Şimdi Ara

LOGİTECH DRIVING FORCE GT Direksiyon Kullanma Klavuzu Resimli anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
11
Favori
62.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar size elimden geldiği kadar Logitech Driving Force GT'nin nasıl kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.
    Eyer ki unutulan bölümler olursa şimdiden affınıza sığınıyorum.

Öncelikle bir kaç bilgi vermekte fayda var. Kullanacağımız bu direksiyon seti bir kaç yıl önce lojitech
    firmasının çıkması muhtemel Grand Turismo 5 oyunu için piyasaya sürdüğü bir settir. Yani öncelikle play
    station 3 için üretilmiştir. Ancak Grand Turismo 5 oyununun çıkması geçikince Lojitech in yayınladığı bir
    yazılımla bilgisayara da adapte edilmiştir. Dikkat ederseniz zaten setin kutusuna pc ye uyumu hakkında
    hiçbir bilgi yoktur. Bundan bir önceki sürüm olan Logitech Driving Force Pro seti ise bilgisayarlarda herhangi
    bir yazılıma gereksinim duymadan çalışmakta idi. DFGT den farkı ise bildiğim kadarıyla 900 derece dönüş
    açısının olmaması idi. Tabi ki tasarımları arasındaki farktan bahsetmeye gerek yok.

Setimizin özelliklerinden bahsetmeye gerek yok bence. Çünkü bu konu seti almayı düşünenler için
    yazılmamıştır. Seti aldıktan sonra yapmaları gereken basit şeyler hakkında bilgiler içermektedir. Ancak direk
    kullanımda bizi rahatsız eden bir kaç şeyden bahsedebilirim. Öncelikle bu direksiyonun normal otomatik
    vites ya da triptonik vites bir arabanın direksiyonuyla aynı olacağını düşünen arkadaşlarımız şimdiden
    üzülmeye başlasınlar. Çünkü tek benzerlik hemen hemen dönüş açılarının aynı olması. Farklar neler mi?

1.Geri toplama özelliğini(feed back ayarlarını) açmadan direksiyonu kullandığımız da direksiyonun felaket
    yumuşak olması ve bununla birlikte gelen kontrol zorluğu,
    2.Açtığımızda ise direksiyonun felaket bir şekilde sertleşmesi.
    (Direksiyonun sertliği ile geri toplama özellikleri birbirleri ile doğru orantılı. Yani direksiyonun sertliğini
    arttırdığımızda geri toplama hızı da artmaktadır. Ters orantılı olması gerekirdi ancak bu tabi ki imkansız olurdu.
    yani hiç bir direksiyon seti bize bu özelliği şimdilik sağlamadı.)
    3.Gaz firen pedallarının çok yumuşak olması.

Direksiyon setlerinde ev kullanıcıları için bir devrim olan Lojitech G25 ve G27 setleri ile DFGT arasındaki
    farklardan da bahsetmeyelim, çünkü arada yaklaşık 250 dolar gibi bir fark var. Keşke hepimizin bütçesi
    yetişse de bir G27 set alsak diyecem ama... Neyse Allah daha fazla verir inşallah hepimize.

Ama G25 ve G27'de de 1. ve 2. problemler var. Bunu da unutmamak lazım.

Şimdi ayarlara geçelim.

http://www.logitech.com/tr-tr/441/4172?selectedcrid=441&selectedcid=4172&WT.z_sp=Product&osid=&bit=
    adresinden gerekli yazılımı indirip kurduysanız ve setiniz pc ye bağlı ise ayarlamaya geçebilir.
    Yüklediğimiz yazılım araç çubuklarına
    şeklinde bir çubuk ekler ve o çubuk iki kere tıklanınca karşımıza aşağıdaki menü gelir.

Bu menüde sırasıyla 'Divice'-'Game controllers' tıkladığımızda aşağıda kırmızı okla gösterilen menü gelir ve
    buradan da 'özellikler' sekmesi tıklanır.

Gelen menü aşağıdaki gibidir ve buradan 'setting' sekmesini tıkladığımızda direksiyonumuzun ayarlarına girmiş
    oluruz. Aslında burası bir nevi direksiyonun kalibrasyon ayarlarının yapıldığı yerdir.

Sırası ile sekmelere bakalım.
    1. Bu sekme gaz firen pedalının tek bir eksen(+x, -x gibi) mi yoksa iki farklı eksen mi(x,y gibi) olmasını
    sağlar. Eyer sekmeyi işaretlerseniz oyun içinde aynı anda iki pedala da birlikte bastığınızda pedallar çalışmaz.
    Sadece aynı anda bir pedala basmanızı gerektirir. Bu durumun eksisi şudur: fren pedalını bir oyunda debriyaj
    pedalı olarak ayarlarsanız ara gazı veremesiniz. Artısı ise NFS oyunlarında menünün devamlı Aşağı gitmesini
    engellersiniz.
    2. Bu sekme direksiyonun dönme açısını ayarlar. Örneğin bu değeri 360 derece yaparsanız direksiyon gene
    900 derece döner ama 360 dereceden sonrası boşluk olur. Zaten 360derece döndürdükten sonra döndürmeye
    devam ettiğinizde direksiyon sertleşecektir. Sadece -,+ 180 derecede ayarlarınız geçerli olur.
    3. Bu sekme işaretlendiğinde direksiyonun feed back ayarlarının bir kısmını aktif hale getirirsiniz. Bu ayarlar:
    yoldan gelen titreşimlerdir. Ancak cok fazla işe yaramaz. Çünkü siz bu sekmeyi işaretleseniz de
    işaretlemeseniz de bir çok oyun kendi menüsünde bu ayarları yapmanızı ister. Dolayısıyla buradaki ayarlar
    geçerli olmaz. Ama siz yine de bu ayarların her birini fulleyin. Çünkü detaylı feed back ayarı olmayan oyunlarda
    bu ayarlar geçerli olacaktır.
    4. En önemli ve can alıcı nokta burasıdır. Feed back olayı gerçekte bu sekmeyle devreye girer. Zaten genel
    olarak amacı direksiyonun geri toplama özelliğini devreye sokmaktır. Bu sekmeyi ne kadar arttırırsanız
    direksiyon o kadar sert olur ama geri toplama hızı artar. Yukardaki doğru orantı olayı budur. Bu ayarı 0
    yaparsanız direksiyon kendini hiç toplamaz ve çok yumuşak olur. Buda araç kontrolünü azaltır. Şunu
    söylemeliyim ki ben bu ayarı 0 yaptığımda yoldan gelen titreşimlerin tamamen hissedilmez olduğunu gördüm.
    Yani feed back ayarları bu sekmeyi arttırmayınca devreye girmiyor.
    5. Son sekme ise benim hiç faydasını görmediğim ama anlam olarak oyuna girdiğinizde burada yaptığınız
    ayarlar mı yoksa oyunun kendi ayarlarının mı devreye gireceğini seçmektir. Dediğim gibi ben hiç bir fark
    görmedim açıkçası. Yani bir işe yaramıyor arkadaşlar.

Bu ayarları yaptıktan sonra 'close' sekmesini tıklayıp yaptığımız ayarları test etmek için önümüze gelen menü
    de direksiyon kalibresini yapıyoruz. Bunun için direksiyondaki tuşlara basıyoruz ve otomatik olarak direksiyon
    dönmeye başlıyor. Bu işlemi her bilgisayarı açtığınızda yapın arkadaşlar. Çünkü bu ayarlar direksiyonun en genel ayarlarıdır ve siz eyer burada feed back ayarlarını yapmazsanız, yapacağınız oyun profillerindeki ayarlarda devreye giremez. sadece profilde yaptığınız direksiyon dönme açısı ve birleşik-ayrık pedal ayarları devrede kalır. Ayrıca bilgisayarı yeni açtığınızda bu ayarları yapmadan direksiyonu döndürmeye çalıştığınızda
    direksiyonun çok sert olduğunu görürsünüz arkadaşlar.

Sadece ayarları değiştirmek istediğiniz de ise aşağıdaki menüden de bu ayarları yapabilirsiniz.

Şimdi geldik oyun profilleri oluşturmaya. Burada oynayacağımız her bir oyun için ayrı ayrı profil
    oluşturabiliyoruz. Bu sayede gireceğimiz her oyun için ayrıca ayar yapmamız gerekmiyor. ilk başta bütün oyunlar için
    ayrı ayrı ayar yapıyoruz ve daha sonra bir daha ayar yapmamız gerekmiyor.
    Öncelikle aşağıdaki resimden 'new' sekmesine tıklıyoruz ve gelen menüden de 'browse' u tıklıyoruz.

Buradan gelen menüden de oyunun exe dosyasını seçiyoruz ve yeni gelen ekranda oyunun simgesini tıklayıp
    yukarıda bulunan 'new game' yazısını silip, kendiniz bir isim giriyorsunuz.

'ok' i tıkladığınızda artık oyun profili oluşmuş oluyor. Gelen menüde sol üs köşedeki 3. sekmede oyuna bir
    adet kısa yol atılıyor. Bu kısa yol tıklandığında direk yapacağımız ayarlarla oyuna girmiş oluyoruz.

Şimdi sıra profilimizi ayarlamaya geldi. öncelikle edit sekmesi altında 'sipesifik game setting' i tıklıyoruz ve
    gelen menüden ayarları yapıyoruz(yukarda neyin ne olduğundan bahsetmiştik).

Bir sonraki aşamada direksiyon ve pedalların duyarlılıklarını ve ölü bölgelerini(dead zone) ayarlıyoruz. Bunun
    için aşağıdaki menüyü takip ediyoruz. Bu bölüm aslında önemli ama hiç dokunmasak ta birşey olmaz. Çünkü
    bizim değiştirmeden bırakacağımız ayarlar zaten olması gerekenin en iyisi. O yüzden ayarlamaya gerek yok.
    Ama siz oynadığınız oyunda pedallarda boşluk falan hissederseniz yine de buraya bi bakın. Sizden habersiz
    birisi ayarları değiştirmiş olabilir.

Arkadaşlar normalde bazı oyunları hatta bütün oyunları setin üzerindeki tuşlarla kontrol etmek imkansız. Ama
    bu yazılım sayesinde bu duruma kısmen de olsa çözüm getirilmiş. Şöyle ki klavye üzerindeki bütün tuşları ya da
    mouse üzerindeki düğmeleri setin üzerindeki düğmelere yönlendirebiliyoruz. Dolayısıyla oyunların menüsünde
    klavyeye dokunmadan gezine biliyoruz. Kısmen dedim. Çünkü bağzı oyunların menülerinde mouse
    hareketleriyle gezinmemiz gerekiyor(similasyon oyunları). işte bunun çözümünü ben bulamadım. Galiba bu
    yazılımda da yok sanırsam.
    Aşağıdaki resimde ben direksiyon üzerindeki sol arka düğmenin nasıl mouse un sol tuşu yapılabildiğini
    gösterdim. Gösterilen sekmenin üzerine tıklamak yeterli.

Ancak klavye üzerindeki tuşları atamak aynı şekilde basit değil. Bunun için öncelikle klavyedeki tuşları kaydı
    yapılması gerekiyor. Bu işlem biraz karışık gibi ama umarım anlatabilirim. Ben ilk olarak direksiyon
    üzerindeki yön tuşlarının(POV) klavye üzerindeki yön tuşlarına nasıl atandığını göstereceğim. Aşağıdaki
    resimde görüldüğü gibi önce sağ üsteki POV sekmesini sonra sırasıyla 'select ass... ' ve 'new pov' sekmesini
    tıklıyoruz. Gelen menüden 'edit' sekmesini tıklıyoruz.

Son olarak karşımıza gelen menüden 'new kaystroke' u daha sonrada gelen yeni menüden de 'record' u
    tıklıyoruz.

'record' u tıkladıktan sonra klavyedeki üst yön tuşuna basıyoruz ve 'stop' diyoruz. Artık klavyenin üst tuşu
    yazılıma kaydedilmiş oldu. Sıra bu kaydı direksiyondaki üst ok tuşuna aktarmakta. Bunun için 'stop' dedikten
    sonra ekrandaki 2 menüyü ok leyip aşağıdaki resmin sağındaki menüye geliyoruz.

Bu menüdeki N ile gösterilen sekmeyi tıklıyoruz ve 'no asigment' ı tıklayıp altındaki 'keystore up' sekmesini tikliyoruz

'ok 'diyoruz ve böylelikle artık direksiyonun üst yön tuşu klavyenin üst yön tuşu olmuş oluyor. Bu işlemleri
    sırasıyla diğer yön tuşları için de yaptığımızda işlemimiz tamam olmuş durumda. Görüldüğü üzere artık ana menünün sağ üst köşesinde 'POV 1' değil artık 'New Pov' yazmakta. Bu durumu eski haline getirmek içinse yapmamız gereken tek şey 'New Pov' u tıklayıp altan 'restore default' sekmesini tıklamak.

Arkadaşlar diğer tuşlar için de aynı şeyleri yapıyoruz. Ancak ben kolaylık olsun diye size şöyle anlatacağım.
    Öncelikle klavyenin atanacak bütün tuşlarını baştan bir kere yukardaki record olayıyla (her bir tuş için ayrı ayrı record yapılacak) kayıt ediyoruz bunun içinde aşağıdaki resimdeki sekmeden record menüsüne giriyoruz ve
    kafamızdaki tuşları ayrı ayrı kaydediyoruz.

En son tuşu kayıt ettikten sonra ok dediğimizde ekrandaki menü aşağıdaki gibi olacak. Sizin menünüzde
    hangi tuşları kayıt ettiyseniz onlar yazacaktır.

Bu işlem den sonra artık atama işlemi yapabiliriz. Bunun içinse önce kullanacağımız set üstündeki tuşun üstüne tıklıyoruz ve oradan 'select keystoke' deyip istediğimiz tuşu seçiyoruz. Ben aşağıdaki button 1
    düğmesini klavyedeki boşluk tuşuna atamışım.

Bu sayede arkadaşlar artık istediğimiz klavye tuşunu direksiyonun üstündeki tuşlara atıyoruz ve standart bir
    bilgisayar masasında direksiyonu bağladıktan sonra kayıp olan klavyeye uzanmamıza gerek kalmıyor.
    Böylelikle ayar işlemlerimizi bitirmiş oluyoruz.

Bundan sonra yapacağımız diğer oyun profilleri işinde aynı işlemleri yaptığımızda artık ana menümüzde
    aşağıdaki şekilde olacaktır. Profilleri seçmek için ise sadece 'sellect game' sekmesini tıklamak yeterlidir.

Şimdi bu ayarların bilgisayarın neresinde saklandığına bir bakalım ki format mormat olayı olduğu zaman bir daha
    ayar yapmamıza gerek kalmasın.

Evet arkadaşlar ayarlarımız yukarıda gösterilen klasörde XMT uzantılı dosyalar halinde saklanmaktadır. Bu
    klasörü saklamakta yarar var(Bu klasör gizli klasördür arkadaşlar haberiniz olsun. Ayarları tekrar devreye alabilmek için lojitech programının kapalı olması gerekir, koruma klasörünü gerekli adrese yapıştırdıktan sonra programı çalıştırın).

Bu yazılım sayesinde direksiyonun ayarlanabilirliği bu kadar arkadaşlar. Bunun dışında programda olan diğer şeyler hakkında bir bilgim yok. Herhangi bir oyuna girmeden direksiyonu bu kadar ayarlayabilirsiniz. Geri kalan bütün ayarlar oyunların kendi menüsünden yapılır. Yani hangi tuşun ne işe yarayacağını oyunun içinden ayarlarsınız. Benim Şimdiye kadar bu direksiyonla oynadığım oyunlar şunlar:

RFACTOR
    Live For Speed
    NFS SERİSİ
    Test Drive Unlimited
    GTR 2
    GTR EVOLOTION
    X-Plane 9
    Ring And Roll
    BMW M3 Challenge
    Rcherd Burns Rally
    Colin MR 2005
    3D Driving School
    Euro track Similatör 1-2(SCI)
    Scania track similatör
    United Track Similatör
    18 wheel serisi
    DİRT SERİSİ
    GRİD 1-2

Kısacası Şundan da bahsedeyim. Arkadaşlar aslında bu direksiyon setinin çalışma prensibi 10-15 liralık bir GAME PAD den farklı değil. Hatta eksiği bile var. Nedir bu eksik? Bir game pad de bir çift analog control vardır ve bu kontroller bir birlerine 2 şerli çakışık 4 adet eksenden oluşur(x1.y1 , X2.Y2 gibi). Ancak bizim direksiyonda birbirlerinden bağımsız 2 tane eksen var(x1,Y2). Geriye kalan bütün tuşların çalışma mantığı aynı. Yani nasıl bir oyunu game pad ile oynuyorken oyun içinde ayarlar yapıyorsanız bu set içinde oyun içinde ayarlar yapmanız gerekecektir. Benim yukarıda anlattığım şeylerin hepsi feed back ayarları ve tuş atama muhabbetinden ibarettir.(Set üzerindeki eksenlerin birisinin direksiyon, diğerinin de gaz fren olmasından dolayı 15 değil de 150 lira veriyoruz)

En çok sorulan sorular:

1.Bilgisayarı açtığınızda direksiyonun yamuk kalması.
    Çözüm: Bilgisayarı kapatın birkaç dakika bekleyin. Direksiyonun adaptörü fişte takılı olsun. Bilgisayarı açtığınızda direksiyon otomatik olarak dönmeye başlayacaktır ve kendisini düzeltecektir. Ya da bilgisayarı kapatın direksiyonu düzleyin sonra tekrar açın düzelecektir.

2. Bilgisayarı açıp oyuna girdiğinizde yaptığınız kalibrasyon ayarlarının devreye girmemesi.
    Çözüm: Konunun başında ilk ayar kısmında anlattığımız işlemi bilgisayarı ilk açtığınızda yaparsanız sorun olmayacaktır.

3. SCI yapımı bütün oyunlarda Ets,18 wheel... tuş atama sorunu.
    Çözüm: bütün atamaları oyunun içinden yapmanız gerekmekte. klavya tuşları menüsünden size hangisi uygunsa tek tek ayarlayın. kimseden hazır save dosyası istemeyin. kendiniz atama yaparsanız ezberlemek zorunda kalmazsınız.

4. Direksiyonun çok sert ya da çok yumuşak olması.
    Çözüm: Anlatımın başındaki 4. maddeyi 80-90 arası bir değer seçerseniz tam bir gerçek araç direksiyonu hassasiyeti yakalarsınız.

5. Nfs oyunlarında menü sürekli aşağı kayıyor.
    Çözüm: Gaz fren eksenini tek eksen yapmanız gerekiyor. 1. maddedeki kutuyu işaretlediğinizde sorun düzelir.

6. Cihaz şu an ps4 te çalışmıyor. logitech yetkilileri yakında yazılım güncellemesi ile sorunun çözülebileceğini yazmışlar ama biz yapacaz demiyorlar. Ancak şöyle bir durum var. Güncellemeyi logitech değil sony yapması gerekiyor. Ps4 alacaklar bence çok beklerler. g25 ve g27 de çalışmıyor aynı zamanda.

Hepinize iyi eğlenceler. Anlatımın kendilerine yardımcı olduğunu düşünen arkadaşlar, bunu belirtirlerse beni mutlu etmiş olurlar.
    Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balci1941 -- 12 Ekim 2017; 21:17:19 >

• güzel olmuş dostum eline sağlık yararlı olucaktır
  • ellerine sağlık güzel çalışma olmuş
    2 senedir bu seti kullanıyorum ancak benim hiç kurcalamadığım bir konuyo değinmişsin çok faydalı olacağından eminim
  • eline sağlık çok güzel bi çalışma olmuş.
    yalnız benim bir sorunum var. logitech'in sitesinden driveri indirip kuruyorum en son adımda (step 4) ''done'' diyorum, hiç bir şey olmuyor.
    ne bi program açılıyor ne de program kuruluyor. sebebi ne olabilir acaba?
    bu yüzden hiç bi oyunun ayarını yapamıyorum, sanırım bu yüzden Force Feed Back özelliğini de çalıştıramadım.
    lütfen yardım?
  • Harika bir çalışma, teşekkürler...
  • ELİNE KOLUNA SAĞLIK KARDEŞİM.ALLAH SENDEN BİN KERE RAZI OLSUN.TAM BÖYLE BİR ŞEY ARIYORDUM.AKLIMDAKİ TÜM SORULAR KAYBOLDU SAYENDE :)
    GERÇİ DAHA ALMADIM DİREKSİYONU AMA ŞU YAZILILAR BİR BİTSİN HEMEN ALCAM PARA HAZIR
    ÇOK SABIRSIZLANIYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_42

eline sağlık çok güzel bi çalışma olmuş.
    yalnız benim bir sorunum var. logitech'in sitesinden driveri indirip kuruyorum en son adımda (step 4) ''done'' diyorum, hiç bir şey olmuyor.
    ne bi program açılıyor ne de program kuruluyor. sebebi ne olabilir acaba?
    bu yüzden hiç bi oyunun ayarını yapamıyorum, sanırım bu yüzden Force Feed Back özelliğini de çalıştıramadım.
    lütfen yardım?

arkadaşım bu program masa üstüne kısa yol atmıyor. Başlat menüsüne atıyor ama. zaten programı yüklediğinde de program araç çubuklarında çalışıyor. oradan çalıştırmak gerekir. Kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balci1941 -- 7 Ocak 2011; 10:26:49 >

• maalesef ne başlat menüsünde ne de araç çubuklarında programla ilgili bi şey var. Bence programı kurmuyor ama niye? Eski driverları denedim gene olmadı.Direksiyon öyle süs gibi duruyor..
  • paşam step 3 te yazılım senin direksiyonu buluyor mu? ordan ayarları yapıpdamı step 4'te 'done' diyosun.
  • hayır step3'te direksiyonu bulmuyor.
    http://img80.imageshack.us/img80/6445/screenhunter001n.png
    böyle bir pencere açılıyor. tamama tıkladığımda step4'e geçiyor.

aslında dirt2'ye girdim oyun içinden direksiyonu görüyor.ama asıl dediğiniz logitech game profillerı bi türlü açamadım.
    dolayısıyla ayarlarıda tam olarak yapamadım.
    bu arada senin güzel konunu kirletiyoruz istersen sorunun çözümü için buraya cevap yazabilirsin..
    http://forum.donanimhaber.com/m_45786418/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45786418

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_42 -- 7 Ocak 2011; 11:34:39 >

• estafurullah karedeşim. hiç önemli değil.
    ben söyle yapardım,
    bu problem benim başıma gelse ne yapardım dan yola cıkarak sana sunları söyleye blirim.
    microsoft'un sitesinden xp nin en son windows installer programını indirim. sonra yüklediğim lojitech yazılımını kaldırırım. sonra yeni bir windows kullanıcısı açarım. sonra sırasıyla once windows installer i kurarım(yeni hesap ta tabiki)
    sonra lojitech yazılımını kurarım.
    olmassa anasını satayım bir format korum düzelir
    inşallah senin format atmana gerek kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balci1941

estafurullah karedeşim. hiç önemli değil.
    ben söyle yapardım,
    bu problem benim başıma gelse ne yapardım dan yola cıkarak sana sunları söyleye blirim.
    microsoft'un sitesinden xp nin en son windows installer programını indirim. sonra yüklediğim lojitech yazılımını kaldırırım. sonra yeni bir windows kullanıcısı açarım. sonra sırasıyla once windows installer i kurarım(yeni hesap ta tabiki)
    sonra lojitech yazılımını kurarım.
    olmassa anasını satayım bir format korum düzelir
    inşallah senin format atmana gerek kalmaz.

ilgilendiğin için teşekkürler..nihayet sorunum çözüldü. kurulumu yaptım. şimdi sıra geldi senin anlattığın ayarları yapmaya.

çözümü de yazayım belki başkalarına gerekir.
    sorun kurulum sırasında windows installerdan kaynaklanıyormuş. aynı gene setup'ı çalıştırdım. windows installer penceresi açıldığında bilgisayardaki temp dosyasının içinde zaten dosyaları atmış oluyor.
    onları kopyalayıp masaüstünde bi klasöre attım. oradan farklı bi setup dosyasıyla çalıştırdım kuruldu.

• çok güzel bir çalışma olmuş deniycem yapabilirsem sölerim

saol
  • teşekkür ederim kardeşim.
    KOLAY GELSİN
  • YA PEDALLAR OLDU HERSEY OLDU AMA DİREKSİYON TAM 900 DERECE OLUYOMU SAĞ 180DERECE SOL 180 DERECE BOSA KALIYO YANİ bir yerden sonra boş döüor

edit: deadzone kapalı
  • LOGİTECH DRIVING FORCE GT Direksiyon Kullanma Klavuzu Resimli anlatım

PAŞAM
    bu ressimde dönme açısını 900 derece yaptığında eyerki sol üst köşedeki kırmızı çizgili çemberin içindeki
    T direksiyonu dönderdiğinde direksiyonla aynı hareketi yapıyorsa o zaman problem oynadığın oyundan kaynaklanıyordur.
    eyer öyleyse oyunun ismini blirtirmisin. belki benim oynadığım bi oyundur.
  • saol ama aynı takip edio sorun yok sistemde oyun tdu
    test drive unlimited
  • kardeşim umarım sorunu halletmişsindir ama ben genede yazayım.
    oynun içinden tuşları ayarladığın yerde en sagda options var. orda sol üsteki sensivite ve altındaki zamazingoyu tam ortaya getir boşluklar kalkacaktır.
  • Bendede VaR Bu Meretten Ama Sorun Üstüne Sorun Yaşıyorum TDU'da Denedim Direksiyonda Yamukluk sorunu var Neyse Onu Geçtim Euro Truck,German Truck,Uk Truck ve 18 WoS Extreme Trucker da Denedğimde Gaz Direksiyon Ve Freni Algılamıyo Fakat Gaz Tuşuna Örneğin Vites Kolunu Atadığımda Çalışıyo Hele Dönüşler Dönüşler Hiç Bişi Yapamıyom oyunda Sorun Vardır Belki Ama Sağa sola Dönüşlere Alırken Daha Doğrususu Almaya Çalkışırken --- Diye Bi Çizgi Çıkıyor ve Hiç Bi Tuş İşlemiyo.
  • kardeş sana zamet olucsak nasıl yaptın resimli anlatırmısın options u biliorumda bütün ayarları yazarsan sevinrim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.