Şimdi Ara

Darky's V9.1 JS3 E-X-T-R-E-M-E EDITION + 3E'den 2E'ye düşürmek...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
595
Cevap
4
Favori
56.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GEREKLİ OLAN DOSYALAR;

1 - ClockWorkMode Recovery --> http://www.multiupload.com/5CUIK88JM0
    2 - Darky's V9.1 JS3 EXTREME EDITION --> http://bit.ly/darky-91

Recovery 2E nedir? --> Bu sizin kernel versiyonunuzu gösterir. Ya 2E yada 3E kernel sahibisinizdir. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız, recovery moda girdiğinizde en üstte yazar. Eğer 3E iseniz, 2E'ye çevirmeniz gerek. Bununla ilgili bilgiyi en altta bulabilirsiniz.

Yapacaklarımız çok basit;

- Yukarıdaki iki dosyayı indirip INTERNAL SDCARD'ın içine kopyalıyoruz. 1 nolu dosya sadece 1.72 mb ve update.zip olarak isimlendirilmiş. 2 nolu dosya ise 180 mb ve uzun bir ismi var. Her ikisinin de ismini değiştirmiyoruz ve asla UNZIP yapmıyoruz. İndirdiğimiz şekliyle SDCARD'ın içine atıyoruz. Wireless üzerinden telefonla da bu iki dosyayı indirip, ASTRO yardımıyla sdcard'a kopyalayabilirsiniz. Bilgisayara ihtiyacınız yok.

- Eğer daha evvelden herhangi bir LAGFIX yaptıysak, geri alıyoruz.

- Şimdi telefonu kapatıp RECOVERY MODE'a alıyoruz. (eğer 3 tuş çalışmıyorsa marketten ROM MANAGER'ı indirip oradan yapabilirsiniz)

- şimdi çıkan menude ses aç/kapa tuşlarıyla gezinip, seçim yapmak için HOME tuşuna basıyoruz. menuden Apply SDCARD:update.zip seçelim. (Bunu yapınca update.zip adıyla indirdiğimiz 1 numaralı dosya çalıştırılacak ve ClockWorkModer Recovery devreye girecek.) Bazı durumlarda Apply SDCARD:update.zip 2 kere basmak gerekebiliyor.

- şimdi çıkan menude ise ses aç/kapa tuşlarıyla gezinip, seçim yapmak için POWER tuşuna basıyoruz. Sırasıyla Install zip from SDCARD ve Choose zip from SDCARD diyoruz ve indirdiğimiz 2 no'lu dosyayı seçip YES diyoruz.

Hepsi bu kadar... Yaklaşık 1 dakika içinde işlem bitecek ve menüye döneceğiz. Sırasıyla Go back ve Reboot seçiyoruz. İlk reboot da telefonun açılması uzun sürecek. Bende 3-4 dakika sürdü ama 10 dakikaya kadar çıkabiliyormuş.

Wifi , 3G , GMAIL gibi ayarlarınız hiç bozulmamış olacak. Tüm uygulamalarınız aynen kalacak.

Ben bu güncellemeyi yaptım ve JPY sürümünün inanılmaz hızlı olduğunu söylemeliyim. LAGFIX filan yapmanıza hiç gerek yok. Akıcılığı ve hızlanmayı zaten farkedeceksiniz.

3E --> 2E'ye düşürmek...
    Öncelikle bu iş için ODIN kullanmayı bilmeniz gerek. Tek yapmanız gereken ilgili versiyonlar için aşağıdaki dosyaları indirip, ODIN'e PDA olarak göstermek ve flaşlamak. Re-Partition işaretli olmayacak. 11-12 saniye süren bir işlem sadece...

JP6 için --> http://hotfile.com/dl/81480148/073e3c7/CF-Root-JP6-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
    JPA için --> http://hotfile.com/dl/81481705/49f2bec/CF-Root-JPJPA-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
    JPM için --> http://hotfile.com/dl/81482809/7865435/CF-Root-JPM-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
    JPA için --> http://hotfile.com/dl/81484098/c26ec5f/CF-Root-XW_XEE_JPA-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
    JPO için --> http://hotfile.com/dl/81425709/688776f/CF-Root-XX_XEU_JPO-v1.2-Busybox-1.17.1__Odin.rar.html
    JPU --> için http://hotfile.com/dl/88107584/0247dbc/CF-Root-XX_OXA_JPU-v1.3-BusyBox-1.17.1.zip.html
    JPX --> için http://hotfile.com/dl/92305258/9e02cfa/CF-Root-XX_XEU_JPX-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar.html
    JPY için --> http://hotfile.com/dl/92305272/9b40663/CF-Root-XX_XEU_JPY-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spdrmn -- 1 Şubat 2011; 10:09:50 >

• tesekkurler paylasim icin. yararli bir calisma olmus. Bende 2.2 yi bekliyorum.
  • Kardeş eline saglık güzel bi açıklama olmuş
  • eyvallah, paylaşım güzeldir
  • Paylaşım için teşekkürler.

Amerikafan kaça geldi sana telefon bilgi verirmisin.
    Türkiyede bi site 1200 Tl 6 taksit satıyor alıp almamada kararsız kaldım.
    Birde su navigasyon yazılımı deneme şansın olursa görüşlerini yazabilirmisin.

Teşekkürler.
    Kolay gelsin.
  • herkeze benden Heıllllooooooo

tebrik ederim hocam güzel paylaşım incelleme olmuş.

bende bu 2.2 bekliyorum,bu guncellemeyi biz direk samsung app den indirebilecegiz değilmi resmi olarak çıktıgında?yoksa market yada kendimizmi atacagız makınaya?
    gps cozumude çok guzel olmus,deniyim bakim benim ki avrupa bu ayarlarmı var yoksa değiştirim,çok saol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlantice

Paylaşım için teşekkürler.

Amerikafan kaça geldi sana telefon bilgi verirmisin.
    Türkiyede bi site 1200 Tl 6 taksit satıyor alıp almamada kararsız kaldım.
    Birde su navigasyon yazılımı deneme şansın olursa görüşlerini yazabilirmisin.

Teşekkürler.
    Kolay gelsin.

Ben amerikadan gelen birinden aldım, kendim getirtmedim yani.
    Amerika satış fiyatı 550-600 USD aradı. Yani 900 TL civarı diyebiliriz.
    Ben GG üzerinden 1250 TL'ye aldım. O gün 12 taksit kampanyası vardı, ilaç gibi geldi :)

1200 TL 6 taksit de iyi fiyat bence, alınabilir.

Navigasyon işi biraz karmaşık. Sanırım ücretsiz uygulama pek yok. Önceliğim değil ama bir ara uğraşıcam.

Ben şu an DLNA işine yoğunlaştım. SGS'yi DLNA server olarak kullanabiliyoruz. Laptop'ları DLNA receiver / DLNA client olarak kullanmaya yarayan bir yazılım arıyorum. Eğer yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 120slim_fintr

herkeze benden Heıllllooooooo

tebrik ederim hocam güzel paylaşım incelleme olmuş.

bende bu 2.2 bekliyorum,bu guncellemeyi biz direk samsung app den indirebilecegiz değilmi resmi olarak çıktıgında?yoksa market yada kendimizmi atacagız makınaya?
    gps cozumude çok guzel olmus,deniyim bakim benim ki avrupa bu ayarlarmı var yoksa değiştirim,çok saol.

teşekkürler

Resmi FROYO update geldiğinde SAMSUNG KIES vasıtasıyla otomatik kurabileceğiz. Ama betaları manuel kuruyoruz.

GPS çözümü herkes için farklı olabilir.

Parametreler şunlar :
    "Application Settings" menusunden ;
    - operation mode --> standalone yada ms based olacak

"SUPL/CP settings" menusunden ;
    - server --> 1.europe.pool.ntp.org , 2.europe.pool.ntp.org , 3.europe.pool.ntp.org , 1.tr.pool.ntp.org bunlardan biri olacak
    - server port --> 7275 yada 7276 olacak

Çok fazla kombinasyon var. Ben hepsini denedim , en verimli açıklamada yazdığım şekilde oldu. Önemli olan get position test yaptığmızda max uyduyu bulabilmek.

Başka server adresleri de vardır belki. Daha iyi sonuç alan olursa ayarları paylaşırız burada.

• Çok güzel olmuş, eline sağlık.

Ben de Desire ve Galaxy S arasında kaldım. Yardımcı olacak arkadaşlar için konum:http://forum.donanimhaber.com/m_41841043/tm.htm
  • Eline sağlık.peki eski iphone kullancısı olarak Keşke iphone alsaydım dedigin oldumu..yani şu özellik iphone dan daha iyi.bende iphone 4 ile galaxy S arasında kalan biriyim.App store yüzünden sürekli yenilenen store oldugu için iphone diyor bir yanım.lakin samsung super amoled ve müzik film rahat yükleme izleme olanagı oldugu içinde iphone aldıktan sonra İtunes beni sinir ederse diyede düşünüyorum açıkçası
  • çok farklı konulara değinmişsin eline sağlık devamını bekliyoruz...

bi sorum olacak aynı anda kaç program açabiliyoruz ve örneğin müzik açıkken internette sörf yapma olanağımız varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: last2128

çok farklı konulara değinmişsin eline sağlık devamını bekliyoruz...

bi sorum olacak aynı anda kaç program açabiliyoruz ve örneğin müzik açıkken internette sörf yapma olanağımız varmı

kac program bilmiyorum ama muzik dinleniyor baska isler yaparken.
  • Yazılım güncelleme kısmında anlamadığım bu güncellemeleri illa bu yöntemle mi yapmalıyız? Yoksa herhangi bir samsung uygulamasıyla otomatik olarakta yapabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NurettinGunduz

Eline sağlık.peki eski iphone kullancısı olarak Keşke iphone alsaydım dedigin oldumu..yani şu özellik iphone dan daha iyi.bende iphone 4 ile galaxy S arasında kalan biriyim.App store yüzünden sürekli yenilenen store oldugu için iphone diyor bir yanım.lakin samsung super amoled ve müzik film rahat yükleme izleme olanagı oldugu içinde iphone aldıktan sonra İtunes beni sinir ederse diyede düşünüyorum açıkçası

Teşekkürler.
    Hocam dediğim gibi iphone 4 de kesinlikle güzel bir cihaz. Anten problemi ve kişisel görüşüm kamerasının çektiği sarımtrak fotolar dışında bir kusuru yok. Anten problemi bildiğim kadarıyla türkiyede çok farkedilmiyor. Özellikle turkcell kullanıyorsanız hiç farkedilmiyor. Çünkü turkcell gayet iyi çekiyor heryerde, yani bizim şansımız Turkcell gibi ço kkaliteli bir operatöre sahip olmamız.

Sorunuzun cevabına gelince , inanın bugün ingiltereden gelecek olan bir arkadaşım aradı. Iphone 4 ister misin getireyimmi dedi. Ben SGS ile Iphone 4 arasında kaldığım zamanlar, yani 3-4 hafta önce çok başını ağrıtmıştım onun..
    Önce getirme dedim. Sonra aradım 32gb bir tane sipariş ettim ama tamamen satıp kar etme amaçlı :) Hazır gelen varken getirttireyim dedim. İnanın aklımın ucundan bile geçmiyor SGS'den vazgeçmek şu aşamada... 4" Super Amoled ekran keyfi benim için bir vazgeçilmez oldu.

• quote:

Multitasking konusu ANDROID'in en güçlü yönlerinden biri. Hatta pek çok program arka planda çalışmaya devam ettiği için, bazı gadget'ler vasıtasıyla sürekli bu çalışan programları kapatıyorum pil ömrü uzasın diye. Sayısını veremem ama pek çok program aynı anda çalışabiliyor, 3-5 adet değil yani...

iOS 4'deki multitaskin gerçek bir multitasking değil. Bir programdan başka bir programa geçtiğinizde, arka planda kalan programı donduruyor, geri döndüğünüzde kaldığı yerden devam ediyor...

Oysa ANDROID'de gerçek multitasking var. Yani mesela bir yandan market'den uygulama download ederken, aynı anda müzik dinleyip internette de surf edebiliyorunuz. Bu sırada başka programlarda arka planda çalışabiliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki Vampire

Yazılım güncelleme kısmında anlamadığım bu güncellemeleri illa bu yöntemle mi yapmalıyız? Yoksa herhangi bir samsung uygulamasıyla otomatik olarakta yapabiliyor muyuz?

Yazılım güncelleme olayı ikiye ayrılıyor;
    1) Resmi güncellemeler
    Bunları Samsung KIES programı vasıtasıyla(iphone'daki itunes benzeri bir program) gerçekleştirebiliyoruz.

2) Resmi olmayan BETA sürümleri kurmak yada eski versiyon yüklemek
    Bunu yapmak için yazıda anlattığım yöntem en pratik olanı. Başka yöntemlerde var ama kernel kurmak, komutlar girmek filan gerekiyor. Ben o yöntemlerin üzerine pek gitmedim. İnternetten araştırabilirsiniz.
  • peki bi konu hakkında daha bilgi almak istiyorum.Android markette oyun ve program zenginligi app store kadar olmasada nasıl_?..güzel oyunlar programlar varmı_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spdrmn

quote:

Multitasking konusu ANDROID'in en güçlü yönlerinden biri. Hatta pek çok program arka planda çalışmaya devam ettiği için, bazı gadget'ler vasıtasıyla sürekli bu çalışan programları kapatıyorum pil ömrü uzasın diye. Sayısını veremem ama pek çok program aynı anda çalışabiliyor, 3-5 adet değil yani...

iOS 4'deki multitaskin gerçek bir multitasking değil. Bir programdan başka bir programa geçtiğinizde, arka planda kalan programı donduruyor, geri döndüğünüzde kaldığı yerden devam ediyor...

Oysa ANDROID'de gerçek multitasking var. Yani mesela bir yandan market'den uygulama download ederken, aynı anda müzik dinleyip internette de surf edebiliyorunuz. Bu sırada başka programlarda arka planda çalışabiliyor...

Yanlış.
    Andorid'deki Multitasking gerçek multitasking değildir. O da arka plandaki uygulamarı uyku modunda çalıştırır.
    Doğal multitasking WebOS, WM, MeeGo ve Symbian'da vardır. Microsoft WP 7.0 ile birlikte doğal multitaskingden vazgeçiyor.

• neticede arka planda uykuya geçse de o uygulamalara geçiş yapılıyor, değil mi?
  • Hocam bu linkini verdiğin offical firmware midir? Ayrıca program da pda-csc-phone kısımlarına inan hangi tar dosyalarını koyacağımı ben çıkaramadım.Ben dosya isimleri orada seçtiğimiz kısımlarla aynı olur diye düşündüm ama değilmiş.Bu konuya biraz açıklık getiriri misin?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.