Şimdi Ara

YENİ DV6 SERİSİ ANA KONUSU -YENİ KULLANICI İNCELEMELERİ EKLENDİ 4 FARKLI İNCELEME!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
7
Favori
293.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BURASI YENİ DV6 SERİSİ KONUSUDUR,LÜTFEN ESKİ DV6 SERİSİ HAKKINDAKİ SORULARINIZI,SORUNLARINIZI BURAYA YAZMAYIN!

Bu incelemedeki resimler bayağı bir kota yer kotalılar dikkat !

Konuya soru sormadan önce sorduğunuz sorunun soru-cevap kısmında olup olmadığı kontrol edebilirsiniz

Nasıl Recovery yapacağınız konunun sonuna eklendi

yeni dv6 serisi msn grubu : group1345907@groupsim.com

quote:

HP DV6-3055

YENİ DV6 SERİSİ ANA KONUSU -YENİ KULLANICI İNCELEMELERİ EKLENDİ 4 FARKLI İNCELEME!

Bilgisayarın resimleri

kullanım kitapçıkları:

bilgisayar poşette iken

bilgisayarın kapak kapalı iken resimleri:

Gördüğünüz gibi parlak bir yüzeye sahip kapak.

sol yandan

bütün bağlantı birimleri sol tarafta toplanmış göründüğü gibi

sağ yandan:

sağ yanda ise adaptör girişi 2 usb girişi ve dvd rom var
    Ön yüzey

hoparlörler altec lansing marka.Sol yanda ise Dolby Advanced Audio yazıyor.

kapak açık halde resimler

her ne kadar resimde belli olmasa da oradaki hp logosu ışıklı ve ekranın sağ alt köşesinde yer almakta.

bence oldukça zarif bir yapısı var

ekran resimleri-daha eklenecek

flaş parladığı için güzel bir görüntü çıkmamış ama bu resim genede ekranın parlak bir ekran olduğunu göstermek için kullanılabilir.

Klavye resimleri

klavye yukarıda gördüğünüz gibi.oldukça sade bir tasarıma sahip.wireless simgesine sahip tuşta aynı zamanda ufak kırmızı ışık var,çalıştığı zaman o yanıyor.aynı şeyler caps lock ve benzeri tuşlar için de geçerli.

klavyenin yandan çekimi,gördüğünüz gibi ayrı tuş dizilimi var ve tuşlar alçak yerleştirilmiş .

gördüğünüz gibi klavyede alttan aydınlatma da mevcut,ayrı bir hava veriyor pc ye

klavyenin tasarımında hoşlanmadığım bir nokta:caps lock tuşuna yakın olan fonksiyon tuşu yanlış kullanıma neden olabiliyor,bu nasıl oluyor ? caps lock tuşu yerine yanlışlıkla o internet simgesine basıyorsunuz çünkü normal bir klavyede o caps lock tuşunun yanında başka bir tuş yer almıyor.bu şikayet ettiğim nokta dışında klavyede bir sorun daha var,klavyenin bir kısmında kabarıklık var sanki,arttan bir baskı varmış gibi ama biraz zorladım klavye yerinden hareket etmiyor sağlam ama benim gibi aşırı titiz bir yapınız var ise gözden kaçmıyor.başkasına gösterdim ilk başta fark etmedi betimleyince fark etti ve tepkisi amannn bu bir sorun mu? oldu

tochpad in kullanımı oldukça rahat,geniş ve kaygan bir yüzeye sahip,algılaması çok iyi.

Bildirim ışıkları

değişik ve cesur bir değişim olmuş ama pek de kullanışlı değil bence

kablosuz ağ bağlantısı kapalıysa o mavimsi ışık kırmızı oluyor tıpkı yanındaki gibi.

sistem bilgileri

en yüksek performans güç ayarında işlemci puanı 7.0 oluyor

c_a_l_99 arkadaşımızın yaptığı HP DV6-3050ET incelemesi

quote:

Orijinalden alıntı: c_a_l_99

Arkadaşlar bende ufak bir 3050 incelemesi yaptım. Umarım almak isteyen arkadaşlara yardımcı olur. Gerçi 3055 ten farkı hdd nin 500gb olması ve incelemesini de gamlıbaykuş arkadaşımız yapmıştı.

Cihazı yaklaşık 4-5 gün önce aldım. Alırken ölü piksel dışındaki bütün arızalara karşı birebir değişim garantisi aldım. Ölü piksel çıkacak diye endişeleniyordum ki çok şükür klavye kabarıklığı vs. hiçbir sorun çıkmadı.

Cihazı aldım ilk olarak hiçbir güncelleme yapmadım. Sadece harddiski bölümledim. Windows C yi 227gb dan fazla bölmeye izin vermiyordu. Neyse hallederim bir ara dedim:). Sonra parmak iziyle dosya şifreleme programını indirdim kurdum. Çalışıyordu çalışmasına ama parmak izi okuyucusunun yanındaki led yanmıyordu. Sırf bunun için biraz da ilk windows7 kullanımım olduğu için meraktan recovery yaptım. Yarım saat kadar sürdü. Parmak izinin led i yanmaya başladı tekrar. Sonra ekran kartını güncelledim ve üzerine bir de windows u güncelledim. Harddisk bölmeyi tekrar denedim ve bölmeye izin verdi. Bu sorunuda böylece halletmiş oldum. Ayrıca parmak izi okuyucusu bazen geç aktif oluyordu. Bunun da çözümü var. Parmak izi programındaki tercihlerden parmak izleri>parmak izi okuyucusu>gelişmiş>tam güç ü seçince sorun halloldu. Msn, facebook gibi sık kullandığım yerlere sadece bir parmak ile girmek baya keyifli bişeymiş :)

Parmak izi doğruysa beyaz led ışık yanıyor.

Algılayamadıysa da kırmızı ışık yanıyor.

Biraz performanstan bahsedeyim. Performans olarak şuana kadar hiçbir sıkıntım olmadı ( aleti nerdeyse hiç kapatmıyorum :) ). Birkaç oyun yükledim örneğin NFS shift. Bütün ayarlar max ve 8xAA ile 30-45 arası fps veriyor. Ayrıca işlemciye stress test uyguladım ve üzerine zorlamak için bikaç uygulama açtım. Biraz daha zorlasam nolur dedim ve üzerine birde NFS carbon u full ayarlarda açtım :). Böyle bir 10-15 dakika oynadım ve alette takılma zorlanma vs hiçbirşey olmadı. Tabi işlemci ısındığı için fan ayarı yükseliyor bunu da belirteyim. Isı konusuna en sonda değineceğim.

Cihazın kasa kalitesi bence gayet başarılı. Gümüş renk olması ve desenleri çoğu laptoba göre daha şık durmasını sağlıyor. Ayrıca cihaz çok ince ve zarif duruyor. Şunu da söylemeliyim ben bu cihazı yada bu seriyi daha önce hiç görme veya inceleme imkanı bulamadım. Uzun araştırmalar sonucu ve sizlerin yorumlarınıza dayanarak aldım. Açıkçası kasası bekleiğimden güzel çıktı. Piyango oynamak gibi birşey buda :)

Tuştakımı ise gayet başarılı. Ama ben hala bazı tuşlara alışamadım :). Klavye aydınlatması özellikle gece çok işe yarıyor. Gece kullanımında işinizi çok kolaylaştırıyor. Tuşlar yumuşak ve insanın bastıkça basası geliyor :)

Sağ taraftaki usb girişleri biraz sert ama zamanla alışacağını umuyorum.

Ekran kalitesi gayet güzel. Evdeki philips lcd monitörümle yanyana koyunca philips oyuncak gibi duruyor :). Led ekran burda farkını gösteriyor. Aydınlatması gayet başarılı. Everestten bakınca ekran üreticisi LG görünüyor. Sağdan soldan bakınca da pek bir görüntü kaybı yaşanmıyor. Dün Hp 4520s probook ile karşılaştırdım ekranları. Ekranı bariz bi farkla daha kaliteli görünüyor. Renkler daha canlı. Ekran kalitesinden benden tam puan aldı.

Ses konusuna değinecek olursak açıkçası beni pek tatmin etmedi. Ben bu laptobu almadan önce kuzenimdeki HP 4520s probook i3 lü modelini incelemiştim.Dün de yanyana koyup karşılaştırdım. Ama bizim Altec Lansing hoparlörler 1100 liralık i3lü model kadar bile ses veremiyor. Tizler başarılı güzel ama bassları pek iyi değil. Ama bunun dışında günlük kullanım için gayet yeterli ve kaliteli bir sesi var. Açıkçası biraz daha güçlü hoparlörler koymalarını beklerdim. Ayrıca kulaklık ile kullanımda ses gayet yüksek ve kaliteli.

i7 işlemcileri çok güç tükettiği için ve intel gafik kartı olmadığı için şarjı biraz az gidiyor. İnternet kullanımında 2 saatten biraz fazla (güç tasarrufunda). Ama bence 4 çekirdekli bir işlemci için yeterli bir süre.

Gel gelelim en şu en önemli ısı meselesine. Cihaza stress test uygularken nsf carbon açtım üzerine. Sıcaklık lar 90 92 gidip geldi. 4. çekirdek 95 oldu bir an için ama sonra düştü. Yani max 95i gördü. Daha sonra cihaza soğutucu aldım ve sadece stress testte 80-85 derece arasıydı sıcaklıklar. Bence bu sıcaklıklar normal i7 işlemciye göre. Çünkü gerçekten güçlü bir işlemci ve ısınması normal. Diğer markalarda i7 li modellerde de hemen hemen aynı sıcaklıklar gözümüze çarpıyor. Ama Hp nin kasasının metalik olması ve birazda ince olmasından dolayı ısı kendini belli ediyor.
    Aleti birkaç saat max ayarlarda oyunda denedim. Klavyenin sol yanı ve sol taraf el konulan yer ısındı. Ama el yakacak kadar mıydı? Hayır. Benim elimi yakmadı şahsen. Bunun dışında aletin sağ tarafı gayet serin. Hatta soğuk. Ne oluyosa sol tarafta oluyor :)
    Soğutucu aldım ve normal usb bağlantısıyla pek işe yaradığını söyleyemem. Soğutucuda adaptör girişi vardı. 12V adaptör bağladım ve bu sefer sıcaklıkları 5 derece falan düşürdü. Gerçi bunu kasanın dışından pek farkedemezsiniz ama programlarla ölçtüğünüzde belli oluyor.
    Ayrıca normal kullanımda da 50-60 derece arası gidip geliyor. Tabi dışarıdan dokununca sol yanı yine sıcak oluyor aletin. Ben normal kullanımda soğutucuya gerek duymuyorum.
    Kullanan arkaşlara tavsiyem, diz üzerinde kullanırsanız kesinlikle sol alttaki hava çıkışını kapatmayın. Ya da masada kullananlar altına kalın bir kitap koysun farkı göreceksiniz. Bilgisayar baya serinliyor. Çünkü hava giriş çıkışları rahatlıyor. Burda kalın romanlar devreye giriyor :)

Sonuç olarak bu fiyat aralığında bu özelliklere alınabilecek en mantıklı seçimlerden birisi Hp. Şayet ısı konusunu kafaya takmam benim bilgisayarım güçlü olsun yeterki diyosanız i7 almanızı tavsiye ederim. Yoksa i5 li modeller fazlasıyla yetecektir. Hem şarj konusunda hem ısı konusunda daha iyiler.

Alfren arkadaşımızın yaptığı HP DV6-3031ET incelemesi

quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

HP DV6-3031ET incelemesi

Ülkemize hala bilinmeyen bir sebepten dolayı tamamen yenilenmiş DV6 serisi maalesef ya hala büyük mağazalarda bulunamıyor yada bulunduğu zaman astronomik fiyatlarla karışılaşılıyor... bu bir kaç aydır devam eden ilginçlikler bir tarafa forumda çeşitli siteler üzerinden i7 işlemcisi kullanan yeni DV6 serisinin en üst model ürünlerinden biri olan 3055ET kullanıcıları mevcut.. Deniz(Gamlı Baykuş) arkadaşımız forumdaki ilk kullanıcı olduğu gibi aynı zamanda ürünün incelemesini yapan, benim gibi bu serileri merakla bekleyen bir çok kişiye bilgiler veren ilk forum üyesi oldu.. bu yüzden herşeyden önce bana gösterdiği yardımları ve uğraşları için kendisine teşekkür ederim..

Bugün forumda henüz kimsenin kullanmadığı, tek kullanıcısının ben olduğum yeni serinin işlemici olarak i5 kullanan 3031ET modelinin incelemesini yapmaya çalışacağım.. doğrusunu söylemek gerekirse notebook gibi ne zaman ne gibi sorunla karşılaşacağın belli olmayan cihazları görerek ve inceleyerek alma taraftarıydım ama yukarda yazdığım gibi büyük mağazaların bu konuda adeta çakallık göstererek PC depo vs. gibi yerlerde 1900 liraya satılan cihazları 2.500 liraya(Darty, Teknosa) satmaya çalışması beni daha önce hiç yapmadığım birşey olan internetten notebook almaya itti.. Deniz arkadaşımızın siparişinin sorunsuz bir şekilde ulaştığını gördükten sonra onun cihazı satın aldığı site olan Sadecenotebook.com'dan siparişimi verdim.. siparişi verirken şansımın berbatlığını düşünerek tereddütteydim nitekim şans yine bana gülmedi gelen cihazın alt kapaklarının tırnakları tam oturmamıştı ve klavyesindeki "N" tuşundan garip bir gıcırtı geliyordu.. bunun üzerine Sadecenotebook'la konuştum ve durumu anlatarak cihazı değişime gönderdim.. sağolsunlar anında değişim yaptılar ve aynı gün içerisinde kargoyla gönderiler.. gerek satış öncesi olsun gerek satış sonrası olsun Sadecenotebook kesinlikle müşterileriyle çok alakalı, sattım bitti demeyen bir firma.. gösterikleri alaka ve ilgi sonrasında notebook almayı düşünen arkadaşlara bu siteyi kesinlikle tavsiye ediyorum..

Neyse çok konuştum geçelim incelememize..

Kapı çaldı ve oda ne.. Yurtiçi kargo..
    Hemen imzayı verdim kutuyu kaptım koydum ofisteki masaya ve başladım incelemeye..

Kutu ne kadar sadeyse kutu içeriğide bir o kadar kalabalık ve karışık.. açıkçası özellikle kutu içeriğinin biraz kuru gösterişten ibaret olduğunu düşünüyorum.. o kadar evrak içerisinde işe yarayan tek şey Türkçe kullanım kılavuzu oldu..

Yine de bu evrakları adamcağızlar nereye koyacaklar diye düşündüklerinden olsa gerek kutunun içerisinden güzel bir ufak kutucuk çıkıyor..

Kutu içeriğiyle boğuşmamı bitirdikten sonra cihazı hemen masaya koydum ve başladım merak edilen kasanın resimlerini çekmeye.. daha önce bir çok kez yazmıştım kasa benim bugüne kadar gördüğüm en şık ve en başarılı tasarıma sahip.. bu sadece metalik bir kasaya sahip olmasından veya üzerindeki çizgi desenlerinden dolayı değil aynı zamanda emsallerine göre epeyce ince olması görünümünü gerçektende farklılaştırıyor.. Tek eleştirilebilecek nokta eski DV6'larındaki bana göre son derece pratik olan dokunmatik tuşların yer alamamasıdır.. bunun eksiliğini hissetmemek mümkün değil neden bu tuşlar düşünülmedi, amaç neydi bilmiyorum ama bu belkide alışkanlıktan dolayı hissedilen bir eksiklik oldu benim için..

Klavye için ne demem gerektiğini tam bilmiyorum açıkçası.. yukarda yazdığım gibi tatsız bir şansızlık yaşadığımdan dolayı klavye ile yazarken parmaklarım bir tuhaf basıyor.. genel olarak tuşların sert olmaması ve basma hissi oldukça iyi ama buna karşılık olumsuz tarafları var.. mesela başka hiçbir notebookta olmayan tuş dizilişi.. buna alışmak gerçekten çok zor bu nedenle de sürekli olarak yanlış tuşlara basıyorsunuz.. bu biraz sinir edici bir durum olsada zamanla alışabileceğimin farkındayım..

Klavyenin en güzel tarafı ışıklandırmaya sahip olması.. tuş aydınlatması kesinlikle çok başarılı koyacağım resimlerde klavyede jelatin olmasından dolayı biraz ışıklandırma zayıf gelebilir ama esasen gayet yeterli..

Işıklandırma mod off

Yenilik getiren klavyesinin dışında oldukça farklı bir touchpad'imiz var.. kesinlikle çok hassas, büyük, multitouch vs ıvır zıvırlar için gayet pratik bir touchpad.. yanlız ortada çok ilginç bir durum var eminim benim gibi bir çok kişi düğmelerin olmadığını, çizgiyle ayrılan dokunmatik kısmın düğme işlevi gördüğünü düşünmüştür.. ben böyle düşünüp saatlerce ortada bir sorun olduğunu düşünerek touchpad'in yazılımlarını indirerek harap etmiştim kendimi.. hakikat meğerse öyle değilmiş.. touchpad'in alt kısımında yer alan çizgilerin altında aslında gizli düğmelerimiz var..saatler sonra forumda yazıp yardım istememden sonra bunu forumdaki bir arkadaşımız sayesinde farkedebildim

Sol üst kısmındaki noktacığa 2 saniye parmağınızı koyduktan sonra touchpad'i kapatabiliyorsunuz..

Ekranı kesinlikle olağanüstü.. bu konuda takıntılı olanlar varsa kesinlikle içlerini rahat tutsunlar.. Led olmasına rağmen sağdan veya soldan baktığızda bile büyük ölçüde bir görüntü kaybıyla karşılaşmıyorsunuz.. ekran parlaklığı tam yerinde olmuş..

HP diyince insanın aklına ısınma sorunu geliyor doğal olarak.. i7'lileri kullanmadığım için birşey diyemem ama i5'li olan modelleri kesinlikle bu bakımdan sorunsuz.. normal internet kullanımında 44-48 arasında değişiyor sıcaklığı.. fanın sesini internet kullanımında duymak mümkün değil diyebilirim..oyunlardaysa 2 saatlik Shift oynayışımdan sonra gördüğüm en yüksek derece 78 oldu..

2.5 saatlik kullanımdan sonra Opera, media player ve HP programları açıkken..

Dereceler oldukça iyiyken maalesef ısınma konusunda rahatsız edici olabilecek bir sorun var.. kasanın metalik ve ince olmasından dolayı HDD ile işlemcinin bulunduğu sol kısımda elinizi koyduğunuzda hiçte azımsanmayacak bir sıcaklık hissediyorsunuz.. Bu sıcaklığın ulaşması için derecelerin yükseklere çıkmasınada gerek yok üstelik.. sıcaklık yaklaşık 40-45 derecelerinde seyrederken bile 20 dakika sonra elinizi koyduğunuzda hemen sıcaklığı hissediyorsunuz.. ki buda bence cihazın en büyük eskisi..

Fazla özelliklerden bahsetmeye gerek yok herhalde.. oyunlarda olsun, ağır programlarda olsun makine gerçekten kusursuz çalışıyor.. 3031'deki tek kusur ramın 4 değilde 3GB olmasıdır herhalde.. i7'ye göre 320 GB yerine 500 GB'lık hafıza kapasitesi olmasına karşın yinede ramı 4 GB olmalıydı diye düşünüyorum..

Sonuç olarak bahsettiğim ufak tefek eksikliklere rağmen beklediğimi fazlasıyla alabildim .. performans olarak kusuruz çalışıyor kesinlikle.. bu rakamlardaki seçenekler arasında gerek tasarımı gerek özellikler itibariyle alınabilecek en mantıklı seçenek olduğunu düşünüyorum.. sorular veya incelemeyle ilgili istekler varsa elimden geleni yaparım..

Yarın oyunlarda aldığım FPS'leri SS'lerle beraber koyacağım.. bugün yetiştiremedim hepsini..

Bioshock oyun içi görüntüleri

Call of Duty Modern Warfare oyun içi görüntüleri

black_mirror arkadaşımızın yaptığı HP DV6-3040ST incelemesi

quote:

Orijinalden alıntı: black_mirror

Öncelikle uzun araştırmalar sonucunda HP Pavilion DV6 3040ST almış bulunmaktayım. Hemen hakkında yorum yazmayıp biraz kullanmak, test etmek istedim. Test demişken test programlarından bahsetmiyorum kendi görüşlerimi paylaşacağım. Aa çok dandikmiş, hiç beğenmedim, süpermiş olum manyak tarzı yorumlar yerine kullanan birinin yorumları daha faydalı olacaktır sanırım.

Öncelikle laptop'umu bimeks'ten aldım. daha önce pcdepo'da karar kılmıştım ancak orada sadece 3031 vardı, hatta almak için oraya kadar gittim ancak kredi kartı osrun çıkardı o gün. Sonrasında, akşam Bimeks'in tekrardan 3040ST için indirim yaptığını görünce demek ki bunu almam gerekiyor dedim ertesi sabah bimeks'ten 1755 liraya aldım. Açıkçası bu fiyat sadece internete özeldi ancak mağazada bana internet fiyatını uyguladılar. Buradan teşekkür de edeyim madem. :)

Velhasıl açıldığı gibi ekranı taradım, ölü piksel sorunu yoktu. Tek tek bütün tuşlara bastım, hiçbirinde bana kalırsa hiçbir sorun yok. tuş dizilimi kötüymüş, tuşlar dandikmiş diyenlere aldırış etmeyin. Tabii gerçek sorun yaşayanları tenzih ediyorum. Ben öyle bakıp atıp tutanlardan bahsediyorum. bir kere 3000 serisi belli ki kasa ve tuş takımı olarak sony'nin F serisinden biraz bir şeyler aşırmış. Yanyana ikisini de gördüm, gerçekten benziyorlar. Özellikle tuşların ayrık ayrık olması, bastığınız zaman garip bir his vermesi benim hoşuma gitti. Sanki basmaya kıyamacakmışım gibi geliyor. Bu arada tuşları oyun oynamak için de kullandım. Bu nedenle sadece harflere basmadığımı öylesine belirtmek isterim.

Klavye aydınlatması kimi için önemli olmayabilir ancak laptopa kesinlikle bir hava kattığı ve çok işlevsel olduğu bir gerçek. Gece ortamlarında inanılmaz yardımcı oluyor kişiye. Ve bu aydınlatma sistemini gayet iyi başardıklarını da söylemek lazım.

Ayrıca değişik bir dizaynı var tuşların. Malum, garip yerde garip tuşlar var. Beğendin mi derseniz? Evet kesinlikle beğendim. bir kere kasa üzerinde dokunmatik tuşların güzelliğini vermeyi başarmışlar bu dizayn ile. Ayrıca Dv6 2000 serisini de yakından görmüş kullanmış biri olarak diyebilirim ki kesinlikle kasa o serilere göre daha zarif. Şimdi hatta lafı açılmışken ikisini kıyaslayıp farklarını belirteyim. bir kere 2000 serisini istiyorsanız yani numpad olsun falan diyorsanız, tamam orayı tercih edebilirsiniz, ama şıklık ve ince ayrıntılar isterim ben derseniz, mesela parmak izi, mesela aydınlatmalı klavye, mesela zarif tuş dizilimi, mesela dokunmatik gibi işlev gören tuşlar, mesela kaliteli touchpad. işte bunları tercih ederseniz adresiniz 3000 serisi olması gerek derim ben.

Gelelim şu kasa ısınma muhabbetine. Bir ara bilgisayarı gerçekten feci zorladım. İşte o zaman dokunduğum zaman hala dokunulabiliyordu. Yani öyle aman aman ısınma aman aman dokunamıyorum sorunları falan yok. Zaten bilgisayarın kendi ısınma sorunu da yok. Performans ile alakalı değil yani durum. ancak o bölge size ısıyı gösteriyor mu hissettiriyor mu derseniz evet derim. E bunu çok sorun yapacak varsa almasın zaten. Yalnız 1700 para verip de bu kadar özelliğin yanında gördüğüm ilk kötü özelliğini öne çıkarmak bana biraz komik geliyor. o zaman el cebe biraz daha gidecek, 3000tl ve üzerini çıkaracak.

bu pc'ye yakışmayan tek bir şey var. bluetooth olmaması. onun dışında bana göre her şey çok güzel. herkese tavsiye edebilirim. ekran kalitesi zaten resimlerde görülmektedir daha önce de paylaşılmış olan. ekranı gerçekten çok kaliteli.

kısacası özet olarak, bana göre hp bu seride dizayn ve şıklığa önem vermiş tamamen. bir de buna iyi performans eklenince tadından yenmiyor. eğer alacak olan varsa buyursun alsın. gönlü rahat olsun.

bu arada fotoğraflardan birinde eski laptop'um ile fişini kıyasladım. hp'nin daha küçük olduğunu göstermek adına.

grup imzalarımız :

quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

3055ET kullanıcıları için

HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3055ET
    CPU: i7 720qm 1.6 @ 2.8 Ghz | Ram: 4GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil |Windows 7 Premium - 64 Bit

HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3055ET
    CPU: i7 720qm 1.6 @ 2.8 Ghz | Ram: 4GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit

3031ET ve 3040ST kullanıcıları için

HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3031ET
    CPU: Core i5-450M 2.4 Ghz | Ram: 3GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 500 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit

HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3040ST
    CPU: Core i5-520M 2.4 Ghz | Ram: 3GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu | Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit

3055 için imza kodları:

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40598437/mpage_1/key_/tm.htm] [center][image]http://img10.imageshack.us/img10/7862/69227317.png[/image][/center] [center][size=1][color=#990000]HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3055ET[/color][/size][/center][color=#000000][center][size=1][b]CPU: i7 720qm 1.6 @ 2.8 Ghz | Ram: 4GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu [b]|[/b] Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b]|[/b] 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil |Windows 7 Premium - 64 Bit[/b][/size][/center][/link][/color] 

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40598437/mpage_1/key_/tm.htm] [center][image]https://store.donanimhaber.com/bc/5f/c2/bc5fc2a5091d6c690c964d8ef71fe611.png[/image][/center] [center][size=1][color=#990000]HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3055ET[/color][/size][/center][color=#000000][center][size=1][b]CPU: i7 720qm 1.6 @ 2.8 Ghz | Ram: 4GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu [b]|[/b] Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b]|[/b] 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit[/b][/size][/center][/link][/color]

3031 ve 3040 için imza kodu:

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40598437/mpage_1/key_/tm.htm] [center][image]http://img10.imageshack.us/img10/7862/69227317.png[/image][/center] [center][size=1][color=#990000]HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3031ET[/color][/size][/center][color=#000000][center][size=1][b]CPU: Core i5-450M 2.4 Ghz | Ram: 3GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 500 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu [b]|[/b] Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b]|[/b] 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit[/b][/size][/center][/link][/color] 

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40598437/mpage_1/key_/tm.htm] [center][image]http://img10.imageshack.us/img10/7862/69227317.png[/image][/center] [center][size=1][color=#990000]HP PAVILION YENİ DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ | 3040ST [/color][/size][/center][color=#000000][center][size=1][b]CPU: Core i5-520M 2.4 Ghz | Ram: 3GB Samsung DDR3 1333 Mhz | HD: 320 GB 7200 RPM | ATI 1GB HD 5650 Ekran kartı |5/1 Kart okuyucu [b]|[/b] Parmak izi okuyucu | HP Web Kamerası | 3 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b]|[/b] 15,6" 16:9 Ekran |Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R |6 Hücreli Lityum İyon pil | Windows 7 Premium - 64 Bit[/b][/size][/center][/link][/color]

quote:

soru cevaplar :

yeni dv6 serisi hakkında sorulan soruları aşağıda toplamaya çalışıyoruz.lütfen konuya soru sormadan önce aşağıdaki kısımdan aradığınız sorunun cevabı olup olmadığına bakın.

1- Ekran netliği ve kalitesi nasıl görünüyor ?

renkler tam olması gerektiği gibi ne fazla doygun ne de fazla donuk.aynı şey ekran parlaklığı için de geçerli,ne çok parlak gözü rahatsız ediyor ne de çok karanlık cansız gösteriyor.tam olması gerektiği gibi.
    2- Ses kalitesi nasıl?

benim beklediğimden iyi bir performans verdi,günlük kullanım için gayet yeterli sesler oldukça tok,seslerde çatlama yok.hoparlörlerin de altec lansing olduğunu eklemek istiyorum
    3- Altına soğutucu almamıza gerek var mı sence?

Alfren arkadaşımız sağ olsun çoh iyi güzel bir şey keşfetti.eğer ki bilgisayarı gündelik kullanımda hp nin tavsiye ettiği güç yönetiminde kullanır oyunda ise güç tasarrufuna alır oynarsanız oyunda sıcaklıklar i5 serisinde 70 i i7 serisinde de 75 i geçmiyor ve bu durumunda performansa hiç bir olumsuz etkisi yok bizzat kullanıcılar tarafından denendi ve onaylandı yok ben bunu yüksek performansta kullanacağım derseniz her iki işlemci modelinde de sıcaklıklar 90 ı buluyor ancak bu şekilde kullanırsanız hem oyundan iyi bir performans almıyorsunuz hem de serin serin oynayabilecekken bilgisayarınızı ısıtmış oluyorsunuz .

4-bilgisayarı recovery yapmadan temiz bir şekilde formatlamam mümkün mü ve bu işlem sonrası ne yapmam lazım ?

temiz windows 7 kurduktan sonra internetten etkinleşmediği için sen bilgisayarına notebookun altındaki keyi girip otomatik etkinleştir diyorsun.o da etkinleştirilemedi diyor.sana 50-54 haneli bir key veriyor sen 0800 211 39 39 ücretsiz hattı arıyorsun o keyi tuşluyorsun o da sana yeni key veriyor.otomatik olarak bu işletim sistemi kaç bilgisayarda kurulu falan soruyor 1 diyorsun.oem sürümse 1'i tuşlayın falan diyor.3 kereden sonra otomatik söylemiyor ve sekreterle konuşarak aynı işlemleri yapıyorsunuz istediğiniz kadar.

5-3055 ile 3050 arasında ne fark var ?

3050 nin hdd sinin 500 gb 7200 rpm,3055 in hdd sinin ise 320 gb 5200 rpm olması dışında hiç bir fark yok .

6-3031 ile 3040 arasında ne fark var ?

3031 de core i5 450M ve 500 gb 7200 rpm hdd var,3040 da ise core i5 520M ve 320 gb 7200 rpm hdd var.yani 3031 in işlemcisi 3040 a göre daha kötü ancak hdd si ise kapasite olarak 3040 a göre daha iyi.

7-bilgisayarda çoğu kullanıcının dikkatini çeken ve hoşunuza gitmeyen bir şey var mı ?

evet var,kasasının metalik olması yüzünden bilgisayarın altı değil de bilgisayarının üst sol kısmındaki metal kaplama işlemci sıcaklığı ne kadar düşük olursa olsun ısınıyor,bu sıcaklığın yüksek olmasından değil,içerideki sıcaklığın metale iletilmesinden kaynaklanıyor.

bilgisayarın klavyesinde de oldukça fazla şikayet var,hatta hemen hemen her kullanıcı klavyenin bir şeyinden şikayet etti.mesela benim klavyede f1 tuşunun olduğu kısımda bir kabarıklık var,alfren arkadaşımız klavyesinin tuşlarından ses geliyor diye değiştirtti bilgisayarını,aynı şeyden başka bir arkadaş ta şikayetçi oldu.bir arkadaş ise tuşun takıldığını söyledi.bir başkası ile tuş takımındaki ışıklandırmanın end tuşunu aydınlatmadığını söyledi.böyle klavye böyle bir bilgisayara yakışmamış.

8-bu serinin sürücülerini nereden bulabilirim ?

üreticinin sitesinden bulabilirsiniz,
    ekran kartı sürücüsü (bazıları yüklemekte sorun çekmiş bu linktekinin sorunsuz olduğu söyleniyor 10.7 sürümüdür

3055

3031

3040

3050

aynı zamanda şöyle bir site var o sitede de derli bir şekilde sürücüleri vermeye çalışmışlar.

9-Yeni DV6 serisini internet harici hiç bir yerde bulamıyorum,hatta internetten bile 3055ET modelini bulamıyorum niçin?

bilmediğimiz nedenlerden dolayı yeni seri Türkiye'ye çok az bir miktarda getirirdi.malesef stok sıkıntısı yaşanmakta,ve bu stok sıkıntısını değerlendirmek isteyen büyük mağazalar ise yeni seriyi gereksiz pahalı fiyatlardan satmakta .

10-touchpad ile sağ tıklama yapamıyorum,sağ tıklamanın yapıldığı çizgiye dokunmama rağmen pc dokunmamı sol tıklama olarak algılıyor nedendir ?

merak etmeyin,touchpadinizde bir sorun yok,sağ tıklama dokunarak yapılmıyor.touchpaddeki çizgilerin altında düğme bulunmakta,çizgilerin aşağısına normal bir touchpad düğmesi gibi bastırırsanız sağ yada sol tıklama yapmış olursunuz.

11-bilgisayarıma yedek pil,yeni adaptör vs almak istiyorum nereden alacağım?

buradan satın alabilirsiniz

12-pil ömrü ne kadar ?

i7 ilerde internet kullanımında 2 saat,2 saat 15 dk ,i5 lerde ise intel gpu seçilmiş halde 3 saatten fazla.

13-bilgisayarda parmak izi okuyucusu var,o parmak izi okuyucusunu oturum açma ve internette,msn de oturum açma dışında başka amaçlar için kullanamaz mıyım ?

evet kullanabilirsiniz,parmak izi ile dosyaları şifrelemeniz ve dosyayı anca parmak izi ile açabilmeniz mümkün,buradan

14-bilgisayarın sabit diskini nasıl bölebilir,istediğim boyutlarda parçalara ayırabilirim?

buradan

quote:

orijinalden alıntı: yazılımcı online
    Nasıl recovery yapılır ?

Recovery yazılımı dvd seçiyor,kalitesiz dvd leri yakıyor.o yüzden verbatim gibi kaliteli dvd kullanmanız tavsiye edilir .

Recovery manager programımız başlata basınca program listesinde karşımıza geliyor hemen. O lisetede yoksa da başlatta arama kısmına reco yazar yazmaz gelir. Recovery manager'ı açtıktan sonra ilk olarak aşağıdaki pencere geliyor karşımıza. Ve burada önlem almak istiyorum kısmından, "recovery disk creation" 'ı seçiyoruz.

Daha sonra bölüm açılıyor ve recovery hakkında bilgiler veriyor.

İleri dedikten sonra recovery bölümündeki recovery imajını DVD boyunta bölerek hazırlıyor.

Bölümleme bittikden sonra yazdırmak için gerekli bilgileri listeliyor-yeni dv6 serisinde 5 dvd ister.

İleri dedikten sonra artık dosyaları DVD ye yazmaya başlıyor sizden otomatik olarak ikinci ve üçüncü dvd yi isteyecek.

1saat 20 dk sonra recovery bitiyor. Ve dvd lerinizi düzgüncene saklamanız konusunda uyarılıyorsunuz
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ekran kalitesi ve ses kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz? resimlerden oldukça hoş gözüküyor, hayırlı olsun hocam
  • eline sağlık güzel inceleme olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert!! -- 18 Haziran 2010; 19:38:59 >
  • Hayırlı olsun...
    İncelemenin devamı gelecek sanırım.. yarım kalmış
  • Eklemeleri yapacaksın değil mi ? İyi günlerde kullan..
  • daha da eklemeleri yapacağım daha yeni yeni açabildim bilgisayarı.

buradan ekleyeceğim bazı detaylar var :

sistem durum ışıkları dvd romun yanında iğne gibi ufak ışıklar şeklinde.
    bilgisayar sessiz çalışıyor normal kullanımda işlemci sıcaklığı 50-60 derece arasında değişiyor.
    wireless çekim gücü oldukça iyi airtires rt-205 modemin sinyalini 3 kat aşağıdan "mükemmel" olarak alıyor.
  • Hayırlı olsun çok şık yapmış kasayı hp, ana konuya ekliyorum resimleri
  • hayırlı olsun hp bu kasaları çıkararak iyice karar vermemi zorlaştıdı aynı özelliklerdeki numeric klavyeli dv6 serisi neden bu seriden daha pahalı anlamıyorum
  • hayırlı olsun , inşallah bi aksilik çıkarmadan eskitirsin
  • Hayırlı olsun denizcan, gül güle kullan fotoğraflarda çok güzel görünüyor, söylediğin diğer özellikler de etkileyici
  • envy ye benziyor çok güzelmiş.hayırlı olsun hocam güzel günlerde kullan.
  • Hakikaten envy e çok benzemiş , Acaba değişim alırsam bunu mu verirler bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Hakikaten envy e çok benzemiş , Acaba değişim alırsam bunu mu verirler bana

verirler sana bunu bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

envy ye benziyor çok güzelmiş.hayırlı olsun hocam güzel günlerde kullan.

teşekkür ederim,baktım da gerçekten çok benziyor...

şu an sistemi restore ediyorum,ondan sonra yazılım falan da yüklerim.restore 5 dvd istiyor yuh diyorum.

bir de arkadaşlar:

incelemede istediğiniz detayları yazarsanız çok daha iyi olur hemencecik onları yapmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 18 Haziran 2010; 20:37:10 >
  • gpu clock,cpu clock,cpu id hardware monitor'dan ss alabilirsiniz.3d mark 06 puanı da olabilir.oyunlarda aldığınız fps değerleri hepsi olabilir
  • quote:

gpu clock,cpu clock,cpu id hardware monitor'dan ss alabilirsiniz.3d mark 06 puanı da olabilir.oyunlarda aldığınız fps değerleri hepsi olabilir

tamamdır,bir yerde setupları vardı bunların bulamıyorum indimem lazım gene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

gpu clock,cpu clock,cpu id hardware monitor'dan ss alabilirsiniz.3d mark 06 puanı da olabilir.oyunlarda aldığınız fps değerleri hepsi olabilir

hocam 3dmark 500 mb falandı yoksa uğraşmayın hiç.diğerleri 1-2 mb onları indirebilirsiniz ama 3d mark yoksa gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Hakikaten envy e çok benzemiş , Acaba değişim alırsam bunu mu verirler bana

verirler sana bunu bekle

Bencede , Bana Compaq presario falan yollamazlarsa iyidir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

hocam 3dmark 500 mb falandı yoksa uğraşmayın hiç.diğerleri 1-2 mb onları indirebilirsiniz ama 3d mark yoksa gerek yok

yok yok 45 dk de iner zaten,diğerlerini biliyorum,restore bitse de halletsem,ama restore işi çok uzun sürüyor ...

bir de yaklaşık bir saattir restore yapıyor işlemci sıcaklığı 58 ile 60 arasında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 18 Haziran 2010; 20:54:34 >

• Anladık zenginsin ve yeni bilgisayar aldın .

Şaka biryana hayırlı olsun güle güle kullan çok güzel bir ürün.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.