs'yı etkılıyebılmektedır dıye uyarı vermışler :))

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2010; 7:46:00 

Uçağın düşmesini engelliyor.

2155 Mesaj
15 Eylül 2010; 8:26:16 

Madem wifi i da kapatiyor , neden airplane mode undayken wifi i kullanabiliyorum cok sacma...

169 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufty44

uçakta telefonda iletişim olmadığı sürece büyük sorun olmaz (ama siz yinede uçuş modu kullanın eğer telde uçuş modu yoksa veya güvenmiyorsanız sim krtı çıkarın) diye tahmin ediyorum otobüslerde ise herhalde bazı insanlar telefonla konuşurken sanki 50 yıllık tel kullanıyoda bağırmadan telefon sesi algılamıyo herkesi rahatsız ediyorlar oyüzdende otobüste yasaktır heralde. birde araca zarar veriyo diyorlar sanki telefonda kısa menzilll emp var telefonu kullanınca uçağın tüm sistemleri bozuluyoda veya otobüsün sanki kapısı penceresi dahil heryerini kilitleyip tamamen çalışmaz hale sokuyor gibi yasak sırf öyle fiğorlar diye gideceksin en çok dalga yayan 30 -40 telefonu alıp tüm herşeyi açık(blu wifi gibi) telefonlarla birbirini arıycaksın görecekler bozuluyomu oda bozmassa daha ne bozsun

Doğru olmaz bence.En iyisi kurala uymak.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Uçak modu ne işe yarar.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.461